Polamane pruty Dragon

Nedavno som na rybach pri zaseku polamal Team Dragon 275cm 7-21g MF a v predbeznom vyjadreni od p. Prochazku z RSP-Fishing (odkial som ten prut kupoval a kam poslal foto s dotazom ako postupovat) na zaklade foto mi bola predbezna reklamacia zamietnuta - s nasledujucim odovodnenim:

(neuplny email - vybrata citacia)
###################################################

Prut jste zakoupil někdy před 1,5 rokem a na rukojeti prutu je patrné, že byl již dříve používán, což jste i telefonicky potvrdil. Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám. V každém případě bez toho, abych prut viděl, vylučuji výrobní vadu a i možné poškození prutu, například při přepravě k Vám.

Pokud by byl prut vadný, závada by se projevila již při prvním použití a ne za 1,5 roku, nehledě na to, že veškeré zboží kontrolujeme a pruty před odesláním vystavujeme vibracím a zatěžkávací zkoušce a to opravdu až na hranici jejich únosnosti.

Síla stěny blanku v místě lomu je, myslím, snad i 3mm a vše je ještě zpevněno omotávkou a zalakováno. V podstatě není možné, aby při běžném rybolovu a v souladu s návodem k použití došlo k takovéto devastaci prutu. Samozřejmě jsem u toho nebyl, když jste prut zlomil, ale byl jsem u jiných případů, kdy k takové zlomenině došlo a to také u uznávané značky (bohužel ji nemohu jmenovat, ale říká se, že pruty této značky jsou v podstatě nezlomitelné) a vždy to bylo způsobeno přetížením prutu při snaze osvobodit háček z vázky (použití neúměrné síly).

###################################################

Ako p. Prochazka tvrdi, ze "Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám.", tak ma zaujima, ci aj niekto iny polamal takto nejaky prut Dragon. Nemusi to byt zrovna Team Dragon a nemusi to byt presne takyto typ zlomeniny, ale privital by som foto + popis za akych okolnosti sa prut polamal.

Co sa tyka mojho prutu - bol polamany pri zaseku, v tej chvili bolo chytane na cca 7cm twistra s 12-15g hlavickou (15g je naozaj maximum co tam moho byt), so snurkou PP 8lb (3.6kg) na navijaku Daiwa Tierra s riadne nastavenou brzdou dost pod hranicu nosnosti snurky.

Opakujem, vkladajte len prispevky o prutoch Dragon.
Autor diskuse: placew - Profil , 1.6.2010 všeobecné - náčiní, doplňky

Nivanv - Profil | So 3.7.2010 21:35:42

Flip >> aj napriek tvojej vehementnej snahe myslim, ze ludia maju rozum a tato otazka mnohim otvorila oci. po tej masivnej dragon masazi mozgov z pred roka-dvoch maju alternativne informacie. nie celkom podla predstav , ako to tu niekto napisal? dragonpolicajta?

myslim, ze si sa do tohto vlozil viac ako bolo vhodne.

    Ntuzemak - Profil | So 3.7.2010 21:32:30

    placew - 3.7.2010 21:18:46 >trochu se už v tom všem motáš jako mucha v latrině,tvůj právník asi toho moc nedokázal,pokud si svou nešikovností,čili blbostí zavinil toto zlomení prutu nemáš nárok na záruční opravu,prostě jen vyčuraný člověk hledá jak by obchodníka nebo výrobce ojebal.

      Nplacew - Profil | So 3.7.2010 21:18:46

      Flip >> opakujem, nevkladaj mi slova do ust a ciny do ruk. Asi si odbornik na lode, zaobchadzanie s prutmi, materialovy inzinier a konstrukter, pravnik a obchodnik. Tolko by sa mohlo zdat podla tvojich prispevkov tu. Keby si nad tym pouvazoval, tak by si zistil, opat opakujem, ze sa to NEDA. Nie kvoli navijaku, ale konkretne kvoli rukovati pruta - bort lodi je hruby a obly (aspon u lodi, co som mal moznost vidiet ja), nie je to ako doska stola . Blank co trcal z rukovate mohol mat cca 4mm (prut je na prec, nemam ako odmerat) a v tom mieste nie je mozne jednoducho ten prut tak polozit. Toboz nie polozit tak, aby ostal polozeny a aby nepadol.Ked uz operujes tou lodou, tak na lodi boli stojany na pruty a tie boli mimo lov prave v nich. Najprv pouzvazuj, ked nieco napises.
      Kedze ma uz zacinat stvat tvojimi vykonstruovanymi cinmi, co mi davat do ruk a obvinovanim, ze si za to mozem sam, tak som sa poradil so SOI a pravnikom a vec sa ma nasledovne - nech by to bolo akokolvek, predajcu nema zaujimat, co si s tym robil (aj tak si stale o tom mysli svoje), nema ta obvinovat, ze si za to mozem sam bez preskumania a jednoducho ma posudit tovar ktory je reklamovany z technickeho hladiska a ci je mozne, ze je vinou materialu alebo konstrukcnou chybou. Aby som bol presny, toto posudenie ma urobit certifikovany odbornik vyrobcu - nie distributor, predajca ani zazmluvneny odbornik na vsetko. Vyjadrenie musi byt pisomne so zdovodnenim a na zaklade coho sa tak rozhodlo.
      Este jedna otazka: myslis, ze tymto spravanim a vyjadrovanim robis Dragonu a RSP dobru reklamu?

        NFlip - Profil | So 3.7.2010 21:02:15

        placew >> jinak to že to na lodi nejde vykládej někomu jinému na mořských lodích si klidně na široký bort položím prut s navijákem do lodi-takže v pohodě s tím můžeš o ten bort i říznout a naviják ti nepřekáží-nechci tzvrdit ,že to tak stoprocentně bylo,ale technicky je to proveditelné.

          NFlip - Profil | So 3.7.2010 20:58:06

          placew >> pokud Bachy řekne že prut naklepal o řidítka,tak to narozdíl od jiných cenímn jeho férovosti a s úžasem zírám na co se ho vlastně ptáš ohledně toho kola:-)))
          Že by záruka na materiál?:-))))

            Nplacew - Profil | So 3.7.2010 20:20:40

            Flip >> nevkladaj mi prosim slova do ust (aj ked to robis celu tuto diskusiu). Technicky je nemozne opriet prut v tom mieste, kde sa zlomil mne - zavadzia rukovat, da sa opriet az o nejaky ten 1-2cm dalej. Nic to ale nemeni na tom, ze pokial to Bachymu neprasklo bezprostredne ako zliezol z bicykla, tak je prinajmensom diskutabilne ci sa to ulomilo kvoli tej jazde. A pokial rypes do mna, tak uz asi po 15x pripomeniem, ze prut prenasam v puzdre od vyrobcu + tvrde puzdro. A jedine, ze by som to mal oprete o volant v aute.

              NFlip - Profil | So 3.7.2010 15:36:47

              placew >> pokud grafitovým prutem budeš klepat o železo,tak to dobře nekončí.-ale tobě to asi jasné není.
              Teď už každý soudný člověk a rybář musí pochopit,že ty si v životě vlastní pochybení při zlomení prutu nikdy nepřipustíš.
              Ty vidle jsou někdy sakra ostré.:-))))

                NFlip - Profil | So 3.7.2010 15:32:03

                Bachy >> Péťo kašli na to je to zbytečné-já už to vzdal:-))-on seděl na tom kole u tebe na tyči:-)))

                  Nplacew - Profil | So 3.7.2010 12:36:54

                  Bachy >> ok, len mi povedz odkial beries istotu, ze to bolo od toho prenosu na bicykli.

                    NBachy - Profil | So 3.7.2010 10:58:17

                    placew >>
                    Napsal jsem ti tu případ z mé praxe. Zlomil jsem už několik prutů a vždy jsem věděl jakou chybu jsem udělal, poučil se z toho. Ty si o tom mysli co chceš, nemám potřebu ti tu něco dokazovat.

                      Nplacew - Profil | So 3.7.2010 8:44:15

                      Bachy >> a na to si ako prisiel? teda okrem toho, ze je to tvoj nazor, ze to bolo sposobene otrasmi na bicykli, mal si k tomu aj relevantny dokaz? Nehnevaj sa, ale podla mna je to hlupost.

                        NJaroch - Profil | So 3.7.2010 8:15:44

                        JSOB >> Na západ od našich hranic si obchodník nedovolí podobné praktiky protože v případě že by se na to přišlo tak pokuty jsou u nich hodně bolavé .
                        I když si myslím že mrvy se najdou všude , tak u nás je jich až moc .
                        Tam mají zřejmě živnostenské úřady (nevím jak se to kde nazývá správně) daleko větší váhu a pravomoci .
                        Anebo u nás na to prostě úředníci kašlou .

                          NJSOB - Profil | So 3.7.2010 4:55:29

                          Jaroch >> Pokud je to tak jak rikas tak diky za pouceni. :-) Je videt ze cesky obchodnik je pekne vycurany.

                            NJaroch - Profil | So 3.7.2010 3:45:15

                            JSOB >> Nemyslím , a to že si kdejaký rádobyobchodník napíše do obchodních podmínek co ho napadne a je to v rozporu se zákony je běžná věc .
                            Nicméně neznalost zákonů neomlouvá v případě že něco provedeš ale i v případě že máš na něco právo a nárok a ty o tom nevíš , v každém případě je to tvůj problém.
                            No a právě na tu druhou část obchodníci hřeší a dělají si ze zákazníků dojné krávy tím že nechávají na nich i náklady spojené s oprávněnou reklamací .
                            Nevím jak tebe ale mne každá koruna o kterou bych měl přijít kvůli šlendriánu dost bolí a proto si za svými právy a nároky nekompromisně stojím .
                            Obchodní vztahy jsou pro laika trochu komplikované protože vztah : dodavatel či dovozce - prodejce : se řídí obchodním zákoníkem . Ale vztah : prodejce - koncový zákazník : se řídí občanským zákoníkem .
                            I na toto obchodníci hřeší , totiž že to zákazníci neví. Pak ti v obchodě mává před nosem obchodním zákoníkem který se tě vůbec netýká a snaží se ti namluvit že reklamace do třiceti dnů je jeho dobrá vůle neboť v OZ nic takového není :-)
                            A podobné kulišárny.
                            A stou leností ,jsem to určitě nepřehnal . Protože jak jsem už psal že : neznalost zákona neomlouvá tak podle mne : Lenost zjistit si svá práva taky neomlouvá .
                            A kdo daruje obchodníkovi své peníze tak je podle mne trouba .

                              NBachy - Profil | Pá 2.7.2010 23:20:28

                              placew - >> Kouknul jsem na to až teď.
                              Taky mám TD v podobné akci s výrobní vadou, dokonce bych řekl že sériovou.
                              Na zkušenosti a natož nějaké zkoušky nosnosti u pana Procházky jsem měl možnost si udělat názor. Přesto si myslím že tohle zlomení pravděpodobně nebude výrobní vadou. Podobně jsem zlomil prut opřený za jízdy o řídítka kola. Otřesy narušily blank a ten zanedlouho při lovu praskl při slabém tahu přesně v tom místě a lom vypadal stejně. Také pokud by to byla výrobní vada, nevěřím že by se za takových podmínek projevila až teď.

                                NLeMa - Profil | Pá 2.7.2010 13:51:19

                                karel/: jo a kupovat pruty v kamenném obchodě. Nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat relativně "levné" věci... :-)

                                  Nkarel/ - Profil | Pá 2.7.2010 13:42:32

                                  LeMa >> Přesně tak,maj si kupuvat Shimano a ne nějaký Dragony.To říkám pořád:-)))))

                                    NJSOB - Profil | Pá 2.7.2010 13:35:33

                                    Jaroch >> O te "vyznene" castecne uznane reklamaci mas moznost polemizovat a myslim ze u nasich obchodniju neuspejes.
                                    A o cene dopravy na reklamaci se teda dost pletes. Ctes vubec obchodni podminky nasich e-shopu? Pro priklad: Místem uplatnění reklamace je prodejní místo provozovatele uvedené v čl.I. Dopravu na místo uplatnění reklamace hradí kupující i v případě oprávněné reklamace. Reklamuje-li kupující zboží s vlastním servisem, je vždy nejrychlejším způsobem vyřízení reklamace zaslání zboží do autorizovaného servisu!
                                    Toto ma v podminkach naprosta vetsina i nerybarskych eshopu. S tou lenosti a sranim penez jsi to trochu prehnal nemyslis? :-)

                                      NLeMa - Profil | Pá 2.7.2010 13:20:40

                                      Nemám sice prut Dragon, ale jenom pro srovnání....
                                      Toto pondělí jsem reklamoval zlomený, kaprový prut Shimano Best Master 3 libry, 3,6 m.
                                      Čistý lom, při pouhém pokusu o nához, cca 20 cm za dělící spojkou, horní díl.
                                      Netuším vůbec jak k tomu mohlo dojít, s pruty zacházím jako v bavlnce, ale i já jsem se podivil, jak se mohl tímhle způsobem prut poškodit. Nijak jsem na nikoho netlačil, servisu jsem se pokoušel i navrhnout, že špici zaplatím, pokud reklamaci neuznají. Ani mne nenechali domluvit.
                                      Koupeno v Gamarusu v Pardubicích. Před minutou jsem mluvil se servisem.
                                      Nová špice je na cestě s omluvou a ujištěním že tyto pruty jsou jinak výborné kvality !!!
                                      Takže záleží na tom, kde si člověk zboží koupí.
                                      Není nad poctivého a slušného obchodníka.
                                      Petrův zdar a hodně štěstí při výběru prodejce a i značky zboží :-)

                                        NZajda - Profil | Pá 2.7.2010 13:11:53

                                        To by člověk neřekl, co všechno způsobí suma za poštovné do České republiky..:-))))