Polamane pruty Dragon

Nedavno som na rybach pri zaseku polamal Team Dragon 275cm 7-21g MF a v predbeznom vyjadreni od p. Prochazku z RSP-Fishing (odkial som ten prut kupoval a kam poslal foto s dotazom ako postupovat) na zaklade foto mi bola predbezna reklamacia zamietnuta - s nasledujucim odovodnenim:

(neuplny email - vybrata citacia)
###################################################

Prut jste zakoupil někdy před 1,5 rokem a na rukojeti prutu je patrné, že byl již dříve používán, což jste i telefonicky potvrdil. Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám. V každém případě bez toho, abych prut viděl, vylučuji výrobní vadu a i možné poškození prutu, například při přepravě k Vám.

Pokud by byl prut vadný, závada by se projevila již při prvním použití a ne za 1,5 roku, nehledě na to, že veškeré zboží kontrolujeme a pruty před odesláním vystavujeme vibracím a zatěžkávací zkoušce a to opravdu až na hranici jejich únosnosti.

Síla stěny blanku v místě lomu je, myslím, snad i 3mm a vše je ještě zpevněno omotávkou a zalakováno. V podstatě není možné, aby při běžném rybolovu a v souladu s návodem k použití došlo k takovéto devastaci prutu. Samozřejmě jsem u toho nebyl, když jste prut zlomil, ale byl jsem u jiných případů, kdy k takové zlomenině došlo a to také u uznávané značky (bohužel ji nemohu jmenovat, ale říká se, že pruty této značky jsou v podstatě nezlomitelné) a vždy to bylo způsobeno přetížením prutu při snaze osvobodit háček z vázky (použití neúměrné síly).

###################################################

Ako p. Prochazka tvrdi, ze "Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám.", tak ma zaujima, ci aj niekto iny polamal takto nejaky prut Dragon. Nemusi to byt zrovna Team Dragon a nemusi to byt presne takyto typ zlomeniny, ale privital by som foto + popis za akych okolnosti sa prut polamal.

Co sa tyka mojho prutu - bol polamany pri zaseku, v tej chvili bolo chytane na cca 7cm twistra s 12-15g hlavickou (15g je naozaj maximum co tam moho byt), so snurkou PP 8lb (3.6kg) na navijaku Daiwa Tierra s riadne nastavenou brzdou dost pod hranicu nosnosti snurky.

Opakujem, vkladajte len prispevky o prutoch Dragon.
Autor diskuse: placew - Profil , 1.6.2010 všeobecné - náčiní, doplňky

Bobr 6 - Profil | Út 29.6.2010 13:18:58

No ja s Dragousem vlacim teprve letosni sezonu a na to jak jsem se dusoval, ze ho budu setrit se mi to teda moc nedari. Uz jsem s nim sel na kole nekolikrat do stromu jak ve stredovekejch rytirskejch turnajich a zatim drzi :-)))

    skwor - Profil | Út 29.6.2010 13:01:42

    Mr.Stick >> Co Perch jig, už byl u vody?

      Radim F. - Profil | Út 29.6.2010 12:51:44

      Minulé léto sem si jednoho Dragona koupil. Odchytal sem s ním minulou sezónu a začátek té letošní. Pár ran od hlav už dostal, jednou sem s ním dost klepl do stromu. Letos mi na něm sumec udělal málem uzel, mojí blbostí... Ale zatím drží. Kupoval jsem ho s tím, že na něho musím dávat fakt bacha a nemám problém...Až mi někdo ukáže prut stejných parametrů, ke kterému se nebudu muset chovat "slušně", rád si ho prohlídnu.

        Stroft - Profil | Út 29.6.2010 11:42:08

        Mr.Stick >> Víš já mám pocit, že u těch dragonu stačí nechtěné klepnutí a blank se naruší aniž by bylo něco vidět.Pak stačí ta správná situace (třeba i za měsíc) a v poškozeném místě to lupne.Já jsem za 25let, vláčak zlomil jen jednou a to pod nízkým nostem(všichni známe že) ale ty Dragoše, 4 ks. za dva roky.....tak co si o tom mám myslet????

          Tomas - Profil | Po 28.6.2010 23:38:04

          no a já ho měl 30-60gr, což by mělo postačovat i na veleryby :-) Nevím, ale s 0,12 FL by se toto vůbec u takového prutu nemělo stát. A tak nějak průměrné zacházení by měl takovej prut vydržet alespoň 5 let intenzívního chytání. Tohle bych tak očekával.

            bowman - Profil | Po 28.6.2010 23:37:54

            Mr.Stick >> Takže pěknej utahovák:-) To by se mi asi líbilo.Potřebuju něco na loď na větší štiky:o)

              Mr.Stick - Profil | Po 28.6.2010 23:32:57

              bowman >> Má to na sobě 7-28, ale kdyby ses hodně snažil, dokázalo by to odhodit a přitáhnout i SSR14ku. Samozřejmě bez nároku na zásek nebo tak.

                bowman - Profil | Po 28.6.2010 23:29:27

                Mr.Stick >> Jaká je to gramáž?

                  bowman - Profil | Po 28.6.2010 23:27:56

                  zelí >> ?

                    Tomas - Profil | Po 28.6.2010 23:27:25

                    zelí >> uvidíme jak se bude projevovat ten nově dodanej, buď mu koupím nějaké sourozence, nebo zkusím nějakou libůstku od jiného výrobce.

                    Každopádně bych se tady rád dobral jak je to s tím praskáním.

                      Tomas - Profil | Po 28.6.2010 23:21:47

                      no tak já jsem zlomil prut teprve dvakrát. A tenhle Drakouš byl ten druhej. Ten první si svoje odvláčel a tak jsem se po příčině zvlášť nepídil, měl za sebou 4 roky chytání, jestli ne 5(to si nejsem jistej) a natahal kopec krásnejch trofejních ryb a absolutně jsem ho nešetřil. Navlášel toho opravdu strašně moc.
                      Drakouše jsem nestihnul ani prohnat na max, protože jsem neměl odvahu s ním pořádně nahodit(opřít se do něj). Beztak náhozy šly krásně do dálky i při lehkém náhozu, tak to ani nebylo třeba.

                      Takže za těch asi 10 let co prakticky jen vláčím to je myslím docela slušnej výsledek.

                        zelí - Profil | Po 28.6.2010 23:19:11

                        Ač jsem nechtěl,ale musím.Jsem majitelem tří HM a musím potvrdit lámavost.Třeba Black Hunter byl zlomen celkem třikrat.Musím ale uznat,že jednou to byla moje chyba,ale dvakrat ani náhodou.Jednou při zaseku a podruhé při lehkem uváznuti.Vždy to prasklo v očku.Co se tyče opravy a vyměny ale žadnej problém.
                        Jinak jsou to ale fajnové pruty a až opět začnu chodit na ryby,tak jedině s HMkem

                          Mr.Stick - Profil | Po 28.6.2010 23:17:34

                          Já mám Boxera ... je to takový "tank" ve srovnání s jinýmy pruty. Ještě by to chtělo na něj pověsit nějakou lepší rybu ...

                            Rytíř - Profil | Po 28.6.2010 23:17:07

                            bowman >> ale soused jenom lehce nahazoval:-)))

                              bowman - Profil | Po 28.6.2010 23:15:08

                              Mr.Stick >> Asi máš nějakej protekční:-) Vodar s Hornetem házel na kaprařskejch závodech spešl krmítko se směsí dál jak soused s kaprákama 3lb.

                                Mr.Stick - Profil | Po 28.6.2010 23:11:14

                                bowman >> No jako včera jsem už myslel, že mám z Guida trojdíl ... to bylo fakt skoro plnou silou do železného zábradlí u jezu ... kupodivu to přežil. A tohle byla situace, kdy bych to už od prutu neočekával.

                                  bowman - Profil | Po 28.6.2010 23:08:08

                                  Mr.Stick >> Tak to jsme minimálně dva:-)))

                                    Mr.Stick - Profil | Po 28.6.2010 23:06:09

                                    Stroft >> Já se svým už dvakrát přetáhl regulérní železné zábradlí při nepovedeném záseku a krom lehkého škrábance nic ... kamarád o ten prut dokonce dokázal zlomit wobler a prut to přežil taktéž bez úhony.

                                    Já tohle hromadné lámání vlačáků nechápu ... prošlo mi rukama hodně prutů a zlomil jsem jeden jediný a to zcela jasně ještě svoji chybou.

                                      bowman - Profil | Po 28.6.2010 23:04:39

                                      Mr.Stick >> Už jsi nějaký zlomil?

                                        Mr.Stick - Profil | Po 28.6.2010 23:02:12

                                        Tomas >> Nemám ... ale jediný důvod, proč šel pryč bylo, že jsem tehdy zrovna potřeboval trochu nečekané hotovosti. Měl jsem HM80 Gost Buster a nemůžu na něj říct křivý slovo.

                                        Jinak Dragony tvoří 95% mého prutoparku a měnit nehodlám, jiná značka mi nedokáže nabídnout to co chci. Leda tak na míru stavěné speciály.