Polamane pruty Dragon

Nedavno som na rybach pri zaseku polamal Team Dragon 275cm 7-21g MF a v predbeznom vyjadreni od p. Prochazku z RSP-Fishing (odkial som ten prut kupoval a kam poslal foto s dotazom ako postupovat) na zaklade foto mi bola predbezna reklamacia zamietnuta - s nasledujucim odovodnenim:

(neuplny email - vybrata citacia)
###################################################

Prut jste zakoupil někdy před 1,5 rokem a na rukojeti prutu je patrné, že byl již dříve používán, což jste i telefonicky potvrdil. Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám. V každém případě bez toho, abych prut viděl, vylučuji výrobní vadu a i možné poškození prutu, například při přepravě k Vám.

Pokud by byl prut vadný, závada by se projevila již při prvním použití a ne za 1,5 roku, nehledě na to, že veškeré zboží kontrolujeme a pruty před odesláním vystavujeme vibracím a zatěžkávací zkoušce a to opravdu až na hranici jejich únosnosti.

Síla stěny blanku v místě lomu je, myslím, snad i 3mm a vše je ještě zpevněno omotávkou a zalakováno. V podstatě není možné, aby při běžném rybolovu a v souladu s návodem k použití došlo k takovéto devastaci prutu. Samozřejmě jsem u toho nebyl, když jste prut zlomil, ale byl jsem u jiných případů, kdy k takové zlomenině došlo a to také u uznávané značky (bohužel ji nemohu jmenovat, ale říká se, že pruty této značky jsou v podstatě nezlomitelné) a vždy to bylo způsobeno přetížením prutu při snaze osvobodit háček z vázky (použití neúměrné síly).

###################################################

Ako p. Prochazka tvrdi, ze "Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám.", tak ma zaujima, ci aj niekto iny polamal takto nejaky prut Dragon. Nemusi to byt zrovna Team Dragon a nemusi to byt presne takyto typ zlomeniny, ale privital by som foto + popis za akych okolnosti sa prut polamal.

Co sa tyka mojho prutu - bol polamany pri zaseku, v tej chvili bolo chytane na cca 7cm twistra s 12-15g hlavickou (15g je naozaj maximum co tam moho byt), so snurkou PP 8lb (3.6kg) na navijaku Daiwa Tierra s riadne nastavenou brzdou dost pod hranicu nosnosti snurky.

Opakujem, vkladajte len prispevky o prutoch Dragon.
Autor diskuse: placew - Profil , 1.6.2010 všeobecné - náčiní, doplňky

Nplacew - Profil | St 2.6.2010 12:43:37

Tarn >> ano, da sa to povedat aj o tebe a Flipovi ako zaujatych zastancov RSP-fishing. Samozrejme, ze sa vam teda bude zdat, ze ti, co sa stazuju tak robia len z nejakeho rozmaru nepodlozeneho argumentami.

    Nplacew - Profil | St 2.6.2010 12:41:55

    šeptal >> Je skoda, ze sa otazky nedaju doplnat, po odoslani by som tam doplnil aj tu poslednu vetu ktoru som tam chcel dat, ale vypadla - ako som to tu uz vysvetloval. Co je svetlejsie na tom, ze mi bola ponuknuta nahrada za ktoru by som si riadne zaplatil, aj ked znizenu cenu?

      NKony94 - Profil | St 2.6.2010 12:41:15

      Venca888 >> dneska bych toho blbce hnal s moji profláklou hubou tehdá mi bylo 11-12 roků a to jsem tam byl s mamkou která kívla a koupila mi pruty nové ale dneska bych mu dal dneska už mi nemá co kdo kupit dneska bych mu ten jeho krám zbořil

        NTarn - Profil | St 2.6.2010 12:40:55

        Flip >> To asi nemá smysl. Už jsem psal něco podobného a je to jako gramofon dokola. Prostě já si nejsem vědom a to je prostě nezvratitelný fakt a argument. Jakékoliv argumenty proti, jsou jen vychcanost prodejce a jeho kamarádů. Nemá smysl to dál řešit. prostě jsou na to nějaké uzákoněné postupy tak ať podle nich postupuje a je to.

          Nplacew - Profil | St 2.6.2010 12:39:34

          Flip >> prosim, vysvetli, co je na tejto otazke zavadzajuce, co som sem nenapisal a meni to vyznam vynatku mailu ktory tu bol zverejneny
          Je mozno skoda, ze tato otazka sa zvrhla inym smerom ako to bolo zamyslane, ale ako je vidiet, tak asi sa naozaj deje u p.Prochazku vsetko prvykrat.

            Nšeptal - Profil | St 2.6.2010 12:36:56

            placew >> Sorry, já čet jen zadání. Na několikastránková slohová cvičení nemám čas ani chuť. Potom jsem reagoval na posledních pár příspěvků, které do celé debaty vnesly trochu víc světla.

              NFlip - Profil | St 2.6.2010 12:35:55

              placew >> jednej podle občanského zákoníku jak ti mimo jiné taky Procházka nabízel.Zatím si to neudělal a už bulíš dopředu a hledáš podporu.Dále potom zveřejni všechny věci okolo té reklamace a ne jenom, co se ti hodí do krámu.Pokud nezačneš jednat na rovinu,tak ti k tomu už nemám co říct.Tečka

                NVenca888 - Profil | St 2.6.2010 12:35:25

                Kony94 >> koukám, že u pana Procházky se nestalo ještě nikdy nic.. :-)

                  Nplacew - Profil | St 2.6.2010 12:34:35

                  šeptal >> myslim, ze to v diskusii odznelo. Pokial vsak mam naozaj pocit, ze prut nebol polamany mojim zavinenim, tak to bohuzial pre mna nie je ustretovy krok, skor pokus vyzut sa z toho.

                  placew - ® St 2.6.2010 9:27:24
                  Diskuse: Polamane pruty fy. Dragon
                  Tarn - 2.6.2010 9:19:47 >> Prosim ta, aku cast pribehu? Nezavadzaj a nemystifikuj. Napisem v krokoch aby to bolo jasne:

                  1. prut sa zlomil
                  .
                  .
                  .

                  4. prislo mailove vyjadrenie - to co tu citate + ponuka na novy diel s ponukou rovno kupit novy prut za vyhodnu cenu (ako som pisal, z mojho pohladu to nepovazujem za vyhodnu, kedze nadalej trvam na tom, ze prut nebol zlomeny mojim zavinenim.)

                    NVenca888 - Profil | St 2.6.2010 12:34:20

                    wendyo >> divil by ses, ale znám člověka, kterej něco podobnýho (samozřejmě v poněkud menšim měřítku, ale nejen na rybářský potřeby) praktikuje dlouhou dobu. A vcelku úspěšně. :-)
                    Já jsem byl zase svědkem toho, že mi při druhý rybačce naprosto nezaviněně prasknul prut (nemám důvod tady lhát) a v obchodě mi nechtěli uvěřit. Reklamaci nakonec uznali (resp. dovozce), ale koukali na mně jako na šmejda, kterej si šlápnul na prut a snažil se to uhrát na reklamaci.

                      NKony94 - Profil | St 2.6.2010 12:29:57

                      Ahoj stalo se mi to same a také od firmi Dragon(Dragon Mystery Light quiver jaké si ART.NO 22-23-270 a délka 2.70m) a u p.Procházky s Nového Jičín.Při záseku na 0,18mm vlas se mi prut zlomil těsně před prvním očkem tudíž mi v ruce zůstala rukojet.Jelikož s Nového Jičína pocházím tak jsem si tam zejel přímo do prodejny.Tam my bylo řečeno že se to nemohlo stát že pruty zkouší na jakých si strojech a že sem si na něho musel špapnut bo co reklamace zamítnuta jo a prut jsem měl týden ani to ne je to sice už 2 roky zpět ale fungujeto tam dle mého stejně.-(Naviak MIKADO EVER GREEN HD865 který jsem také zakoupil také u pana Procházky na kterém se mi zmrvil baitruner nevím proč měl jsem ho tam hozeny zdolal jsem kapra a hodil zpátky ale už nefungoval když jsem přišel do obchodu tak mi řekl že jsem tan naviak musel rozmontovat a s něčím si hrát že to se mu ještě nestalo no ale co koupil jsem si tyto naviaky dva a za další 3 měsíce se mi pokazil i ten druhý oba stali tehdá 2200kč při koupi 2 kusů 4000kč takže pro školáka to nebyla vůbec levná zaležitost ale jako nadčený mladý rybář který chtěl mít všechno hned a měl přístup k financím jsem si to mohl dovolit ale od pana Procházky už ani háček.)-

                        NVenca888 - Profil | St 2.6.2010 12:29:47

                        b.gun >> to ano. Ale pokud prodávajícímu neuzná reklamaci výrobce resp. jeho zástupce (např. dovozce), tak jí neuzná ani on kupujícímu. Naopak pokud jí výrobce uzná, je prodejci uplně ukradený, že kupujícímu vrátí peníze nebo poskytne novej výrobek, i kdyby byl nakrásno přesvědčenej, že k poškození došlo chybou kupujícího.
                        Samozřejmě, že z právního pohledu je to tak, jak říkáš - já (kupující) mám smluvní vztah s prodávajícím a je mi ze srdce jedno, jak on si to vyřizuje dál. Ale principielně jde o závěr výrobce, jehož soud bude v otázce uznání reklamace klíčovej (prodávající ti nic nevrátí, pokud to samý neudělá výrobce ve vztahu k němu).

                          Nwendyo - Profil | St 2.6.2010 12:29:19

                          Jak se obléknout a rybařit celý život ta 10 000.-??V osmi letech si kupte boty,kalhoty,bundu a rybářskou výbavu,po 23měsících oblečení roztrhejte,pruty zlomte navijákem mrskněte na zem a vyražte reklamovat s tvrzením já nic já muzikant.Ochotný a usměvavý prodejce vás jako starého známého z vašich stéle se opakujících návštěv uvítá s otevřenou náručí a samozřejmě vše ihned vymění kus za nový kus.
                          Osobně jsem byl svědkem několika zlomených prutů a vždy to bylo vinou rybáře např:na 3lbs prutu 200gr olovo,uvolnění vázky škubáním prutu.....
                          A teď do mně vychcánci.
                          PS:se stylizací odpovědi od P.Procházky nesouhlasím,s obsahem téměř ano

                            NSwobi - Profil | St 2.6.2010 12:28:28

                            šeptal >> pardon, neblo to adresovaný Tobě, Tvůj nick mi tam zůstal viset omylem - moje chyba...

                              Nplacew - Profil | St 2.6.2010 12:28:06

                              Flip >> Nerozumiem co podstatne som z toho emailu zamlcal:
                              To, ze mi ponukol vyhodnu kupu ineho prutu (pokial pre mna nie je vyhodna) - a ako som napisal, ze dalej email pokracuje v tom, ze mi bol ponuknuty nahradny diel/prut - alebo to, ze prut mozem aj tak poslat (o com sme sa tu bavili)?
                              Podla mna je gro toho emailu vzhladom na reklamaciu prutu v tejto otazke.

                              Zapisy z St 2.6.2010 11:52:39 a St 2.6.2010 11:58:07 mi nie su k dispozicii, to sa ku mne nedostalo no dovolim si na ne reagovat:

                              " ... spíše zápornému výsledku řízení reklamace jsem zákazníkovi navrhl myslím velmi solidní nabídku: v podstatě nový prut za 1474 - cca.300 pošta = 1174,- Kč. (Na tento e-mail zákazník nereagoval)."

                              1474CZK bola prezentovana cena prutu (ako je vidiet z mailu nizsie), nebolo v nej zaratane postovne. Preto cena ktoru som doratal ja nasledne bola cez 70e, ktoru som nebol ochotny akceptovat najma kvoli tomu, ze som presvedceny, ze som prut nezlomil mojim zavinenim. Preto som na tento mail neodpovedal a odpoviem na neho az ked poslem prut na reklamaciu.


                              "Samozřejmě zvládne mnohem více, ale již ne pod tímto úhlem. Pokud tento člověk zasekl větší silou než 1 kg a ještě pod ostřejším úhlem než zmiň. 90 st., stalo se, co se stát se muselo: špička se ohnula směrem k nástraze (medium) a ruplo to tam kde v podstatě muselo. "

                              To su domienky a dohady o sposobe zaseku - to iste on moze povedat mne na moju argumentaciu, ked poviem, ze som s prutom zaobchadzal tak, ze sa zlomit nemohol. Akurat pripominam, ze tam bola riadne nastavena brzda navijaku, preto vylucujem pretazenie pruta pri zaseku.

                                Nšeptal - Profil | St 2.6.2010 12:27:07

                                Swobi >> Tyhle pokusy znám. A šlo mi o způsob řešení reklamace.

                                  NSwobi - Profil | St 2.6.2010 12:23:47

                                  šeptal >> all: Jen pro představu posílám starší fotku. Prut Berkley SSGS 2,4m 4-24 při zatížení cca 0,4 kg.
                                  Jedná se o statické zatížení - dynamický ráz při záseku musí udělat hrozný věci...

                                    NFlip - Profil | St 2.6.2010 12:19:23

                                    šeptal >> jak už jsem někde psal na vině je vždy prodejce,rybářská stráž a jiná verbež:-)))Rybář z Mrku je prostě nedotknutelná persona zasluhující hromadnou podporu a rozhořčení:-)))Však to znáš.

                                      Nšeptal - Profil | St 2.6.2010 12:13:50

                                      Flip >> To je jasný. Jen mi z textu nevyplynulo úplně jasně, že prodejce tenhle údaj čerpal z fotky zaslané v rámci reklamace. Ale čert to vem, byla to jen moje spekulace. Každopádně pokud učinil vstřícný krok, což ze zadání diskuse nevyplynulo, je to to, co bych od něho očekával.

                                        NFlip - Profil | St 2.6.2010 12:07:30

                                        šeptal >> pokud znáš sílu blanku a zákazník ti na fotce dodá průřez zlomeninou není to tak složité odvodit.Pochopitelně že ne na mikráče.