Soukromý revír Březí

Úlovky, zážitky, názory, pokec ... prostě vše o tomto pěkném soukromém revíru v západních Čechách.
Autor diskuse: foxxx - Profil , 29.3.2010 kaprařina - revíry, cestování

NMichal H - Profil | St 13.10.2010 0:04:37

Greysmen >> Já se nebojim, že kapři z těch větví vyjedou, pokud se nebude krmit přímo u nich a na rybníce bude klid. Taky věřim, že časem se tam rybáři naučí lovit tak, aby ztrátovost a zamotávání do vázek bylo minimální. Je to chyba rybářů, ne pravidel.

    NMichal H - Profil | Út 12.10.2010 23:58:52

    Hary25 >> Je to blbost, žádní 20kg kapři tam objednaní nejsou, nevím ani, kde by se objednat dali, komerční rybáři takové ryby nemají. Tak velcí kapři plavou, pokud vím, jen v několika svazovkách a pak jen ještě v některých soukromých revírech, kam byli většinou z oněch svazovek převezeni...

      NHary25 - Profil | Út 12.10.2010 23:37:33

      Michal H >> o těch kaprech sem to slyšel od jednoho z rybářů kterej tam byl minulý týden a říkal že jsou objednaní někdy na listopad jestli se nepletu zda to je pravda už nevím

        NGreysmen - Profil | Út 12.10.2010 23:37:31

        foxxx >> jestli mám nahazovat a krmit raketou či kobrou tak to nemusim jezdit 50km na ryby a můžu si sednout tady na Borskou,ale s těmi rybami ve větvích máš asi pravdu i když jsem zasekával ihned a brzdu jsem měl skoro na tvrdo aby neměla ryba možnost vjet do kmenů tak jsem díky průtažnosti vlasce párkrát rybu ve větvích měl , ale díky loďce jsem přišel jen odvě ryby a to jsem montáž ještě díky loďce z větví vymotal , ale fakt je ten ,že jsem tam odsud vymotal i jinej vlasec než byl můj :( jenže bez loďky to tam bude na druhé strně za chvilku díky utrhaným vlascům jako pavučina :( protože jakmile to tam někomu kapr zatáhne tak je to pro něj konečná, doteď měly ryby u pár rybářů šanci , že je tam odsud díky loďce vymotaj a nemávnou rukou nad tím ,že prostě vyhrála ryba a jako daň sebou vzala kousek vlasce do kterýho se pak holt zamotá někdo jinej:-(

          Nfoxxx - Profil | Út 12.10.2010 23:19:32

          Michal H >> Děkuji za pěkný zápis a za vysvětlení....je to tak,jak jsem si myslel.

            NMichal H - Profil | Út 12.10.2010 23:15:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Ahoj,
            musím se přiznat, že se zájmem sleduji tuhle diskuzi a protože mám s tímhle revírem malinko co do činění, tak jsem se rozhodl taky přispět:

            1) Naprosto souhlasím s tím, co tu napsali Jarda Kučera a Jakub S.

            2) Millhouse 23: Věř tomu, že v případě Březí o byznys opravdu nejde. Majitel je můj šéf a má firmu, která mu vydělala peníze na to, aby si mohl pořídit tento krásný rybník. Vložená investice se mu na 100% nikdy z tržeb od rybářů nevrátí a je to pouze o splnění jednoho z jeho snů a jeho vztahu k rybaření. To, co momentálně vybere od rybářů, s bídou pokryje provoz. Pokud by chtěl na tom rýžovat, dělal by to jinak a v jeho případě by to asi vůbec nedělal...

            3)Greysmen: Písek u druhé strany není vytlučený od kaprů. Bylo to tam tak i v době před napuštěním a osazením rybníka. Předtím to byl hospodářský rybník klatovského rybářství a max. tříleté kapry tam krmili ze sýpky z hráze.

            4) Greysmen, Kica 7: S tím bahnem to vůbec není tak horké, jak si myslíte a nepochybujte o tom, že se tam dá chytat bez problémů na odhoz. Důkazem budiž i to, že tam řada rybářů takto již kapry nachytala. Chytal jsem i na revírech, kde ja bahna o dost víc a měkčího a vězte, že to není problém a kaprům to nijak nevadí. Myslím, že zrovna tady na mrku jsem kdysi shlédl podnětné video Karla Nikla o chytání na bahně, doporučuji...
            Na současném zavedení zákazu loděk mám dost velký podíl. Po pravdě jsem to doporučoval šéfovi už od začátku, ale byl benevolentní. Jsem moc rád, že nyní názor změnil. Vyvážení na tak úzkém rybníce je naprosto zbytečné a rušivé, jak pro kapry, tak pro druhé rybáře, kteří nevyváží. Jen to natlačí ryby do úzkého pásu u druhé strany pod stromy, což je zcela zbytečné. Kdo je jen trochu dobrý rybář, nachytá úplně stejně i bez loďky. Vyvážení na má své opodstatnění na rozlehlých revírech typu Lipno, Pálava nebo Liptovská Mara, ale ne na nudli typu Březí, kde se třeba zrovna na vaší oblíbené osmičce dá dohodit ke druhé straně. Když se nebude vyvážet, kapři se budou chytat i na půlce nebo i u vlastního břehu a rybaření tak bude mnohem rozmanitější. Cílem je, aby se z Březí stal co "nejpřírodnější" revír a vyvážení by tenhle revír postupně zabilo.
            Šéfa přesvědčil k zákazu vyvážení hlavně fakt, že spousta rybářů začalo logicky vyvážet jen k vázkám u druhé strany a protože tak přesto nezkušeně chytají s povolenými brzdami a nejsou u prutů nebylo možné tento stav dál tolerovat. Ale jak jsem řekl, já bych to dávno zakázal i z jiných důvodů, je to zbytečné.

            5) Hary25: Nevím odkud se vzali tvoje úvahy o 20kg kaprech??? Minulý víkend jsme do Březí dosadili z výlovu od kamaráda několik krásných lysců kolem 9 kg, nějaké amury a spoustu velkých okounů a menších štik, které jsou na Březí moc třeba, protože se tam začali neúměrně množit jak kapři, tak bílá. Jsem vděčný, že v Březí neplave ani jedna ryba ze svazovky a ani není cílem dovážet tam odněkud "staré" a dospělé ryby.

            6) Co se týče zdražení, tak to jde mimo mě a netuším, jaké v tom má majitel plány, ani nevím, kolik se platí jinde, protože jiné soukromé revíry nesleduji.

            Nedávno jsem se stavoval na chvíli na Březí. Oblíbená čísla 7 a 8 na úzké části rybníka byla obsazena, ale rybářům to moc nebralo. Vůbec jsem se nedivil, když jsem při cestě zpět k autu kapry pozoroval přímo u hráze a u čísla 1, jen několik metrů od břehu, kde byl od rybářů a jejich udic absolutní klid. Stačilo by jen lehce nahodit...
            Vždyť by to přece byla nuda, jezdit jen na osmičku a vyvážet stále do stejného místa, o tom přece lov kaprů není.... :-)

            Ahoj,
            Michal Homolka

              Nfoxxx - Profil | Út 12.10.2010 21:21:40

              Millhouse23 >> Nevím,jestli si stěžovali lidé nebo to vypozoroval správce a doporučil to majiteli...opravdu nevím,ale jako hlavní důvod vidím to zavážení do těsné blízkosti na druhé straně.
              Je jasné,že každý si chce chytit co nejvíce kaprů,ale je třeba trochu s rozumem a zbytečně neriskovat...

                NMillhouse23 - Profil | Út 12.10.2010 21:10:51

                foxxx >> A proč zrovna se to muselo změnit tady? Lidi si stěžovali na pohyb na vodě, nebo kvůli utrženým kaprům na druhé straně?

                  Nfoxxx - Profil | Út 12.10.2010 19:23:54

                  Millhouse23 >> No nebylo by to moc objektivní,protože jen minimum lidí,co tento revír navštěvují sem píší,většina buď jen čte a sbírá informace nebo na MRK nechodí...
                  Změny asi nemá nikdo moc rád,ale občas je to nutnost.Není to jediný a ani určitě poslední soukromý revír,kde bylo nutné upravit podmínky lovu.

                    NMillhouse23 - Profil | Út 12.10.2010 19:18:08

                    foxxx - >> Nebylo by špatné sem hodit anketu a pak se zjistí jestli je to přínos nebo to naopak revíru co se týká návštěvnosti uškodí. Je to byznys a tam jde přeci hlavně o peníze ne? Já mám raději chytání na odhoz.

                      NJarda Kučera - Profil | Út 12.10.2010 18:32:03

                      Myslím že takto nově nastavená pravidla na tomto rybníku,vám všem co tento revír navštěvujete vás jen a jen posunou o krok dopředu i když si to asi ještě neuvědomujete :-)))

                        NJakub S. - Profil | Út 12.10.2010 18:21:35

                        Je to jednoduchý.Všichni tady píšete jak to vozíte až k větvím a kapři vám tam pak zajedou.Myslíte,že to tady nikdo nečte?Já bych to taky zakázal,ty ryby tam pak akorát chcípnul.Mimochodem,když jsme tam byli tak jsem svého největšího kapra chytil v půli rybníka(č.7)a nepřipadalo mi,že by tam bylo moc bahna.jo a 27.10. tam opět na tři dny jedeme.Jo a při troše šikovnosti se to dá k těm větvím i nahodit,lod je tam naprosto zbytečná!

                          Nfoxxx - Profil | Út 12.10.2010 17:50:42

                          Greysmen >> Jestli je důvod i nepřiměřené vnadění,když je k dispozici loď,to nevím....stejné to je např.ale i v Letinech,co jsem slyšel.My jsme taky na Březí nikdy nezavezli ani jednu montáž...

                            NGreysmen - Profil | Út 12.10.2010 17:48:06

                            foxxx >> :-))))))))))))

                              Nfoxxx - Profil | Út 12.10.2010 17:40:37

                              Greysmen >> Zájmem ochrany ryb myslím to,že dost lidí své montáže pokládalo do těsné blískosti a nebo až pod větve a pokud včas rybáři nestihli zareagovat,nebo se vykecávali vedle na místě u sousedů,tak spousty kaprů se do větví zapletli a utrhli se...takže si myslím,že díky tomuto jednání a určité lenosti rybářů přemýšlet o tom,jak kapry dostat z větví vhodnou strategií krmení na volnou vodu,kde se dá bezpečně po záběru zdolat bez rizika,je to tak-jak to je....
                              Na stránkách Březí má např.můj kamarád zprávu od vody,kdy nachytal spousty ryb a vše jen z náhozu.

                                NGreysmen - Profil | Út 12.10.2010 17:27:47

                                foxxx - >> jo a ktomu zájmu k ochraně ryb asi bude lepší, když je tam nebudeme jezdit chytat , jen tam naházíme nějaké boili, chvilku posedíme, pokocháme se pěkným rybníkem a pojedem domů, to by bylo v zájmu bezpečí ryb nebo se pletu?

                                  NGreysmen - Profil | Út 12.10.2010 17:22:39

                                  foxxx >> no abach pravdu řekl tak letos jsem tam byl třikrát 20-23.5 , 2-6.7
                                  a 24-28.9 to jest 3+4+4 dny a vždy to bralo z 95 procent až z podvětví tak 3 metry od druhého břehu a jelikož jsem v létě přešel rybník tam a zpět u osmičky tak mi věř že vím o čem mluvím když řeknu , že je tam od čtvrtky až ke stromum řidké bahýnko až po kolena a to není pro ryby zrovna to pravé ořechové, neb abych byl přesnější spíše pro rybáře a pod stromy je štěrkopísek ale tak max do 5ti metrů od břehu pak je na dně smrdutá sračka,a ryby projíždí právě nad tím štěrkopískem a baštěj chamrať co jim napadá z větví do vody proto je to tam tak vytlučený jinak by tam bylo taky bahno párkrát jsem se snažil nahodit do blízkosti větví není to nemožné ale několikrát jsem skončil s montáží až na druhém břehu a skrze větve to nešlo do vody stáhnout :-( a když jsem nahodil před větve tak to leželo v bahně jak mrcha nebízí se poslední možnost a to chytat pod špičkami prutů u břehu ze kterého chytáš tam je bahno tak po kotníky,-)))

                                    NHary25 - Profil | Út 12.10.2010 10:31:38

                                    kica7 >> přesně tak... nemá smysl tam pak jezdit ještě bych pochopil kdyby zakázali vozit k větvím nevím jak by se to uhlídalo asi nijak ale boreď

                                      Nkica7 - Profil | Út 12.10.2010 10:25:25

                                      foxxx >> to sice nežerou jen u větví, ale po celým rybníku je prej až 2 metry bahna co říkal p. Čihák . Všechno to bude v bahně po nahození :-(

                                        Nkica7 - Profil | Út 12.10.2010 10:23:27

                                        Greysmen >> Jak to tak vypadá tak asi teď máme zamluvený březí na posledy . Tyhle ty změny se mi nelíbí vůbec, myslím si že to zase povolí časem protože určitě budou mít míň lidí .