Polamane pruty Dragon

Nedavno som na rybach pri zaseku polamal Team Dragon 275cm 7-21g MF a v predbeznom vyjadreni od p. Prochazku z RSP-Fishing (odkial som ten prut kupoval a kam poslal foto s dotazom ako postupovat) na zaklade foto mi bola predbezna reklamacia zamietnuta - s nasledujucim odovodnenim:

(neuplny email - vybrata citacia)
###################################################

Prut jste zakoupil někdy před 1,5 rokem a na rukojeti prutu je patrné, že byl již dříve používán, což jste i telefonicky potvrdil. Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám. V každém případě bez toho, abych prut viděl, vylučuji výrobní vadu a i možné poškození prutu, například při přepravě k Vám.

Pokud by byl prut vadný, závada by se projevila již při prvním použití a ne za 1,5 roku, nehledě na to, že veškeré zboží kontrolujeme a pruty před odesláním vystavujeme vibracím a zatěžkávací zkoušce a to opravdu až na hranici jejich únosnosti.

Síla stěny blanku v místě lomu je, myslím, snad i 3mm a vše je ještě zpevněno omotávkou a zalakováno. V podstatě není možné, aby při běžném rybolovu a v souladu s návodem k použití došlo k takovéto devastaci prutu. Samozřejmě jsem u toho nebyl, když jste prut zlomil, ale byl jsem u jiných případů, kdy k takové zlomenině došlo a to také u uznávané značky (bohužel ji nemohu jmenovat, ale říká se, že pruty této značky jsou v podstatě nezlomitelné) a vždy to bylo způsobeno přetížením prutu při snaze osvobodit háček z vázky (použití neúměrné síly).

###################################################

Ako p. Prochazka tvrdi, ze "Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám.", tak ma zaujima, ci aj niekto iny polamal takto nejaky prut Dragon. Nemusi to byt zrovna Team Dragon a nemusi to byt presne takyto typ zlomeniny, ale privital by som foto + popis za akych okolnosti sa prut polamal.

Co sa tyka mojho prutu - bol polamany pri zaseku, v tej chvili bolo chytane na cca 7cm twistra s 12-15g hlavickou (15g je naozaj maximum co tam moho byt), so snurkou PP 8lb (3.6kg) na navijaku Daiwa Tierra s riadne nastavenou brzdou dost pod hranicu nosnosti snurky.

Opakujem, vkladajte len prispevky o prutoch Dragon.
Autor diskuse: placew - Profil , 1.6.2010 všeobecné - náčiní, doplňky

Walleye - Profil | Po 28.6.2010 13:22:17

Když to tak pročítám a přičtu k tomu co jsem viděl na vlastní oči tak by mne nikdo už do Draka nepřesvědčil.Nezdá se mi totiž aby se vyskytovalo tolik ,,reklamací" na tolik ne zrovna levných prutů.(HM 80 ).Souhlasím taky z Řízkem 29,72,že se lámou i mušáky za 15tis(mám taky tu čest) ale ve valné většině to bývá špatným nebo nešetrným zacházením. Každopádně mám pocit,že u Dragonu bude něco špatně!

    Orion24 - Profil | Po 28.6.2010 13:22:14

    Rytíř >> ja mam 1-10 Tiny a to je este jemnejsie...:-)....ale chcel by som nieco v kategorii 0,5-4g :-) v tomto prebvedeni a korok

      Rytíř - Profil | Po 28.6.2010 13:10:04

      Orion24 >>osobně mam horneta a neřek bych,že je to nějake necitlivé rahno.Od 2gr do těch 12gr,da bezproblému vše.Tot moje pocity s nim.

        Orion24 - Profil | Po 28.6.2010 13:08:18

        Rytíř >> Guidy su super...len skoda ze nerobia niečo v tomto blanku kratsie a jemnejsie a hlavne!! s korkom....:-)

          Orion24 - Profil | Po 28.6.2010 13:07:39

          placew >> tak tak to zase neni ze do vytriny......chytal si dlhsi cas na nejake HM?...a konkretne HM80?........ja osobne si kupim aj krehke bidlo....s tak "famoznymi parametrami" ktore su nespochybnitelne....velku cast prutov co som mal v ruka a hlavne UL a L.....polamem ak mi prasne v bedni aj 0,14 a je jedno ci je to shimano, cormoran , dragon atd.......

            placew - Profil | Po 28.6.2010 13:03:46

            Orion24 >> HM80 je asi len do vitrinky, 2x rocne vybrat z vitrinky, 2x nahodit dpoddimenzovanou zatazou, utriet k tomu dodavanou handrickou a naspat do vitrinky :)

              bowman - Profil | Po 28.6.2010 12:59:08

              Orion24 >> Vidím to naprosto stejně:-)))

                Rytíř - Profil | Po 28.6.2010 12:57:55

                Orion24 >> guidy jsou paradni zaležitost.

                  Orion24 - Profil | Po 28.6.2010 12:53:14

                  Kazdy vyrobok Dragonu ma napisane ....preklad...."na caste pouzivanie"....HM 80 toto nema, sam mam doma a je to uzasny prut....ale posobi svojimi neskutocnymi parametrami fakt krehko....
                  Na kosenie "trávy" je urcena rada HM69....je to nezmar...a skutocne bidlo ktore kvoli dostatocnemu lakovaniu je skutocny nezmar.....na druhej strane tej 69 chýba niečo co ma iba 80 :-)
                  Tak isto je TD...ten je tenkostenejsi....ale Select guide je zase "kosička trávy" aj pre ludi co seru na vsetko.....

                    Řízek 29,76 - Profil | Po 28.6.2010 12:41:01

                    pepa-č >> :-))

                      pepa-č - Profil | Po 28.6.2010 12:26:50

                      Řízek 5,125 >> Řízek 29,76 - 28.6.2010 12:14:22 >> ano, August Wöhler. Německý inženýr a vynálezce wobleru :-)

                        Řízek 29,76 - Profil | Po 28.6.2010 12:20:04

                        lame se vsechno, i musaky za 15 tis, u drazsich prutu ma vyrobce vetsinou nejakou tu formu zaruky a zlamany prut ci dil vetsinou ochotne vymeni. Vetsinou je to tak, ze cim vic „nadupanejsi“ material , tim vice je prut nachylnejsi na pokozeni mimo bezne uziti, je vice nachylnejsi na ruzne tukance apod. Kupujici by s tim mel predem radeji pocitat a vybirat si pripadne prut od firmy, která ma dobře vyresenou zaruku a servis. Zase ty "nadupane" krehke pruty maji takove vlastnosti, ze je s nimi pres to vsechno radost chytat....

                          Řízek 29,76 - Profil | Po 28.6.2010 12:14:22

                          pepa-č >> woblerova krivka?:-))

                            kura11 - Profil | Po 28.6.2010 12:02:34

                            Mne sa zlomil TD 3-14 prvykrat na rybach a pri zdolavani duhaka, diel vymeneny a ziaden problem... mam tri pruty rady TD a nemenil by som... su to uzasne papeky... su mozna kusok krehkejsie ale je to asi kus od kusu, teraz co mam tak pohodaaaa... pruty su to suprove... hlavne TD je pre mna rada so super pomerom kvality a ceny... mozna je debilna kontrola vystupna vo firme, alebo co... zmetky by sa do obehu nemali dostat...

                              Hindukush - Profil | Po 28.6.2010 11:34:49

                              pepa-č >> :-)))))))))))))))))))))))

                                pepa-č - Profil | Po 28.6.2010 11:29:25

                                Hindukush >> cyklické námáhání, wohlerova křivka atd. BINGO! Testování před prodejem tím, že to ohnu a zatížím "až na limit" je hovadina, která nemá s technickou stránkou věci nic společného a "věřit" ve smysl něčeho podobného může jen laik.

                                  Hindukush - Profil | Po 28.6.2010 10:58:15

                                  Bráchovi praskl vláčák taky, ve spojení prutů, ale horní polovina prutu, pan Procházka vyměnil horní díl, teď si nepamatuji, jestli něco doplácel nebo ne. Jinak co se týče, tak záruka jasně platí dva roky, takže musí posuzovat, zaslal bych to zpět i s tvrzením, že pan Procházka asi nic neví o cyklickém namáhání a časovém růstu i té nejmenší trhliny a únavě (vada se může projevit až po určitém počtu cyklů a ne při prvním použití jak píše, to je absolutní nesmysl), jako strojař vím o čem mluvím, takže reklamovat a reklamovat, ikdyby se ti to stalo týden před vypršením reklamační lhůty. Odpověď kterou odeslal nemá vůbec opodstatnění. Takže reklamuj a musí vyměnit, teda pokud si zase něco nevymyslí!!!

                                    Orion24 - Profil | Po 28.6.2010 10:41:57

                                    Stroft >> ktore dragoše si zlomil?..

                                      bowman - Profil | Po 28.6.2010 10:26:51

                                      Tomas >> Myslím,že pana Procházku napadáte zcela bezdůvodně.Škoda,že nedává také k razítku datum dodání prodejci.Pak by jsi zjistil,že ten proutek procestoval několik prodejců,a že se po obchodech motá asi tak tři roky.A jak s ním kdo zacházel je otázka.Já, v každém případě pokud kupuji takovýhle kousek,si nechám postavit nový.Nikdy nekupuji ten vystavený na krámě.Zatím mi žádný nepraskl.A rozhodně je nešetřím.Ale znám pár borců,kteří už HMeko zlomili pětkrát:-)

                                        Tomas - Profil | Ne 27.6.2010 23:54:00

                                        Boris >> no a já ho měl fast action.