Nákup a prodej věcí z bazaru

Můžete mi napsat,jaké máte zkušenosti z nákupem věcí,nebo prodejem v bazaru na Mrku?Jde mi o to,že jsem si poslední dobu všimla určitých věcí a myslím,že se v bazaru objevuje i kradené zboží.Prosím o slušnost,jinak lípnu kartu.
Autor diskuse: yvana - Profil , 3.6.2010 všeobecné - náčiní, doplňky

Nsmradzjzd - Profil | St 19.1.2011 19:48:26

Enigma >> moc tomu nerozumím, mohl bys speciálně pro mě rozvinout tuto myšlenku?
"S cenou se vždy snažím jít co nejníže,abych zboží lépe prodal nebo mohl smlouvat o ceně."

    NEnigma - Profil | St 19.1.2011 19:43:37

    yvana >> Jenže dokud se stím něco neudělá,tak se ještě spálí spousta lidí,protože ty chmatáci tady na Mrku prostě jsou.Kdyby se nemohli jen tak přihlásit byl by bazar taková rodinná záležitost,kde by jsme si mezi sebou prodávali použité vybavení bez rizika.

      NRyboun - Profil | St 19.1.2011 19:43:04

      Pár věcí jsem zde v bazaru koupil a jsem naprosto spokojený.

        Nyvana - Profil | St 19.1.2011 19:37:05

        Enigma >> Tak to souhlasím,že si kartu může kdokoliv popsat jak chce,může být všechno vylhané,proto taky když jsem něco kupovala,tak jsem koukala do karty,potom jsem chtěla telefon,když jsem pojala podezření tak jsem odstoupila,jenom jednou jsem se spálila z klukem,který o sobě tvrdí,že je mu 12roků,ale příspěvky odpovídají dospělému chlapovi,tomu jsem něco posílala a byl problém.

          NEnigma - Profil | St 19.1.2011 19:28:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Já jsem zatím byl v bazaru více jako prodejce.Vždy jsem se snažil,aby zboží,které nabízím bylo v nejlepším pořádku,funkční,nezničené.
          Dále jsem se snažil balík vždy udělat co nejlepší,aby zboží nepřišlo k úrazu při převozu.Dokonce se mi několikrát stalo,že mi lidé psali,volali,že takhle zabalené to neměli ani z internetového obchodu.Zatím jsem nikdy neměl reklamaci.S cenou se vždy snažím jít co nejníže,abych zboží lépe prodal nebo mohl smlouvat o ceně.
          A teď ještě musím říct,že jsem dokonce poprvé i nakoupil v bazaru.Nejdřív jsem se opravdu bál,ale nakonec mě táta přesvědčil,že to zkusíme.Jednalo se o hlásiče,které už na fotce vypadali moc dobře po dohodě s prodávajícím jsem se dohodl na osobní schůzce na pumpě.Dotyčný tam byl včas,zboží bylo perfektní a nakonec jsem ještě dostal 100,-Kč slevu.Prostě naprostá spokojenost.
          Čeho bych se na nákupu opravdu bál jsou lidi,kteří se přihlásí jen pro bazar a nemají v kartě prakticky nic-kolikrát ani jak se jmenujou.Co jsem vypozoroval-protože sháním přes bazar ještě motor-lidé,kteří nereagují na SZ rovnou mažu a už s nimi nekomunikuji-většinou-mě to tak připadá-že to jsou podvodníci.
          A ještě jedna věc-že si může kdokoli zde na Mrku založit kartu,nick a nemusí do něj praticky ani napsat jak se jmenuje-dal bych vypsání karty jako povinné.Tím by se zlepšil i ten BAZAR/bylo by to více průhledné/

            NKamil68 - Profil | St 19.1.2011 13:52:15 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Ahoj,prošel jsem tu nějaké diskuze a většina,nebo možná všechny,jsou na téma,jak kdo nakupoval a jak byl s prodávajícím a pak se zbožím spokojen,či nespokojen.Je faktem,že jsem zde na bazaru kupoval pouze jednou a naštěstí jsem byl maximálně spokojen i když šlo pouze o drobnost řádově asi za 2tis.Kč.Daleko vícekrát jsem zde ale prodával a myslím,že věci zajímavé a za zajímavé ceny.Jako prodávající jsem se vždy snažil,aby byl kupující maximálně spokojen a dostal to,co požaduje za své peníze.A doufám,že se mi to také povedlo.Což mohou potvrdit jen ti,co kdy ode mne něco koupili.Ale i jako prodávající jsem se setkal až skoro s drzostí některých rádoby kupujících.Různé narážky typu " za tyhle peníze to nechci,dej to o hodně levněji a jsem pro to u tebe hned",nebo různé škemrání a výmysly všeho možného i nemožného o od povolení maximální ceny od ženy,další slevy za to,že si dojede po dohodě třeba na polovic cesty,prostě dundání a dundání,tak to si někteří chlapi,nebo spíše chlapci, sakra odpustěte.Prodávající se snaří prodat za co nejlépe a kupující nakoupit,ale jde o to,aby byla spokojenost na obou stranách.Myslím,že prodávající není ani zmála z charyty.Je jasné,že dohoda je vždy možná,ale rozumná dohoda...Tak to je asi tak k druhé straně mince.

              Nlu-cas - Profil | St 19.1.2011 12:49:32 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              yvana >> Ahoj, ja so cez bazar kupoval sonar za ca 400 eur, podla predavajuceho novy. Tak aj bolo a som s nim velmi spokojny. Druhy krat som kupoval udicu, dosla v poriadku nic jej nebolo. Kupoval som ju od pana, ktory potom v jednej diskusii spomynal, ze ked ma nejaky navi a zacne v nom nieco sustat, tak sa toho hned treba zbavit a predat to. Ano udicka prisla a ked som s udickou vzdy zatriasol bolo pocut jemne ako keby prasknutia. Spojil som si 1+1=2 a v momente mi bolo jasne preco tipek(posielane az z Ciech) fungl novu palicu predava skoro za polovicu. Panko sa ale preratal na udicke praskali od novoty iba ocka, respektive viazenie zaliate lakom. Po zatazeni, alebo po par vychadzkach sa toto praskanie strati. U mna to bolo po prvej vychadzke, ked som na nu zdolal ca 110 cm sumika. Takze spokojnost :-) Este som od tialto z bazaru kupil udicu, tu som bol aj mrknut a spokojnost. Ja som predal cez bazar tiez udicu a panko z druhej strany republiky dakoval, ze je max spokojny. Dostal ju za 2/3 cenu, bola 5krat na rybach. Suma sumarum, moja skusenost je z bazaru viacmenej kladna.

                NNat - Profil | St 19.1.2011 11:24:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Pred pár rokmi som kupoval autorádio za cca 1000Sk cez inzerát a miesto rádia my prišlo vrecko s pieskom a listom, že nech sa nehnevám ale aj ten dotičný čo my to predával, tak bol takto isto podvedený. Na konci listu stálo aby som to poslal dalej. Na dobierke bola adresa odosielatela tak som mohol ho isť naštíviť a vydiskutovať si to osobne. Len by som musel prejsť na druhý koniec republiky tak som sa na to vysral.

                Tu na MRKu mal so mňou negatívnu skúsenosť jeden člen ktorému som sa ozval že mám navyják čo zháňal v bazáry. Po dohode som nechal poslať balík, ale som to poslal úplne niekam inde a aj si to prevzali a zaplatili. Niktto my to neposlal späť a ani sa neozval. Dotyčnému som to vysvetlil a ospravedlnil sa, ale akosi to nepochopil a skončilo to urážanim na moju adresu.

                  NZindys - Profil | St 19.1.2011 10:49:41

                  Vodník Kebule >> tak to já ještě až takhle tady nenakupoval, ale také bych se na dražší zboží zajel určitě podívat. jinak máš pravdu, že rozbalit balík a tam místo stojanu být 3 cihly, tak by to bylo na mrtvici.

                    NRadek Š - Profil | St 19.1.2011 10:16:02 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    yvana - >> Před rokem jsem koupil přes bazar bivak za 4500,-. V inzerátu stálo, že bivak byl cca třikrát u vody a že je ještě rok v záruce. Když mi balík přišel vše bylo v pohodě jen ten záručák chyběl. Po telefonickém kontaktu s prodávajícím mi bylo sděleno, že záruční list nemůže najít. Když jsem bivak postavil na první pohled bylo jasné že byl u té vody vícekrát. To je asi to riziko nákupu přes bazar.

                      Nsmradzjzd - Profil | St 19.1.2011 10:04:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Já sem zde přes bazar nic nekupoval a neprodával, ale jinde mám dost zkušeností.
                      Když tak čtu příspěvky, většinou se zmiňuje nákup. Pokud nakupuji a přijde mi místo zboží cihla, dá se s tím něco dělal, složitě, ale dá.
                      Je ale velké množství pomatenců, kteří si něco nechají poslat, pak si to rozmyslí a zboží nepřeberou. To je horší, s tím se nedá dělat nic.

                        Nrover - Profil | St 19.1.2011 9:56:04 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Pokud kupuješ použitou věc přes web, musíš počítat s tím, že nemusí být vždy OK, je to prostě tvůj risk, navíc výhodná cena může být už sama o sobě podezřelá. Takže když už, tak osobně omrknout ! Jinak já jsem se tady domluvil na věci i ceně, ale zboží nedorazilo, takže tak :-)

                          Nbaitruner2 - Profil | St 19.1.2011 9:43:29 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          yvana - >> Tak za sebe muzu jen napsat,ze jsem tady na MRKo bazaru kupoval jen 2x.Po 1 To byla ta mluvici ryba na zed a po tel. domluve s prodavajicim vse probehlo v naprostem poradku.A po 2-he jsem kupoval lodni motor a o5 po tel.domluve a vyzkouseni na vode a vse bylo taky v poradku.Takze jsem spokojeny.
                          PS:Hlavne zalezi na lidech.Ja To rikam porat.Kdyz natrefis na blba,ktery chce jen podvadet tak tomu se proste nevyhnes.U dražších veci je lepsi osobni predani a predvedeni.U levnejsich veci se akorat musis spolehnout,ze dotyčný posle To co Ty sis vybrala a ze To bude fungovat.

                            Nrumi7 - Profil | St 19.1.2011 0:10:59

                            Sven >> už jsem slyšel i takový případy,místo prutu přišla násada od koštěte v papírovým tvrdým tubusu asi od koberce.a kámošovi před lety místo mobilu pytlík s moukou.jj najdou se i takoví........

                              Nrybomil - Profil | Út 18.1.2011 23:49:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              yvana >> pokud se 1 přihlásíš pod svým nickem z IP adresy, tak už ten nick může změnit jen admin, je to v podmínkách. Samo z jinýho compu se můžeš přihlásit jinak, ale pokud se předtím přihlásíš jako ten 1 nick, už to pozná že se pak přihlašuješ jako někdo jiný.
                              Aspoň si myslím, že to takto je. Samo více složitým procesem se dá vypátrat, z kterého compu se kdo kam dostal, až vyzjistit, z kterého připojení kde byla návštěva webu uskutečněna,
                              Např. když tady kdysi Toraryk napadal Garapatovu přítelkyni, kámoš mi během 15 minut zjistil, že byl připojen z gymplu v Táboře, dal jsem mu to v avizu, že by si taky mohli před školou na něj počkat borcí s divným východním přízvukem a naučit ho slušnýmu chování v ruštině, tak čuměl jak puk .......

                                NSven - Profil | Út 18.1.2011 23:48:13

                                rumi7 >> no riziko to je vždycky. Staly se podobné případy i v e-shopech.
                                Máš pravdu, jak to vyzvedneš už nikoho nedoženeš, protože to nedokážeš.
                                Proto je opravdu třeba dvakrát vážit od koho nakoupit.

                                  NZuby - Profil | Út 18.1.2011 23:43:42 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Asi rok a pul nazpet jsem si vyhlidl signalizatory, po domluve mely byt zaslany na dobirku v pudovdnim baleni a se zarucnim listem. Po domluve a odelslani si uzivatel zrusil registraci, to uz ovsem ma matka prevzala a zaplatila za dobirku. Siignalizatory jakz takz fungovaly, ale originalni baleni a zarucni list nikde. Za nedlouho jeden odesel. Clovek narazi i na takove male podvonicky, ale mou duveru v bazar to nijak zvlast nepodtrhlo a verim, ze se v nem da dobre nakoupit. To, ze se tam vyskytnou i kradene veci je dost mozne, ty jsou ted k mani skoro vsude.

                                    NVodník Kebule - Profil | Út 18.1.2011 23:43:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Zindys >> Tak musím říci, že tady na Mrku jsem koupil už celkem dost věcí, a ne pouze drobnosti - pípáky za 6000, Ultegry za 5000, loďku za 7000, pruty za 4500 apod.
                                    Nicméně jsem byl ochoten si pro tyto věci zajet a zkontrolovat si je na místě, takže jsem zásadně eliminoval možnost podvodu.
                                    Dvakrát jsem udělal vyjímku: 2 x bivak od níže zmiňovaného Iva za 5000 a za 2400 a stojan Mustang za 5500 od p. Barana - a vždycky zboží bylo naprosto v pohodě.
                                    Ještě, že tak, asi by mi jeblo, kdybych rozbalil balík se stojanem a tam byly třeba cihly...

                                      Nrumi7 - Profil | Út 18.1.2011 23:40:03

                                      Sven >> můžeš balík nevyzvednout,nezaplatit a vrátí se to majiteli,ale to se nedozvíš,co v tom balíku bylo.a pak to nedává žádnej smysl si něco objednávat.jedině si něco koupit a převzít osobně

                                        Nrumi7 - Profil | Út 18.1.2011 23:35:44

                                        Sven >> je to velkej risk.je to věc bazarová,neboli komisní a ne nová třeba internetová.pošta s balíkem nic neudělá,pokud není na první pohled poškozený.pošta ti nerozbalí balík (ikdyž máš jakkýkoli podezření) než ho převezmeš a tudíž zaplatíš.a tím přebíráš záruku o obsahu a pošta je z toho venku.