Polamane pruty Dragon

Nedavno som na rybach pri zaseku polamal Team Dragon 275cm 7-21g MF a v predbeznom vyjadreni od p. Prochazku z RSP-Fishing (odkial som ten prut kupoval a kam poslal foto s dotazom ako postupovat) na zaklade foto mi bola predbezna reklamacia zamietnuta - s nasledujucim odovodnenim:

(neuplny email - vybrata citacia)
###################################################

Prut jste zakoupil někdy před 1,5 rokem a na rukojeti prutu je patrné, že byl již dříve používán, což jste i telefonicky potvrdil. Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám. V každém případě bez toho, abych prut viděl, vylučuji výrobní vadu a i možné poškození prutu, například při přepravě k Vám.

Pokud by byl prut vadný, závada by se projevila již při prvním použití a ne za 1,5 roku, nehledě na to, že veškeré zboží kontrolujeme a pruty před odesláním vystavujeme vibracím a zatěžkávací zkoušce a to opravdu až na hranici jejich únosnosti.

Síla stěny blanku v místě lomu je, myslím, snad i 3mm a vše je ještě zpevněno omotávkou a zalakováno. V podstatě není možné, aby při běžném rybolovu a v souladu s návodem k použití došlo k takovéto devastaci prutu. Samozřejmě jsem u toho nebyl, když jste prut zlomil, ale byl jsem u jiných případů, kdy k takové zlomenině došlo a to také u uznávané značky (bohužel ji nemohu jmenovat, ale říká se, že pruty této značky jsou v podstatě nezlomitelné) a vždy to bylo způsobeno přetížením prutu při snaze osvobodit háček z vázky (použití neúměrné síly).

###################################################

Ako p. Prochazka tvrdi, ze "Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám.", tak ma zaujima, ci aj niekto iny polamal takto nejaky prut Dragon. Nemusi to byt zrovna Team Dragon a nemusi to byt presne takyto typ zlomeniny, ale privital by som foto + popis za akych okolnosti sa prut polamal.

Co sa tyka mojho prutu - bol polamany pri zaseku, v tej chvili bolo chytane na cca 7cm twistra s 12-15g hlavickou (15g je naozaj maximum co tam moho byt), so snurkou PP 8lb (3.6kg) na navijaku Daiwa Tierra s riadne nastavenou brzdou dost pod hranicu nosnosti snurky.

Opakujem, vkladajte len prispevky o prutoch Dragon.
Autor diskuse: placew - Profil , 1.6.2010 všeobecné - náčiní, doplňky

NTarn - Profil | St 2.6.2010 9:14:54

Knapík >> No a jsme u toho, ty si myslíš v dobrém úmyslu pro sebe, ale u protistrany to myšlení v témže duchu považuješ za špatné. Pokud máš pocit že je to na reklamaci, reklamuj, a pokud ne tak nech být. Já už nevím jak bych to napsal, ale proč každý sám sobě přisuzuje větší práva a objektivitu a u druhého o tom pochybuje, když se to nehodí ? To platí obecně a je jedno jestli se jedná o pruty nebo boty.

    Nrikrod - Profil | St 2.6.2010 9:14:37

    karelretik >> kam by si to poslal na test - kde je certifikovana skusobna kde to dokazu posudit?

      Nb.gun - Profil | St 2.6.2010 9:14:29

      Tarn >> Ano, úhel pohledu. Stejně tak lze uvedený mail zhodnotit slovy - nikde nenapsal, že ho chce poslat, naopak opakovaně více či méně naznačil, že prut je starý, nikdo kromě něho neměl s těmito pruty problémy a že reklamaci asi stejně neuzná. A jako možnou náhradu mu nenabízí prut za velice zvýhodněnou cenu, ale koupi náhradního dílu.
      Asi by prodejce nebolelo, kdyby mail zformuloval v duchu "Dobrý den, je nám velice líto nepříjemnosti, ke které s prutem došlo. Zabalte prosím prut tak a tak a odešlete jej na naši adresu. Budeme se snažit o co nejrychlejší vyřízení dané záležitosti k vaší plné spokojenosti." A i kdyby následně reklamaci neuznal, tak další nabídka ve stylu "reklamace bohužel nemohla být vyřízena kladně ve váš prospěch, ale jelikož nám jde o spokojenost zákazníků, máme pro vás zvýhodněnou nabídku náhradního dílu, který jsme v případě vašeho zájmu připraveni okamžitě odeslat na vaši adresu" by vyzněla jinak a dotyčný by byl jistě spokojen s přístupem a obchod by ještě z celé situace mohl naopak nasbírat plusové body - nepřišel by o zákazníka a ten by ho doporučil dále.

        Nkura11 - Profil | St 2.6.2010 9:12:14

        Knapík >> toto co pises je potom ubohy pristup predajcu.... ked je fakt taky vol, tak tato otazka ma zmysel, lebo mu narobi riadne negativnu reklamu za ktoru si v konecnom dosledku bude moct asi sam, svojim pristupom... s tym plne suhlasim... ked je darebak nebodaj dobre mu tak... prochazkov pristup ale nic nemeni na tom ze tie pruty su proste skvele...

          NKnapík - Profil | St 2.6.2010 9:07:29

          Tarn >>- překlesaný papírový obal ... možné poškození blanku, což se neprokázalo, zjištěna však byla jiná s obalem nesouvisející závada.
          Mj, jsem si s p.P. vyměnil několik ,mailů na téma Caldia a v okamžiku, kdy jsem se v posledním z nich ozval na toto téma :
          V létě minulého roku jsem u vás kupoval prut DT 2,55m 7-28g a jeho horní díl má ve spojce prasklinu cca o délce 6mm, zatím jsem prut nereklamoval, u vody již se mnou byl, nikde neklepe, nepraská, ale důvěra k němu šla výrazně dolů. Co navrhujete, mám s ním chytat dál a počkat jestli se bude nějak projevovat nebo se na Vás obrátit s reklamací ?
          Díky

          Veškerá komunikace z jeho strany rázem skončila, jako když utne, to asi nebude jen tím, že by nekomunikoval mailem. Mám za to, že jsem se slušně zeptal, jak postupovat, aniž bych někoho urážel či napadal a slušnou odpověď by mohl prodejce také poskytnout. to je asi vše. Schválně mu to pošlu a jsem zvědavej, co se stane.

            Nkarelretik - Profil | St 2.6.2010 9:05:07

            klasický téma o ničem....placew pošli to prodejci a neřeš to..má na to 30 dní...pak reaguj: odvolej se, nech to testovat ve zkušebně...pokud odhalí chybu výrobku , prodejce musí zaplatit i to zkoušení...jiná možnost není...takhle jsou to jen kidy já nic to on....takhle akorát plašíš ostatní od koupi dragonů...podle mne cena / výkon je suprovej...

              NTarn - Profil | St 2.6.2010 9:01:20

              placew >> to asi mělo předcházet celé debatě tady, protože ať už to dopadne jakkoliv, vždycky někdo prodejci nasadí psí hlavu. Pokud to uzná bude se tvrdit, že pouze na základě tlaku tady odtud a podobně.

                Nkura11 - Profil | St 2.6.2010 8:55:40

                Napriklad co viem tak mikado meni kus za kus... oni sa s tym neseru ale pozrite kvalitu ociek, korku, sedla, blankov... prut co ma vyrobnu cenu 200 kacek ti vymenia okamzite... ako vravim horsie to bude u drahsich prutov kde uz samotna vyroba, komponenty stoja nemalo penazi... potom je jasne ze chce aj predajca alebo vyrobca vediat ci to je na vymenu alebo nie! keby si zlomil takto speeda, myslis ze okamzite by ti po roku a pol poslali novy nahradny diel??? bez diskusie??? pochybujem...

                  NTarn - Profil | St 2.6.2010 8:55:32

                  b.gun >> to se ale dostáváme zase do spekulativní roviny. Když to shrnu, tak to chtěl poslat, ale neslíbil uznání reklamace. Nabídl v případě zájmu nový prut za velice zvýhodněnou cenu. Čímž ovšem nevyloučil, že reklamace uznána být může až to bude mít v ruce. Ostatní jsou jen úhly pohledu podle toho kdo je v jakém vztahu ať k prodejci, zboží, či zákazníkovi. :-))

                    Nplacew - Profil | St 2.6.2010 8:53:08

                    Tarn >> co sa javi ako vyhodna ponuka tebe sa nejavi ako vyhodna ponuka mne. Bohuzial. Pokial som presvedceny, ze som s prutom zaobchadzal dobre a ze posudenie zodpovednosti na prute je minimalne sporne, tak som ocakaval hlavne iny pristup, ked uz mi to posralo rybacku.
                    Mail som posielal hlavne preto, lebo posta do ciech takeho baliku v tvrdom tubuse nie je prave najlacnejsia - na co, ako si videl mi bolo odpisane, ze mi p.Prochazka, parafrazujem, chce usetrit peniaze spojene s reklamaciou, ktory by s velkou pravdepodobnostou neuznal.
                    Budem sa opakovat, ale ako som pvoedal, zajtra alebo v piatok ten prut poslem a budem zvedavy na oficialne stanovisko, ktore tu tiez dam.

                      NTarn - Profil | St 2.6.2010 8:50:50

                      Knapík >> Ne to nevím, ale uváděl jsi že jsi psal ať to balí jinak že to bylo poškozené. Tak pokud to nemělo na prut vliv a poškozené to moc nebylo tak nechápu Tvůj text. Druhá věc je že jsi uvedl, že už jsi chtěl mít prut a věřil jsi. Takže jsi do toho rizika šel naprosto vědomě. A teď jsi si to rozmyslel a rád by jsi to řešil ? Já tomu asi nerozumím.

                        NTarn - Profil | St 2.6.2010 8:46:15

                        placew >> Ne nevím a netvrdím, ale kdyby to tady bylo hned od počátku zkopírované celé bez výňatků a křížkování, nemohla by vzniknout pochybnost. To je to co se mi nelíbilo. A to že Ti nabídl jiný prut za nadstandardně výhodnou cenu, přece také má souvislost s ochotou nebo neochotou prodejce nemyslíš ? A pokud to není jak píšeš, namířené jedním směrem, ale obecně, tak potom proč se to má týkat Dragonu a ne obecně, kdo kdy zlomil jaký prut a jak mu byla vyřízena reklamace. To bych tomu potom uvěřil.

                          Nb.gun - Profil | St 2.6.2010 8:43:11

                          Tarn >> A nebo by šla celá situace také obrátit ... Odpověď od prodejce mi nepříjde tak úplně ve standardním tónu, vyznívá lehce arogantně a budí naopak dojem "pošlu toho otravu slušně do prdele a třeba dá pokoj a nic chtít nebude". Jako zákazníka, který má problém a je z ciziny by mne nezajímaly ty zbytečné řeči okolo, kterých je mail plný, ale očekával bych slušnou (a jednoznačnou) nabídku řešení a domluvu na postupu - a to v tom mailu nějak chybí, ač se to v něm někteří zastánci snaží vykoukat.

                            NKnapík - Profil | St 2.6.2010 8:41:51

                            Tarn >> ahoj, jednak nevíš, jakým způsobem byl obal poškozen - kažkopádně ne tak, aby způsobil uvedené poškození tj. prasklinu v u spojky - když se na prut těšíš jak malej kluk a chceš ho, vezmeš ho i s tím poškozením obalu a budeš věřit, že je ok - aspoň tak to bylo u mě. Poště musíš zaplatit a jakmile jí peníze dáš, už ti je pak zpět po vyplnění papíru jen tak nedají a stane se pouze to, že budeš určitou dobu bez prutu i bez peněz ... a v žádným případě tady neoznačuju pana P. jako nesolidního, taky znám pár lidí, co od něj mají partu věcí a bez problémů.
                            Zajímalo by mne, jak by se k tomu postavil teď, kdybych mu ten prut poslal po roce a pěti rybačkách, asi to v rámci stěhování prubnu.

                              NLedňáček (Iceman) - Profil | St 2.6.2010 8:40:08

                              Mrzí mě jedna věc, pokud p. Procházka píše, že před odesláním všechny pruty kontrolují, vystavují vibracím apod. tak jak je možné, že mě přišel prut s vadou laku na horním dílu a klepáním ve spojce? Tohle bych na krámu poznal ihned.
                              Je fakt, že po telefonické konzultaci mě byla nabídnuta výměna kusu, tak to má být.
                              Ale myslím si, že s tou kontrolou před odesláním to zas tak žhavé není.

                                Nplacew - Profil | St 2.6.2010 8:39:47

                                Tarn >> tato veta mi musela vyskocit z oznacenia pri zakladani otazky - bola posledna ohladom prutu a mala nasledovat hned po poslednej vete z citacie. Nebol to umysel, skor nepozornost. Ziaden iny kus som nevynechal - co by sa tykal reklamacie - to uz tam bola len ponuka na kupu nahradneho dielu, to nie je predmetom tejto otazky. Takze je to takmer cely email (az na tu jednu vetu), ktory je relevantny.
                                Ziadne ine veci som nedopisoval za cely cas, co tu otazka je - alebo vies nieco, co ja nie?

                                  NTarn - Profil | St 2.6.2010 8:35:45

                                  placew >> A proč to tedy, pokud chceš být objektivní, dávkuješ jen po kouscích ? Pošleš kousek mailu a rozpoutá se diskuse, když se to hodí pošleš další kousek a tak dál. Buď to sem dej celé, tu korespondenci, nebo to nevytrhávej z kontextu po částech, podle toho, kterým směrem se ubírá diskuse. Můj názor.

                                    Nplacew - Profil | St 2.6.2010 8:30:45

                                    Tarn >> doplnim z emailu od p.Prochazku, aby bolo jasne:

                                    ######################################
                                    To vše Vám píši proto, abych Vám ušetřil náklady spojené s reklamací, kterou bych s velkou pravděpodobností neuznal.
                                    ######################################

                                    Samozrejme, ako som tu uz par krat pisal, prut poslem, len si musim zohnat na neho dobru skatulu - dnes idem pozriet predajnu kobercov :)

                                    Avsak, tato otazka je o tom, kto este polamal pruty dragon, ako ich polamal a ako bola vybavena reklamacia. Fotky vitane.

                                      NTarn - Profil | St 2.6.2010 8:30:21

                                      Knapík >> Pokud Ti přišly pruty v poškozených obalech , neměl jsi je vůbec na poště přijmout. To by asi udělal, vzhledem k celkem logické úvaze, že prut uvnitř to zacházení asi nemusel přečkat, asi každý. Samozřejmě pokud jsi to převzal a nereklamoval poškození hned na poště, mám pocit že na to je dokonce nějaký protokol, který by s Tebou vyplnili tak jsi riskoval problém do budoucna, který popisuješ. Takže ruku na srdce, až budeme postupovat tak jak bychom měli, budeme mít právoplatné argumenty aby postupovala i druhá strana standardním způsobem. Když něco reklamuji, pošlu to doporučeně jako reklamaci a ne mailem jako dotaz co mám dělat, nebo doporučení na jiný obal a přitom očekávám, že se to bude řešit podle reklamačních podmínek. A když nemá prodejce nadstandardně dobrou vůli a i přes to že jsme nedodrželi postupy reklamace nám to nevyreklamuje ač to není jeho povinnost označíme jej, že není solidní.

                                        NVenca888 - Profil | St 2.6.2010 8:25:55

                                        kaňka >> i tak je to nesmysl - ano u boty za běžný opotřebení budu považovat okopanou špičku, zkrabatělej povrch, ošoubanej vnitřek atd. Ale pokud mi po roce a půl praskne po celý šířce podrážka, tak to rozhodně na reklamaci je. Samozřejmě, pokud se bude jednat o botu za šest stovek, tak se na to vyprdnu. Ale když to budou boty za tři tisíce, tak ne.