aminokyseliny nebo esence

jsou dulezitejsi aminokyselyny nez esence?LK krasa tvrdi ze kapr reaguje drive na aminy nez na esenci.........rad si poslechnu vas nazor
Autor diskuse: alda2211 - Profil , 28.5.2010 kaprařina - nástrahy, návnady

co dam do kouli radeji

A) esenci0%

B) aminy60%

C) nic0%

D) vsechno jsem jako pejsek a kocicka0%

E) CSL0%

F) tekuta jatra40%

Od 19.4.2012 hlasovalo 5 čtenářů.

Nalda2211 - Profil | So 29.5.2010 10:50:01

najde se tedy nekdo kdo dokaze vysvetlit duvod proc kapr reaguje na aminy a z jakeho duvodu nebot je ve vode nenajde a pochybuju ze je zna nebot je to stepena bilkovina a k tomu dochazi az v tele zivocicha tak tezko vi co ma hledat a nebo nam to vyrobci rekli ze je to dobra volba a my bez premysleni delame co nam rekli?

    NKyselinár - Profil | So 29.5.2010 8:15:40

    eččo >> nepoznám výrobcu čo má v návode napísaná že tato,alebo tato gula chyta len velké ryby,,,ale poznám gule ktoré veľké ryby chytajú!!!samozrejme za určitých podmienok a situacií.

      NLudvaBrno - Profil | So 29.5.2010 7:28:49

      Filla >> Mně ta chemie úplně stačila ve škole a teď v práci, ve volným čase se kupodivu radši věnuju humanitním oborům (až na rybařinu, samozřejmě):-)).

        NLudvaBrno - Profil | So 29.5.2010 7:25:46

        Golem >> Je to tak: zasadit strom, postavit dům a zplodit syna mě časově vyčerpává, takže semtam něco koupím. Tak hodně štěstí v Opavě.

          NLudvaBrno - Profil | So 29.5.2010 7:22:11

          alda2211 >> Dobré ráno, včera nám plakalo dítě, tak jse to musel utnout. Máselná kyselina je obyčejná organická kyselina butanová (podobně jako třeba kyselina octová = ocet, nemastná). Strašně smrdí, ale asi to rybám voní.:-)

            Neččo - Profil | So 29.5.2010 2:44:48

            dam lepsiu otazku.POZNA TU NIEKTO VYROBCU KTORY VYRABA BOILE LEN NA VELKYCH KAPROV?ze nechytite na tu gulu maleho kapra?asi ne.Cize vsetko to je len o tom ze ci budes v spravny cas na spravnom mieste.
            Pokial sa ryby budu zazierat bud na zimu,alebo nejlepsie pre neresom,a budes tam si vyhral aj s najlacnejsiu gulu.s aromou alebo bez.Pokial trafis den ze budu spekulovat,nebudu aktivne zrat tak ti neostava nic ine len cakat ktoreho oklames a zaberie.
            Kazdy z nas chyta inak,jeden nepouziva aromy,druhy ano,treti dipuje,cize v spravny cas chyta vsetko.U nas chytili v lete v horucavach krasneho kapra na pomaranc,co v lete malokto nahodi a predsa chytil 20 kiloveho,a ta gula bola prearomatizovana jak hovado,a zobral ju.
            Vo svete su ludia studovani ktori toto vymyslaju a predsa sa nenasiel spomedzi tychto ludi jeden ktory by vymaslel gulu ktora chyta len velkych kaprov.a nikto ani nevymysli,zalezi to vsetko od situacie.No to bol len moj nazor na danu vec.:-)

              Neččo - Profil | So 29.5.2010 2:32:38

              myslim ze je dolezite ci ides chytat na kratsiu vypravu nejaky 2-3 dni,alebo na 2 tyzdne.pretoze ak na kratsie tak potrebuejs mat gulu niecom zaujimavu,a to myslim ze bude asi len aromou alebo nejakym silnym atraktorom.pokial na 2 tyzdne tak zase potrebujes gulu ktorej kapor bude doverovat,a to zisti len casom ci mu ta gula nieco da alebo nie.nejaky onglican pisal ze kapor az po 2 tyzdnoch zisti ci ta gula je pre neho prinosom.Preco sa potom gule obaluju dipmi,gelmi aby ta gula hned vydavala nejaky signal,aby bola atrakticna,cize aby ho co naskor prilakala.dam

                NFilla - Profil | So 29.5.2010 0:47:30

                ..jako ja po finalnim prisunu aminokyselin v kuchyni. :)
                Bylo to fajn popovidani, dobrou.

                  Njindra.sportex - Profil | So 29.5.2010 0:43:39

                  Golem - zřejmě se vrátim ke koulím bez chemije něso na tom bude kapři jsou toho již přežraní

                    NGolem - Profil | So 29.5.2010 0:35:26

                    Panove diky za spolecnost. Du chrnet...

                      NGolem - Profil | So 29.5.2010 0:34:00

                      jindra.sportex - Tak ja konkretne na rybine skoncil pred asi 10 rokama jako se svoji TOP smesi. A to sem nepouzil zadny esence, jen rybi moucka, rybi olej a pojidla. No a jak to slapalo. Jednou sem vytahnul kapra a ten sel ke brehu jako kus klady, zadnej naznak boje. Kdyz sem ho dotahnul ke brehu, tak mel pupek plnej mych bobku (ale fakt PLNEJ). Kdyz sem ho poustel, tak ani nemohl plavat jak byl prezranej. No pak sem dostudoval, prestal s kaprarinou, zacal delat plavacku a feeder a dneska se zase pomalu vracim ke kaprarine...

                        Njindra.sportex - Profil | So 29.5.2010 0:20:50

                        první co kapr udělá cítí určitou vuni potom ochutná koule dělám si vlastní směsy již dost let ze začatku jsem používal pouze rybý moučky bez esencí dnes používám esence a jiné atraktory a efekt pomálu stejnej a par pěknej ryb jsem již nachytaj muj názor je to že vše je pouze reklama a dost drahá je to muj názor tak se za to na mne nezlobte ahoj

                          NFilla - Profil | So 29.5.2010 0:16:41

                          Golem >> Dobre rano! :)
                          Jeste mi prozrad, jestli je synteticky udelana AK nejak skodliva, bo ma k prirode stejny "vazby" jako ta prirodni.
                          Espander je zrejme chemik samouk, urcite zapaleny lovec a tester Sportcarpu. To byl vtip, ale podili se na vyvoji.
                          Covece nemoh bys mi prostrelit nejakej pseudoefedrin?! ;D

                            NGolem - Profil | So 29.5.2010 0:06:55

                            Filla >> Ja tam dam naprosto identickou latku. Akorat to nevyrobila priroda, ale clovek...

                            Jo a co ten Espander??? To je prece chemik ne?? :o)

                            Na vysvetlenou. Zivim se tim, ze varime chemicky svinstva (nekdy i identicky a to vcetne ucinku s prirodnima latkama), ktery si pak davas do tela. Rika se tomu leky ;))

                              NFilla - Profil | So 29.5.2010 0:01:55

                              Golem >> Kdyby si tam dal jen levnotu bez vyzivne hodnoty, tak ti to po chvili neveme, stejne jako vonavku na sojove mouce. Proste si uvedomi, ze na tomto Versace zimu neda :).
                              A proto nekoupim boilie od kdejakyho chemika, vis. ;)

                                NGolem - Profil | Pá 28.5.2010 23:57:41

                                Filla >> To bych nedelat. Nakonec bych ti prodal i svoje bobky (aspon jednou) :o))

                                  NFilla - Profil | Pá 28.5.2010 23:55:47

                                  Golem >> Kamarade, mam z toho hlavu jak Láďa, ale verim ti :)))

                                    NGolem - Profil | Pá 28.5.2010 23:55:36

                                    Kurna ted mne napade, ze pokud by mne nekdo zaplatil, tak bych se tomu i venoval profesionalne :o)))

                                      NGolem - Profil | Pá 28.5.2010 23:52:53

                                      agig >> S tim pH na tom neco bude.... Kazda aminokyselina ma specificke pH, pokud ji rozpustis ve vode (nebo to pH specificky upravi). Nebudu se poustet do podrobnosti (disociace, isoelekticky bod, zwitterion,..).

                                      Urcite to ale nebude jenom na tom. "Pak by se daly koulet boilies jen s pridavkem velmi levnych latek (kyselina fosrorecna a jeji soli, kyselina citronova, octova,a dalsi latky, ktere se v chemii pouzivaji jako pufry.

                                        Nagig - Profil | Pá 28.5.2010 23:49:18

                                        Ahoj kapr rozpoznává potravu podle změny PH ve vodě to je pro kapra signal že je to potrava potom řeší vuni atd. tudíž aminokyseliny zapříčinují změnu PH tudíž na tom něco bude ale samozřejmě kapra určo láká i vuně