Polamane pruty Dragon

Nedavno som na rybach pri zaseku polamal Team Dragon 275cm 7-21g MF a v predbeznom vyjadreni od p. Prochazku z RSP-Fishing (odkial som ten prut kupoval a kam poslal foto s dotazom ako postupovat) na zaklade foto mi bola predbezna reklamacia zamietnuta - s nasledujucim odovodnenim:

(neuplny email - vybrata citacia)
###################################################

Prut jste zakoupil někdy před 1,5 rokem a na rukojeti prutu je patrné, že byl již dříve používán, což jste i telefonicky potvrdil. Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám. V každém případě bez toho, abych prut viděl, vylučuji výrobní vadu a i možné poškození prutu, například při přepravě k Vám.

Pokud by byl prut vadný, závada by se projevila již při prvním použití a ne za 1,5 roku, nehledě na to, že veškeré zboží kontrolujeme a pruty před odesláním vystavujeme vibracím a zatěžkávací zkoušce a to opravdu až na hranici jejich únosnosti.

Síla stěny blanku v místě lomu je, myslím, snad i 3mm a vše je ještě zpevněno omotávkou a zalakováno. V podstatě není možné, aby při běžném rybolovu a v souladu s návodem k použití došlo k takovéto devastaci prutu. Samozřejmě jsem u toho nebyl, když jste prut zlomil, ale byl jsem u jiných případů, kdy k takové zlomenině došlo a to také u uznávané značky (bohužel ji nemohu jmenovat, ale říká se, že pruty této značky jsou v podstatě nezlomitelné) a vždy to bylo způsobeno přetížením prutu při snaze osvobodit háček z vázky (použití neúměrné síly).

###################################################

Ako p. Prochazka tvrdi, ze "Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám.", tak ma zaujima, ci aj niekto iny polamal takto nejaky prut Dragon. Nemusi to byt zrovna Team Dragon a nemusi to byt presne takyto typ zlomeniny, ale privital by som foto + popis za akych okolnosti sa prut polamal.

Co sa tyka mojho prutu - bol polamany pri zaseku, v tej chvili bolo chytane na cca 7cm twistra s 12-15g hlavickou (15g je naozaj maximum co tam moho byt), so snurkou PP 8lb (3.6kg) na navijaku Daiwa Tierra s riadne nastavenou brzdou dost pod hranicu nosnosti snurky.

Opakujem, vkladajte len prispevky o prutoch Dragon.
Autor diskuse: placew - Profil , 1.6.2010 všeobecné - náčiní, doplňky

Nplacew - Profil | So 5.6.2010 0:11:35

z-boy >> aha, tak alconite, ale stale nie sic ;) No nic to nemeni na tom, ze to je celkom fajn prut - az na tie mozne problemy v pripade nejakej reklamacie.

    Nz-boy - Profil | So 5.6.2010 0:09:49

    placew >> píšou tam fuji alconite očka a fuji alconite pouzdra tak podle mě je to celý očko takový

      Nplacew - Profil | So 5.6.2010 0:06:42

      z-boy >> fuji su len kruzky, tusim to ma titanium-oxide vyplne, nie sic... Inac, silver edition je nizsia rada ako TD

        Nz-boy - Profil | So 5.6.2010 0:03:52

        placew - asi to ale risknu páč vypadá v poho a píšou že má fuji očka atd tak snad to vydrží jinak Koreho znám a o tom prutu mi říkal už před vánocama jak sme se potkali tak vím že je to pravda. Tak o to víc se bojím ale doufám že to byl jen nepodarek

          NStroft - Profil | So 5.6.2010 0:01:44

          Říkám to pořád do kola,Dragon jsou papírové pruty.Jakékoli méně šetrné zacházení,či klepanec o loď či podobně a je vymalováno.Na druhou stranu co chudák Procházka.....od výrobce tedy od Poláka se uznání reklamace nedočká a tedy všechny reklamace musí brát na své triko.Nehorší je, že když si chcete u Dragonu koupit náhradní první díl,tak stojí pomalu tolik jako celý nový prut.

            Nplacew - Profil | Pá 4.6.2010 23:42:47

            z-boy >> mesiac dozadu by som povedal, ze veselo do toho dragona. Teraz neviem, neviem... :)

              Nz-boy - Profil | Pá 4.6.2010 23:21:49

              Máte někdo aji kladný zkušenosti s prutama DRAGON? Chtěl bych si koupit tenhle proutek http://www.rsp-fishing.cz/pruty-delene/privlacove/p​rut-team-dragon-silver-edition-spin-2-70m-30-80g
              a nerad bych aby se mi po vycházce polámal. tak teďka přemýšlím ještě o berkley jigolo. Co myslíte mám zkusit toho dragona nebo berkley o tom jigolu tu nic není a ten dragon je novinka takže bych byl rád za každou radu. Dík moc všem

                Nivanv - Profil | Pá 4.6.2010 17:57:10

                Kolac1 >> to koncove ocko nahrej zapalovacom a stiahni. pojde to lahko. netreba to prehrievat, len nahriat, aby si neposkodil lank. tak to robia aj v servise

                  NKolac1 - Profil | Čt 3.6.2010 19:24:22

                  Ja som polamal tiez TD 2.6m 5-18g. ale zlomil som ho vlastnou chybov, chvala bohu som ho zlomil 2 cm od spicky, tak som to raz dva zalepil, ale sekundove lepidlo zaschlo skor ako som to ocko dokazal pekne vyrovnat do roviny z ostatnimy ockami, co uz.... nevady, tu udicku pouzivam iba sem tam na wobiky na jednom reviry.... ;)
                  A nedavno mi zlomil otec TD 2.55m 2-10g. ale sa mi prizdal ze spicku zapichol o strom.... a predsa tie vlepovanky neznesiu vela. (tam som objednal novu spicku)
                  Ja sa ku svojim drakom spravam nievelmi pekne, par krat pri love pod mostom som pri zaseku sekol z spickov do mostu (udica TD 2.75m 1-7g. a drzi,)
                  Ja nemam problem s udickami znacky dragon, skor naopak.

                    NSethy - Profil | Čt 3.6.2010 19:02:43

                    Flip >> má, ok pořeším to s ním. Adresu na tebe myslím někde mám. (kdyžtak ti pak hodim osobku)

                      NFlip - Profil | Čt 3.6.2010 19:01:42

                      Sethy >> to máš naprostou pravdu-proti tomu nelze nic namítat-má ještě to torzo prutu?A´t mi to pošle.

                        NSethy - Profil | Čt 3.6.2010 18:59:34

                        Flip >> to je pravda, ale říct, že reklamaci nelze zcela posoudit (a tím pádem i uznat), protože kus prutu chybí, může říct fakt jen... (tohle by slušný prodejce neudělal)! Každému i nerybáři musí být jasné, že když se ten kus rozletěl a skončil uprostřed moravy, že ho nemůže dodat.

                          NFlip - Profil | Čt 3.6.2010 18:42:12

                          Sethy >> jak jsem psal zákazník může trvat na vyjádření výrobce,takže pokud si byl silnej v kramflecích měl to udělat.Prodejce je také jenom člověk chybující.

                            NSethy - Profil | Čt 3.6.2010 16:34:57

                            Flip >> musim se zastat Koreho, prut panu Procházkovi poslal, ale stejně reklamace nebyla uznána. Víš celkem mě to mrzelo, doporučím kámošovi prut (páč si myslím, že to bylo to nejlepší co mohl za sve peníze tehdy dostat a navíc jsem měl s RSP dobré zkušenosti), prut po pár vycházkách zlomí a to pro mě v uplně nepochopitelném místě. Říkám pošli to tam, to musí uznat, výrobní vada (v tu chvíli jsem si byl 100% jistý že to uzná, protože způsob jakým se to stalo a navic prut byl novej). Nemám zapotřebí si vymýšlet romány, vláčím dost dlouho a takhle zlomenej prut jsem neviděl.

                              NFlip - Profil | Čt 3.6.2010 13:55:21

                              Kore >> váhu by dodalo dodání patřičného majlu(originálu)-jinak od začátku tu mnou bylo jasně řečeno,že pokud zákazník je přesvědčen o svém nepochybení,tak prut se musí poslat prodejci .následná expertíza, prokáže jak se věci mají-koukám,že prut máš asi doma,takže si se vzdal svého práva dobrovolně stejně jako placew.
                              Takže pánové dotáhněte věci do konce a pak tu můžete bulet.Procházka nikomu nenapsal- ,,prut mi v žádném případě neposílejte reklamaci zamítám"
                              Naopak vás nabádá k zaslání.
                              Ani jeden z vás to neudělal.
                              Takže pláčete hezky,ale na špatném hrobě.
                              Nikdo netvrdí,že nemáte pravdu,ale zrovna tak se má nárok prodejce se domnívat,že k zlomení došlo na základě pochybení z vaší strany.Právo této jeho domněnky mu nelze odepřít.
                              Je to prostě jako v životě-nikdo nemá na čele napsáno jestli je poctivec a nebo grázl.

                                NRytíř - Profil | Čt 3.6.2010 13:14:17

                                Kore >> moje zkušenosti s Prochazkou.Co jsem objednaval,tak mě vždy přišlo v pořadku,pokud neměl přesně co jsem chtěl momentalně,tak mě telefonicky kontaktoval a domluvilo se to k oboustrane spokojenosti.Rozhodně když neměl třeba nějake konkretni nastrahy co ja jsem chtěl,tak mě neposlal něco jineho,jako se mi to leckde stalo.Objednaval jsem boty a take,volal mě,že maj nějakou vadu,že zitra mu přijdou jine takže se to o den zpozdi,To jsou moje prozatimni zkušenosti.

                                  NKore - Profil | Čt 3.6.2010 13:06:32

                                  Kluci ja jsem se zaregistroval kvuli tomu abych se mohl podelit s vama o mou zkusenost a vlozit sem nazor ohledne pana P. to je jediny duvod
                                  .Jen mi prijde divny ze buhvi kolika lidem v reklamaci pise ze se mu to jeste nestalo__!!To je podle me podvod...

                                    NLedňáček (Iceman) - Profil | Čt 3.6.2010 13:04:31

                                    Tarn >> nemá to cenu, sleduji to od začátku, je to furt dokola, kdybych zlomil prut, tak z toho takové scény dělat nebudu :-))

                                      NRytíř - Profil | Čt 3.6.2010 13:04:02

                                      Tarn >> u Petra?

                                        NTarn - Profil | Čt 3.6.2010 13:01:42

                                        Rytíř >> :-)) už nebudu, beztak jedu na týden na dovolenou, tak už bude ode mne pokoj, na chvíli.