Polamane pruty Dragon

Nedavno som na rybach pri zaseku polamal Team Dragon 275cm 7-21g MF a v predbeznom vyjadreni od p. Prochazku z RSP-Fishing (odkial som ten prut kupoval a kam poslal foto s dotazom ako postupovat) na zaklade foto mi bola predbezna reklamacia zamietnuta - s nasledujucim odovodnenim:

(neuplny email - vybrata citacia)
###################################################

Prut jste zakoupil někdy před 1,5 rokem a na rukojeti prutu je patrné, že byl již dříve používán, což jste i telefonicky potvrdil. Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám. V každém případě bez toho, abych prut viděl, vylučuji výrobní vadu a i možné poškození prutu, například při přepravě k Vám.

Pokud by byl prut vadný, závada by se projevila již při prvním použití a ne za 1,5 roku, nehledě na to, že veškeré zboží kontrolujeme a pruty před odesláním vystavujeme vibracím a zatěžkávací zkoušce a to opravdu až na hranici jejich únosnosti.

Síla stěny blanku v místě lomu je, myslím, snad i 3mm a vše je ještě zpevněno omotávkou a zalakováno. V podstatě není možné, aby při běžném rybolovu a v souladu s návodem k použití došlo k takovéto devastaci prutu. Samozřejmě jsem u toho nebyl, když jste prut zlomil, ale byl jsem u jiných případů, kdy k takové zlomenině došlo a to také u uznávané značky (bohužel ji nemohu jmenovat, ale říká se, že pruty této značky jsou v podstatě nezlomitelné) a vždy to bylo způsobeno přetížením prutu při snaze osvobodit háček z vázky (použití neúměrné síly).

###################################################

Ako p. Prochazka tvrdi, ze "Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám.", tak ma zaujima, ci aj niekto iny polamal takto nejaky prut Dragon. Nemusi to byt zrovna Team Dragon a nemusi to byt presne takyto typ zlomeniny, ale privital by som foto + popis za akych okolnosti sa prut polamal.

Co sa tyka mojho prutu - bol polamany pri zaseku, v tej chvili bolo chytane na cca 7cm twistra s 12-15g hlavickou (15g je naozaj maximum co tam moho byt), so snurkou PP 8lb (3.6kg) na navijaku Daiwa Tierra s riadne nastavenou brzdou dost pod hranicu nosnosti snurky.

Opakujem, vkladajte len prispevky o prutoch Dragon.
Autor diskuse: placew - Profil , 1.6.2010 všeobecné - náčiní, doplňky

Nsliver - samolibý vůl - Profil | St 2.6.2010 0:22:35

Flip >> to si ale děláš srandu, že. Takže ani na loďku na přehradu ? Hmm, bude třeba vydat manuál pro použití prutů dragon. Ke každému typu zvlášť. Protože , co kdyby se někdo náhle rozhodl změnit o 5 g zátěž a pustit ju o pár metrů níž.

    NFlip - Profil | St 2.6.2010 0:12:39

    sliver - samolibý vůl >> nejde o nástrahu jde i o tu sílu co vyvíjíš při kolmém zdolávání-je to jako kdyby si zdolával rybu na břehu a ležel u toho na zádech-Prostě 270 cm prut do 21 gramů není na to moře stavěnej.Ale to je můj názor-každé nařadí by mělo být použito na to k čemu se nejlépe hodí.Ghosta ve 300 do 10 gramů cm bych si taky na loď na moře nevzal i když s ním také odpálím 15 gramů palici.A je to prut za 8 tisíc,kterej by měl taky něco vydržet.

      NJuraj - Profil | St 2.6.2010 0:04:56

      kura11 >> No tak teď už to zní o mnoho rozuměji. Vypadalo to, že se mu vysmíváš. Já jsem přesvědčen, že je to jen o přístupu a u nás si mnoho firem myslí, že si mohou aroganci dovolit. Pravda to ale už není. Někteří už pochopili, že je lépe uznat i zákazníkovu chybu za svou, bo v globále na tom vydělají. Ještě si za život koupím hodně prutů, ale z feederů budou převládat ty od Semy. A tak je to se vším. Pokud někdo vyrábí kvalitu a nedělá frky s reklamacemi nemusí mít o zákazníky obavy.

        Nsliver - samolibý vůl - Profil | St 2.6.2010 0:04:38

        Flip >> moje opravdu důležité pruty , například v gramáži 15 - 45 g , zvládnou klidně 60 g nástrahu. Záleží pouze na trojháčcích. Silony až klidně 0,40mm, což je dost.
        Však já jsem to psal, že by ho vyšlo levněji poslat nový prut, než toto divadlo. Třeba mu to dojde.
        ˇApropó, měl jsi někdy na lodi třeba duháka, který podjížděl loď ?

        Dyť on na tom moři jenom normálně twistroval.

          NFlip - Profil | St 2.6.2010 0:01:46

          placew >> ok.pošli to tam a už neřeš.-zítra dám s Procházkou řeč ty řeči kolem Dragon určitě nepoloží-jak vidíš a jak vidím já,tak s tou podporou neserioznosti RSp čka a Dragonů moc nepochodíš-prostě Draků se prodaly stovky a moc stěžovatelů se na ně nenašlo.

            Nbowman - Profil | Út 1.6.2010 23:58:38

            Flip >>:-)))

              Nplacew - Profil | Út 1.6.2010 23:56:38

              Flip >> opat uvediem na pravu mieru - pruty boli 4, kazdy sa pouzival na inu vec - dragon dorz 150-250g + okuma longbow 80 na lahky pilk (cca 200g), daiwa exceler 50-100h + cabelas prodigy 4000 na vlacacie pilkre s muchami, mikado competion salmon spin do 55g + abu soron na 15-40g jigy a td 7-21g + tierra na jigy do 15g. Samozrejme, prut bol voleny podla hlbky, prudu, ocakavanej ryby.

                NFlip - Profil | Út 1.6.2010 23:55:57

                sliver - samolibý vůl >> když mi na Sage při vyšlehnutí z mola pod nohama zchlastal duhák mouchu lupnul jako špejle a taky čistým lomem a byla to evidentně moje pitomost.

                  Nkura11 - Profil | Út 1.6.2010 23:51:32

                  Juraj >> lacne pruty z lacnych komponentov vecinou menia kus za kus... skus zlomit drahsie shimano ci ti ho bez problemov vymenia... ze posles a na otocku ti poslu novy... pochybujem... ved len original fuji ocka su dost drahe... fuji sedlo... kvalitnejsi korok... to vsetko robi prut drahsim nie len znacka... tym som necel povedat ze to nema reklamovat vyrobca, na to je zaruka ale tiez chce vediet ci to bolo vinou zakaznika alebo chybou materialu... nech posle a uvidi...

                    Nbowman - Profil | Út 1.6.2010 23:51:06

                    pepa-č >> Že by byly až tak sladký? :-)))))

                      NMatrix - Profil | Út 1.6.2010 23:50:23

                      pepa-č >> :-))))))))

                        Nplacew - Profil | Út 1.6.2010 23:49:15

                        sliver - samolibý vůl >> uvediem to ale na pravu mieru. Prochazka videl ine foto - ale cisty lom bol evidentny aj tam.

                          Npepa-č - Profil | Út 1.6.2010 23:49:06

                          hele, a nerozpouští slaná voda Dragony? :-)))

                            NFlip - Profil | Út 1.6.2010 23:47:03

                            bowman >> zlomit jde všechno-taky bych si asi kládu 270 cm do 21 gramů nezvolil jako ideál na moře-to je věc každého jedince,ale myslím si že to firmu nepoloží,když mu pošle jiný prut.Třeba si příště vezme na ten parník na moře něco echtovnějšího-Já osobně používal Team 240 18-42 gr a bylo to na těch 15-20 gramů do hloubky do 20 metrů akorát.Prut,kterej je stavěnej na lov ze břehu pod určitým úhlem není nejlepší na moře,kde ti ryba lítá někde na druhé straně pod lodí než chytáš-teď už chápu,že se ta kláda ohýbala i v místech kde za normálních okolností zůstává tuhá.

                            PS pro PepuČ-teď už to věru nestranné není:-)))

                              Nsliver - samolibý vůl - Profil | Út 1.6.2010 23:43:47

                              Prutos >> možná jo, ale opravňuje to prodejce předem zamítnout záruční opravu ? Viděl stejné fotky. Pošta do Polska k moři trvá 4 dny, zpět 4 dny. Posouzení v té záplavě zlomených prutů třeba 14 dnů. Furt se prodejce vleze do měsíční lhůty a je v klidu. A zákazník je spokojen. I v době krize.

                                NJuraj - Profil | Út 1.6.2010 23:39:08

                                kura11 >> Hele neprodal jsi mu ten prut náhodou ty? Tvé chování by tomu odpovídalo.

                                  Nbowman - Profil | Út 1.6.2010 23:38:17

                                  Flip >> No pokud s ním chytal vertikal na moři,tak si troufám tvrdit,že tenhle proutek lze zlomit velmi snadno:-)))))

                                    Npepa-č - Profil | Út 1.6.2010 23:37:49

                                    Flip >> ok,beru.
                                    PS: já jsem totál nestranný - dragon (přesněji dragonmánie) je pro mě jen tématem internetové legrace (stejně jako třeba koulemánie, nebo zlomené krky mánie atd- z něčeho si dělat prdel musíme, ne?) , jinak nic. nemám, mít nechci atd. zcela nestranný. Jen jsem se zcela neutrálně zeptal.

                                      Nkaňka - Profil | Út 1.6.2010 23:35:14

                                      sliver - samolibý vůl >> Přečti si zadání co napsal placew , citoval jsem co mu napsal Procházka .

                                        NMysho22 - Profil | Út 1.6.2010 23:34:57

                                        Tak už sa aj Dragony lámu ešte nech prijde Antikrist a Jazdci apokalypsi a sme nahraný nič iné nám neostane než sa začaťu utiekať k jedinej a pravej značke SHIMANO !!!