Polamane pruty Dragon

Nedavno som na rybach pri zaseku polamal Team Dragon 275cm 7-21g MF a v predbeznom vyjadreni od p. Prochazku z RSP-Fishing (odkial som ten prut kupoval a kam poslal foto s dotazom ako postupovat) na zaklade foto mi bola predbezna reklamacia zamietnuta - s nasledujucim odovodnenim:

(neuplny email - vybrata citacia)
###################################################

Prut jste zakoupil někdy před 1,5 rokem a na rukojeti prutu je patrné, že byl již dříve používán, což jste i telefonicky potvrdil. Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám. V každém případě bez toho, abych prut viděl, vylučuji výrobní vadu a i možné poškození prutu, například při přepravě k Vám.

Pokud by byl prut vadný, závada by se projevila již při prvním použití a ne za 1,5 roku, nehledě na to, že veškeré zboží kontrolujeme a pruty před odesláním vystavujeme vibracím a zatěžkávací zkoušce a to opravdu až na hranici jejich únosnosti.

Síla stěny blanku v místě lomu je, myslím, snad i 3mm a vše je ještě zpevněno omotávkou a zalakováno. V podstatě není možné, aby při běžném rybolovu a v souladu s návodem k použití došlo k takovéto devastaci prutu. Samozřejmě jsem u toho nebyl, když jste prut zlomil, ale byl jsem u jiných případů, kdy k takové zlomenině došlo a to také u uznávané značky (bohužel ji nemohu jmenovat, ale říká se, že pruty této značky jsou v podstatě nezlomitelné) a vždy to bylo způsobeno přetížením prutu při snaze osvobodit háček z vázky (použití neúměrné síly).

###################################################

Ako p. Prochazka tvrdi, ze "Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám.", tak ma zaujima, ci aj niekto iny polamal takto nejaky prut Dragon. Nemusi to byt zrovna Team Dragon a nemusi to byt presne takyto typ zlomeniny, ale privital by som foto + popis za akych okolnosti sa prut polamal.

Co sa tyka mojho prutu - bol polamany pri zaseku, v tej chvili bolo chytane na cca 7cm twistra s 12-15g hlavickou (15g je naozaj maximum co tam moho byt), so snurkou PP 8lb (3.6kg) na navijaku Daiwa Tierra s riadne nastavenou brzdou dost pod hranicu nosnosti snurky.

Opakujem, vkladajte len prispevky o prutoch Dragon.
Autor diskuse: placew - Profil , 1.6.2010 všeobecné - náčiní, doplňky

NJaroch - Profil | Pá 2.7.2010 13:04:00

JSOB >> To vyznělo jako částečně uznaná reklamace , v tom případě bych trval na svém .
A nevím proč si děláte starosti s náklady na reklamaci ?
V případě že je reklamace uznaná tak trvám na uhrazení všech nákladů spojených s reklamací - telefon - pokud u něj požaduje výpis tak si ho nechám poslat i s účtenkou za jeho zaslání a celé to přidám k reklamačnímu protokolu , poštovné je daná suma , a případný dovoz do prodejny - předložím velký techničák kde je udána spotřeba vozidla aby si nemyslel že ho chci ožebračit .
S úspěchem používám linku SOS a požívám výhod právního pojištění DAS :-)
Někdo je holt líný si hájit svá práva ale já si peníze neseru .

    NJaroch - Profil | Pá 2.7.2010 12:53:30

    Tarn >> Ano měl napsat bez komentářů. Pošlete prut, podíváme se, posoudíme, tečka.
    Předčasným zamítavým postojem si nasral na hlavu :-)
    Já si nedovolím ani zeptat zákazníka :Pro boha ! Co jste s tím počítačem dělal ?
    (to už zní jako předem svalování viny na zákazníka
    Vždy se maximálně optám : a copak se mu stalo, co dělá a co nedělá ?
    Asi mám docela kliku protože ze zhruba třiceti kusů mnou postavených compů za rok mám 2-3 reklamace ale tu součástku stejně vyreklamuji v obchodě.

      Nivanv - Profil | Pá 2.7.2010 10:09:52

      Tarn >> trepes blbosti. je uplne jedno, ci zasekne na mori pod lodou alebo napr na mare pod lodou. dokonca cim vacsia hlbka, tym viac odpruzi aj pletenka. pouvazuj trochu pred tym, ako tu napises blobost. dokonca je uplne jedno, ci zasekne na priehrade pri love z brehu. ak je pri zaseku 90stupnovy uhol, co je takmer vzdy.

      FLIP, nevidim rozdiel medzi zdolavanim tresky 70-80 cm a napr. metroveho sumca pod lodou. tiez trepes. je to o uhle medzi prutom a rybou.ale to je len moj nazor. jeden z mnohych :-)
      za to ze si na mori bol a lovil si na silnejsie vybavenie, ta nejkvalifikuje k takymto zaverom.
      podla mojho tuctoveho nazoru je jemnost pruta o cite a praci s nastrahou, nie o hlbke. ak nastrahu dostatocne citi napriek hlbke si moze dovolit aj lahsiu gramaz nastrahy ako pri silnejsom prute. neveril by si, ale ja som na tom love bol. bezne sme pri nulovom drifte spustili tvistre aj do 30-35 m na dno a citil som na snurke streen 0,06mm kazdy dotyk dna aj ryby. samozrejme na to treba dobry a hlavne jemny prut. mne sa moje shimano nezlomilo a pouzival som niekedy aj o 5-10 gramov tazsie nastrahy ako placew

        NSethy - Profil | Pá 2.7.2010 9:39:04

        Tarn >> tohle je snad normální všude:

        Já jsem třeba nezažil u žádného e-shopu aby když nevím který prut mi bude sedět mi poslali tři ať si vyberu a zaplatím ten co mi sedí a zbytek pošlu zpět.

        Na vrácení mám 14 dní v každém eshopu. Nebo je to tak že ti pan Procházka pošle 3 pruty aniž by kupujícího znal zdarma a zaplatím mu až poté co si jeden z nich vybere? To pochybuju.

          Npepa-č - Profil | Pá 2.7.2010 9:36:25

          Bosanac >> jenže v UK jsou pruty za 100liber už vyšší třída. (custom speciály a stavěné neberu v potaz). U nás sotva střed, bo je to tu (většinou) předražené.

            Npepa-č - Profil | Pá 2.7.2010 9:34:46

            Tarn >> takový obrázek je reklamní grafika. nic víc. Grafický výsledek ´testu zatížení prutu by musel vypadat jinak a bílé svítící body jako místa největšího zatížení? proboha jak jsi na tohle přišel? :-)
            proč by mělo být po délce prutu nespojité a izolované do těchto bodů? jasně jsou tam třeba očka, ale ty jen přenášejí zatížení od vlasce na blank a ten pak začne spojitě pracovat.

              NWhatWouldGeezesCatch - Profil | Pá 2.7.2010 9:26:45

              placew - >> keby som si bol isty ze to zlomenie nebolo mojou vinou a zazijem pristup RSP, tak kontaktujem priamo vyrobcu s tym ze ake praktiky sa tu v CZ deju. Oni totizto vedia co je to viral marketing, v tomto pripade negativny.

                NJSOB - Profil | Pá 2.7.2010 9:25:51

                Bosanac >> Jo jsme odpad evropy a to nejen v rybarskych potrebach. Co nekoupi zapadaci tak je pro cechy dobry a jeste za stejnou cenu. Je to smutne ale je to tak bohuzel.

                  NBosanac - Profil | Pá 2.7.2010 9:05:59

                  smradzjzd >> Nech Lojzu na pokoji , jo . Smajlik
                  I spatna reklama je reklama .
                  Po nekolikalete masazi s prutama Dragon jsem si chtel poridit pred ctyrmi lety i ten zazrak od prutu .Zajel jsem do prodejny si koupit prut ktery tuto dobu stal kolem 3500-3800 kc , presnou serii se uz nepamatuji , prodejce mel tri kusy tohoto typu , bohuzel ani jeden nebyl jak je treba . Ani jeden kus nemel rovne navazana ocka . Lakovani taky nebylo nic moc . To mi stacilo .
                  Pres cesky e-shop bych nekoupil prut , je dost kolegu ktery maji spatnou zkusenost .
                  Nevim jak to delaji soudruzi anglani , ale pruty z jejich e shopu jsou bezproblemovy a i pripadna reklamace je bezproblemova v pripade zlomeni .
                  Vetsina prutu kteri jsou v cenove kategorii od 3500 -4000 kc maji zaruku na prvniho majite 25 let . Plati se jen postovne .

                    NBobr 6 - Profil | Pá 2.7.2010 8:55:22

                    placew >> Dobre takrka ve vsem co Tarn napsal s nim souhlasim. Dobrovolne si porad dokola sypes trus na hlavu a tvrdis opak. Nebudu ti to tady uz taky nejak davat najevo. Ale jestli te muzu poprosit, dej mi odpovedi vedet, jak ti ta reklamace dopadla, protoze to jedine me ted uz zajima. Preju ti aby byla vyrizena kladne ;-)

                      N3stan - Profil | Pá 2.7.2010 8:53:23

                      Tarn >> prut je na ohyb namahany najviac v mieste s najvacsou pomernou deformaciou. Proste tam,kde sa to najviac ohyna,tam je najvacsia pravdepodobnost roztrhnutia vlakien. Na strih je to najviac prave pri rucke.

                        Nsmradzjzd - Profil | Pá 2.7.2010 8:47:23

                        Ćím to asi je, že mi tato otázka připomíná toto http://www.youtube.com/watch?v=KqmkZT-Jqmw&feature=​related

                          Nplacew - Profil | Pá 2.7.2010 8:40:55

                          Tarn >> v tejto otazke o to neslo a nejde, len som dal svoje vyjadrenie na margo toho vasho. Ty a Flip ste z toho urobili inu otazku.

                            NTarn - Profil | Pá 2.7.2010 8:36:19

                            sliver - samolibý vůl >> nekreslil jsem to, našel jsem ho v nějakém testu prutů, takže jsem ho použil jako příklad.

                              NTarn - Profil | Pá 2.7.2010 8:35:39

                              placew >> Aha takže je to zase jinak? Tuhle jsi tu psal, že nejde o RSP, ale zda někdo zlomil prut Dragon a teď bys ho doporučoval jinde než z RSP ? Takže vlastně nejde o Dragon ale o RSP co ? Ale to je stále dokola a jen potvrzuješ již napsané. Měj se a ať Ti to dopadne dobře. Jdu na ryby. S prutem Dragon :-))))))))))

                                Nsliver - samolibý vůl - Profil | Pá 2.7.2010 8:28:48

                                Tarn >> ten obrázek myslíš naprosto vážně ?

                                  Nplacew - Profil | Pá 2.7.2010 8:27:54

                                  Tarn >> miesas hrusky s jablkami. Predstav si, existuje aj eshop, ktory to tak urobil sam a z vlastnej iniciativy. Dokonca maju aj Dragon pruty, ten by som odporucil znamym, isto nie RSP

                                    NTarn - Profil | Pá 2.7.2010 8:23:40

                                    placew >> Bože můj, nezlob se na mne ale musel jsem se smát nahlas. Už Ti sem psát nebudu :-))))))))) Jen jedno Ti napíšu, až budeš chtít napsat od lékaře neschopenku, pošli mu nahrávku jak kašleš a když Tě pošle někam, pošli stížnost na lékařskou komoru. Přece tam nebudeš jezdit, to by stálo peníze.

                                      Nplacew - Profil | Pá 2.7.2010 8:21:43

                                      Tarn >> ked stale omielas to svoje pod lodou... Ak si cgytal na mori, tak vies, ze vacsina miest na 15-20m plytcinach je prudna a teda lod ma drift. Kym 15g hlava zide do stlpca, tak uz je 10m za lodou. Tvoja argumentacia je vsak taka, ze to bol nevhodny prut. Ako mi vysvetlis pouzivanie UL (skutocnych UL - do 7g) na priehradach na smacka napr? Podla teba by to urobil len vol, pravda? Nie je zase tak nezvycajne, ze sa chyti 60+ zubac a prut, predstav si, to dokonca vydrzi!!!! :)

                                        Nplacew - Profil | Pá 2.7.2010 8:15:08

                                        Tarn >> a kecaaaas, zase kecas. Posielal som mu tie foto, aby dal vediet ako dalej postupovat, ci treba prut poslat - pri takejto, pre mna zjavnej chybe prutu, som ocakaval bezproblemovu reklamaciu a slo len o to, ci ten prut vobec treba posielat alebo rovno posle novy. Ked sa dlhsi cas neozval (co som nepovazoval za nejaky problem), na mkru mi bolo povedane aby som zavolal. Zavolal som, vyjadrenie cez telefon bolo, ze tu reklamaciu neuzna, ani ked prut poslem (neviem dokazat, nemam nahravku), co ma dost zarazilo. V ziadnom pripade som nebol hruby, ak za hrube nepovazujeme to, ze som si nevedel odpustit odpovedat "Veruze, nemam zac" na jeho odpoved "Nemate zac" na moje Dakujem.
                                        Poprosim teba a flipa aby ste sem prestali pisat vylozene hluposti. Nazor na predajcu a vas som si uz urobil a rsp uz urcite nebude obchod kde budem nakupovat. Kto by ale predsa mal pochybnosti o vasom vztahu k Prochazkovi, tomu odporucam precitat Ospreyov clanok na chytej.cz o gulasovkach ktore usporaduval Flip. Mozno sa tym vela objasni. Ako si sam povedal, tu uz nejde o dragon, vy ste tu zalozili sukromnu advokatsku kancelariu p.Prochazku so vsetkym co k tomu patri.