Naše Znojemské rybníky

Fotky, diskuze

Nhenry7 - Profil | Pá 16.4.2010 17:55:35

KOVKA1 >> obcas jo proc?

    NKOVKA1 - Profil | Čt 15.4.2010 20:27:53

    henry7 >> chodíš chytat jinam než na D-11 ve Znojmě?

      Nhenry7 - Profil | Čt 15.4.2010 20:08:04

      KOVKA1 >> tak kanojisty bych jeste prezil ale tu draci lod asi ne:-)

        NKOVKA1 - Profil | Čt 15.4.2010 19:41:40

        henry7 >> viděl jsem ty cejny na tvejch fotkach- pěkný ryby.S těma rybáři jsi to trefil,a to je důvod proč tam moc nechodim.Nad louckým splavem je klid až na ty kanojisty.

          Nhenry7 - Profil | Čt 15.4.2010 18:38:26

          KOVKA1 >> jj taky letos spis chytam na kvalitu a hodne zivi.kdyz nebyla takova velka voda tak jsem chodil na cejny nad sedlesovickej splav ale byli to cejni max 51cm.
          akorat je naprd ze tam chodi dost rybaru.ale nad louckym splavem jsem malo kdy videl rybare.

            NKOVKA1 - Profil | St 14.4.2010 22:52:25

            henry7 >> to bys mel, před nedávnem jsem tam byl s kamošem zrovna kdyš opadla voda teď je to v haji voda valí jak prase.Chytali jsme sensas gros gardon+feeder sensas vše ostrý +1l červů-teď to chce kvalitu,nachytali jsme 1.den 13 cejnů od40 do 55cm+ duhaky,1ponorka .2.den tam byl jen kamoš 17cejnu 40-58cm+duháky. Ty 60+ tam jsou,ale jsou hodně opatrný chytal jsem je až v noci kdy byl klid.Určitě se tam někdy potkáme.Misto naproti rokli nebo naproti bet.výpusti.

              Ntony.bobo - Profil | St 14.4.2010 21:54:01

              hevlín >> U nás na pískovně to vypadalo že ten zbytek přežil.Nevšim sem si nějaké zdechliny zato rybníčky dostali na zadek. Kapři 80 a amur cca 90-100 dostali na prdel.

                Nhevlín - Profil | St 14.4.2010 21:48:31

                Já myslím, že s jezerama to bude letos dost špatný. Někdy v lednu jsem tam byl s motorovkou dělat díry a voda byla úplně tmavá a dost smrděla. Šel jsem na severní okraj, kde je v létě přítok ze zavlažovacího kanálu a ústí tam i jedna nebo dvě drenážní roury z pole a bylo tam mraky pochcípaných plotic a perlínů. Viděl jsem tam i pár štik. Snad tam nevyzdechalo všechno. Od té doby, kdy odtamtud museli díky ochranářům odejít myslivci s kačenama, tak to stojí za prd. Já mám odtamtud mraky línů okolo 50 cm, největší měl 56 cm, ale to už je tak 15 let nazpět. Dřív tam byli i nádherní karasi obecní. Poslední dobou jsem tam chodil už jen na štiky a to těsně před zámrazem.

                  Ntony.bobo - Profil | St 14.4.2010 21:24:56

                  hevlín >> To vím o kterém mluvíš.Na ty jezera chodíš?Byl sem se tam vloni jen kouknout a stratil sem se a koukal sem na tu tvoji fotku a pěkný jezírko.Já byl jen na tom prvním jak je ten rozbytej krmelec a rozbitá lávka a vzdal sem to když sem viděl že si pro rybu musíš dojít tak 4-5 m jelikož by si ju přes ten rákos nepřitáhl.Prý sou tam pěkný ryby.Moc lidí tam ale nechodí co?

                    Nhevlín - Profil | St 14.4.2010 21:17:43

                    tony.bobo >>
                    Jestli myslíš, jak jsem zmínil ty kapry z Mackovic, tak mluvím o takovém tom kanále, který napájí kačeňák. Ten rybník za Kačeňákem opravdu se svolením obce užívá jeden místní spolek. Jeho členem jsem nebyl, nejsem a s určitostí ani nikdy nebudu :-)
                    Ještě, abych to lehce doplnil. Rybníky vybagrovala obec s pomocí dotace. Ten spolek nejdříve užíval rybník u statku a díky špatnému zarybňování, spíše přerybňování se jim to tam v létě skoro všechno otočilo. PČR tam šetřila možné znečištění z prostor vedlejšího statku, což je blbost. Obyčejné nedomyšlení toho, co se díky přerybnění ve vodě bez přítoku v letním období může stát. No a teď se zhlídli v tom rybníku za kačeňákem.

                      NPlumley27 - Profil | St 14.4.2010 21:13:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Rybník, Dobronice na znojemsku.

                        Ntony.bobo - Profil | St 14.4.2010 21:02:59

                        hevlín >> To myslíš ty rybníčky za kačeňákem?Já myslel že to vybudovali Hevlíňáci když o tom tak mluví jako o svém Hevlínském spolku.

                          Nhevlín - Profil | St 14.4.2010 20:58:47

                          tony.bobo >>
                          Já bych to zase s tím divokým vysazováním nebral tak horce. Devadesát procent z těch, co chodí na kačeňák a budou ti tvrdit, že tam něco např. z Dyje hodili, na Dyji možná ani v životě nebyli. A pokud byli a něco chytili, tak to prošlo trávícím traktem a do jiné vody se to nedostalo.
                          Z Mackovic jsem si dovezl dost kaprů za barák a teď mi tam na ně všichni vesele chodí, takže už jsem přišel o veškeré iluze o svých spoluobčanech...

                            Ntony.bobo - Profil | St 14.4.2010 20:50:22

                            hevlín >> Nechtěl sem tě rozhořčit tím že máš něco se zarybněním ptal sem se na to divoký vysazování.Kdykoli tam dojedu tak neslyším nic než jen já sem dal 2 sumce tolik cm a já jich dal 6 atd.Tak mě zajímalo jakej máš na to názor.Co se týče normal zarybnění máme na to stejný názor,taky bych to viděl trochu jinak než ti víš.Když sem slyšel na schůzy kolik se dalo na ostatní ryby mimo kapra zajímalo by mě kde jsou.K nám dali v loni 2 podběráky amurů a na každý flek 2 štíhlata + 1x násaďáky.Nebejt mackovičáků tak se není ani čím bavit.

                              Nhenry7 - Profil | St 14.4.2010 19:45:40

                              KOVKA1 >> to si delas srandu ne na dyji 11 cejni 60plus?plotice nad 30 se tam daj chytit skoro pri kazdym chytani ale ti cejni nevim nevim.nechytam tam tak dlouho ale treba predloni tam bylo skoro nemozny chytit cejna.az minuli rok se to odost zlepsilo po povodnich.nad loucky splav skoro vubec nechodim ale asi zacnu.

                                Nhevlín - Profil | St 14.4.2010 18:35:42

                                tony.bobo >>
                                to se neptej mě, já zarybňovací plán nevymýšlím, případně tam ryby divokým nasazováním nedávám. Kdybych mohl rozhodovat, tak sadím jiné ryby, jindy a jinam. Třikrát, čtyřikrát do roka se můžou všichni zbláznit z kapra, ale že chybí parma, lín, štika a candát.....

                                  NKOVKA1 - Profil | St 14.4.2010 17:39:05

                                  tony.bobo >> Pod výtokem ze sedlešovického mlýna jsem je chytal taky všecny plotice měly přes 30 cm,ja tam chodím na parmy

                                    NM!S@ - Profil | St 14.4.2010 17:16:15

                                    tony.bobo >> Je to možná jeden z důvodů. Stejně jako to odbahnění. ;)

                                      Ntony.bobo - Profil | St 14.4.2010 17:03:24

                                      hevlín >> Ti sumci tam jsou pořád akorát sem nepochopil proč u vás kačák zarybňujete sumcama.Na tak maličkou vodu je 18 sumců neštěstí.Když mi to chlapy řekli tak sem šel do kolen.Pěkná voda,udržovaný okolí a takovej úlet.

                                        Ntony.bobo - Profil | St 14.4.2010 16:56:38

                                        Michal Pavelka >> M!S@ - 13.4.2010 22:31:22 >> Dneska sem se o tom bavil s klukem v práci.Prý je to skrze sinice.