Polamane pruty Dragon

Nedavno som na rybach pri zaseku polamal Team Dragon 275cm 7-21g MF a v predbeznom vyjadreni od p. Prochazku z RSP-Fishing (odkial som ten prut kupoval a kam poslal foto s dotazom ako postupovat) na zaklade foto mi bola predbezna reklamacia zamietnuta - s nasledujucim odovodnenim:

(neuplny email - vybrata citacia)
###################################################

Prut jste zakoupil někdy před 1,5 rokem a na rukojeti prutu je patrné, že byl již dříve používán, což jste i telefonicky potvrdil. Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám. V každém případě bez toho, abych prut viděl, vylučuji výrobní vadu a i možné poškození prutu, například při přepravě k Vám.

Pokud by byl prut vadný, závada by se projevila již při prvním použití a ne za 1,5 roku, nehledě na to, že veškeré zboží kontrolujeme a pruty před odesláním vystavujeme vibracím a zatěžkávací zkoušce a to opravdu až na hranici jejich únosnosti.

Síla stěny blanku v místě lomu je, myslím, snad i 3mm a vše je ještě zpevněno omotávkou a zalakováno. V podstatě není možné, aby při běžném rybolovu a v souladu s návodem k použití došlo k takovéto devastaci prutu. Samozřejmě jsem u toho nebyl, když jste prut zlomil, ale byl jsem u jiných případů, kdy k takové zlomenině došlo a to také u uznávané značky (bohužel ji nemohu jmenovat, ale říká se, že pruty této značky jsou v podstatě nezlomitelné) a vždy to bylo způsobeno přetížením prutu při snaze osvobodit háček z vázky (použití neúměrné síly).

###################################################

Ako p. Prochazka tvrdi, ze "Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám.", tak ma zaujima, ci aj niekto iny polamal takto nejaky prut Dragon. Nemusi to byt zrovna Team Dragon a nemusi to byt presne takyto typ zlomeniny, ale privital by som foto + popis za akych okolnosti sa prut polamal.

Co sa tyka mojho prutu - bol polamany pri zaseku, v tej chvili bolo chytane na cca 7cm twistra s 12-15g hlavickou (15g je naozaj maximum co tam moho byt), so snurkou PP 8lb (3.6kg) na navijaku Daiwa Tierra s riadne nastavenou brzdou dost pod hranicu nosnosti snurky.

Opakujem, vkladajte len prispevky o prutoch Dragon.
Autor diskuse: placew - Profil , 1.6.2010 všeobecné - náčiní, doplňky

Rytíř - Profil | Čt 3.6.2010 12:56:05

Tarn >> Ty woe to jsou slohy:-))Ja bych to tu zamk,nema cenu to tady pořad dokolečka dokola probirat.Praskonut mě po roce a půl klacek a nabidnout mě někdo novej za půlku,tak po tom chnapnu a nepřemejšlim o ničem.Ani osprey,by se nemusel stydět za ty članky:-))

    placew - Profil | Čt 3.6.2010 12:47:38

    Lauri >> :D :D :D

      Lauri - Profil | Čt 3.6.2010 12:46:13

      placew >> ne. O poličku v kanceláři :((

        placew - Profil | Čt 3.6.2010 12:39:57

        Lauri >> zaujimalo by ma, ako si to zlomil (obtoceny silon pri nahode, pretazenie, etc...)

          Tarn - Profil | Čt 3.6.2010 12:38:46

          placew >> nemusel bych, ale napíšu to. Nejsem zaujatý Dragonista, mám víc prutů různých značek a Dragony jsou mezi nimi. S Procházkou jsem se stkal čistě náhodně na nějaké akci a to v době, kdy jsem ty pruty už dávno měl. Co se reklamací týče tak jsem dosud neměl tu příležitost, protože jsem ač je to třeba s podivem, žádný prut dosud nezlomil. Mně vůbec nejde o osobu Procházky, nebo o RSP či Dragony jako značku, ale o princip. Dělám v obchodě také, s jiným sortimentem a s firmami a věř tomu, že se v tom točí daleko větší peníze než v rybařině, ale jedno vím jistě a tak to funguje skoro všude, že smluvní a záruční podmínky jsou od toho, aby se podle nich postupovalo. Vůbec nezáleží na tom co bych chtěl, nebo jak se mi to líbí, ale nač mám podle těch podmínek nárok nač ne a u našich smluvních partnerů je to totožné. také se najdou firmy co by rády nad rámec těch podmínek získali nějakou výhodu, nebo prostě věci tam uvedené neberou vážně. jak myslíš že to skončí ? Kdybych chtěl být s každým kamarád a jen aby se neříkalo, že jsem pes, ty věci nedodržoval, brzo bych měl exekutora na krku. V obchodě nezáleží na vzájemných sympatiích, ale na tom jak je ten obchod pro obě strany výhodný. Kdyby nebyl nejde do toho jedna nebo druhá strana. Proto jsou stanovena pravidla, aby byly vymezeny nejen práva, ale i podmínky a povinnosti za kterých je to právo třeba uplatnit. Ten kdo si myslí, že platí pouze pro ostatní a pro něj ne má smůlu a nevydupe si to kdyby poskakoval sebevíc. Stalo se modním trendem, využívat negativní reklamu k tomu, aby někdo, kdy má máslo na hlavě donutil obchodního partnera vzdát se svých práv a podmínek obchodu. A to mi zrovna fer nepřipadá, nebo Tobě ano ? A můžeš tvrdit jak chceš že tato kauza tady byla myšlena jinak. Stačí kus selského rozumu a každému je jasné že jinak to ani vyznět nemohlo. takže shrnuto a podtrženo. Postupoval jsi podle pravidel ? Odmítl někdo ta pravidla respektovat ? Odpověz si sám stručně, ano, nebo ne. Ty motivy a myšlenky jak to omlouváš, nebo naopak tomu přisuzuješ úmysl vynech. Vyjde Ti jednoduchá rovnice. Nereklamoval jsi podle pravidel, tudíž není závěr reklamace. Přesto si stěžuješ na postup. Tak kde je chyba ? Mám tady v práci kolem sebe lidi co mají spousta výmluv proč objektivně něco šlo či nešlo. Tak se to udělalo jednoduše, nezajímá mne co kdo dělá, ale na konci měsíce se ptám na výsledek a za to jsou placeni. Pokud málo, tak mohou brečet jen sami nad sebou. To je realita. Žádné co by, kdyby neplatí. Kdo chce hledá způsoby a kdo nechce hledá důvody, to je prověřená pravda.

            Lauri - Profil | Čt 3.6.2010 12:24:21

            Já jsem si vloni koupil Dragon Destiny 305cm 10-42 gramů. Chytal jsem na něj možná měsíc pak jsem mu zlomil špičku a né proto, že na mě byl moc dlouhý, ale vlastní blbostí. O reklamaci jsem ani neuvažoval. Špička se dá zpravit, jen se k té opravě dostat :((
            Pana Procházku sice neznám osobně, ale po pár telefonátech mi připadal jako dobrý chlapík který se v rybařině vyzná, je pravda,že jsem u něho nic nereklamoval.S těmi reklamacemi je to většinou problém všude, ale často to dělají lidé kteří zničí svou věc tím, že nepostupovali podle návodu použití a myslí si že když je věc ještě v záruce tak mají vyhráno, bohuže na blbost se reklamace nevztahuje (tím samozřejmě nemyslím tvůj případ). Když jsem prodával v jednom pražském obchodě, tak tam přišel chlapík, že jde reklamovat nůž. Nový nůž stál kolem dvou ticíc. Přišel k nám a řekl, že má pro nás reklamaci. Nůž měl ulomenou cca 1cm špičku. Chtěl po nás nový, prej špička upadla sama a že on na tom zásluhu nemá. Tak dlouho do nás hustil svoji rádoby pravdu a my tak dlouho odolávali, že to z něho pomalu začalo lézt. Nejdřív přiznal, že mu nůž spadl zavřený na zem a že by se to stávat nemělo atd. Stále jsme mu říkali že to není možné, tak se nakonec přiznal, že mu otevřený nůž spadnul špičkou na beton. Po půl hodině hádání jsme se ho zeptali jestli mu to stálo za to vodit nás takhle za nos? Sklopil hlavu a odešel. A takových případů co na nás zkoušeli že ostří u Rambo nože se nemá otupit ani při otvírání plechovek atd, bylo mnohem víc. Co jsem tím chtěl říct? Jenom to, že poctivý člověk který řeší opravdovou vadu na reklamaci to má potom hodně ztížené. Protože člověk který přebírá reklamace musí rozpoznávat mezi vychcánky a poctivými lidmi. A né vždy se to rozpozná.

              kalaban - Profil | Čt 3.6.2010 11:04:34

              Nechce se mi to číst úplně celé, ale je zcela zřejmé, že pár z vás se nechalo doslova opít rohlíkem! Sám dělám v "obchodě" spoustu let a reklamací mám za sebou minimálně desítky, takže jakž takž obrázek si udělat dokážu. Je tu jedna zásadní věc, žádný prodejce vám nemůže posoudit reklamaci prutu na základě svého vlastního "zkoumání"!!!!!!!!!!!!!! Vždy musí poskytnout odborný posudek(vyjádření) výrobce či AUTORIZOVANÉHO servisu pro reklamovanou značku! Myslím si, že spousta lidí by tu koukala, co vše je možné uznat jako reklamaci!! On je spíše problém v tom, že toho prodejce to stojí poštovné (ikdyž i to si některá servisní střediska u reklamací hradí) a nějaký ten telefoní hovor.....:o) Navíc, když vám na prut v záruce ještě prodá novej díl, tak vydělal hned 2x a to se vyplatí!! :o)))

                Ledňáček (Iceman) - Profil | Čt 3.6.2010 10:53:43

                Tak zítra jedu zase do sadomaso salonu. Musím na sobotu koupit nějakou bižu, tak se stavím v ryb. potřebách - po roce :-))

                  Bobr 6 - Profil | Čt 3.6.2010 10:51:51

                  placew >> Uz to tu zacina byt vic nez trapne. Kdy tady prestanes porad dokola roztacet tohle nesmyslny kolo jak v tombole?! Prestan porad obhajovat a stavet do prava sebe a svuj postoj. Bud ten prut posli nebo ne, zatim to vypada ze se ohledne te zalezitosti angazujes pouze tady. Jinak kdyz ti tak vadi, ze se tu diskutuje o necem jinem nez je zadano nebo sis pral, tak do onoho ohne prestan porad prikladat a rozdmychavat ho.

                    placew - Profil | Čt 3.6.2010 10:50:20

                    Tarn >> no, neviem, ci by si takto vyvadzal aj kvoli inemu predajcovi ako RSP :) ty si naopak len stale omielas, ze mi dal super ponuku. Nepochopis, ze pre niekoho to super ponuka byt nemusi. Jeho chybu sa snazis obratit v jeho prospech.
                    Od zaujateho Dragonistu a osobneho priatela p.Prochazku sa to samozrejme da cakat. Myslim, ze pri podobnej zlomenine u teba by to nebola na 99% neuznana reklamacia, skor na 99% uznana. Nechcel som do tohto ist takto spinavo, ale poslednym prispevkom si ma k tomu viac-menej prinutil.

                    Ohladom mojej reklamacie sa tu nebudem viac vyjadrovat az do jej ukoncenia. Tato otazka je o prasknutych blankoch Dragon spolu s popisom zlomenia, fotkou a reklamaciou. Udaje o predajcovi tiez vitane.

                      skwor - Profil | Čt 3.6.2010 10:42:36

                      Dragony mám tři, nejstaršího už zhruba pět let. Používám je většinu vláčecí sezóny a občas se k nim nechovám zrovna v rukavičkách. Zatím bez problému. Ale i kdyby se něco stalo, a nebyla mi uznána reklamace, tak si prut od Draka koupím klidně zase. Protože mi prostě vyhovují.

                        Tarn - Profil | Čt 3.6.2010 10:36:53

                        placew >> Bože můj, to je pořád dokola. Ty to pořád stavíš na své úvaze že reklamace měla být uznána. A co když ne ? Potom to jeho upozornění že se tak může stát a by jsi zvážil riziko posílání a úhrady poštovného by byla spíše snaha Ti nezvyšovat náklady ne ?. To snad z tohoto pohledu je normální ne ? Mohl se na to vyprdnout, odepsat Ti že z fotky nic nepozná ať postupuješ podle reklamačního řádu a tečka. Nemusel psát nic okolo, nic Ti nenabízet, nevarovat před zbytečnými výdaji za poštovné a podobně. Teď se to otočilo proti němu jen proto, že vycházíš ze své DOMÉNKY že reklamace je v každém případě oprávněná. Ale to se opakuji.Sám jsi psal, že jsi nechtěl platit poštovné a tak jsi to nejprve zkusil mailem s fotkou. Kdyby jsi byl tak moc přesvědčen v počátku, že jsi v právu, pošleš to a očekáváš nový díl rovnou. To že nabídka nového prutu za polovic s nulovým poštovným je pro Tebe nevýhodná, neznamená, že je nevýhodná obecně. Spousta lidí by po tom skočila hned. To je subjektivní tak s tím neargumentuj že to bylo špatně. prostě Ty máš spoustu požadavků, domněnek a hlavně utkvělou představu, že jsi naprosto v právu a že nemusíš postupovat podle reklamačních podmínek a přesto má z Tebe prodejce dostat osypky a začít dělat kotrmelce, protože Ty si MYSLÍŠ, že to tak má být a tím je to dané jako nezvratitelný fakt.

                          placew - Profil | Čt 3.6.2010 9:56:33

                          Jaroch >> automaticky som to neocakaval, no asi by som bol hlupy nevyuzit prilezitost usetrit na postovnom. Avsak stacilo, keby p.Prochazka napisal, ze to mam poslat. Naopak, napisal, ze reklamaciu s velkou pravdepodobnostou neuzna a vlastne mi chce usetrit postovne do Ciech.

                            Jaroch - Profil | Čt 3.6.2010 9:44:26

                            placew >> Ty jsi udělal s polským prodejcem zkušenost že Ti uznal reklamaci podle fotky v mailu. A automaticky jsi očekával že reklamace bude i v RSP vyřízena dle fotky v mailu.
                            A ejhle on ji neuznal a chce prut vidět. Jaká Křivda :-)
                            Zbytečně jsi tu rozpoutal vášnivou debatu před řádně provedenou reklamací.
                            Jen jsi prostě zkusil Procházku ohnout a nevyšlo to.
                            Dej sem vědět jak to dopadlo .


                              placew - Profil | Čt 3.6.2010 9:27:11

                              Jaroch >> o 30e viac ako za dragon s 50% zlavou.

                                placew - Profil | Čt 3.6.2010 9:26:28

                                Jaroch >> na toto nemame rovnaky nazor, ta ponuka bola pre mna vztahom k reklamacii bezpredmetna. Prut pojde dnes alebo zajtra (ako budem stihat) - ako som tu pisal uz na zaciatku).

                                  Jaroch - Profil | Čt 3.6.2010 9:25:42

                                  placew >> Kolik jsi dal za nový Berkley stejných vlastností ?

                                    Jaroch - Profil | Čt 3.6.2010 9:24:17

                                    vanuz >> Jen se diví že mu ji neuznali na základě fotky a mailu.
                                    Já bych trval na tom ať mi ho pošle .

                                      Jaroch - Profil | Čt 3.6.2010 9:17:56

                                      placew >> Ale ta nabídka by něco víc napověděla o celém problému.
                                      A taky by mne zajímalo jestli jsi ten prut poslal na reklamaci nebo jsi to jen nechal na těch fotkách a mailech ?
                                      A když máš dobrou zkušenost s nějakým obchodem proč nakupuješ jinde ? CR nebo PL je snad jedno.

                                        placew - Profil | Čt 3.6.2010 8:49:58

                                        Jaroch >> No, ta ponuka je pre mna nezaujimava a nevyuzijem ju. Preto som ju ani nepisal, pre mna je nepriatelne dat tolko penazi za vec, ktora mala byt podla mojho nazoru reklamovana. Radsej som vcera investoval do Berkley.
                                        Fotky som mu posielal lebo: ako som uz pisal, vo www.fishing-mart.com.pl nemaju problem poslat novy prut pokial z foto usudia, ze to bolo polamane vadou materialu - to sa mi stalo, predpokladal som nieco podobne aj v RSP, bohuzial, to malo uplne opacny efekt.

                                        Ale tato otazka je o polamanych prutoch Dragon a ich reklamaciach, nie o posudeni mojho ci Prochazkovho postupu v tomto konkretnom pripade.