Polamane pruty Dragon

Nedavno som na rybach pri zaseku polamal Team Dragon 275cm 7-21g MF a v predbeznom vyjadreni od p. Prochazku z RSP-Fishing (odkial som ten prut kupoval a kam poslal foto s dotazom ako postupovat) na zaklade foto mi bola predbezna reklamacia zamietnuta - s nasledujucim odovodnenim:

(neuplny email - vybrata citacia)
###################################################

Prut jste zakoupil někdy před 1,5 rokem a na rukojeti prutu je patrné, že byl již dříve používán, což jste i telefonicky potvrdil. Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám. V každém případě bez toho, abych prut viděl, vylučuji výrobní vadu a i možné poškození prutu, například při přepravě k Vám.

Pokud by byl prut vadný, závada by se projevila již při prvním použití a ne za 1,5 roku, nehledě na to, že veškeré zboží kontrolujeme a pruty před odesláním vystavujeme vibracím a zatěžkávací zkoušce a to opravdu až na hranici jejich únosnosti.

Síla stěny blanku v místě lomu je, myslím, snad i 3mm a vše je ještě zpevněno omotávkou a zalakováno. V podstatě není možné, aby při běžném rybolovu a v souladu s návodem k použití došlo k takovéto devastaci prutu. Samozřejmě jsem u toho nebyl, když jste prut zlomil, ale byl jsem u jiných případů, kdy k takové zlomenině došlo a to také u uznávané značky (bohužel ji nemohu jmenovat, ale říká se, že pruty této značky jsou v podstatě nezlomitelné) a vždy to bylo způsobeno přetížením prutu při snaze osvobodit háček z vázky (použití neúměrné síly).

###################################################

Ako p. Prochazka tvrdi, ze "Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám.", tak ma zaujima, ci aj niekto iny polamal takto nejaky prut Dragon. Nemusi to byt zrovna Team Dragon a nemusi to byt presne takyto typ zlomeniny, ale privital by som foto + popis za akych okolnosti sa prut polamal.

Co sa tyka mojho prutu - bol polamany pri zaseku, v tej chvili bolo chytane na cca 7cm twistra s 12-15g hlavickou (15g je naozaj maximum co tam moho byt), so snurkou PP 8lb (3.6kg) na navijaku Daiwa Tierra s riadne nastavenou brzdou dost pod hranicu nosnosti snurky.

Opakujem, vkladajte len prispevky o prutoch Dragon.
Autor diskuse: placew - Profil , 1.6.2010 všeobecné - náčiní, doplňky

NTarn - Profil | St 2.6.2010 8:22:38

jak to tady čtu, tak začínám mít pocit, že tato otázka má sloužit pouze k tomu, aby přinutila prodejce prut vyměnit v každém případě, ať už to je nebo není výrobní vada. Stačí prostě tvrzení, já nic já muzikant, všechno bylo dobře a stejně to prasklo. Na druhé straně stojí tvrzení prodejce, že bez toho aby prut viděl, nemůže reklamaci na dálku posoudit a uznat jako výrobní vadu. Takže bych to viděl 50/50. Samozřejmě že by bylo jednodušší pro prodejce prut prostě vyměnit a neřešit to, ale kde je v tom procesu také zodpovědnost kupce, potažmo uživatele. Nebo je prostě dané že zákazník má vždy pravdu ? To se mi moc nezdá a už vůbec se mi nelíbí, že se prodejce tlačí do pozice, buď to vyměníš, nebo Ti udělám takovou antireklamu, že Tě to ve finále bude stát daleko víc. každá reklamace má přece standardní postup tak je třeba jej využít ne ? Nebo si někdo opravdu myslí, že když se mu třeba rozlepí boty ( jak tady o nich byla řeč) že stačí poslat do obchodu fotku a očekávat zaslání nového páru ? Určitě by ty boty chtěli také vidět in natura a myslím si že odpověď prodejce obuvy by se nesla naprosto ve stejném duchu. Neviděl jsem, neměl jsem v ruce, nemohu bez tohoto na dálku reklamaci uznat. Tak v čem je rozdíl ? U bot by jste to asi pochopili tak proč ne u prutu ? Znovu se vracím na začátek. Nikdo mi nevymluví že je tato otázka pouze tlakem na prodejce aby se kupec vyhnul řešení reklamace standardním způsobem. A to se Vám zdá fér a normální ?

    NSethy - Profil | St 2.6.2010 8:19:01

    Knapík >> Je pravda že na maily moc neodepisuje:( já osobně jsem zatím s věcma od něj neměl problem.

      NKnapík - Profil | St 2.6.2010 8:16:41

      Sethy >> mě spíš séře ta druhá záležitost, ale pokud prut chci, musím ho zaplatit, aby mi ho na poště dali, kontrola před zaplacením nepadá v úvahu a tu prasklinu jsem zjistil až doma a přesto, že jsem snahu ukázal a nabídnul Procházkovi, že mu to i nafotím, odezva nebyla absolutně žádná. Takže i když je furt v záruce, asi jsem se už smířil, že se výměna konat nebude.
      Taky jsem mu doporučil jiný způsob balení, jelikož oba pruty od něj přišly díky poště v poškozených obalech a stejně bez reakce :((

        NSethy - Profil | St 2.6.2010 8:11:22

        Knapík >> nevim tohle už se tu párkrát řešilo, asi neměl. Ale já to tak mám i u prutu za 5ku...nejsou to draky.

          NKnapík - Profil | St 2.6.2010 8:09:06

          Sethy >> že by ji měl mít z boku se mi nějak nezdá :)

            NSethy - Profil | St 2.6.2010 8:07:03

            Knapík >> ...na průřezu má jedna strana cca 1,5mm a naproti jen cca 1mm)...to je snad normalní ne, každej blank má "páteř". Jestli ne tak jsou všechny mé pruty šmejdy:)

              NKnapík - Profil | St 2.6.2010 8:01:05

              Osobně mám Dragony dva a oba mají své mouchy. Silver ed. nerovnoměrně tlustý blank spodního dílu u spojky ... (na průřezu má jedna strana cca 1,5mm a naproti jen cca 1mm)
              Dragon Team 10-28g, který mi došel s prasklinou na blanku ve spojce horního dílu. Panu Procházkovi jsem na to téma psal na dva maily hned po dodání, aniž by se ozval zpět, takže s tím prutem občas k vodě jdu a čekám, kdy povolí.
              Jednou se mi podařilo zlomit vlačák Balzer asi 14 dní po uplynutí tehdy ještě 6měsíční záruky se 0,16mm vlascem a při vázce se horní díl rozsypal asi na 7-8 kusů.
              na věci z netu jsem já smolař :((

                NOrion24 - Profil | St 2.6.2010 7:54:05

                placew - >> Inak ale kvoli "zlemu" pristupu predajcu....si myslimm ze by si na tuto znacku aj tak zanevret nemal....lebo ma urcite zopar prutov ktore vo svojej triede patria medzi to naj co je .....

                  Nšeptal - Profil | St 2.6.2010 7:42:43

                  Kolik ten klacek stál? Jestli to prodejci za to stojí, takhle vyjebat se zákazníkem a dělat si negativní reklamu.

                    NOrion24 - Profil | St 2.6.2010 7:22:15

                    sliver - samolibý vůl >> ano suhlasim TD konci pomaly....Guide Selecty...to je ina muzika....

                      NOrion24 - Profil | St 2.6.2010 7:14:47

                      Flip >> tak v prvom rade ma absolutne zaraza ten mail od prochadzaku...
                      sam som dragonista a mam ich pozehnane a bude asi aj viac....ale od ineho predajcu,
                      ale nie to som chcel....
                      Ty rozhodne nestranný nie si :-), a trosku ma zarazilo par Tvojich tvrdeni, a tvoj nazor po vecsine korespondoval aj s mojim...ale budis.....
                      no podme k mailu:-)
                      1. to ze iny nemaju problem ma absolutne nezaujima ked ja ho mam!
                      2.Vylučujem vadu aby som videl?...to nemysli vazne?!!!!!! dufam..
                      3. prečo ako predajca nehaji zakaznika????
                      4.2 roky zaruka....nezaujem...aj ked rupne posledny den musi to riesit
                      5.pruty vystavujeme vibracim..atd :-)))))))))))))))))))))))))) toto hadam nemysli vazne bleeeeeeeeeee, ed to strasne nezmysli....:-))))))))))))))))))))))
                      6. Tato anti reklama je VELMI dolezita....predajcovia si musia uvedomit....ze za nase peniaze nemozu sa nas vykadit a "zmluvny akt" nekonci predajom tovaru a odchodom z predajne!!!

                      K prutu a zlomeniu len tolko....ze bol asi moc zatazeny....ale rupnut to tam nemalo

                        Nwet - Profil | St 2.6.2010 1:37:50

                        Flip >> V každém případě bez toho, abych prut viděl, vylučuji výrobní vadu - toto mi pripada bohorovne, ak nerobil vyvojara v Sage 20 rokov, tak z tej fotky dokazat vylucit vadu materialu, to je fakt macher. Kludne mohol byt tlak na material, ked ten koniec toho drotu na zavesenie nastrahy zatlacil na blank a ruplo to. To uz aj soudruzi v Tokoze pod ocka Lipna lepili pasku, aby nebol kov na laminate. A grafit je o dost krehkejsi. Navyse ak ten drot bol na konci ostro zastrihnuty, nebola to sice vada materialu(grafitu), ale vada vyrobneho postupu. Ale su to len moje spekulacie.

                          Nsliver - samolibý vůl - Profil | St 2.6.2010 1:06:38

                          Flip >> popostrkuj si, co uznáš za vhodné. Nesnaž se ale směřovat pozornost jiným směrem. Jo, mám třeba čerstvě guide tiny a co ten už zažil s 0,16 , tak to klobouk dolů. Asi naňho v létě klidně mrsknu dvacítku. Ale TD jsou mrtvé pruty, to jsem psal už dávno, jo jo.

                            NFlip - Profil | St 2.6.2010 0:58:11

                            wet >> pokud mu Procházka napíše tohle na základě jedné blbé fotky cituji:
                            V každém případě bez toho, abych prut viděl, vylučuji výrobní vadu a i možné poškození prutu, například při přepravě k Vám.
                            Tak si nemyslím ,že by to měla být ještě špatná reklama.
                            Ty myslíš že mu měl napsat to je skvělé že se vám to podařilo zlomit už jste dnes 56-tý a odměnou za to k té reklamaci dostanete jeden prut gratis na víc-nebo co čekáš?
                            Víceméně ho nábádal k tomu ,co jsem následně napsal a to je to aby mu to poslal.
                            Kdyby ho poslal třeba doprdele a nechtěl se s ním bavit,tak to napsal jinak- jak znám Petra Procházku.

                              NFlip - Profil | St 2.6.2010 0:46:37

                              sliver - samolibý vůl >> žádná a loď na driftu k tomu,ale vlastně jaký drift,že? Nechme toho,ať se s tím hoši popasujou-já to zítra trochu postrčím.
                              Havlas říkal,že když uvázneš tak se s tím vyprošťováním na lodi taky moc nesereš-taky by si tak zacházel s UL kládou jako s Rudou Soňou.?:-)))

                                Nwet - Profil | St 2.6.2010 0:45:13

                                jeden z dovodov preco este nemam dragon je to, ze nerad vybavujem nieco inak ako osobne. A prave taketo neuznane reklamacie mi odvahu na kupu od RSP fishing nedodavaju. Flip o tvojej nestrannosti nemoze byt ani rec kedze si tu uznavana kapacita na dragony a osobne o tom chces hovorit s Prochazkom. Myslim, ze tym zverejnenym mailom a touto otazkou stratil Prochazka viac penazi, ako keby placewovi poslal novy diel Howgh

                                  NFlip - Profil | St 2.6.2010 0:42:44

                                  ivanv 25,59 >> ivanv - 2.6.2010 0:36:56 >> osobně by mi bylo podezřelé,kdyby se při tom množství prodaných prutů nevyskytnuly nějaké problémy.Neznám žádnou značku,která by byla poměrně rozšířená a neměla nějakou tu zlomeninu.

                                    Nsliver - samolibý vůl - Profil | St 2.6.2010 0:39:52

                                    Flip >> jaké řasy ? Jaké vázky ? Ále no ták.

                                      Nivanv - Profil | St 2.6.2010 0:36:56

                                      Flip >> viem min. o dalsich dvoch zlomenych prutoch tejto firmy, oba to boli z rady hm, co nie je najnizsia rada. oba zlomene cudnym sposobom. jeden tu mozno pribudne, ale kamarat sa od vzniku tejto otazky neprihlasil. dalsie zlomene kusy mozno pribudnu. nech si citatelia na zaklade aj takychto informacii urobia nazor. a je jedno, ci to dragonu urobi zle meno, alebo nie. pomoze to ludom zorientovat sa a mozno rozhodnut pri kupe

                                        NFlip - Profil | St 2.6.2010 0:28:38

                                        sliver - samolibý vůl >> i na tu loďku na přehradu bych si jako speciál vybral jiný a to tam nechytám v řasách s 15-20 gramů palicí a k tomu další gramy nástrahy a každou chvilku neváznu.V Norsku jsem už chytal ,takže vím trochu jak to tam vypadá.