Polamane pruty Dragon

Nedavno som na rybach pri zaseku polamal Team Dragon 275cm 7-21g MF a v predbeznom vyjadreni od p. Prochazku z RSP-Fishing (odkial som ten prut kupoval a kam poslal foto s dotazom ako postupovat) na zaklade foto mi bola predbezna reklamacia zamietnuta - s nasledujucim odovodnenim:

(neuplny email - vybrata citacia)
###################################################

Prut jste zakoupil někdy před 1,5 rokem a na rukojeti prutu je patrné, že byl již dříve používán, což jste i telefonicky potvrdil. Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám. V každém případě bez toho, abych prut viděl, vylučuji výrobní vadu a i možné poškození prutu, například při přepravě k Vám.

Pokud by byl prut vadný, závada by se projevila již při prvním použití a ne za 1,5 roku, nehledě na to, že veškeré zboží kontrolujeme a pruty před odesláním vystavujeme vibracím a zatěžkávací zkoušce a to opravdu až na hranici jejich únosnosti.

Síla stěny blanku v místě lomu je, myslím, snad i 3mm a vše je ještě zpevněno omotávkou a zalakováno. V podstatě není možné, aby při běžném rybolovu a v souladu s návodem k použití došlo k takovéto devastaci prutu. Samozřejmě jsem u toho nebyl, když jste prut zlomil, ale byl jsem u jiných případů, kdy k takové zlomenině došlo a to také u uznávané značky (bohužel ji nemohu jmenovat, ale říká se, že pruty této značky jsou v podstatě nezlomitelné) a vždy to bylo způsobeno přetížením prutu při snaze osvobodit háček z vázky (použití neúměrné síly).

###################################################

Ako p. Prochazka tvrdi, ze "Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám.", tak ma zaujima, ci aj niekto iny polamal takto nejaky prut Dragon. Nemusi to byt zrovna Team Dragon a nemusi to byt presne takyto typ zlomeniny, ale privital by som foto + popis za akych okolnosti sa prut polamal.

Co sa tyka mojho prutu - bol polamany pri zaseku, v tej chvili bolo chytane na cca 7cm twistra s 12-15g hlavickou (15g je naozaj maximum co tam moho byt), so snurkou PP 8lb (3.6kg) na navijaku Daiwa Tierra s riadne nastavenou brzdou dost pod hranicu nosnosti snurky.

Opakujem, vkladajte len prispevky o prutoch Dragon.
Autor diskuse: placew - Profil , 1.6.2010 všeobecné - náčiní, doplňky

NPrutos - Profil | Po 5.7.2010 16:05:05

placew >> Celou tuhle šaškárnu sleduju od začátku. Musím dát za pravdu Flipovi. To , že jsi hned v úvodu "zkrátil" mail, mělo za následek očividné zmanipulování situace pro Tvůj prospěch. Tím jsi pozbyl na serióznosti hlavně Ty sám. Teď už se tu jen tak plácáš a nevíš z které do které...

    NFlip - Profil | Po 5.7.2010 15:28:55

    placew >> naposledy-obrázek o férovosti tvého počinu jsem si udělal v okamžiku,kdy si v zadání otázky uvedl pouze část majlu ,který ti Procházka napsal -tu část která se ti hodila-od té doby když mi řekneš ,,dobrý den",tak se půjdu podívat ven jestli opravdu dobrej je.

      NPalky - Profil | Po 5.7.2010 14:51:13

      placew >> dik, prekvapil si ma, ze si nasiel ten prispevok, nenasiel tam urazku a dal ho spat....kontrolovat nebudem, to robim v praci a dnes mam volno ;-)
      mimo toho otazku som si precital - vacsinou to robim - v mojom prvom prispevku som spochybnil to co chces vlastne dosiahnut (Palky - ® Ne 4.7.2010 21:24:56)

        Nplacew - Profil | Po 5.7.2010 14:38:27

        Flip >> pocuj, ty sa vyjadrujes, ako keby si ten telefonicky rozhovor pocul. Vies nam povedat na zaklade coho tak vehementne obhajujes RSP a nepripustas chybu predajcu? Viem co som pocul ja, neviem co si pocul ty, ked rozhovor bol medzi mnou a predajcom. A ked pisem, ze mi do telefonu povedal, ze mi reklamaciu neuzna, tak to tak bolo. Parafrazujem: "Ja vam tu reklamaci neuznam." Ako inac sa toto da pochopit? Ze do mailu napise, ze mu to mozem poslat (co som urobil), to je proforma. Ako by si to bral ty?
        >PS nechcel som pisat co mi povedal do telefonu, nemam to ako podlozit, to je len tvrdenie proti tvrdeniu. Ale moje proti predajcovmu, nie tvoje proti mojmu. Akurat to pocul kolega v praci, co ma stol vedla mna.

          NBachy - Profil | Po 5.7.2010 11:47:01

          Flip >>
          Ahoj, tak ke mně na štangli by se teda nevešel. :o))
          Jinač oťukat blank na řídítkách se mi povedlo na byronu X12T. Měl jsem to před očima a blbec jsem si říkal že ten blank to na tom kousku snese bez újmy. Hodně mě to pak mrzelo, ale nakonec jsem byl rád, že tohle ponaučení jsem nezkoušel na nějakém dražším a náchylnějším uhlíku.
          Blank TD patří podle mne k těm křehčím a myslím že i ta hrubá stěna u rukojeti by se dala vibracema oťukat vcelku rychle, ty uhlíky jsou křehké. Je to jako se sklenkama třeba od piva, taky nemaj zrovna nejtenčí stěnu. Jednou jsem si takhle se dvěma cinkal, pořád stejnou silou - desetkrát nic, dvacetkrát nic a pak jedna lupla jako prd. :o)

            NFlip - Profil | Po 5.7.2010 10:33:25

            placew >> nech už toho a promítni si všechny svoje kroky a proklamace,zdůvodnění-myslíš,že ti bude někdo věřit?Děláš akorát ze sebe šaška.A to od samého začátku.Místo aby si počkal na něco co ještě nevíš do teď a postupoval v souladu s reklamačním řádem ,rozpoutáš kampaň,která slouží akorát k jedinnému cíli-poškodit prodejce,který na základě nějakého telefonického hovoru o zlomení prutu před tebou nepadl na prdel.Dokonce ti nabízel jak v případě negativní reklamace ušetříš peníze.
            Jak znova opakuji normálnímu zdravě uvažujícímu jedinci není jasný jiný smysl zadané otázky,než poškodit Dragona a hlavně RSP-čko.Ty tvrdíš sice něco jiného,ale s tím jak ses do do toho zamotával při svém objasňování si toho moc nevysvětlil.
            Pro mne už to vážně nemá cenu dál diskutovat na tohle téma a vybodni se na nějaké další proklamace o tom jak někdo otáčí nějakou nevinnou tvojí otázku.
            Nechám vyjádření k tvému zlomenému,,mořskému "prutu už na jiných.

              Nplacew - Profil | Po 5.7.2010 9:39:36

              Palky >>
              1. prut bol dobry, bol som s nim spokojny. Na tych par rybackach co som s nim stihol sa mi velmi pacil. No pokial to ma byt neskor takto, tak radsej iny predajca a ina znacka
              2. precitaj otazku, chcel som len to, co bolo napisane v nej, Tarn a Flip to tu otocili o 180 stupnov.

              >PS ziadna odpoved tu nie je skryta, skontroluj si

                NPalky - Profil | Po 5.7.2010 9:35:57

                placew >> ;-) nepostrehol som tam ziadnu urazku - predpokladam, ze nikto, kto si to stihol precitat...pisat to znovu nebudem, aj ked to je jednoduche, inac zaujimava obhajoba ;-)
                je to tvoj blog, tak tu panuj mudro...
                skus aspon 2 veci vypichnute z kontextu...skus priamu odpoved na priamu otazku - viem, nikdy ti to neslo, obdobne ako povedat nieco do tvare ;-)
                1) nebol si to ty, kto rozpraval donedavna o tom prute v superlativoch?
                2) co vlastne chces dosiahnut celym tymto?

                ..a nazor na mna je tvoj nazor, ja ti ho neberiem...

                  Nplacew - Profil | Po 5.7.2010 8:15:22

                  Flip >> lebo som sa sudom nevyhrazal, preto. Povedal som, ze prut v tom pripade dam na atest a ze to teda budem musiet riesit inac (COI). To bolo na margo vyjadrenia predajcu ze reklamacia nebude uznana, ani ked prut poslem. Este som ho poprosil o pisomne stanovisko, kde uz napisal to co napisal. Skor z toho vychadza neseriozne predajca a polovicne vyjadrenie je to tvoje, co myslis?

                    NFlip - Profil | Po 5.7.2010 7:43:14

                    placew >> víš je velice podivné že od samého začátku uvedeš vždy jen polovinu věcí-pochopitelně ty co se ti hodí do krámu -Proč třeba taky nenapíšeš,že hned v prvním jednání o reklamaci,když Procházka ještě neměl tvůj prut na stole mu vyhrožuješ soudama,když ti neuzná záruku-je mi z tebe smutno-nechtěl bych tě mít za kamaráda:-(

                      Nplacew - Profil | Ne 4.7.2010 21:44:33

                      Palky >> nechcel som na reba reagovat, no aspon sa obhajim - pisem z iphonu, pri posuvani sa strankou som yi dal zltu kartu, nechtiac. Pri pokuse to odstranit som skryl prispevok. V tejto otazke nie je jediny skryty prispevok a ani nebude, pokial to nebudu osobne urazky a napodobne s kartami. Tak enjoy, moj nazor na teba poznas.

                        NPalky - Profil | Ne 4.7.2010 21:32:49

                        placew - >> VLADIMIR, zas si ma nesklamal! :-)
                        zmazat nazor, ktory sa ti nepaci?! vo verejnej diskusii ako si to tu davno tvrdil, clovek moralny a eticky....
                        je mi z teba smutno...

                          Nplacew - Profil | Ne 4.7.2010 21:27:54

                          Tomas >> ja som navod dostal - pouzivat odporucanu vrhaciu hmotnost a silon. Neuvolnovat zachytenie tahom cez prut ale za snuru/vlasec. A podobne veci co sa ucia deti na rybarskom kruzku. Ak nezabudnem, tak to naskenujem/opisem... Nic co by normalny rybar nedodrziaval.
                          Ad reklamacia, do telefonu mi bolo povedane, ze reklamaciu neuzna. Mozem to sice poslat, ale chce mi usetrit postovne. Poprosil som o stanovisko mailom, to uz prislo to, co ste tu citali.

                            NPalky - Profil | Ne 4.7.2010 21:24:56

                            na tohto cloveka som uz nechcel hadam nikdy reagovat...ked tak osobne...ALE...
                            pustate sa do cloveka estetickeho, etickeho, moralneho, spravodliveho a podobne slova, ktore sa daju vygooglit ako mudrost z 2. ruky...
                            na margo temy:
                            > zo spolocnych rybaciek si pamatam, aky bol nadseny z prutu a hovoril o nom v superlativoch..
                            > min. dalsi 3 znami mame tie iste pruty, ja sa k svojmu spravam ako k spotrebnemu tovaru a moj 2-rocny syn ho uz neraz klepol, ci skor treskol o zem...asi to bude vyrobna vada, ze sa este nezlomil...(aj medzi mercedesmi sa najde trabant a naopak...)
                            > zalozit si vlastny blog na vyplakanie sa pred celym svetom je luxusne riesenie cloveka s hore uvedenymi vlastnostami (naco to riesit bez nafukovania bubliny ked mozem ist cestou samuraja?!)
                            > verim, ze kazdy moj dobry kamarat by mi potvrdil, ze som s tym prutom prisiel v bavlnke, nic som s nim nerobil a sam sa mi pred ocami zlomil (..trosku konspiracnej teorie)
                            > cakat, ze sa forum nerozdelni min. na 3 fankluby (z toho jeden indiferentny) je velmi plytke a kratkozrake >- to ma vsak u dotycneho uz dlhsiu dobu neprekvapuje..

                            ....stale som nepochopil co ma byt vysledkom tohto blogu?...ten dovod v otazke ("zaujima ma, ci aj niekto iny polamal takto....") je strasnaaaaa blbost z pohladu cloveka co o teme tolko vie...ALEBO?!

                            ~ALL MY RE5PECT!~

                            btw mam 4ks z td..ked zlomim, kupim iny...asi mi to bude luto, ale plakat pred celym svetom asi nebudem ;-(

                              Nivanv - Profil | Ne 4.7.2010 19:50:15

                              Flip >> mam na mysli informaciu ze sa lamu viac ako ine pruty( darmo si hovoris co chces, ja si to myslim, hlavne o serii td a hm 80) a ze predajca rsp fishing je neseriozny. klame. ja som si z tohto toto vybral.

                                NTomas - Profil | Ne 4.7.2010 17:58:45

                                Tarn >> Ohledně toho co jsi napsal kolem reklamace, že nejprve musí být podána, aby se dalo vůbec chválit nebo být jen spokojen a nebo naopak nadávat, případně učinit další kroky, tak v tomto se nedá nic jiného, než s tebou souhlasit.

                                Na druhou stranu, já třeba k Drakoušovi návod vůbec nedostal a co se tak pamatuju, tak snad ani k jakémukoliv jinému. Jestli se nepletu, tak se ale na něj tady někdo odvolával ve své argumentaci ;-) No nic, to jen tak na okraj.

                                  NFlip - Profil | Ne 4.7.2010 17:50:56

                                  ivanv 25,59 >> ivanv - 3.7.2010 21:35:42 >> ty informace máš na mysli,že se občas Dragon jako jiný prut zlomí?Hmm-tak to je mi panečku objev.Nebo si myslíš,že všichni rybáři jsou tupci a pod tlakem Dragona si koupili nezničitelné pruty.?Nebo to ,že zde z 10-15 zlomených prutů napsalo polovina lidí,že reklamace proběhla normálně?Ale přece Placew a company nesleduje touto otázkou nějak ovlivnit nákup Dragonů a nebo že bych se spletl?:-)))))
                                  Sakra chlapci od samého počátku tato otázka k ničemu jinému neslouží-to přece každej rozumnej člověk chápe a proto se nemůžete divit mým reakcí a dalších kluků co si Dragony oblíbili.

                                    NTarn - Profil | Ne 4.7.2010 14:08:25

                                    placew >> Ale ano, ludia čítajů, jenže Ty máš pocit když nereagují podle tvých představ, že je potřeba jim psané slovo přetlumočit aby ho chápali tak jak Ty chceš.

                                      NTarn - Profil | Ne 4.7.2010 14:06:20

                                      placew >> obchodníka nemá zajímat co jsi s prutem robil ? To by znamenalo, že neplatí návod k použití, neboť si s ním můžeš zacházet jak chceš a záruka stále platí....

                                      ano má posoudit tovar, nebo ho někam poslat k posouzení..... ale to může udělat teprve poté co mu ho pošleš na reklamaci co jsi v době o které mluvíš a z jaké doby se opíráš o jeho vyjádření neudělal...

                                      Píšeš tady a stále navozuješ dojem, že postupoval špatně proti reklamačnímu řádu či zákonům, ale zapomínáš zároveň napsat, že jsi prut oficiálně nereklamoval ..........neposlal prodejci.....nepočkal na vyjádření............nedal jsi mu možnost to poslat k posouzení výrobci.......... pouze jsi na základě předběžného vyjádření rozjel tady tu kampaň. Nebo snad Ti ten právník neřekl, že to co všechno jsi psal je podmíněno skutečností že budeš reklamovat zboží podle standardních podmínek ? To znamená že ho pošleš, počkáš na vyjádření a výsledek reklamace a potom můžeš vyjádřit nespokojenost s jejím průběhem, či výsledkem? Nebo už snad výsledek znáš ? Asi ne a přes to se tu oháníš neustále že prodejce porušuje reklamační řád a zákon. fakt si už běž dát studenej obklad.

                                        Nplacew - Profil | So 3.7.2010 21:39:51

                                        tuzemak >> fakt sa tu uz opakujem kazdy jeden prispevok, lebo ludia necitaju, miesaju jednos druhym, vyhlasuju svoje domienky za moje ciny, ciny inych za moje domienky a pod. Tak predsa len este raz: Prut som nikde nebuchol (neviem o tom), strazil som si ho ako oko v hlave, pri vode bol maximalne 20x, stale bol v odhodovou zatazou v rozmedzi urcenom vyrobcom, detto snura/silon. Praskol pri zaseku. Preco by som mal byt skodovy, pokial podla mojho vedomia a svedomia som neprispel k jeho zlomeniu? Aby som upresnil, na druhy den som svojou nesikovnostou skratil iny prut o par cm zo spicky. Odniesol som to k predajcovi s tym, ze som to zlomil svojou blbostou. Predajca ma prekvapil, stalo ma to len manipulacny poplatok 4e cosi. Radsej som si u neho rovno kupil aj nahradu dragona, berkley skeletor. Ked ma clovek zazit spekulacie zo strany predajcu, jeho (mozno platenych) nahanacov na mrku a im podobnych, tak to radsej zvoli iny shop alebo rovno znacku.