Polamane pruty Dragon

Nedavno som na rybach pri zaseku polamal Team Dragon 275cm 7-21g MF a v predbeznom vyjadreni od p. Prochazku z RSP-Fishing (odkial som ten prut kupoval a kam poslal foto s dotazom ako postupovat) na zaklade foto mi bola predbezna reklamacia zamietnuta - s nasledujucim odovodnenim:

(neuplny email - vybrata citacia)
###################################################

Prut jste zakoupil někdy před 1,5 rokem a na rukojeti prutu je patrné, že byl již dříve používán, což jste i telefonicky potvrdil. Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám. V každém případě bez toho, abych prut viděl, vylučuji výrobní vadu a i možné poškození prutu, například při přepravě k Vám.

Pokud by byl prut vadný, závada by se projevila již při prvním použití a ne za 1,5 roku, nehledě na to, že veškeré zboží kontrolujeme a pruty před odesláním vystavujeme vibracím a zatěžkávací zkoušce a to opravdu až na hranici jejich únosnosti.

Síla stěny blanku v místě lomu je, myslím, snad i 3mm a vše je ještě zpevněno omotávkou a zalakováno. V podstatě není možné, aby při běžném rybolovu a v souladu s návodem k použití došlo k takovéto devastaci prutu. Samozřejmě jsem u toho nebyl, když jste prut zlomil, ale byl jsem u jiných případů, kdy k takové zlomenině došlo a to také u uznávané značky (bohužel ji nemohu jmenovat, ale říká se, že pruty této značky jsou v podstatě nezlomitelné) a vždy to bylo způsobeno přetížením prutu při snaze osvobodit háček z vázky (použití neúměrné síly).

###################################################

Ako p. Prochazka tvrdi, ze "Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám.", tak ma zaujima, ci aj niekto iny polamal takto nejaky prut Dragon. Nemusi to byt zrovna Team Dragon a nemusi to byt presne takyto typ zlomeniny, ale privital by som foto + popis za akych okolnosti sa prut polamal.

Co sa tyka mojho prutu - bol polamany pri zaseku, v tej chvili bolo chytane na cca 7cm twistra s 12-15g hlavickou (15g je naozaj maximum co tam moho byt), so snurkou PP 8lb (3.6kg) na navijaku Daiwa Tierra s riadne nastavenou brzdou dost pod hranicu nosnosti snurky.

Opakujem, vkladajte len prispevky o prutoch Dragon.
Autor diskuse: placew - Profil , 1.6.2010 všeobecné - náčiní, doplňky

NTomas - Profil | Ne 27.6.2010 23:50:12

Flip >> ano, byl koupený v Zico, ale dováží to Procházka. Jeho razítko je v záručáku také, viz foto. Můj názor je ten, že žádné testování nedělá, to je jen taková vějička, aby se zbavil reklamace. Nicméně kdyby to byla pravda a zatěžoval je jak píše k limitu, tak by to mohl být také zdroj jejich praskání. Přecijen asi nebude vybaven odpovídající technikou jako výrobce...
Nicméně pochybuji, že by každej prut testoval, to by z toho zvoknul.

Z toho co tu bylo napsáno o tom pojivu, že ho tyhle pruty mají jen 7%, což je dobré pro samotné chytání, ale může to být právě důvod praskání. Je zkrátka možné, že jsou tyhle pruty extrémně citlivé na jakýkoliv "podnět". Jinak tento prut jsem si už "obtěžkával " v Zicu téměř před rokem, měli ho na skladě přes rok, nebyl vystaven, ale já o něm věděl a jelikož se mi líbil, tak jsem jej vzal. Obecně nerad nakupuji cokoliv, pokud si na to nemůžu šáhnout a věci jako třeba prut bych nekoupil na netu ani kdyby byl za polovinu.

    NMr.Stick - Profil | Ne 27.6.2010 23:47:24

    placew >> Normálně se ožeň zákonnou reklamační lhůtou a chtěj peníze, pokud včas nedostaneš prut nebo rozhodnutí.

      NStroft - Profil | Ne 27.6.2010 23:28:31

      V sobotu jsem zlomil,už svého 4tého dragoše.Je to hnus velebnosti.Nakopat technology do zadku,ten blank je opravdu mizerie. A to se mu na těle blyštil nápis made in Japan:-((

        Nivanv - Profil | Ne 27.6.2010 23:09:13

        Flip >> to som si nevsimol. myslel som, ze ma P exkluzivitu pre CR.
        inac nic to nemeni na tom, ze si myslim, ze pan P keca :-)

          NBoris - Profil | Ne 27.6.2010 23:08:02

          ja som zlomil jedine dva pruty celkovo, ktore som presvedceny, ze nebolo mojou vinou a to: Team Dragon 7-21 X- fast. Prvy na druhej vychadzke so silonom 0,20 cca 8cm nad dolyn kocom horneho dielu. Druhy zreklamovany kus po par vychadzakch na zubacovi cca 70cm na snurke pri zdolavani! na tom istom mieste prutu
          Na druhej strane prut Team Dragon 7-21 Med-Fast povazujem na svoj najoblubenjsi prut a ten vydrzal zatial nemalo vychadzok aj ryb (napr. sumce do 90cm, stuky max 97cm)..

            NFlip - Profil | Ne 27.6.2010 23:00:32

            ivanv 25,59 >> ivanv - 27.6.2010 22:55:47 >> jestli si nevšiml,tak prut byl prodaný v Hradci Králové a to není předměstí Nového Jičína-takže to měli ..překontrolovat na prodejně,kde to kupoval.Tož tak:-)Ale jako pokus dobrý:-)

              Nivanv - Profil | Ne 27.6.2010 22:55:47

              Flip >> ako to mohlo prejst legendarnym zatazovym testom pana P? ibaze by kecal :-))

                NFlip - Profil | Ne 27.6.2010 22:46:17

                Bosanac >> neomlouvám šlendrián jenom jsem chtěl říct,že příčina může být všude a nikdo není neomylný.

                  NBosanac - Profil | Ne 27.6.2010 22:40:18

                  Flip >>" K naruseni blanku mohlo dojit uz pri vyrobe . "
                  Jaka je pak kontrola tech blanku v tovarne .
                  Asi Tomas mel smulu , bud chytnul pondelni ranni smenu nebo patecni pred koncem pracovni doby .

                    Nbaracudaxl - Profil | Ne 27.6.2010 22:17:48

                    Mám pruty Dragon,ale že by takhle praskaly,to jsem nezažil ani od nikoho neslyšel,tomu se dost divim,no podle tvého popisu nástrah si ho nepřetěžoval,možná že by v tom mohla hrát roly ta šnůrka,jestli měla nějakou průtažnost či ne to nevím,ale chvilková nepozornost či špatně nastavená brzda k tomu třeba vázka a je vykydáno,stačí prasklinka a je to.Takhle jsem odepsal přívlačovej speciaál na štiky od jedné renomované firmy za 5000kč.

                      NFlip - Profil | Ne 27.6.2010 22:04:05

                      Tomas >> chápu tvé rozčarování-taky bych neskákal nadšením.K narušení blanku mohlo dojít už při výrobě nebo expedici nebo nebo....Je toho strašně moc.Měl jsi prostě smůlu-vytáhl sis prostě toho černého Petra se kterým se každý jednou v životě setká u jakéhokoliv výrobku.Myslím,že reklamace bude úspěšně vyřízena a s kvalitou prutu budeš spokojen.

                        Nplacew - Profil | Ne 27.6.2010 20:18:14

                        Tomas >> prut je este stale na reklamacii, zatial bez odozvy. v sobotu to bude mesiac, co som ho posielal.
                        >>EDIT tiez si myslim, ze predanych prutov nebudu zase az tisice (ratajme len rady TD a HM) a polamanych (problemovych) nebude len par. Tak ci tak sa mi zda divne, ked predajca napise, ze vobec nikto s tym prutom nemal problem a potom sa zrazu aj na mrk-u objavi chlapik, co to skusal reklamovat a podlozil fotkami. nie je to potom divne? :)

                          NTomas - Profil | Ne 27.6.2010 20:15:04

                          Flip >> Flipe, kolik se v ČR prodalo těch Salmon Master? Pochybuju o tisících, pochybuju o stovkách, bavil bych se o prstech na ruce... A jestli si to mám vyložit dle mailu, kde žádný problém nikdy nebyl, tak už jen to mně uvádí v pochybnost. Že se tady bavíme o 4 zlomených prutech neznamená, že jsou to jediné zlomené Dragony, ale spíše to bude jen zlomek. Vypovídající by byl poměr skutečných majitelů Dragonů ku skutečně zlomeným prutům. A dovozce to určite vytrubovat nebude, jak je patrno z mailu. Z této diskuse jsem nabyl dojmu, že problémové jsou řady TD a HM.

                          A co se záruky týče, měla by být dle mne uznána i zlomenina zakladatele vlákna, zejména v kontextu mé vlastní zkušenosti mu věřím že si to nepřivodil sám. Ale je jeho bussinees, jak si za tím bude stát.

                            Nivanv - Profil | Ne 27.6.2010 20:02:18

                            Tomas >> podla mna je to velmi podstatny zapor. neverim, ze takto praskaju ine pruty v tejto cenovej relacii

                              Npepa-č - Profil | Ne 27.6.2010 19:57:48

                              Tomas >> ok, to je jen taková pošťuchovaná s dragonpolicistou Flipem. mizím. Věnujte se vážné práci. :-)

                                NTomas - Profil | Ne 27.6.2010 19:54:51

                                pepa-č >> Hele, zase klid! Tady to nemá být o hloupých hádkách, ale fakta a ne jedna paní povídala. To že to ruplo je zatím jedinej zápor, kterej jsem na tom našel.

                                  NWalleye - Profil | Ne 27.6.2010 19:53:02

                                  pepa-č >> :-)))) Wo.e. !

                                    Npepa-č - Profil | Ne 27.6.2010 19:47:04

                                    Flip >> já měl Dragon. Dragon čepici. Pes se jí zmocnil a roztrhal jí. Skandál. Na čepici Sportex by si vylámal zuby. Dragon roztrhal jako prd. A to je to jenom! stafordšírský bulteriér...a čepice nevydržela. :-))

                                      NTomas - Profil | Ne 27.6.2010 19:46:40

                                      Flip >>
                                      sory, ale chtěl bych vidět tebe, jak by jsi byl nadšený, když ti fungl nový prut, který atakuje cenovku deseti litrů, prdne po pár náhozech. To bys asi taky valil bulvy... Teď místo spokojeného chytání, což jsem očekával, tak budu řešit reklamaci a čas, který bych normálně věnoval něčemu lepšímu, tak budu trávit na kazovým prutu a doufat, že to není systematická závada. Co tady čtu, tak se děsím, až mi prdne třeba po roce, kdy se budou zřejmě cukat co tady tak čtu, že to budu zdlouhavě řešit právníkama. Vlastně mám kliku, že rupnul hned a tady není o čem debatovat.

                                        Npepa-č - Profil | Ne 27.6.2010 19:42:59

                                        Flip >> já psal o BMW! :-)
                                        (je to komedie - už tak 15 stran nic než komedie a já se bavím, ty ne?)