Dodatek rybářského řádu

Zdravíčko, rád bych se Vás, co už máte doma novou povolenku optal, zda-li je něco pravda na tom, že se pro letošní rok v dodatku RŘ objevil i "Zákaz používání rybářských přístřešků"?
Autor diskuse: milio - Profil , 7.2.2010 kaprařina - RŘ, MO, svazy

NKocháč - Profil | Ne 7.2.2010 22:47:19

Sven >> Nu dobrá, tak jak je to potom s interní dohodou svazu, že dá na nějaký revír míru kapra 45cm. To potom nemůže RS postihovat stejně tak. Zřizovatelem je kraj a ten se drží zákona a tam je míra 35cm :o)

    Nmalamut - Profil | Ne 7.2.2010 22:45:59

    Vítek >> majetek fyzické osoby i právnické osoby je totéž, pouze o majetku fyzické osoby rozhoduje sám majitel, o majetku právnické osoby její zástupce, např. v případě s.r.o. jednatel, tedy oficiálně. V případě "státních pozemků" zástupce organizace pověřené jejich spravováním. V případě obecních pozemků např. starosta obce, zastupitelstvo apod. Ale nikdy rybář, který by si tam chtěl postavit bivak a tábořit.

      NSven - Profil | Ne 7.2.2010 22:45:23

      Kocháč >> RS nemá kompetence kontrolovat a sankcionovat jakousi kolektivní dohodu. Je vázána zákonem a musí se pohybovat pouze v jeho intencích. Jinak by se mohla dopustit zneužití pravomoci veřejného činitele.

        Nanakonda - Profil | Ne 7.2.2010 22:44:17

        Vítek >> Nemůžeš nocovat /tábořit/na rybách když to zákon zakazuje.Je to to samé jako kdybys tvrdil,že budeš jezdit po dálnici stejně 200km/hod.Protože je to úžasný pocit jet tou 200km rychlkostí.

          NKocháč - Profil | Ne 7.2.2010 22:42:52

          Protože jestli nemůže buzerovat za biwi kde je BP zakázané, tak tím pádem nemůže ani buzerovat za zasakovaného kapra 35cm

            Nanakonda - Profil | Ne 7.2.2010 22:41:21

            Vítek >>Sven vůbec o právnické osobě nemluví.Rybářské právo vykonávají fyzické osoby ne právnické.Už jsi někdy viděl nějaké spol .s.r.o jak má nahozené puty nebo bivakuje?

              NKocháč - Profil | Ne 7.2.2010 22:41:10

              Nevím, zda mám pravdu, ale jestliže se MO domluví, že po dobu lovu se nesmí používat přístřešek, stan cokoliv a dostane to do BP, měla by mít RS právo toto postihovat. Je to stejný jak se zákonou mírou kapra 35cm a mírou dle BP, kterou si zákon zpřísníme. Za zasakovaného kapra 38cm tam kde má míru 40cm nemůžeme být stíhání státením orgánem, ale vyloučeni ze svazu, kde jsme se zavázali, že budeme ctít pravidla tímto sdružením odhlasovaná. Pletu se?
              Kde je v BP zákaz stanování, tam to může RS kontrolovat nebo nemůže protože je zřizovatelem státní orgán, tedy kraj?

                NSven - Profil | Ne 7.2.2010 22:40:09

                Vítek >> a na soukromáku by sis to troufl také ???

                  NBrix - Profil | Ne 7.2.2010 22:38:25

                  malamut >> Máš samozřejmě pravdu.

                    NSven - Profil | Ne 7.2.2010 22:37:57

                    Vítek >> to jsou jen ideologické bláboly. Až to tu všechno zkoupí zahraniční zájemci, své majetky si oplotí.......pak teprve příjde to z čeho máš obavy.

                      Nanakonda - Profil | Ne 7.2.2010 22:35:06

                      Wright >> Díky,to bylo přesně vyjádřeno.

                        NVítek - Profil | Ne 7.2.2010 22:34:05

                        malamut >> ale dáváš rovnítko mezi fyzickou a právnickou osobu. já budu stějně nocovat na rybách ( mimo zakázaný místa), protože jsou to nejhezčí zážitky na rybách :-) kdyby to ti volové zažili, tak mluvili jinak.

                          NSven - Profil | Ne 7.2.2010 22:32:48

                          Ještě pro upřesnění doplním. To, že není nikde povoleno stanovat / bivakovat, nemá nic společného s výkonem rybářského práva, tedy ani s BP, MO, RS atd. Takže je zcela zbytečné z toho obviňovat jakýkoli rybářský orgán.

                            NVítek - Profil | Ne 7.2.2010 22:30:54

                            cože? vždyť jde o projev monopolismu!tyto zákony jsou pozůstatkem kruté diktatury, která měla zájem omezovat pohyb a pobyt obyvatel a mít nad nimi kontrolu!

                              Nmalamut - Profil | Ne 7.2.2010 22:30:27

                              Brix >> ještě jinak, když se mi na zahradu nastěhuje parta která tvrdí že tam neudělá bordel, a třeba ho opravdu neudělá, stejně je tam nechci, prostě nechci. Takže jako majitel příbřežního pozemku strpím tvoji přítomnost v době dané RŘ a BP a v rozsahu nezbytně nutném pro výkon rybářského práva ale víc ani ň. A jestli na tebe prší nebo je ti zima mi je šumák, můžeš jít domů.

                                Nanakonda - Profil | Ne 7.2.2010 22:30:25

                                Sven >> Správně,přesně tak. Zákaz táboření platí už 100let.

                                  NSven - Profil | Ne 7.2.2010 22:27:50

                                  Vítek >> nějak si zaspal dobu. Každý pozemek má svého majitele. Ať se už jedná o fyzickou nebo právnickou osobu. Jak už psal Malamut. Halóóóóóóó probuďte se !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Už není komunismus(sociaalismus) a nepatří všechno všem. Máme tu henten oný kapitalismus !!!!!!!!!!!

                                    NVítek - Profil | Ne 7.2.2010 22:26:31

                                    Brix >> Přesně! V případě pravidel nejasných nás jenom zase někdo vezme u huby!

                                      Nmalamut - Profil | Ne 7.2.2010 22:26:08

                                      Brix >> pořádek je důležitá věc ale neméně důležité je i vlastnictví pozemku a právo majitele rozhodovst o tom, co se na JEHO pozemku děje a bude dít. Chápeš to?

                                        NSven - Profil | Ne 7.2.2010 22:23:30

                                        SAHIB >> Ano je to přesně tak. Ale zítra se najde další expert se stejnou otázkou a je to stále dokola. Jak u blbejch na půdě :-)))))))))