Polamane pruty Dragon

Nedavno som na rybach pri zaseku polamal Team Dragon 275cm 7-21g MF a v predbeznom vyjadreni od p. Prochazku z RSP-Fishing (odkial som ten prut kupoval a kam poslal foto s dotazom ako postupovat) na zaklade foto mi bola predbezna reklamacia zamietnuta - s nasledujucim odovodnenim:

(neuplny email - vybrata citacia)
###################################################

Prut jste zakoupil někdy před 1,5 rokem a na rukojeti prutu je patrné, že byl již dříve používán, což jste i telefonicky potvrdil. Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám. V každém případě bez toho, abych prut viděl, vylučuji výrobní vadu a i možné poškození prutu, například při přepravě k Vám.

Pokud by byl prut vadný, závada by se projevila již při prvním použití a ne za 1,5 roku, nehledě na to, že veškeré zboží kontrolujeme a pruty před odesláním vystavujeme vibracím a zatěžkávací zkoušce a to opravdu až na hranici jejich únosnosti.

Síla stěny blanku v místě lomu je, myslím, snad i 3mm a vše je ještě zpevněno omotávkou a zalakováno. V podstatě není možné, aby při běžném rybolovu a v souladu s návodem k použití došlo k takovéto devastaci prutu. Samozřejmě jsem u toho nebyl, když jste prut zlomil, ale byl jsem u jiných případů, kdy k takové zlomenině došlo a to také u uznávané značky (bohužel ji nemohu jmenovat, ale říká se, že pruty této značky jsou v podstatě nezlomitelné) a vždy to bylo způsobeno přetížením prutu při snaze osvobodit háček z vázky (použití neúměrné síly).

###################################################

Ako p. Prochazka tvrdi, ze "Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám.", tak ma zaujima, ci aj niekto iny polamal takto nejaky prut Dragon. Nemusi to byt zrovna Team Dragon a nemusi to byt presne takyto typ zlomeniny, ale privital by som foto + popis za akych okolnosti sa prut polamal.

Co sa tyka mojho prutu - bol polamany pri zaseku, v tej chvili bolo chytane na cca 7cm twistra s 12-15g hlavickou (15g je naozaj maximum co tam moho byt), so snurkou PP 8lb (3.6kg) na navijaku Daiwa Tierra s riadne nastavenou brzdou dost pod hranicu nosnosti snurky.

Opakujem, vkladajte len prispevky o prutoch Dragon.
Autor diskuse: placew - Profil , 1.6.2010 všeobecné - náčiní, doplňky

Npepa-č - Profil | Ne 27.6.2010 19:42:06

Flip >> to je tím, že jsou to málo žvejky. Kdyby to byly víc žvejky, tak se na nich udělá uzel (i s mašlí), ale neprasknou. :-))

    NFlip - Profil | Ne 27.6.2010 19:40:37

    pepa-č >> se mi libí tvoje reakce na Draky-sám žádného nemáš a jenom čekáš,kdo napíše nějaké negativum a chytneš se toho jako klíště co číhá na keři až mu kolem pojede oběd:-)))

      NTomas - Profil | Ne 27.6.2010 19:39:56

      Walleye - altered ... >> Walleye - 27.6.2010 19:30:55 >> Ale na druhou stranu každej výrobce dělá zmetky. Dělám obchod s celkem takovou úzkou specializací a i ti nejlepší výrobci s perfektním renomé udělají botu. Jen se modlím, aby ten novej kus nebyl taky špatnej. Přecijen to tady popisuje dost lidí na to, aby to byla spíše výjimka. Jinak musím říct, že těch pár spíše minut, co jsem ho mohl testovat, tak se s ním lehounce házelo a daleko to lítalo a krásně bylo vše cítit v ruce. Po této stránce jsem byl spokojen.

        NFlip - Profil | Ne 27.6.2010 19:38:30

        pepa-č >> to all- se bavím- 4 zlomené pruty ve stovkácj prodaných-mimochodem všechno jde zlomit a mrkácká tragedie je na světě:-))))

          Npepa-č - Profil | Ne 27.6.2010 19:35:25

          Tomas >> Dragon nemůže nikdo soudný přirovnat k BMW (možná někdo kdo v BMW nejezdil) :-)

            NWalleye - Profil | Ne 27.6.2010 19:30:55

            Tomas >> Viděl jsem takřka stejnou situaci jen jig 7g a prut HM 80 Black Hunter.(taky nikterak levná záležitost) Reklamace ale proběhla bez problému ale kamarád o Dragonu nechce ani slyšet.Jestli tuhle diskusi sleduje tak určitě si své řekne.

              Nkarel/ - Profil | Ne 27.6.2010 19:08:21

              Pánové jak tak na to koukám,ty Dragony to je teda materiál.To by se jeden po.ral:-)))))

                NTomas - Profil | Ne 27.6.2010 19:07:22

                jen doplním, že jsem chytal s fireline 0,12 kterou jsem také kupoval u stejného prodejce asi měsíc před tím prutem a celková doba chytání než rupnul byla tak maximálně 3 hodiny. V týdnu jsem ho jen krátce otestoval a na skutečnou chytačku jsem se vydal až v sobotu, ta se už ale nekonala. Dřív než začala, tak skončila.

                Přirovnal bych to asi tak k tomu, jako když si někdo koupí BMW řady 7(alespoň podle ceny) a cestou domů mu auto shoří...

                  NTomas - Profil | Ne 27.6.2010 18:09:40

                  Takže pánové, pročetl jsem to tady celé. Nebudu to hodnotit, ale jelikož je to pro mně aktuální tak přidám svou zkušenost. Tuto středu 23.6.2010 jsem si koupil Dragon HM80, Salmon Master. Je to vůbec nejdražší model a očekával jsem bezproblémovou chytačku. Přes týdenjsem se k chytání moc nedostal vzhledem k práci a včera, v sobotu 26.6.2010 jsem dorazil k vodě a asi na třetí nához rána, 8cm kopyto s 10g hlavičkou odlítlo jen asi 10m do vody a s ním celý horní díl i se zalomenou spojkou. Tož toto jsem si při koupi opravdu nepředstavoval. V pondělí ráno to chci jet reklamovat. Naprosto jednoznačně to je na novej prut, kterej bohužel vím, že skladem mít v HK nebudou a tak si budu muset pr dní počkat, což jsem pěkně nasranej.

                  Po přečtení celýho vlákna mám takový pocit, že ty TD a HM mají asi vážně problém s praskáním, protože nejsem evidentně sám komu rupnul, jen mi rupnul jako prakticky čerstvě vytažený z toho duralovýho tubusu a plátěnýho futrálu, a to jsem s ním ještě házel jen lehce, protože jsem ho nechtěl zatěžovat hned naplno. Za ty roky co vláčím jsem sakra hodně namrskal, ale toto se mi nestalo. Kamarádi se mi už smějou, že jsem si měl koupit obyč prut a neměl bych problém. Pochopil bych to u staršího prutu, kterej má něco za sebou, ale u zcela nového prutu, kterej má za sebou pár náhozů to není samo sebou. A to má záruku 3 roky!!! Prakticky se odstrihnul souběžně s koncem prvního dílu, tedy ve spojce.

                    NMr.Stick - Profil | So 5.6.2010 22:28:02

                    placew >> Já to právě věším dost prasácky a do blanku mlátím celou nástrahou a občas je ta rána jigovkou fakt citelná. Ale máš pravdu, že by to vlastně muselo prasknout nad očkem, jsem idiot. :)

                      Nplacew - Profil | So 5.6.2010 22:26:15

                      Mr.Stick >> ako zachytavas nastrahu na hacik? Ja osobne najprv chytim nastrahu do ruky a potom ju zakvacim. A ak by som uz nahodou klepol, tak by to bolo najskor nad ockom a nie pod ockom, ci?

                        NMr.Stick - Profil | So 5.6.2010 20:48:46

                        placew >> Už jsem viděl celkem dost zlomených vlačáků, některé i svoje. Třeba takový Ron Thomson Monterra jsem kdysi v pravěku zlomil při náhozu s absolutně poddimentovanou nástrahou, takže o přetěžování nemohla být ani řeč. Ale prut zlomený těsně u rukojeti vidím prvně, tam, by přece blank neměl pracovat už v podstatě vůbec a to ani při náhozu nebo záseku. Není možný, že jsi párkrát cvakl do blanku nástrahou, kterou jsi věšel za ten zobáček?

                          NLaci - Profil | So 5.6.2010 20:38:23

                          z-boy >> ja mam par prutov od tejto firmy par vlačakov, kapraky, feeder, niečo z rady mystery, team dragon, destiny aj HM a zatial som nemal problem, niektore pruty mam už viac ako 5 sezon

                            NTarn - Profil | So 5.6.2010 13:54:04

                            Lálos >> :-)))to je fakt, v sobotu když vyjde na 29 února se přesně v 23.59.59 vyrábí nejvíc kazové pruty. :-)))

                              NLálos - Profil | So 5.6.2010 2:24:03

                              z-boy >> kazovej prut můžeš vychytat od jakékoliv značky podle toho, v kolik hodin a kterej den se to vyrábí, že jo?:))))















                                Nz-boy - Profil | So 5.6.2010 0:29:32

                                Hugo Fisher >> mě se právě líbí tak doufám když se pro něj rozhodnu abych nevychytal nějakej ten kazovej jak tady kluci. nebudu nad tím přemýšlet když se má něco posrat tak se to posere a može to bejt jakákoliv věc

                                  NHugo Fisher - Profil | So 5.6.2010 0:24:16

                                  z-boy >> to sedlo je prave hrozny .. navic v nem ne kazdy navijak idelane drzi ..

                                  ale jak rikam, vyber zejemena prut, ktery te bude tesit. Pokud se Dragonu bojis (ac je to pitomost), nekupuj ho.

                                    Nz-boy - Profil | So 5.6.2010 0:19:25

                                    Hugo Fisher >> Sportex už taky není co býval. Teda ty levnější modely díval sem se na ten carboflex ale zůstal sem u toho dragona a berkleyho. ten dragon je o nějakej gram lehčí ale berkley má zase to spešl sedlo s tím blankem

                                      Nz-boy - Profil | So 5.6.2010 0:14:25

                                      placew >> tak snad se k tomu nedostanu. Pořád nevím nic o tom jigolu nikdo tu nic nikam nenapsal a taky nevypadá špatně. pořád nevím rozhodnu se podle vyýplatnice páč musím ještě koupit pletenku a nějaký woby a to taky bude něco stát

                                        NHugo Fisher - Profil | So 5.6.2010 0:14:11

                                        z-boy >> mam tri pruty dragon - serii Team dragon, serii team dragon silver edition a serii guide.

                                        Jsem s nimi spokojeny (jinak bych je take nemel)

                                        Nevylucuji, ze se nejaky nekdy zlomi. Stejne tak se muze ale zlomit prut shimano co mam, prut moritz co mam, prut byron co mam, prut DAM co mam, prut sema co mam ...

                                        S dragony jsem spokojen. Klidne bych byl treba spokojen i s jinou znackou, ale ja zvolil dragon, neb mi vyhovuje ten siroky vyber delek a gramazi, design, zpracovani, vlastnosti prutu, cena.. Nemene tak mi vyhovuje obchod rsp, jeho pristup, jednani, rychlost.

                                        Tim vazne netvrdim, ze se to nemuze v budoucnu zmenit. Treba letos vsechny zlomim.. A treba si koupim dalsi do "sbirky" (to je pravdepodobnejsi, neb serie guide se mi vazne libi moc).

                                        Treba me rsp v budoucnu nastve. Mozne je vazne cokoli - ale ted jsem spokojeny. Prutu od dragonu ma pulka mrku .. ale jen par lidi ma nejakou negativni zkusenost. Urcite se lamou pruty od shimana uplne stejne. Take se jich prodava kupa a take se tim padem najdou nespokojeni uzivatele.

                                        Ale radu pro tebe mam: nekupuj nic, nad cim bys mel vahat nebo od zacatku zit v pocitu, ze se ti s tim neco muze stat. Neuzil bysis to. Kup si Sportex.