Kapr 70cm - kolik váží?

Jsou tabulky vah odpovídající délkám ryb uváděné v BP, RŘ správné?
Konkrétně v kategorii kapr 70cm.
Autor diskuse: kakr - Profil , 10.2.2010 kaprařina - RŘ, MO, svazy

NLocarp - Profil | St 10.2.2010 16:53:05

Tenhle měl 68 cm a 8 kg.

    Nanakonda - Profil | St 10.2.2010 16:52:20

    Sven >> Přesně tak.Tabulky neodpovídají ani ve snu.

      Nanakonda - Profil | St 10.2.2010 16:50:34

      patlal >> To by klidně mohla,kdyby vyrůstala v teplých dobře úživných vodách Francie či Španělska a byl by to typ vysokého tlustého lysce,který u nás není tak zastoupen jako nižší šupináč.Je to přesně ten typ co ukazuje Drahoš na fotce.

        NCT Timata - Profil | St 10.2.2010 16:50:23

        ked ide o lysaca, tak 70 bude mat okolo 6, zalezi od vody a stavby tela.

          NDrahoš - Profil | St 10.2.2010 16:49:20

          šmudla >> trošku s tebou nebudu souhlasit například tenhle měl 64cm a 10.14kg Je to hlavně kde ho ulovíš.. na svazovce má 70cm kapr kolem 6kg a na soukromáčích má i 11kg ...

            Nmetal - Profil | St 10.2.2010 16:49:00

            kakr >> A nejni to jedno??? někde jsou hubení jinde tlustí, nejlepší je je chytit a zvážit a máš přehled.

              NLuban - Profil | St 10.2.2010 16:48:01

              Pantomas >> rybářfanatik >> nejvíc co mi řikal kamarád, že ulovili na Labi 72cm a 12kg, prej to byla hodně šlechtěná forma, vysoká a nadměrně vypasenej... prej nic pěknýho.

                NSven - Profil | St 10.2.2010 16:47:07

                Podle typu a konstituce mezi 4 - 6kg. Tabulky jsou značně nadsazené. Autoři tím zřejmě sledovali zvýšení ukazatelů výtěžnosti revírů a objemu konzumace samozásobitelů, jakožto měřítko, úspěšného hospodaření Rybářského svazu.

                  Npatlal - Profil | St 10.2.2010 16:47:00

                  kakr >> V BP,RŘ je tak nějak skoro všechno špatně tak proč by toto měla být výjimka.

                    Nandy.rybar - Profil | St 10.2.2010 16:46:03

                    Jsou i tací machři co chytnou kapra 70 a ve photoshopu mu udělaj krásnejch 29,17kg!:-DDD

                      Npatlal - Profil | St 10.2.2010 16:45:39

                      šmudla >> Proč by nemohla mít 70sátka 10kg ?

                        Nanakonda - Profil | St 10.2.2010 16:42:35

                        šmudla >> Jsi realista Šmudlo a Kose také.Také chytám 70cm kapry,kteří neváží více jak 5 kg.Jsou pěkně rostlí,třeboňští šupináči.Nejsou to žádní protažení hubeňouři.Akorát netrhám rekordy a nepočítám váhu i spodložkou a se stojanem.

                          Nšmudla - Profil | St 10.2.2010 16:37:19

                          Kapr 70 cm záleží kdo ho chytne a jak moc ho nakrmíš olovem.
                          Někteří kapraři uvádějí kapra 70cm i 10tikilovýho :) a jeden tady uvedl že chytil kapra 42cm a ten měl tři kila :) takže je možný že jednou nějakej novej mladej Vágner chytne 70cm kapra který pokoří světový rekord.
                          Můj největší 64cm měl jenom 3,9kg, zato 61cm šupináč s jikrama měl 4,5kila(už si nepamatuju přesně, pět kilo myslím neměl).
                          Jelce sem chytil 51cm a měl 1,6kg(byl jak kula), někteří sou schopní navážit stejnou váhu i 47mičce jelcovi.
                          Je to jenom orientační, Vyhublá ryba může mít podstatně méně než tabulková, a vysoká vyžraná zase taky podstně víc než dle tabulky.

                            NNeBeroun alias Qwerty81 - Profil | St 10.2.2010 16:37:01

                            Carp2 >> to myslíš vážně?

                              NCarp2 - Profil | St 10.2.2010 16:36:09

                              kakr >> je to hlavně podle vody když se nanějaké vodě skrmí za rok tak kolem 100kg boilie a na jiné nic tak je asi jasné že ti kapři nebudou vážit stejně

                                Nrybářfanatik - Profil | St 10.2.2010 16:35:45

                                mě by to taky zajímalo...kolik može taká hodně vypasená 70ka mět ?

                                  NWright - Profil | St 10.2.2010 16:33:34

                                  :-)))

                                    NNeBeroun alias Qwerty81 - Profil | St 10.2.2010 16:33:25

                                    kakr >> co je to zase za stupidní otázku??

                                      NKose - Profil | St 10.2.2010 16:32:36

                                      kolem +-5kg ale záleží na typu vody

                                        Ntipek15 - Profil | St 10.2.2010 16:31:36

                                        Většinou jsou ale záleží jakýho chytneš kapra jestli říčnáka ty vážej málo nebo z rybníka ty jsou vypasený.