Polamane pruty Dragon

Nedavno som na rybach pri zaseku polamal Team Dragon 275cm 7-21g MF a v predbeznom vyjadreni od p. Prochazku z RSP-Fishing (odkial som ten prut kupoval a kam poslal foto s dotazom ako postupovat) na zaklade foto mi bola predbezna reklamacia zamietnuta - s nasledujucim odovodnenim:

(neuplny email - vybrata citacia)
###################################################

Prut jste zakoupil někdy před 1,5 rokem a na rukojeti prutu je patrné, že byl již dříve používán, což jste i telefonicky potvrdil. Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám. V každém případě bez toho, abych prut viděl, vylučuji výrobní vadu a i možné poškození prutu, například při přepravě k Vám.

Pokud by byl prut vadný, závada by se projevila již při prvním použití a ne za 1,5 roku, nehledě na to, že veškeré zboží kontrolujeme a pruty před odesláním vystavujeme vibracím a zatěžkávací zkoušce a to opravdu až na hranici jejich únosnosti.

Síla stěny blanku v místě lomu je, myslím, snad i 3mm a vše je ještě zpevněno omotávkou a zalakováno. V podstatě není možné, aby při běžném rybolovu a v souladu s návodem k použití došlo k takovéto devastaci prutu. Samozřejmě jsem u toho nebyl, když jste prut zlomil, ale byl jsem u jiných případů, kdy k takové zlomenině došlo a to také u uznávané značky (bohužel ji nemohu jmenovat, ale říká se, že pruty této značky jsou v podstatě nezlomitelné) a vždy to bylo způsobeno přetížením prutu při snaze osvobodit háček z vázky (použití neúměrné síly).

###################################################

Ako p. Prochazka tvrdi, ze "Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám.", tak ma zaujima, ci aj niekto iny polamal takto nejaky prut Dragon. Nemusi to byt zrovna Team Dragon a nemusi to byt presne takyto typ zlomeniny, ale privital by som foto + popis za akych okolnosti sa prut polamal.

Co sa tyka mojho prutu - bol polamany pri zaseku, v tej chvili bolo chytane na cca 7cm twistra s 12-15g hlavickou (15g je naozaj maximum co tam moho byt), so snurkou PP 8lb (3.6kg) na navijaku Daiwa Tierra s riadne nastavenou brzdou dost pod hranicu nosnosti snurky.

Opakujem, vkladajte len prispevky o prutoch Dragon.
Autor diskuse: placew - Profil , 1.6.2010 všeobecné - náčiní, doplňky

NFlip - Profil | Út 1.6.2010 23:33:03

pepa-č >> nic nehájím to si snad četl-psal jsem pouze to jak může uvažovat každej prodejce proti tvrzení zákazníka a už os začátku jsem tu dával radu jak to řešit.Narozdíl od tebe jsem v tomto případě zcela nestranný.A troufám si tvrdit,že Prochajdu a konečně Dragona znám mnohem lépe než ty,takže jsem přesvědčen ,že pokud dotáhne celou věc do konce bude spokojen.

    Nkaňka - Profil | Út 1.6.2010 23:30:47

    Venca888 >> To běžné opotřebení se vztahovalo na tu rozlepenou polobotku.

      NPrutos - Profil | Út 1.6.2010 23:30:00

      sliver - samolibý vůl >> Ta nestejná síla stěny blanku je blbý argument. Myslím konkrétně v tomto případě. Na fotce vidím roztřepený blank, původní sílu z toho těžko poznat.

        NFlip - Profil | Út 1.6.2010 23:29:02

        placew >> každej bude hájit svoje prodejce i spotřebitel-takže to zatím nechej nerozhodně a po protokolu budeme řešit dál.Osobně si myslím,že Dragon v tom nebude hrabat a pošlou ti novej díl,ale uvidíme.hlavně se na to nevybodni a pošli to tam.Vždy´t i Prochajda ti psal,že to musí vidět a že podle fotky nemůže soudit,třeba naživo změní názor.Jak už jsem psal ještě nevíš jak to dopadne a už tu vyvoláváš u některých antidragonistů hysterii:-)))

          NPrutos - Profil | Út 1.6.2010 23:28:20

          Předloni jsem ve stejném místě zlomil prut od šíma. Dokonce vím , jak se mi to povedlo.
          Noční vláčka, wobler na stromě. Při vyproštění nezapomněl v letu trefit blank prutu....vycházku jsem dochytal. Následující vycházka, zásek...a křup. Přesně v místě kam den předtím narazil wobler.
          Tím chci jen říct, jak zdánlivě málo někdy stačí.

            Npepa-č - Profil | Út 1.6.2010 23:26:43

            Flip >> proč hájíš zlomeninu, kterou jsi neviděl a u které jsi nebyl? Proč už máš názor předem?

              Nkura11 - Profil | Út 1.6.2010 23:26:16

              No chlapcovy sa zlomil prut tak vsetci placme... je nam to uprimne luto... prijmi nasu uprimnu sustrast, nech mu je zem lahka... amen...

                NLálos - Profil | Út 1.6.2010 23:25:30

                Juraj >> tak je pravda, že já na reklamačku taky koukám, ale ne zas tolik, aby to byla uplná priorita. Navíc ve vyšších cenových relacích až tak nějak hledám pruty od jistých renomovaných značek, takže se okruh firem značně zúží a tam už by to mělo být v pohodě. Jinak já jsem taky značně zapřísáhlý proti Mivardi, považuju to za čínskej bordel, ale to je fuk, letos jsem si od nich koupil podběrákovou tyčku a musím uznat, že za ty prachy zatím drží fest, což jsem naprosto nečekal. Ale nic, za co bych musel dát víc jak tisícovku, bych si od nich nekoupil ani omylem krom možná jednoho dvou feedrů, ale ty prachy za profíka bych už nedal, páč jak jsem psal, v té relaci už mám značně zúžený výběr a nevěřil bych tomu

                  NMrCement - Profil | Út 1.6.2010 23:23:50

                  placew >> mě žena se stejným prutem mlátí, děti mě po něm skáčou a já s ním i chytám ........ a je stále OK. Prostě si měl smůlu ...... a nebo já mám štěstí :-)

                    Nsliver - samolibý vůl - Profil | Út 1.6.2010 23:22:27

                    kaňka >> tak se hluboce zamysli, pokud ti to teda nebude dělat potíže a znova si projeď v příručce spotřebitele termín - dvouletá záruka- .
                    Kde jsi na to přišel, že tato závada by se měla projevit při prvním použití ? Nějakou dobu přece trvá, než se oslabené místo unaví natolik, že prdne. Souhlasíš ?

                      NVenca888 - Profil | Út 1.6.2010 23:21:44

                      kaňka >> myslíš, že zlomení prutu je běžný opotřebení? záruka je dva roky a tim to hasne.

                        Nplacew - Profil | Út 1.6.2010 23:20:36

                        Flip >> ano, je vela alternativ. Takisto som ho mohol klepnut, mohol mi padnut, mohlo cez to prejst stado slonov. Asi mal naozaj stat 2r v skrini.

                          NJuraj - Profil | Út 1.6.2010 23:17:45

                          Lálos >> Já taky netvrdím, že vláčák od Semy je lepší než Dragon. Přívlači rozumím jako žirafa výrobě lyží. Nicméně přístup k vyřizování reklamací je pro mě jedno z nejdůležitějších kritérií. Seru magí v kostkách, když si vezmu do ruky feeder jedné nejmenované firmy, ale zkušenosti s jejich vyřizováním reklamací v minulosti, mě vrací zpátky na zem. Prostě když mám pustit 4-ku, tak si raději vezmu osvědčený výrobek od Semy, i když pocitově je profík mému srdíčku blíž.

                            NWhatWouldGeezesCatch - Profil | Út 1.6.2010 23:17:21

                            ku*va ja to nechapem co ty predajcovia furt riesia ... vymenim kus za kus ako v ameru a neriesim, predajca to aj tak nehradi, neopravuje a nema riesit, pri tom mnozstve predanych prutov iba jeden sa po*ebal a ani tento neuzname, super pristup.

                              NFlip - Profil | Út 1.6.2010 23:17:02

                              placew >> v tom případě by mohla totiž připadat v úvahu ještě jedna alternativa,že při zdolávání ryby pod lodí jsi tím očkem klepl(třeba někdy předtím) o bort lodi a v tom případě se ten blank pod tím očkem narušil.Třeba.

                                Nsliver - samolibý vůl - Profil | Út 1.6.2010 23:16:26

                                placew >> ještě jednou pečlivě pročti záruční podmínky, aby ses nesekl. Třeba tam je drobným písmem uvedeno - pouze záhony rajčat zakrslých nebo jahod popínavých.

                                  Nkaňka - Profil | Út 1.6.2010 23:14:38

                                  sliver - samolibý vůl >> Nestanovuje nijak , ale mě se neptej zeptej se prodejců proč tím argumentují -Pokud by byl prut vadný, závada by se projevila již při prvním použití a ne za 1,5 roku- jak sem říkal kdyby ho reklamoval za týden tak by se na to prodejce díval jinak.

                                    Nplacew - Profil | Út 1.6.2010 23:12:55

                                    Flip >> ano, meni to nieco na veci? Lebo som nevidel v zarucnych podmienkach napisane, ze len sladka voda :)

                                      Nplacew - Profil | Út 1.6.2010 23:11:59

                                      Carchy >> to je pravda. Ako som uz skor pisal, prezil by som to, ze sa to ulomilo, aj ked mi to pokazilo posledne 2 dni vypravy. Co ma ale nastvalo, bola ta odpoved mailom, lebo som si naozaj nebol vedomy svojej chyby.

                                      V tejto otazke som ale chcel vediet hlavne skusenosti inych ludi, nie aby sa tu rozoberalo, ci moj prut je reklamovatelny alebo nie - aj ked ho isto p.Prochazkovi poslem.

                                        NFlip - Profil | Út 1.6.2010 23:10:12

                                        placew >> tys ho zlomil na moři?