Dodatek rybářského řádu

Zdravíčko, rád bych se Vás, co už máte doma novou povolenku optal, zda-li je něco pravda na tom, že se pro letošní rok v dodatku RŘ objevil i "Zákaz používání rybářských přístřešků"?
Autor diskuse: milio - Profil , 7.2.2010 kaprařina - RŘ, MO, svazy
98 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

Nkakr - Profil | St 10.2.2010 19:06:07

anakonda >>
Tak fakt nevím, napsal jsi -

Na sádkách koupí Kg živého kapra za 60Kč.A na svazové vodě chytit 5-10kg kapra je už docela náhoda. A 10kg kapra může prodat maximálně za 600Kč.

Najednou je ze 600kč tisícovka, což je 166% původní ceny. Je, nebo není to mnohem, mnohem víc?
Jinak u vás je asi hodně lacino, já na jižní Moravě 10kg kapra za 1000 kč nekoupím.

    Nanakonda - Profil | St 10.2.2010 16:34:42

    kakr >> Prohrál si v ceně kapra a děláš z nás hlupáky.Přečti si příspěvek Wrighta.Od samého začátku se to točí díky Tvému vstupu na ceně kapra za 1kg.Ztáčíš diskusi na to jestli se kapr pěstuje nebo chová,což jsou nepodstatné hlouposti a nedokážeš přiznat,že jsi nevěděl,že velkého kapra cca.10kg můžeš koupit do 1000Kč.Bájil jsi o tom jak je takový kapr drahý a nikdy,ani když jsem tě opakovaně vyzval jsi nenašel odvahu napsat kolik podle Tebe ten kapr stojí.Jsi alibista,který nemá názor.Takových byla za socialismu plná republika.Až se pochlapíš tak můžeme zase diskutovat.Zatím přestávám.

      Nkakr - Profil | St 10.2.2010 14:35:02

      anakonda >>
      Kde jsem prosím v diskuzi prohrál??
      Ale konkrétně,ne blábol o tom, že jsi se označil za blázna a já Ti to vyvrátil.
      Trvám na tom, že kapr (normální) délky 70cm má mezi 7-8 kg.
      Možná kapři pěstění v Třeboni trpí anorexií, proto mají jen 5kg.
      Nějak mně chybí tíha důkazů......

        Nanakonda - Profil | St 10.2.2010 12:03:07

        Wright >> Nech ho být,nestojí to za to.Podívej se jak se zachoval Dendan a Kakr.Oba v diskusi prohráli a Dendan sportovně přiznal prohru.Je to chlap a s takovým má cenu diskutovat i když má rozdílný názor a pere se za něj,protože víš,že když prohraje tak prohru přizná a jede se dál.Kakr si myslí,že kdyby přiznal mylný názor,že by se zesměšnil.Opak je pravdou,směšný není ten,který změní názor pod tíhou důkazů,ale ten,který na blbosti trvá.

          NWright - Profil | St 10.2.2010 11:31:59

          kakr >> mnohem, mnohem vyšší je u tebe 30,- Kč na kile?

            Nkakr - Profil | St 10.2.2010 8:43:17

            Turňa >>
            Brněnské jádro
            http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=8798

              NTurňa - Profil | St 10.2.2010 8:41:11

              kakr >> Kam? co je to BJ?

                Nkakr - Profil | St 10.2.2010 8:11:47

                Turňa >>
                Se Jirko nečílím,klídek, pohoda,tabáček :-))
                Mám jiný problémy, než "pěstění "kaprů, kormoši si nás už našli.....
                Koukni se do BJ.

                  NTurňa - Profil | St 10.2.2010 8:05:40

                  kakr >> Se karle nečil, už zadání otázky samotné je zavádějící.

                    Nkakr - Profil | St 10.2.2010 7:48:54

                    Wright >>
                    Nevím, co básník(Wright) chtěl otázkou říct ?
                    Na tom co jsem napsal nemám důvod měnit ani čárku.

                    Neplatí, že cena kapra nad 2kg je vyšší jak 60Kč??
                    Neplatí, že se na svazových vodách chytají tisíce kaprů nad 70 cm délky.??
                    Neplatí, že jejich tržní cena je mnohem vyšší než 60Kč??

                      Nanakonda - Profil | Út 9.2.2010 21:47:27

                      Dendan >> Jak pojedu někdy okolo tak se rád stavím,zachoval jsi se jako chlap.Vážím si toho.Ahoj.Pivo neposílej ani nekupuj.Je to prominuto.

                        NDendan - Profil | Út 9.2.2010 19:57:53

                        anakonda >> Doufám,že přijedeš

                          NDendan - Profil | Út 9.2.2010 19:55:26

                          anakonda >> Zdar musím ještě jednou smeknout stál si za svým a to se mě líbí až u nás půjdou tak dám vědět abych ti zase já ukázal,že 70 má víc než 5 kg

                            NWright - Profil | Út 9.2.2010 19:29:08

                            kakr >> co na to kakr?
                            viz: kakr - ® [Poslat soukromou zprávu.] Ne 7.2.2010 18:58:41
                            anakonda >>
                            Cena kapra 60kč/kg platí tak do 2kg.
                            Na svazových vodách se každý rok chytají tisíce kaprů nad 70cm délky.
                            Jejich tržní cena je ale mnohem,mnohem výše, než 60kč/kg.

                            anakonda - ® [Poslat soukromou zprávu.] Ne 7.2.2010 19:30:13
                            2.1kg kapra se prodává od 60 do 75kč. Záleží na době a jakosti. Ryby nad 7 kg,což jsou vyběhlé generační ryby se prodávají za 95Kč/kg.Je to proto,protože náklady na jejich vypěstování byly vyšší než u běžné tržní ryby.

                              NVítek - Profil | Út 9.2.2010 15:51:12

                              chápu, že mi to vysvětluješ z logiky práva. ale ty pochop, že zákony nemají omezovat něco prospěšného - a tím táboření a pobyt v přírodě je. tak třeba někdy u vody, Petrův zdar!

                                Nanakonda - Profil | Út 9.2.2010 7:36:00

                                Dendan >> Díky.OK.Vše dobré.Sázku odpouštím jak jsem napsal.Měj.se.

                                  NDendan - Profil | Po 8.2.2010 22:16:05

                                  anakonda >> Zdar až ted jsem k tomu sedl tak klobouk dolů i když nerad měl jsi pravdu panové měl pravdu s tím kaprem

                                    Nmalamut - Profil | Po 8.2.2010 21:48:13

                                    Vítek >> nevytočil, jen přemýšlíš tak, že já to nechápu a ty zase nepochopíš co se snažím říct já tobě. Tak se nebudem navzájem okrádat o čas.

                                      NVítek - Profil | Po 8.2.2010 21:41:31

                                      malamut >> tak sem tě snad zas tolik nevytočil :D promiň, brachu

                                        Nmalamut - Profil | Po 8.2.2010 21:37:52

                                        Vítek >> ty voe mě je to prdel, já to s tebou řešit nebudu, na to je život krátkej, prostě to tak je a mě to nesere natolik, abych se tím zabýval, dokážu si poradit a stojí to míň úsilí, než něco měnit nebo proti tomu bojovat. Tím končím.

                                          NVítek - Profil | Po 8.2.2010 21:35:19

                                          malamut >> hahaha, odkdy monarchisti volejí bolševika? tos mě rozesmál.

                                            Nmalamut - Profil | Po 8.2.2010 21:33:29

                                            Vítek >> ježišikriste běž za poslancem za svůj volební obvod a proto, že jsi pravděpodobně volil bolševika, máš šanci, že to navrhne. Nebo se s tím nauč žít, nebo zkus Kubu (nemyslím Vágnera)

                                              NVítek - Profil | Po 8.2.2010 21:28:38

                                              malamut >> to by bylo dobrý. státu a rybářskému spolku dáváš na vědomí, že chceš lovit už zakoupením rybářského lístku a povolenky - no tak proč tam někde přes noc schrupnout? vždyť venku je tak hezky!ale oni v těch soudcovských talárech k vodě ne a ne přijít. :d

                                                Nmalamut - Profil | Po 8.2.2010 21:24:06

                                                Vítek >> ty si jak malej, jakejm zákonodárcům? To má bejt ze zákona umožněno rybářům lovit z jakéhokoliv pozemku bez vědomí majitele a táboření kdekoliv u revíru? Díky, nechci, to by vypadalo. Když jsem chtěl někdy bivakovat na soukromém pozemku, vždy jsem se dohodl s majitelem bez problémů.

                                                  NVítek - Profil | Po 8.2.2010 21:09:37

                                                  malamut >> asi těm zákonodárcům rybářstvo vadí

                                                    Nmalamut - Profil | Po 8.2.2010 21:04:43

                                                    Vítek >> ale ty si zaplacením ryb. práva, tedy zakoupením povolenky a splněním dalších nezbytností nazakupuješ volný pohyb po cizích pozemcích, to, že zatím můžeš z těchto pozemků lovit (někde, někde taky ne), je sice fajn, ale táboření, přespávání, bivakování apod. není výkon ryb. práva. To pro ten výkon není nezbytně nutné, sice podle některých ano ale není tomu tak, tak se s tím už smiř, já s tím taky žiju.

                                                      NVítek - Profil | Po 8.2.2010 20:53:32

                                                      malamut >> anebo si to představ obrazně: pronajmeš si pokoj v hotelu ( to je jako tvoje platba za výkon rybářského práva(, a nikomu není do toho, zda budeš spát na zemi, ve vaně, anebo se budeš celou noc koukat na telku; protože máš zaplaceno a v rámci můžeš dělat, co chceš - a když naděláš nějakou škodu, zaplatíš. trochu invence, ne? :D

                                                        Nanakonda - Profil | Po 8.2.2010 20:02:28

                                                        Dendan >> Tak co je s tím potvrzením nebo vyvrácením ceny.Pokud vím, tak jsme se na něčem včera dohodli a vsadili.

                                                          Nanakonda - Profil | Po 8.2.2010 19:32:03

                                                          Wright >> Také čekám na potvrzení ceny.

                                                            NVítek - Profil | Po 8.2.2010 18:01:15

                                                            malamut >> stát jsem já!

                                                              Nmalamut - Profil | Po 8.2.2010 16:32:15

                                                              Vítek >> však se občane klidně pohybuj, ale po svým, tam kde si to majitel nepřeje se prostě pohybovat nemůžeš. Vlastníš nějaké pozemky? Přijel bych se ti po nich svobodně pohybovat :-)

                                                                NVítek - Profil | Po 8.2.2010 16:27:24

                                                                zjevně jde o zákon již nefunkční, z dob totality, kterým byl omezován pohyb občanů tak , aby usnadňoval policejní persekuci.

                                                                  NWright - Profil | Po 8.2.2010 16:12:48

                                                                  Čekám na to potvrzení té ceny :-))))

                                                                    Nhraji - Profil | Po 8.2.2010 15:46:27

                                                                    jurasoft >> Jirka Šachl >> ale byťák zase není zájmová organizace. Prostě je to na tobě. Ty chceš chytat ryby a zákon ti přikazuje dodržovat stanovená pravidla, a to i ta, která si stanovil uživatel revíru. A zákon nestanoví uživateli revíru povinnost něco někam nosit či dodávat.

                                                                      NVítek - Profil | Po 8.2.2010 6:07:43

                                                                      Sven >> díky, skvělý tip :-D

                                                                        NSven - Profil | Ne 7.2.2010 23:18:20

                                                                        Kocháč >> dobrou. :-)

                                                                          NKocháč - Profil | Ne 7.2.2010 23:17:26

                                                                          Hele nehádáte se tady a je to tady jak v Modrý ústřici :o)) Nuda, jdu na kutě, dobrou.

                                                                            Nmalamut - Profil | Ne 7.2.2010 23:16:42

                                                                            Vítek >> Dobrou, i bez těch hvězd :-)

                                                                              Nmalamut - Profil | Ne 7.2.2010 23:15:57

                                                                              Kocháč >> juhůůůůůů, to by znamenalo že jsem ve formě :-))) Tak dobrou.

                                                                                NBrix - Profil | Ne 7.2.2010 23:15:56

                                                                                Dobrou :-)

                                                                                  NKocháč - Profil | Ne 7.2.2010 23:15:51

                                                                                  Vítek >> a nebo, každý dle svého uvážení a rozumu.

                                                                                    NVítek - Profil | Ne 7.2.2010 23:15:28

                                                                                    malamut >> dobrý nápad.oplotím si to a budete za mnou jezdit bivakovat! :-D brou noc, ať se vám zdá o šupináčích!

                                                                                      NKocháč - Profil | Ne 7.2.2010 23:15:12

                                                                                      malamut >> tak to bylo hodně wostrý, asi si tě dám do ignorovaných :o)))

                                                                                        NKocháč - Profil | Ne 7.2.2010 23:14:22

                                                                                        Sven >> vždyť nemáš zač...

                                                                                          NVítek - Profil | Ne 7.2.2010 23:13:56

                                                                                          Kocháč >> prostě bude třeba splynout s přírodním pozadím aby nás nevyhmátli :-D

                                                                                            Nmalamut - Profil | Ne 7.2.2010 23:13:33

                                                                                            Kocháč >> nejsem až tak dobrý střelec :-)))

                                                                                              NKocháč - Profil | Ne 7.2.2010 23:13:21

                                                                                              anakonda >> Dobrou, taky se půjdu brzo natáhnout, ráno musím už v devět vstávat, asi si raději natáhnu budík ...

                                                                                                NSven - Profil | Ne 7.2.2010 23:13:18

                                                                                                anakonda >> dobrou :-)

                                                                                                  NSven - Profil | Ne 7.2.2010 23:13:01

                                                                                                  Kocháč >> í tak díky :-)

                                                                                                    Nmalamut - Profil | Ne 7.2.2010 23:12:56

                                                                                                    Vítek >> tak si kurva kup někde mimo město kus pozemku, stačí ti 2x1m a můžeš nocovat do alelůja.

                                                                                                      NSAHIB - Profil | Ne 7.2.2010 23:12:50

                                                                                                      (2) Každý má právo na volný průchod přes pozemky ve vlastnictví či nájmu státu, obce nebo jiné právnické osoby, pokud tím nezpůsobí škodu na majetku či zdraví jiné osoby a nezasahuje-li do práv na ochranu osobnosti 28) či sousedských práv. 29) Je přitom povinen respektovat jiné oprávněné zájmy vlastníka či nájemce pozemku a obecně závazné právní předpisy. 30)

                                                                                                        NKocháč - Profil | Ne 7.2.2010 23:12:41

                                                                                                        malamut >> Mozek voe :o))))

                                                                                                          NKocháč - Profil | Ne 7.2.2010 23:12:20

                                                                                                          Vítek >> hele klid spousta pozemků je státních :o) O čisté nebe nepřijdeš, jen ho bude trochu míň :o)) Jak všude ve světě. Někde prostě nemáš šanci, někde musíš zaplatit víc a někde míň :o) Klid....

                                                                                                            Nmalamut - Profil | Ne 7.2.2010 23:11:34

                                                                                                            Kocháč >> no u tebe je těžký stanovit nejširší část :-)))

                                                                                                              Nanakonda - Profil | Ne 7.2.2010 23:10:18

                                                                                                              Tak hoši dobrou.Bylo to zajímavé.

                                                                                                                NVítek - Profil | Ne 7.2.2010 23:09:10

                                                                                                                malamut >> no to mi teda hvězdný nebe bere, když mě zákonodárce chce zbavit možnosti pod ním nocovat

                                                                                                                  Nanakonda - Profil | Ne 7.2.2010 23:08:49

                                                                                                                  Kocháč >> Sice to zaplatíme,ale bude tam pořádek a nebude tam takový přetlak.Všechno zlé k něčemu dobré

                                                                                                                    NKocháč - Profil | Ne 7.2.2010 23:08:27

                                                                                                                    Sven >> Vidím prd, stačí se podívat na stav společnosti :o)))

                                                                                                                      NKocháč - Profil | Ne 7.2.2010 23:07:57

                                                                                                                      malamut >> No tak to nemám šanci :o))

                                                                                                                        NKocháč - Profil | Ne 7.2.2010 23:07:28

                                                                                                                        anakonda >> jj, taky nad tím prskám, ale tržní hospodářství jsme si vybrali tak je máme a je to menší zlo :o) Takže kousnu ty soukromý mola.

                                                                                                                          NSven - Profil | Ne 7.2.2010 23:07:23

                                                                                                                          Kocháč >> mám jen takové dloubání v kříži, nebo se už pracuje na novém zákoně ? Ty vidíš o kus dál :-))) Stačí naznačit :-)))

                                                                                                                            Nmalamut - Profil | Ne 7.2.2010 23:05:29

                                                                                                                            Kocháč >> tak to je dobrý, proti psům pouštím kočky a střílím na nejširší část těla nepřítele :-)))

                                                                                                                              NVítek - Profil | Ne 7.2.2010 23:05:11

                                                                                                                              Kocháč >> jo, to jsou ty boudy na pobřežním pozemku, jak je každá povodeň vyplavuje

                                                                                                                                Nanakonda - Profil | Ne 7.2.2010 23:05:01

                                                                                                                                Kocháč >> Přesně tak.Je to logické.Každý z majitelů si bude chránit svůj majetek jak jen bude moci a bude znepříjemňovat rybářům rybolov.A nebo to udělá tak,že tato místa pronajme za peníze movitějším rybářům a ti vytlačí ty náhodné.Tak je to na Hněvkovicích.Všude soukromé pozemky a závory a cedule soukromý pozemek,pronajato,nebo tam stojí maringotka.

                                                                                                                                  Nmalamut - Profil | Ne 7.2.2010 23:04:00

                                                                                                                                  Vítek >> no to se ti tu snažíme vysvětlit, když máš povolení majitele nebo jeho zástupce, není problém.

                                                                                                                                    NKocháč - Profil | Ne 7.2.2010 23:03:31

                                                                                                                                    malamut >> Ani hovno, střílím pro výstrahu do vzduchu a pouštím psy :o)))

                                                                                                                                      NVítek - Profil | Ne 7.2.2010 23:03:28

                                                                                                                                      anakonda >> to se nějak dohodneme

                                                                                                                                        NSven - Profil | Ne 7.2.2010 23:03:26

                                                                                                                                        Vítek >> No vždyť o tom už dvě hodiny píšu !!!!! :-)))

                                                                                                                                          Nmalamut - Profil | Ne 7.2.2010 23:02:28

                                                                                                                                          Kocháč >> jak minutu po půlnoci, mě snad necháš sbalit, ne? :-))