Polamane pruty Dragon

Nedavno som na rybach pri zaseku polamal Team Dragon 275cm 7-21g MF a v predbeznom vyjadreni od p. Prochazku z RSP-Fishing (odkial som ten prut kupoval a kam poslal foto s dotazom ako postupovat) na zaklade foto mi bola predbezna reklamacia zamietnuta - s nasledujucim odovodnenim:

(neuplny email - vybrata citacia)
###################################################

Prut jste zakoupil někdy před 1,5 rokem a na rukojeti prutu je patrné, že byl již dříve používán, což jste i telefonicky potvrdil. Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám. V každém případě bez toho, abych prut viděl, vylučuji výrobní vadu a i možné poškození prutu, například při přepravě k Vám.

Pokud by byl prut vadný, závada by se projevila již při prvním použití a ne za 1,5 roku, nehledě na to, že veškeré zboží kontrolujeme a pruty před odesláním vystavujeme vibracím a zatěžkávací zkoušce a to opravdu až na hranici jejich únosnosti.

Síla stěny blanku v místě lomu je, myslím, snad i 3mm a vše je ještě zpevněno omotávkou a zalakováno. V podstatě není možné, aby při běžném rybolovu a v souladu s návodem k použití došlo k takovéto devastaci prutu. Samozřejmě jsem u toho nebyl, když jste prut zlomil, ale byl jsem u jiných případů, kdy k takové zlomenině došlo a to také u uznávané značky (bohužel ji nemohu jmenovat, ale říká se, že pruty této značky jsou v podstatě nezlomitelné) a vždy to bylo způsobeno přetížením prutu při snaze osvobodit háček z vázky (použití neúměrné síly).

###################################################

Ako p. Prochazka tvrdi, ze "Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám.", tak ma zaujima, ci aj niekto iny polamal takto nejaky prut Dragon. Nemusi to byt zrovna Team Dragon a nemusi to byt presne takyto typ zlomeniny, ale privital by som foto + popis za akych okolnosti sa prut polamal.

Co sa tyka mojho prutu - bol polamany pri zaseku, v tej chvili bolo chytane na cca 7cm twistra s 12-15g hlavickou (15g je naozaj maximum co tam moho byt), so snurkou PP 8lb (3.6kg) na navijaku Daiwa Tierra s riadne nastavenou brzdou dost pod hranicu nosnosti snurky.

Opakujem, vkladajte len prispevky o prutoch Dragon.
Autor diskuse: placew - Profil , 1.6.2010 všeobecné - náčiní, doplňky

Tarn - Profil | Pá 2.7.2010 8:14:20

sliver - samolibý vůl >> a ještě k té pletence. Je přece úplně jedno jak je silná, neprůtažná je každá.

    Tarn - Profil | Pá 2.7.2010 8:12:33

    sliver - samolibý vůl >> v podstatě tady spekulujeme všichni. Shodneme se ale v jednom, pruty samy od sebe nepraskají. Buď je to v materiálu, nebo v rukách. Zákazník většinou nikdy nepřizná že by chyba mohla být na jeho straně a obchodník se rovněž brání že chyba by mohla být v materiálu. Tolik standardní situace, naprosto běžná. Takže pokud prut nepošlu k posouzení nechávám to stále v rovině spekulací a nemohu si stěžovat že to tak je.

      sliver - samolibý vůl - Profil | Pá 2.7.2010 8:04:27

      Tarn >> ale dyť on tam měl dost slabou pletenku. Jaký je rozdíl mezi zásekem do tresky a třeba do pořádné štiky ? Zásek je snad furt stejný, ne ? A je úplně jedno, jestli před sebou nebo pod sebou. Kdyby totiž přehnal kritický úhel, tak opět ten prut uletí jinde.

        Tarn - Profil | Pá 2.7.2010 8:03:10

        sliver - samolibý vůl >> Dovedeš si představit co to muselo být za rány tahat ryby z pod lodi na moři tímto prutem na lehkou přívlač ? Na obrázku jsou silové poměry různých akcí. Ty svítící body jsou místa největší námahy. Zrovna uváděný prut je ještě jemnější jak ta poslední křivka.

          JSOB - Profil | Pá 2.7.2010 8:02:57

          Tarn >> Souhlasím s tebeou. Mel se vyjadrit jak jsi to napsal. Zaslat a cekat na vyjadreni 30 dnu. No ja bych osobne radeji pristoupil na levnejsi novy prut. Nebot o uznavani reklamaci zlomenych prutu si myslim svoje.
          Bracha zlomil pri nahozu (nekolik svedku) 3lb prut na kterem mel krmitko 30gr+trochu futra. Prut praskl v prostrednim dile. Byl s nim asi 5x na rybach. Po telefonu k dovozci (servis) rikali to se jeste nestalo, vymenime nahr. dil mame. Po zaslani volali ze to je jeho chyba a ze nahr. dil stejne neni a ze za nejaky doplatek poslou prut novy. Novejsi model. Podotykam ze to byly pruty za 1500 2kusy. Zbozo poslali dealerem do eshopu a z tama postou k brachovi. No super rozdeleni nakladu na reklamaci levneho prutu. :-) Navic ten novy model je horsi nez ten stary. Hybalo se sedlo a tak zase posta do servisu a poslali si myslim ten samy zpet. No bracha vypenil a rekl ze na to kasle, letos to dochyta a uz nikdy pruty teto znacky nebo tohoto dovozce.

            Tarn - Profil | Pá 2.7.2010 7:59:19

            sliver - samolibý vůl >> Ale ten prut zrovna tento je při nadměrném zatížení namáhán právě v tomto místě. nakonec proto je tam asi nejsilnější. Na obrázku je to ten poslední a svítící body jsou místa největší námahy. Takže když zaseknu na moři, 20 m pod lodí na tento prut na lehkou přívlač, rybu na pletenku, přesto že mám povolenou brzdu, je to rána jako hrom.

              sliver - samolibý vůl - Profil | Pá 2.7.2010 7:43:25

              Flip >> ále no ták. Dyť píšu, že v tom místě se nedá prutem o nic praštit. A i kdyby, tak to očko má rozpláclé nožičky a kdyby náraz měl poškodit blank v jeho vlastně nejsilnějším místě, muselo by se to očko zdeformovat.
              A aby bylo jasno, já to neposuzuju z hlediska značky, ale toho konkrétního prutu, protože každá značka má dobré pruty, ale i pruty úplně nahovno.

              A navíc si myslím, že valná většina reklamací je v režii prodejce, který buď vyfasuje anebo si koupí stoh náhr. dílů pro všechny prodávané modely, protože zasílání jednotlivých reklamací k výrobci a zpět by nesmyslně komplikovalo a prodražovalo průběh reklamací. Třeba to je ale jinak.

                TM - Profil | Pá 2.7.2010 7:42:28

                Tarn >> Naprostý souhlas, nicméně nic to nemění na mém názoru na tohoto prodejce. Teď jen čekám, že mě Flip sežere (nebo ne Petře :-) ??)

                  TM - Profil | Pá 2.7.2010 7:40:09

                  Jaroch >> Já si to myslím taky (jsem o tom přesvědčen), protože vlastní moje zkušenost s ním a obchodováním je velmi, velmi negativní - nasliboval hory doly a nakonec jsem byl rád, že jsem svoje zboží vůbec dostal a to ještě po několika urgencích. Podotýkám, že to mohla fakt být vyjímka, ale bohužel jsem ji odnesl já.

                    Tarn - Profil | Pá 2.7.2010 7:38:35

                    Jaroch >> problém byl v tom, že majitel zlomeného prutu poslal fotku, a ptal se zda to má smysl reklamovat a dostalo se mu relevantní odpovědi že bez toho aby prut zaslal aby ho prodejce viděl a mohl posoudit.......a tak dále. Vyjádření bylo určitě nešťastné, ale ještě jsem nezažil aby mi někdo uznal reklamaci, která vlastně ani reklamaci není, jen pošlu fotku a ptám se zda to je na reklamaci. Co by asi odpověděli jinde? Ano měl napsat bez komentářů. Pošlete prut, podíváme se, posoudíme, tečka. Bez jakéhokoliv svého názoru a byl by klid. On totiž Placew taktně zamlčel, že mu před tím i volal a to dost nevybíravým způsobem. takže tak trošku podle hesla na hrubý pytel, hrubá záplata. Ale to je právě to, že se nedozvíme vše. jen věci které se prostě hodí pro vytvoření určitého názoru či tlaku. To je ta manipulace čtenářem diskuse o které jsem psal níže. Já jsem třeba nezažil u žádného e-shopu aby když nevím který prut mi bude sedět mi poslali tři ať si vyberu a zaplatím ten co mi sedí a zbytek pošlu zpět. Ale to samozřejmě zase bude označeno jako Dragonmanie a Procházkomilství. Tady se to totiž už posunulo do polohy úplně jiné od řešení pomyslného problému.

                      Jaroch - Profil | Pá 2.7.2010 6:19:22

                      Tarn >> No já si myslím že Procházka si za písemné vyjádření , tedy téměř zamítnutou reklamaci ještě před tím než prut viděl tohle všechno zaslouží :-)

                        Jaroch - Profil | Pá 2.7.2010 6:15:41

                        "skoro cele"
                        A vo tom to je :-)

                          placew - Profil | Čt 1.7.2010 23:37:27

                          Bobr 6 >> reagoval som na Flipa, vid jeho posledny prispevok, on jednoducho chybu prutu nepripusta, niekde som to musel buchnut, muselo mi to padnut a pod. Napriek tomu, keby si vzal ten prut, tak by zistil, ze mechanicky je takmer nemozne sa tym prutom v tom mieste dotknut rovnej plochy (napr.). Ale nevadi, uz sme si zvykli na zavadzajuce tvrdenia predajcu, zvykneme si aj na demagogicke prispevky testera...

                            Flip - Profil | Čt 1.7.2010 22:25:42

                            sliver - samolibý vůl >> pokud s tím řízne o bort lodi,tak to naopak snadno může naklepnout naopak to záchytné očko může v danné situaci sloužit jako průbojník k narušení blanku.netvrdím dogmaticky,že to tak muselo být.Nebo to mohl mít naklepnuté v důsledku pádu,dložení někdy předtím.Každopádně nelze srovnávat zdolávání tresek pod lodí s cándátama na Domaši.Kdo byl v Norsku a měl na prutě průměrnou tresku ve velikosti 70-80 čísel ví o čem hovořím.
                            Nicméně místo,kde se to zlomilo jsem ještě ve své dlouholeté kariéře u žádného prutu neviděl.V tom místě ten prut je tvrdej prakticky mrtvej,proto se mi nezdá ,že by to prdlo při nějaké citovce.Ale to je můj názor,takže pouze jeden z mnohých.
                            Kdyby ta zlomenina byla někde jinde neodvažoval bych se k nějaké polemice.

                              Bobr 6 - Profil | Čt 1.7.2010 21:08:41

                              placew >> dragon nemuze byt vadny? to tu nikdo neprohlasil a ani nenaznacil. Nevymyslej si prosim. Nikde jsem nenapsal, ze ti nepreju kladne vyrizeni reklamace. Vadi mi to, co jsem ti napsal niz ;-)

                                placew - Profil | Čt 1.7.2010 20:56:16

                                sliver - samolibý vůl >> uz som to tu pisal, skoda slov, nevyskusaju, nepripustia, proste dragon nemoze byt vadny :)

                                  Tomas - Profil | Čt 1.7.2010 19:28:33

                                  TOKR >>
                                  tak tohle by mělo být označeno jako SKVĚLÝ ZÁPIS

                                    3stan - Profil | Čt 1.7.2010 19:24:29

                                    ja ked som skrizil pri nahode svojho med fasta s kolegovym black hunterom,tak to bola rana ako slak. Pomaly som zacal setrit na nahradu ocakavanej kolegovej zlomeniny. po 2 rokoch stale oba chytaju:) tym netvrdim,ze sa dragony nelamu,lebo jedneho som urval nad spojkou s 0,12 silonom. reklamacia dopadla tak,ze som zaplatil stvrtinu ceny prutu. fakt neviem,ci som chybu urobil ja,alebo to bol sunt,ale odvtedy ziaden problem.

                                      TOKR - Profil | Čt 1.7.2010 19:00:56

                                      Mě se stalo něco podobného, bylo to u jaxona - chvějivka Atlantis. Při záseku jsem ho zlomil v místech pod posledním očkem ... Při detailnějším prohlídnutí praskliny jsem, ale zjistil že už to asi bylo "načatý", prostě byly tam malé prasklinky, které nesouvisely s tím zásekem ... No na reklamaci jsem se rovnou vykašlal a poslal jsem to sem: http://www.sportenservis.cz/index.php?p=cenik_pruty​ . Prut mi přišel asi po týdnu skvěle opravený, s tím že na místě praskliny nebylo nic vidět. Tak jsem ho šel testovat a bezproblémů zvládl bolena asi 70 cm. A poté i některé ne zrovna šetrné vycukávání z vázek .... Drží to do teď a už jsem tam posílal i mušáky a vždy suprově opraveno ....

                                        mike 1 - Profil | Čt 1.7.2010 18:35:23

                                        mam 2 dragosov a zatial spokojnost,aj ked je pravdou ze este nedostali tvrdsie udery.osobne si myslim ze na obijanie orechov su lepsie pruty ako ugly stick,beast master,exceler....