Polamane pruty Dragon

Nedavno som na rybach pri zaseku polamal Team Dragon 275cm 7-21g MF a v predbeznom vyjadreni od p. Prochazku z RSP-Fishing (odkial som ten prut kupoval a kam poslal foto s dotazom ako postupovat) na zaklade foto mi bola predbezna reklamacia zamietnuta - s nasledujucim odovodnenim:

(neuplny email - vybrata citacia)
###################################################

Prut jste zakoupil někdy před 1,5 rokem a na rukojeti prutu je patrné, že byl již dříve používán, což jste i telefonicky potvrdil. Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám. V každém případě bez toho, abych prut viděl, vylučuji výrobní vadu a i možné poškození prutu, například při přepravě k Vám.

Pokud by byl prut vadný, závada by se projevila již při prvním použití a ne za 1,5 roku, nehledě na to, že veškeré zboží kontrolujeme a pruty před odesláním vystavujeme vibracím a zatěžkávací zkoušce a to opravdu až na hranici jejich únosnosti.

Síla stěny blanku v místě lomu je, myslím, snad i 3mm a vše je ještě zpevněno omotávkou a zalakováno. V podstatě není možné, aby při běžném rybolovu a v souladu s návodem k použití došlo k takovéto devastaci prutu. Samozřejmě jsem u toho nebyl, když jste prut zlomil, ale byl jsem u jiných případů, kdy k takové zlomenině došlo a to také u uznávané značky (bohužel ji nemohu jmenovat, ale říká se, že pruty této značky jsou v podstatě nezlomitelné) a vždy to bylo způsobeno přetížením prutu při snaze osvobodit háček z vázky (použití neúměrné síly).

###################################################

Ako p. Prochazka tvrdi, ze "Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám.", tak ma zaujima, ci aj niekto iny polamal takto nejaky prut Dragon. Nemusi to byt zrovna Team Dragon a nemusi to byt presne takyto typ zlomeniny, ale privital by som foto + popis za akych okolnosti sa prut polamal.

Co sa tyka mojho prutu - bol polamany pri zaseku, v tej chvili bolo chytane na cca 7cm twistra s 12-15g hlavickou (15g je naozaj maximum co tam moho byt), so snurkou PP 8lb (3.6kg) na navijaku Daiwa Tierra s riadne nastavenou brzdou dost pod hranicu nosnosti snurky.

Opakujem, vkladajte len prispevky o prutoch Dragon.
Autor diskuse: placew - Profil , 1.6.2010 všeobecné - náčiní, doplňky

Carchy - Profil | Út 1.6.2010 23:09:16

Děláte z toho zbytečnou blamáž.Každej prut se může zlomit.I "nezlomitelnej" Sportex.

Kup si jinej a fertig...

    Lálos - Profil | Út 1.6.2010 23:08:49

    Juraj >> po zkušenosti jednoho, dvou lidí přece nemůžeš dělat závěry. Co vím, Dragon je na vláčku špička a má tisíce spokojených zákazníků a nemyslím, že kdyby sis chtěl koupit vláčák od semy, bude lepší než dragon. Až se na to mrknou v továrně, třeba to uznají.

      Juraj - Profil | Út 1.6.2010 23:07:01

      Flip >> No, to nekecáš. :-)

        Juraj - Profil | Út 1.6.2010 23:06:00

        kura11 >> Nevím proč by měl být trapný. Je dobré, že ostatní vědí, jak která firma přistupuje k vyřizování reklamací. Přívlač nechytám, ale feeder od shimana bych nechtěl ani zadarmo. To nejsou pruty, ale žvejkačky.

          placew - Profil | Út 1.6.2010 23:05:20

          kura11 >> polozim ti len 2 otazky:
          1. od coho sa lisi lov v slanej vode od lovu v sladkej vode pri dodrzani vsetkych podmienok predpisanych vyrobcom prutu?
          2. Aky je rozdiel medzi, ako ty uvadzas, pilkrovanim a metodou dropshot? (ja to skor volam vertikalna privlac)

            Matrix - Profil | Út 1.6.2010 23:05:12

            Není možná. Nezničitelný, neuvěřitelný, nadpozemský a nepřekonatelný Dragon se zlomil. To je minimálně divný...

              Flip - Profil | Út 1.6.2010 23:05:07

              Juraj >> po flašce?:-))

                Flip - Profil | Út 1.6.2010 23:04:35

                placew >> tady vidíš co jsi tím způsobil-firma na pikaču a lidíé začnou kupovat násady k lopatám:-))))

                  Juraj - Profil | Út 1.6.2010 23:02:12

                  placew >> To se prostě pozná firma na pikačů. Já si zlomil prut od Semy a to tak, že vlastní blbostí, což jsem také výslovně uvedl. K tomu jsem dodal, že jsem si toho plně vědom a žádám opravení prutu, které jsem připraven zaplatit. Jak velké bylo moje překvapení, když mi zpět přišel celý nový prut a to jako uznaná reklamace, si jistě dokážeš představit. Po tvé zkušenosti vím jistě, že už z principu si prut od Dragonu nikdy nekoupím. Hádej po čem šáhnu?

                    kura11 - Profil | Út 1.6.2010 22:58:40

                    placew >> si trapny s tak debilnou otazkou... lamu sa aj ine pruty... mozna si tam mal 7cm a 12g mozna si mal 15g a 12cm gumu na 30m hlbke, so snurov... prut je med fast a 20g co nie je nic na tazku vlacku... na to si mal zobrat 50g utahovak... doteraz nerupol a zrazu na mori, kolmim "pilkrovanim " rupne... cudne... s dragonom si skoncil... kup si shimano co chces a pilkruj aj buduci rok...

                      Flip - Profil | Út 1.6.2010 22:58:31

                      placew >> tady jsem ti řekl námitky co by mohly připadat v úvahu-tvoje tvrzení oproti tvrzení prodejce,který u toho nebyl-jak už jsem ti psal nech si to prošetřit na expertíze.Svědků se nedovolávej-klidně může prodejce namítnout,že u toho kamarád nebyl pokaždé za těch rok a půl a že ten prut si mohl načnout nekde jinde.Ona taková 15 gramová hlavička pověšená na háčku za pochodu těžším terénem také může ledacos způsobit atd atd.A zase nadruhou stranu tam může být materiálová nebo výrobní vada .Takže neváhej a posílej.-máš na to po dobu záruky plné právo

                        placew - Profil | Út 1.6.2010 22:53:30

                        Flip >> ozaj, ked sme pri vybave - pouzitu snurku a nastrahu mam dokonca zdokumentovanu na videu co sme na rybacke robili. Dokonca pri zdolavani 50cm rybky je pocut, ze navijak ide cez brzdu.

                          placew - Profil | Út 1.6.2010 22:50:43

                          Flip >> ivanv moze dosvedcit, vyprostoval som stale tahom za snuru, nikdy nie cez prut - ale to je zbytocne hovorit/pisat. Kedze si na svoje pruty zarabam sam a viem co to stoji, tak sa k tomu spravam ako mam (ostatne ako ku vsetkemu co si kupim). Preto som pruty prenasal v pevnom puzdre, preto som nevyprostoval nastrahu cez prut, etc...

                            Sethy - Profil | Út 1.6.2010 22:50:39

                            ivanv 25,59 >> ivanv - 1.6.2010 22:46:21 >> už jsem kamošovi psal at to nafoti. Team Dragon 275cm 7-21g XF

                              WhatWouldGeezesCatch - Profil | Út 1.6.2010 22:48:58

                              Ako keby ty predajcovia tie reklamacie hradili zo svojsho .. ved prut je v zaruke nemal sa zlomit, posleme do Polska uvidime a vyrobca by si mal set sakramensky rozmysliet co vyreklamuje a co nie ak chce ostat firmou s dobrym menom.

                                ivanv - Profil | Út 1.6.2010 22:46:21

                                Sethy >> skus sam dat foto toho zlomeneho pruta, alebo aspon specifikuj, aky to bol konkretne prut

                                  Flip - Profil | Út 1.6.2010 22:43:21

                                  placew >> pokud došlo k pochyení ze strany výrobce,tak špatně zabroušená nožička u očka,která v okamžiku náporu působila jako ostrá hrana o kterou se blank postupně obružoval.Nicméně musel dostat slušnej kouř(třeba v minulosti),aby se v tom místě ohnul přes tu hranu.Ono vyprostit nástrahu za použití powerky docela prut prověří:-))))

                                    fík - Profil | Út 1.6.2010 22:41:49

                                    placew >> to by napsal třeba "i bez toho", to se ale bavíme o chujovinách. pošli to a uvidíš.

                                      Sethy - Profil | Út 1.6.2010 22:40:41

                                      Už jsem to tu psal, ale znova. Kamárad taky zlomil téměř nový TD, spojka se při náhozu rozletěla a záruka taky neuznána.

                                        placew - Profil | Út 1.6.2010 22:35:14

                                        fík >> pise presne: "V každém případě bez toho, abych prut viděl, vylučuji výrobní vadu a i možné poškození prutu, například při přepravě k Vám. " - myslim, ze tato veta dava priestor na pochopenie aj inac, napr.: Aj bez toho, aby som prut videl, vylucujem vyrobnu vadu.