Kapr 70cm - kolik váží?

Jsou tabulky vah odpovídající délkám ryb uváděné v BP, RŘ správné?
Konkrétně v kategorii kapr 70cm.
Autor diskuse: kakr - Profil , 10.2.2010 kaprařina - RŘ, MO, svazy

NBravo - Profil | St 10.2.2010 18:04:30

Tady je šupi Hubeňour z údolní nádrže,mé drahé polovičky,délka 78cm a váha 4,6kg

    NMalda512 - Profil | St 10.2.2010 18:03:38

    anakonda >> Tak to je on. jen jsem si spletl váhu.

      Ntomfisherman - Profil | St 10.2.2010 18:02:41

      Málokdy chytnu kapra u kterého je hmotnost stejná či vyšší než ta uváděná v tabulce. Tyto tabulky jsou snad dělané podle nějaké třeboňské či jiné obdobné pěkně rostlé formy kapra. Těch mých několik málo případů, kdy kapři svou hmotností převyšovali tabulkové hodnoty, tak už to byli opravdu velmi mohutní kapři (vysocí i širocí). A ten rozdíl nebyl nikdy velký - např. mám kapra 75 cm, 10,5 kg a tabulky uvádějí 9,68 kg.
      Jak tady někdo píše, že chytl kapra 68 cm, 11 kg, tak tomu tedy nevěřím. Spíše zde došlo při měření či vážení k chybě. A to si i myslím, že je nejčastější případ těchto omylů a na pohled neskutečných hmotností - špatné vážení (neodečítání podložky, špatná váha..)

        Ngrasel - Profil | St 10.2.2010 18:00:00

        A ne jen z NM

          Nkakr - Profil | St 10.2.2010 17:54:21

          Děkuji všem, kteří do diskuze zatím přispěli.
          Tabulková váha K70 je 7.85kg. Pochopitelně existují výjimky do plusu i mínusu. I v diskuzi zaznělo, že tabulky jsou nadsazeny, či podhodnoceny.
          Rozhodně ale nelze ortodoxně trvat na tom, že K70 má 5 kg a přes to nejede vlak.Možná v určité lokalitě ano, záleží na teplotě vody, úživnosti atd.
          Vím, že rybáři mají dlouhé ruce a ostré tužky, valná většina ryb uváděných v sumarizacích je váhově nadhodnocena, někdy i o 100% a to i u kapra.
          Ale podle mého názoru má "normální průměrný kapr" K70 z mušovských nádrží mezi 7 - 8kg.

            Ndrda - Profil | St 10.2.2010 17:42:29

            Důkaz, že vás má kakr, vy kluci kaprařský, v podstatě rád.

              Nstudent Petr - Profil | St 10.2.2010 17:36:09

              Až chytnu kapra 70 cm tak vám dám vědět :D

                NMalda512 - Profil | St 10.2.2010 17:32:12

                anakonda >> Tak to nevím. na fotce je nějaký fousatý děda. já ji najdu a oskunujiji sem.

                  Nanakonda - Profil | St 10.2.2010 17:29:52

                  Azbest >> Zdravím Tě.Kolik jsi chytil prosím tě 70cm.A kolik vážil ten nejlehčí a kolik ten největší.

                    Nanakonda - Profil | St 10.2.2010 17:28:13

                    rices >> Kdybys přihodil 10kg tak bych ti na slovo věřil. Vypadá obrovsky.

                      Nrices - Profil | St 10.2.2010 17:26:20

                      anakonda >> veru mal som prihodiť ?

                        NKec2 - Profil | St 10.2.2010 17:25:04

                        Malda512 >> fotku nemám.Kapr to byl :-)) Chudáček vychrtlej.Byl to nejhubenější kapr z Berounky,co jsem chytil.Asi šmrncnutej parmou,nebo jelcem :-)))

                          Nanakonda - Profil | St 10.2.2010 17:25:01

                          Malda512 >> Tak to mluvím o něčem jiném.Chytli jsme podobného a je vyfocen v článku od Zdenka Vaška.Článek se jmenuje kolektivní kapr.

                            NMalda512 - Profil | St 10.2.2010 17:24:48

                            rices >> Tak a dost. Přestan fotit ty nafukovací kapry ze zverimexu.
                            Závist

                              Nanakonda - Profil | St 10.2.2010 17:23:43

                              rices >> Ten co je na fotce ze 17:13:20? Ten vážil jen 12,5kg?

                                NMalda512 - Profil | St 10.2.2010 17:23:42

                                anakonda >> Ba ne. ten byl chycen na Jižní Moravě. Na mlýnech. LK BAITS.

                                  Nrices - Profil | St 10.2.2010 17:23:23

                                  90cm 21,10kg

                                    NChemik - Profil | St 10.2.2010 17:23:15

                                    76-13 kg

                                      NMalda512 - Profil | St 10.2.2010 17:22:48

                                      rices >> To je přesně ono.

                                        NMaxxx - Profil | St 10.2.2010 17:22:24

                                        Má zatím nejtěžší 70ka vážila rovných 10kg