Polamane pruty Dragon

Nedavno som na rybach pri zaseku polamal Team Dragon 275cm 7-21g MF a v predbeznom vyjadreni od p. Prochazku z RSP-Fishing (odkial som ten prut kupoval a kam poslal foto s dotazom ako postupovat) na zaklade foto mi bola predbezna reklamacia zamietnuta - s nasledujucim odovodnenim:

(neuplny email - vybrata citacia)
###################################################

Prut jste zakoupil někdy před 1,5 rokem a na rukojeti prutu je patrné, že byl již dříve používán, což jste i telefonicky potvrdil. Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám. V každém případě bez toho, abych prut viděl, vylučuji výrobní vadu a i možné poškození prutu, například při přepravě k Vám.

Pokud by byl prut vadný, závada by se projevila již při prvním použití a ne za 1,5 roku, nehledě na to, že veškeré zboží kontrolujeme a pruty před odesláním vystavujeme vibracím a zatěžkávací zkoušce a to opravdu až na hranici jejich únosnosti.

Síla stěny blanku v místě lomu je, myslím, snad i 3mm a vše je ještě zpevněno omotávkou a zalakováno. V podstatě není možné, aby při běžném rybolovu a v souladu s návodem k použití došlo k takovéto devastaci prutu. Samozřejmě jsem u toho nebyl, když jste prut zlomil, ale byl jsem u jiných případů, kdy k takové zlomenině došlo a to také u uznávané značky (bohužel ji nemohu jmenovat, ale říká se, že pruty této značky jsou v podstatě nezlomitelné) a vždy to bylo způsobeno přetížením prutu při snaze osvobodit háček z vázky (použití neúměrné síly).

###################################################

Ako p. Prochazka tvrdi, ze "Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám.", tak ma zaujima, ci aj niekto iny polamal takto nejaky prut Dragon. Nemusi to byt zrovna Team Dragon a nemusi to byt presne takyto typ zlomeniny, ale privital by som foto + popis za akych okolnosti sa prut polamal.

Co sa tyka mojho prutu - bol polamany pri zaseku, v tej chvili bolo chytane na cca 7cm twistra s 12-15g hlavickou (15g je naozaj maximum co tam moho byt), so snurkou PP 8lb (3.6kg) na navijaku Daiwa Tierra s riadne nastavenou brzdou dost pod hranicu nosnosti snurky.

Opakujem, vkladajte len prispevky o prutoch Dragon.
Autor diskuse: placew - Profil , 1.6.2010 všeobecné - náčiní, doplňky

Laci - Profil | Čt 1.7.2010 7:28:03

Flip >> duralak som zatial nemal ale uz mam bol v pivnici bytu co som kupil minuly rok aj so starym rexíkom :DD

    Tomas - Profil | St 30.6.2010 20:46:54

    Flip >> to jo, jen se nesměj lámat jak na běžícím pásu :-) Pokud se něco zlomí jednou za pár let, tak je to OK.

      Flip - Profil | St 30.6.2010 10:09:55

      kdyby si člověk měl pokaždé říct,že bude kupovat pruty,které se nelámou,tak by asi přestal chodit na ryby a nebo si pořídil takový jaký jsem měl jako malý kluk-Duralák-po souboji s rybou zůstal ohnutej,tak se narovnal a jelo se dál-dokonce můj strýc,když ho přejel autem si o drátěný držák navijáku prorazi pneu - prutu se nestalo nic:-)))

        skwor - Profil | St 30.6.2010 9:21:20

        Mr.Stick >> To není slída, ale panenská blána. Při prvním lovu jde pryč :-)))))

          Hugo Fisher - Profil | St 30.6.2010 1:03:59

          Pruty lámou jen lamy.

            Mr.Stick - Profil | St 30.6.2010 0:12:36

            lobotomie (fanik) >> lobotomie - 30.6.2010 0:09:45 >> Já takhle omlátil už hodně prutů ... S jakýmsi prastarým levným Spin Tekem od Colmicu jsem při otočce vrazil do betonu a taky to vydržel jen se škrábancem. Za x let jsem fakt zlomil jediný vlačák, RT Monterra a to jen díky tomu, že jsem mu naložil asi tak trojnásobnou váhu, než měl orintační odhozovku a do samotného náhozu se opřel víc, než bylo zdrávo.

              lobotomie - Profil | St 30.6.2010 0:09:45

              Mr.Stick >> takhle jsem to nemyslel, jako spíš že jsi dítě štěstěny =)

                Mr.Stick - Profil | St 30.6.2010 0:08:13

                lobotomie (fanik) >> lobotomie - 30.6.2010 0:02:30 >> Hele, tohle už není můj boj ... nemám s tou značkou nic společného a nepotřebuju zachraňovat renomé. Prostě za 4 roky, co ty pruty používám, mě ani jednou ani jeden nezklamal.

                  lobotomie - Profil | St 30.6.2010 0:02:30

                  Mr.Stick >> tomu se ani nechce věřit =D ...to snad ani nemáš pravé dragony, mě šel select do kytek asi po dvou měsících... respektivé jsem to cítil u spojky, tak jsem ho střelil i s tou informací, žil pak ještě týden
                  ty s nima řežeš o zábradlí a nic =)

                    Mr.Stick - Profil | Út 29.6.2010 23:46:21

                    skwor >> Kdepak, má ještě slídu na korku. :))

                      Mr.Stick - Profil | Út 29.6.2010 23:46:07

                      Stroft >> Je to hodně ... při takovém počtu bych začal mít silné pochybnosti o kvalitě značky i já.

                        Ledňáček (Iceman) - Profil | Út 29.6.2010 17:09:39

                        skwor >> já už i letos, naštěstí se nekazí :-)

                          Řízek 29,76 - Profil | Út 29.6.2010 17:09:31

                          bowman >> tedy vlacak nebo musak? vim jak je to s musakama- zaplatis manipulacni poplatek cca 60 usd, jedno jak to zlomis. akorat je problem u prutu kupovanejch ted v cr, bo loomis uz nema v cr zastupce, nebo to ted ma normark, nevim presne.a loomis samotny nejak zahadne dvakrat nekomunikuje po mejlu..... ale v pripad ekoupi za oceanem je to zcela bez problemu, uz sem tak resil nakou tu zlomeninu-staci poslat do mista nakupu a prodejce to ochotne vyresil...
                          tady mas presne loomis warranty: z ni vyplyva ze pri vade maetrialu mas zaruku zadara i sou tam druhy zaruk na jednotlive rady prutu
                          http://www.gloomis.com/publish/content/gloomis_2010​/us/en/conventional/support.html

                            bowman - Profil | Út 29.6.2010 16:44:44

                            Řízek 5,125 >> Řízek 29,76 - 29.6.2010 16:26:22 >> Chci si koupit nějakýho Loomise.Viděl jsem něco v akci tak za 5-6 tisíc.Když to zlámu vlastní blbostí( třeba při strýmrování) vymění mi díl bez diskusí a doplatku?

                              Řízek 29,76 - Profil | Út 29.6.2010 16:26:22

                              Tomas >> Jasne:-), treba si mel jen pech, pockej jak dopadne reklamace. U tech drahej klacku je fakt dulezitej funkcni servis…

                                skwor - Profil | Út 29.6.2010 15:52:11

                                Ledňáček (Iceman) >> Ty se budeš smát, ale já ten prut měl naposled u vody loni na začátku léta :-)) Jenom mě zajímalo, jestli ho Mr.Stick už vyzkoušel.

                                  Ledňáček (Iceman) - Profil | Út 29.6.2010 15:01:22

                                  skwor >> kdo by chytal s takovou stařešinou :-)

                                    placew - Profil | Út 29.6.2010 14:08:29

                                    Bobr 6 >> prut je na reklamacii, uvidime co z toho bude.

                                      anakonda - Profil | Út 29.6.2010 13:36:42

                                      placew - >> Nic hloupějšího,než je vyjádření toho prodejce jsem v životě nečetl.Trvej na reklamaci a pošli na něj ČOI.

                                        Bobr 6 - Profil | Út 29.6.2010 13:19:38

                                        placew - >> Jinak jaks dopad? Nechce se mi listovat, jestlis to tu nekde uz nepsal.