Polamane pruty Dragon

Nedavno som na rybach pri zaseku polamal Team Dragon 275cm 7-21g MF a v predbeznom vyjadreni od p. Prochazku z RSP-Fishing (odkial som ten prut kupoval a kam poslal foto s dotazom ako postupovat) na zaklade foto mi bola predbezna reklamacia zamietnuta - s nasledujucim odovodnenim:

(neuplny email - vybrata citacia)
###################################################

Prut jste zakoupil někdy před 1,5 rokem a na rukojeti prutu je patrné, že byl již dříve používán, což jste i telefonicky potvrdil. Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám. V každém případě bez toho, abych prut viděl, vylučuji výrobní vadu a i možné poškození prutu, například při přepravě k Vám.

Pokud by byl prut vadný, závada by se projevila již při prvním použití a ne za 1,5 roku, nehledě na to, že veškeré zboží kontrolujeme a pruty před odesláním vystavujeme vibracím a zatěžkávací zkoušce a to opravdu až na hranici jejich únosnosti.

Síla stěny blanku v místě lomu je, myslím, snad i 3mm a vše je ještě zpevněno omotávkou a zalakováno. V podstatě není možné, aby při běžném rybolovu a v souladu s návodem k použití došlo k takovéto devastaci prutu. Samozřejmě jsem u toho nebyl, když jste prut zlomil, ale byl jsem u jiných případů, kdy k takové zlomenině došlo a to také u uznávané značky (bohužel ji nemohu jmenovat, ale říká se, že pruty této značky jsou v podstatě nezlomitelné) a vždy to bylo způsobeno přetížením prutu při snaze osvobodit háček z vázky (použití neúměrné síly).

###################################################

Ako p. Prochazka tvrdi, ze "Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám.", tak ma zaujima, ci aj niekto iny polamal takto nejaky prut Dragon. Nemusi to byt zrovna Team Dragon a nemusi to byt presne takyto typ zlomeniny, ale privital by som foto + popis za akych okolnosti sa prut polamal.

Co sa tyka mojho prutu - bol polamany pri zaseku, v tej chvili bolo chytane na cca 7cm twistra s 12-15g hlavickou (15g je naozaj maximum co tam moho byt), so snurkou PP 8lb (3.6kg) na navijaku Daiwa Tierra s riadne nastavenou brzdou dost pod hranicu nosnosti snurky.

Opakujem, vkladajte len prispevky o prutoch Dragon.
Autor diskuse: placew - Profil , 1.6.2010 všeobecné - náčiní, doplňky

Nplacew - Profil | Po 12.7.2010 20:52:06

Jaroch >> skus dat pravym na link a "ulozit ciel odkazu ako..." resp. "Save target as..." a potom klasicky vo winword.

    NJaroch - Profil | Po 12.7.2010 20:49:26

    Roman C. >> Mně to taky nejde :-(
    Čímpak to otevřu ?

      NTomas - Profil | Po 12.7.2010 20:27:09

      Roman C. >> nefunguje

        NTomas - Profil | Po 12.7.2010 20:13:39

        placew >> no vida, já to mám prasklý přesně ve spojce

          Npoldeci - Profil | Po 12.7.2010 20:04:34

          to foto to dobre vystihuje,ten prút odišiel v strihu-táto verzia zlomenia sa kĺudne mohla stať
          aka vyjadrenie pána P-no veľmi zaujímavé!!!
          táto často ospevovaná značka pri ktorej sa mi niekedy zdalo že tí ľudia ,ktorí ju velebia nemajú žiadnu súdnosť si plným právom zaslúžila túto otázku -skúste pozrieť do nádobíčka kde podľa recenzentov tieto prúty s podobnou gr. zvládajú 20cm d.r. voblery a takýchto blábolov v začiatkoch propagácie značky tu bolo plno,bohužiaľ neskúsený rybár, ktorý "sa to neučí v rybárskej škole" ľahko naletí!
          ...sám mám 3 papeky o f .Dragon-ryby chytajú ale hned zo začiatku som tvrdil že ich maximum prichádza veľmi skoro

            NBachy - Profil | Po 12.7.2010 16:47:31

            placew >> Ta odchylka v úhlu není velká. Prut by jistě ještě nějakou zátěž snesl, ale chtělo by to vidět jak se chová blank nad rukojetí. Ten můj TD 7-25g v tahu mezi 1 a 1,5kg povolí o 23cm a pak do tahu 2kg ještě 13cm, teprve až potom začíná pružnost klesat pod přijatelnou hranici. Na 8lb power pročku bych ho ale správnou manipulací teda nezlomil.

              Nplacew - Profil | Po 12.7.2010 15:51:48

              Bachy >> okrem ineho, na fotke nie je 90 stupnov (rukovat by musela byt vodorovne, o skresleni na fotke si myslim svoje)

                NBachy - Profil | Po 12.7.2010 15:48:35

                Ten prut je opravdu extrémně slabý. Myslím že to soudruzi při výrobě extra tenkého prutu a snaze o parabolickou akci u rukojeti přehnali. Jestli je to opravdu kilová zátěž, tak slabší vláčák do 21g jsem ještě neviděl.

                  NRoman C. - Profil | Po 12.7.2010 14:49:32

                  Byl jsem pozadan panem Prochazkou z firmy RSP fishing, abych zde umistil jeho vyjadreni ke zde probihajici diskusi. Text je natolik dlouhy, navic s nekolika obrazky a tabulkami (ktere sem nejsem schopny rozumne zkopirovat), ze ho prikladam v originalni podobe ke stazeni zde: http://www.mrk.cz/download/dragon.doc (ze souboru byly pouze odstraneny osobni udaje uzivatele placew)

                    Nboyscout - Profil | Po 12.7.2010 14:21:00

                    placew >> já ti říkal ať to uděláš rychle. Bylo mi jasné, že až se na to v klidu podívá tak pochopí, že si tím zbytečně tzv. "nasral do vlastního hnízda" a může to být použito proti němu. A až se objeví ten nový text, bude krásné ho porovnat s tím zazálohovaným :-)

                      Nplacew - Profil | Po 12.7.2010 13:58:19

                      vanuz >> uz to tam nie je, aby sa predislo k spekulaciam :) Esteze som si to odzalohoval :)

                        Nvanuz - Profil | Po 12.7.2010 13:08:03

                        zaujimave, a toto preco cele neposlal placemu?

                          Nivanv - Profil | Po 12.7.2010 12:54:18

                          Tarn >> dvakrat so odspal pri citani tych kravin. ale najzaujimavejsie je to na zaver. ty s flipom ste vlastne prochazkom podplateny nejakou capicou a cervikmi. dost ste lacni.

                            Nplacew - Profil | Po 12.7.2010 12:37:19

                            boyscout >> ako sme sa pekne dostali k osobnym invektivam predajcu voci zakaznikovi. Mile... :) hlavne ze ku mne sa dostalo len to, co som sem dal.

                              Nboyscout - Profil | Po 12.7.2010 12:26:15

                              placew - >> archivuj si to plné vyjádření k reklamaci co jsem dal Tarn. Dřív než to stáhne. Možná pokud se rozhodneš jít do toho dál (ČOI, soud) se ti bude velice hodit. :-)

                                Nboyscout - Profil | Po 12.7.2010 12:24:12

                                Tarn >> nápodobně. Myslím ale, že hodně lidí tohle otevřelo oči. :-)

                                  NWhatWouldGeezesCatch - Profil | Po 12.7.2010 12:13:29

                                  podla toho co tu sledujem tak si dragon uz nekupim iked som to mal v buducnosti v plane

                                    NTarn - Profil | Po 12.7.2010 12:13:00

                                    boyscout >> a víš že mi to je v Tvém případě celkem jedno ?

                                      Nboyscout - Profil | Po 12.7.2010 12:00:28

                                      Tarn >> a víš že jsem přečetl jen pár vět a jakmile jsem narazil na poznámky o inteligenci zákazníka tak jsem přestal? Pokud to byl pokus o napravení jména, u mně selhal. Ale třeba vám na to ještě někdo skočí :-)

                                        NTarn - Profil | Po 12.7.2010 11:53:34

                                        jak jsem slíbil tak činím. Toto je nezkrácené a neupravené vyjádření prodejce k průběhu reklamace.

                                        http://tarn.mrk.cz/?id=3332