- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Dřevnice a nic jiného.
Zajimá mne jak si vedete na této říčce.Ať už je to feeder,položená,plavaná nebo přívlač.Od soutoku s Moravou po Přílucký most.
Autor diskuse: kam!kaze - Profil , 3.4.2010 všeobecné - revíry, cestování
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
9x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
kam!kaze - Profil | St 2.6.2010 17:14:00
Tady je pár fotek Dřevnice z dneška 14:30.Jak je vidět na polehlé trávě na břehu,tak je už cca. metr pod maximem z dopoledne.
kam!kaze - Profil | So 17.4.2010 20:24:29
Lee-Haney >> Samozřejmě že je to jen laicky řečeno.Ale určitě to není vzácná vyjímka.
Lee-Haney - Profil | So 17.4.2010 19:43:51
kam!kaze >> Jako tvrdit že v Moravě je takových kusů dost bych se neodvážil.Ano sumců kolem metru tam asi bude dost,ale kolem těch 2 metrů to nebude asi tak horké...
Portos - Profil | So 17.4.2010 19:21:04
PLCH, kam!kaze : velký sumec do revíru patří a zase takové kvantum velkých sumců v revírech není. Metrovek je plná Morava, s tím souhlasím. Vložím zde svůj zápisek z jiné debaty, za kterým si stojím.
Diskuse: Jak ulovit 2,5m sumce ...
Sumec je predátor a má úlohu zdravotní policie. Jako každý jiný dravec se bude živit tím co je mu nejdostupnější v potravním řetězci.To znamená: bílá ryba, žáby...atd. Neříkám, že nevezme kapra, ale proč by se honil za zdravou rybou? Jak už tu někdo zmínil, tak raději vezme mršinu, nebo nějakého pochroumaného kapra (kterého dědek nakop, že neměl míru!). Vody nejsou prázdné od sumců, ale právě od takových co berou ryby a berou ryby bez zápisu. Pak se to háže na sumce.
Masařkám se to vysvětlit nedá, protože oni mají jen svou pravdu a přes to vlak nejede.
Rybářům zdar, masařům zmar!
Diskuse: Jak ulovit 2,5m sumce ...
Sumec je predátor a má úlohu zdravotní policie. Jako každý jiný dravec se bude živit tím co je mu nejdostupnější v potravním řetězci.To znamená: bílá ryba, žáby...atd. Neříkám, že nevezme kapra, ale proč by se honil za zdravou rybou? Jak už tu někdo zmínil, tak raději vezme mršinu, nebo nějakého pochroumaného kapra (kterého dědek nakop, že neměl míru!). Vody nejsou prázdné od sumců, ale právě od takových co berou ryby a berou ryby bez zápisu. Pak se to háže na sumce.
Masařkám se to vysvětlit nedá, protože oni mají jen svou pravdu a přes to vlak nejede.
Rybářům zdar, masařům zmar!
PLCH - Profil | So 17.4.2010 18:36:08
Jestli se mi bude zitra chtit tak zajdu, ale je docela dost vody a kalná......tak tomu moc nevěřím.
kam!kaze - Profil | So 10.4.2010 14:27:08
Mike1977 >> Mám dokonce dojem že to bylo po domluvě s hospodářem.To zmasení sumce.Ale nejsem si jistý.Každopádně není žádným tajemstvím,že takových sumců je v Moravě hodně.A o těch kolem metru se ani nebavím.
PLCH - Profil | Pá 9.4.2010 21:36:00
Mike1977 >> Je to sice síla, že si to někdo dovolí, ale v případě takového sumce mě to ani nemrzí.
Mike1977 - Profil | Pá 9.4.2010 19:45:47
Dřevka je moc zajímavá! Chodím většinou cca 200 m nad soutok (jak je přechod pro pěší). Letos celkem haluz 51cm Tloušt na položenou na kuku ! a kapřík 35 . Dravců moc není, ale parem, tloušťů, plotic dost. Jak to tak vidím, 80 pct rybářů jde na dřevku a zbytek Morava. I když je pravda, že před 2 týdny se na soutoku chytil sumec 205 cm. (Nejhorší je, že byl zmasen - a RS o něm ví....).
kam!kaze - Profil | Čt 8.4.2010 21:30:00
Milan Malíček >> čakin - 7.4.2010 20:17:18 >> Přesně tak.Většinou jdu po kaprech.Ale to na jiných vodách.Na dřevku chodím relaxovat a věnovat se jemější rybařině.Letos chci kvuli Dřevce zkusit feeder.Myslím že to bude to pravé ořechové :)
čakin - Profil | St 7.4.2010 20:17:18 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Zdarec, byl jsem minulý týden a perfektní chytačka. Parmy od 30 do 50 cm, spousta jelců. Vše na rohlíček. Zkoušel jsem parmy na hnojáka, ale všechny jsem nakonec nachytal na rohlík. Dřevka je perfektní voda a je pravda, že se na ní často lidi chovají k rybám výborně. Loni jsem nachytal i pěkné potočáky. Dřevka je prostě voda s velkým potenciálem...!
kam!kaze - Profil | So 3.4.2010 23:35:58
PLCH >> Je to tak.Na Dřevnici naštěstí masařky většinou nechodí,protože ulapit tady rybu není tak jednoduché.Takže většina lidí se soustředí na stojáky :)
PLCH - Profil | So 3.4.2010 17:38:09
Taky jedně Dřevnice. Chodím tam sice míň, ale jen díky dopravě.
S rybama to je jak kdy. Skoro vzdy (záleží na místě) se dá zachytat tloušť, parma a plotice. Dravci jsou tu ojeďinějí :(..
A mam pocit, že kdyz tu potkam rybaře chová se k rybám uplně jinak než většinou ti co chodí na rybníky :)
S rybama to je jak kdy. Skoro vzdy (záleží na místě) se dá zachytat tloušť, parma a plotice. Dravci jsou tu ojeďinějí :(..
A mam pocit, že kdyz tu potkam rybaře chová se k rybám uplně jinak než většinou ti co chodí na rybníky :)
kam!kaze - Profil | So 3.4.2010 16:46:01
Walleye - altered ... >> Walleye - 3.4.2010 6:33:45 >> Na soutok už taky nechodím.Je to tam celou sezonu jako na rybářských závodech.
Čtenáři této diskuse také sledují
Rybářsko-houbařské jádro .-)45010
Fóry59868
Čína - objednali ste uz nieco?15719
Morava 10 a Morava 10A8266
Lodě - Loďky - Lodičky18426
Kulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb5795
Klub fanoušků Trabucco27531
Medkovy rybníky Kroměříž188
Udírny a uzení51140
Bušákovy plky a frky a různé věci od našich vod412961
Živě na MRK.cz
Stav vody v okolí
| VD Nýrsko (Úhlava) | 13 cm | 0.66 m³/s | |
| Tajanov (Úhlava) | 38 cm | 1.28 m³/s | |
| Hamry-V lipách (Úhlava) | 15.1 °C | 19 cm | 0.37 m³/s |
Kde to žije - všechna témata
StMedkovy rybníky Kroměříž 188
StRybáři vs ochránci přirody 79
StZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StStaré Česke rybářské vybavení 398
StBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 46
StPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StPoradna: Sumcařina 2572
StHlídač slev eshopů 751
ÚtDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtÚprava chodu woblerů. 11
ÚtPolsko, okolí Dunajce 6
Co je nového - všeobecné
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....












