- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Soukromý revír Březí
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
32x v oblíbených a 19x v ignorovaných.
NMichal H - Profil | St 13.10.2010 0:04:37
NMichal H - Profil | Út 12.10.2010 23:58:52
NHary25 - Profil | Út 12.10.2010 23:37:33
NGreysmen - Profil | Út 12.10.2010 23:37:31
Nfoxxx - Profil | Út 12.10.2010 23:19:32
NMichal H - Profil | Út 12.10.2010 23:15:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
musím se přiznat, že se zájmem sleduji tuhle diskuzi a protože mám s tímhle revírem malinko co do činění, tak jsem se rozhodl taky přispět:
1) Naprosto souhlasím s tím, co tu napsali Jarda Kučera a Jakub S.
2) Millhouse 23: Věř tomu, že v případě Březí o byznys opravdu nejde. Majitel je můj šéf a má firmu, která mu vydělala peníze na to, aby si mohl pořídit tento krásný rybník. Vložená investice se mu na 100% nikdy z tržeb od rybářů nevrátí a je to pouze o splnění jednoho z jeho snů a jeho vztahu k rybaření. To, co momentálně vybere od rybářů, s bídou pokryje provoz. Pokud by chtěl na tom rýžovat, dělal by to jinak a v jeho případě by to asi vůbec nedělal...
3)Greysmen: Písek u druhé strany není vytlučený od kaprů. Bylo to tam tak i v době před napuštěním a osazením rybníka. Předtím to byl hospodářský rybník klatovského rybářství a max. tříleté kapry tam krmili ze sýpky z hráze.
4) Greysmen, Kica 7: S tím bahnem to vůbec není tak horké, jak si myslíte a nepochybujte o tom, že se tam dá chytat bez problémů na odhoz. Důkazem budiž i to, že tam řada rybářů takto již kapry nachytala. Chytal jsem i na revírech, kde ja bahna o dost víc a měkčího a vězte, že to není problém a kaprům to nijak nevadí. Myslím, že zrovna tady na mrku jsem kdysi shlédl podnětné video Karla Nikla o chytání na bahně, doporučuji...
Na současném zavedení zákazu loděk mám dost velký podíl. Po pravdě jsem to doporučoval šéfovi už od začátku, ale byl benevolentní. Jsem moc rád, že nyní názor změnil. Vyvážení na tak úzkém rybníce je naprosto zbytečné a rušivé, jak pro kapry, tak pro druhé rybáře, kteří nevyváží. Jen to natlačí ryby do úzkého pásu u druhé strany pod stromy, což je zcela zbytečné. Kdo je jen trochu dobrý rybář, nachytá úplně stejně i bez loďky. Vyvážení na má své opodstatnění na rozlehlých revírech typu Lipno, Pálava nebo Liptovská Mara, ale ne na nudli typu Březí, kde se třeba zrovna na vaší oblíbené osmičce dá dohodit ke druhé straně. Když se nebude vyvážet, kapři se budou chytat i na půlce nebo i u vlastního břehu a rybaření tak bude mnohem rozmanitější. Cílem je, aby se z Březí stal co "nejpřírodnější" revír a vyvážení by tenhle revír postupně zabilo.
Šéfa přesvědčil k zákazu vyvážení hlavně fakt, že spousta rybářů začalo logicky vyvážet jen k vázkám u druhé strany a protože tak přesto nezkušeně chytají s povolenými brzdami a nejsou u prutů nebylo možné tento stav dál tolerovat. Ale jak jsem řekl, já bych to dávno zakázal i z jiných důvodů, je to zbytečné.
5) Hary25: Nevím odkud se vzali tvoje úvahy o 20kg kaprech??? Minulý víkend jsme do Březí dosadili z výlovu od kamaráda několik krásných lysců kolem 9 kg, nějaké amury a spoustu velkých okounů a menších štik, které jsou na Březí moc třeba, protože se tam začali neúměrně množit jak kapři, tak bílá. Jsem vděčný, že v Březí neplave ani jedna ryba ze svazovky a ani není cílem dovážet tam odněkud "staré" a dospělé ryby.
6) Co se týče zdražení, tak to jde mimo mě a netuším, jaké v tom má majitel plány, ani nevím, kolik se platí jinde, protože jiné soukromé revíry nesleduji.
Nedávno jsem se stavoval na chvíli na Březí. Oblíbená čísla 7 a 8 na úzké části rybníka byla obsazena, ale rybářům to moc nebralo. Vůbec jsem se nedivil, když jsem při cestě zpět k autu kapry pozoroval přímo u hráze a u čísla 1, jen několik metrů od břehu, kde byl od rybářů a jejich udic absolutní klid. Stačilo by jen lehce nahodit...
Vždyť by to přece byla nuda, jezdit jen na osmičku a vyvážet stále do stejného místa, o tom přece lov kaprů není.... :-)
Ahoj,
Michal Homolka
Nfoxxx - Profil | Út 12.10.2010 21:21:40
Je jasné,že každý si chce chytit co nejvíce kaprů,ale je třeba trochu s rozumem a zbytečně neriskovat...
NMillhouse23 - Profil | Út 12.10.2010 21:10:51
Nfoxxx - Profil | Út 12.10.2010 19:23:54
Změny asi nemá nikdo moc rád,ale občas je to nutnost.Není to jediný a ani určitě poslední soukromý revír,kde bylo nutné upravit podmínky lovu.
NMillhouse23 - Profil | Út 12.10.2010 19:18:08
NJarda Kučera - Profil | Út 12.10.2010 18:32:03
NJakub S. - Profil | Út 12.10.2010 18:21:35
Nfoxxx - Profil | Út 12.10.2010 17:50:42
Nfoxxx - Profil | Út 12.10.2010 17:40:37
Na stránkách Březí má např.můj kamarád zprávu od vody,kdy nachytal spousty ryb a vše jen z náhozu.
NGreysmen - Profil | Út 12.10.2010 17:27:47
NGreysmen - Profil | Út 12.10.2010 17:22:39
a 24-28.9 to jest 3+4+4 dny a vždy to bralo z 95 procent až z podvětví tak 3 metry od druhého břehu a jelikož jsem v létě přešel rybník tam a zpět u osmičky tak mi věř že vím o čem mluvím když řeknu , že je tam od čtvrtky až ke stromum řidké bahýnko až po kolena a to není pro ryby zrovna to pravé ořechové, neb abych byl přesnější spíše pro rybáře a pod stromy je štěrkopísek ale tak max do 5ti metrů od břehu pak je na dně smrdutá sračka,a ryby projíždí právě nad tím štěrkopískem a baštěj chamrať co jim napadá z větví do vody proto je to tam tak vytlučený jinak by tam bylo taky bahno párkrát jsem se snažil nahodit do blízkosti větví není to nemožné ale několikrát jsem skončil s montáží až na druhém břehu a skrze větve to nešlo do vody stáhnout :-( a když jsem nahodil před větve tak to leželo v bahně jak mrcha nebízí se poslední možnost a to chytat pod špičkami prutů u břehu ze kterého chytáš tam je bahno tak po kotníky,-)))
NHary25 - Profil | Út 12.10.2010 10:31:38
Nkica7 - Profil | Út 12.10.2010 10:25:25
Čtenáři této diskuse také sledují
NFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery1637
NRevír - Jezero Jaroslav1587
NLexikon boilies komponentů901
NLov z nafukovacího člunu1187
NAnglická firma FOX656
NVýběr prutů značky Century621
NZkušenosti se čluny Kolibri728
NNavijáky Daiwa Emblem1373
NSoutok Vltavy a Lužnice386
NVyroba valcu, motoru a prevodu593
Kde to žije - kaprařina
8:04NOhře, úlovky, nástraha 1055
7:24NKrátkodobá kaprařina x 10040
SoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 553
SoNBoilies TB baits- chytací řada 47
SoNKyjský rybník, Džbán 50914
SoNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8064
SoN471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5347
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery 1637
ČtNFanclub značky Shimano 16402
ČtNDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54936
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNLabe fishing store 19
Co je nového - kaprařina + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Prologic Bunda Commander Fleece Jacket | SLEVA 51%Za 765 Kč
emný 100% polar fleece 330gsm. Protižmolkující a vodoodpudivá úprava.
TPU membrána zajišťuje 100% voděodolnost povrchového materiálu s 8000mm vodním sloupcem. Prodyšná. Teplá nastavitelná kapuce. Kapsy uzavíratelné na zip.
Prologic Boty Bank Bound Trek MH Camo | SLEVA 44%Za 1.199 Kč
Podšívka ze síťoviny. Bota je zesílena v oblasti paty a špičky pro větší výdrž. Protiskluzná gumová podrážka z EVA materiálu. Vyjímatelná vnitřní vložka. Velikosti 42 - 47. Akce pouze do vyprodání zásob.
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
1.7.!ct-retro ,
2.7.ddk carp cup giants fishing 2026...
2.7.OBSAZENO! FUTRO Extra Cup...
3.7.Hájiště rodinná těžba
3.7.9. ročník Potštátské 50-tky
3.7.!!!ct retro dubenec 48h!!!
3.7.RKMB RCO víkend Bohušice 3-5.7.
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.Rybářské závody Žeranovice 24H
9.7.Rosed Čvachta Carp Cup léto 2026














