Dodatek rybářského řádu

Zdravíčko, rád bych se Vás, co už máte doma novou povolenku optal, zda-li je něco pravda na tom, že se pro letošní rok v dodatku RŘ objevil i "Zákaz používání rybářských přístřešků"?
Autor diskuse: milio - Profil , 7.2.2010 kaprařina - RŘ, MO, svazy

NBrix - Profil | Ne 7.2.2010 22:22:09

To je jasný, však taky v případě bordelu je možný, ba co nutný, postihnout dotyčného za bordel, ale mířím k tomu, že pro všeobecný pořádek u vody by byly dobrý jasný pravidla a pak důsledný tlak na jejich dodržování.

    NVítek - Profil | Ne 7.2.2010 22:20:11

    Sven >> nemám. ale jistě to nechceš srovnat jako soukromý, anebo státní pozemek: už proto, že jsme státního pozemku společnými uživateli.nevím prostě, proč by si měl kdo nějak osobovat právo zakazovat spaní v přírodě? myslíš, že je to kvůli bezpečnosti?

      NSAHIB - Profil | Ne 7.2.2010 22:19:11

      kuci..
      proty,kerý to nenašli v soupisu pro držitele a uživatele celosvazových povolenek, je třeba pro US Středočeský následující: cituji:
      str.47odr.6
      Táboření a rozdělávání ohňů je zakázáno všude mimo vyhfrazená tábořiště(stano.zákonem na ochranu přírody č.114/1992Sb.) ve znění pozdějších předpisů...
      Tohle se tam opakuje každý rok již několik let..a podbně to bude i u jiných
      takže není nikde napsáno konkrétně - vypadněte,jak někdo dříve pls..Ale musíte se tímto řídit,to je jednoznačné..a pokavad si napíšeš třeba na povodí labe,ono ti to daj písemně,..vem si to do kapsy a nemůže s tebou RS ,ani Mp,ani státní nic udělat..Máš souhlas majitele..Jinak jste v loji..
      Nic jinýho tam nikde N E N Í! Žádný zákaz přístřešků,pokavad to takto neuvedla v popisu revíru konkrétní a příslušná MO( a má to se souhlasem majitele pozemku,povodí)..Jinak nemůžete..

        Nmalamut - Profil | Ne 7.2.2010 22:18:02

        Brix >> no u některých "rybářů" to po třech dnech pobytu vypadá jak v cikánským lágru, tam je přednější chlast, gril, udírna, dolévání PHM do elektrocentrály a další požitky před samotnou rybařinou. Za deštník tě asi nikdo prcat nebude.

          NWright - Profil | Ne 7.2.2010 22:16:55

          Přečetl jsem několik posledních příspěvků.
          Anakonda: věřím, že Vaše argumenty o ceně sedí a rád si to zde zítra či pozítří přečtu.
          Kakr: někdy je lepší počkat si na pravdivost argumentů a případně přiznat, že se člověk mýlil, než se uchylovat k slovíčkaření (nejde mi o toho blázna tam jsi měl pravdu, jde mi o tu cenu za 10kg kapra)

          Zpět k otázce: nejsem právník ale, slovní spojení: "Platí zákaz stanování, táboření a rozdělávání ohňů v přírode"
          u mne vyvolává otázku o jaký zákaz jde, jestli je to odkaz na zákazy v zákoně pak si je třeba přečíst zákon,
          V zákoně je jasně vymezeno kde se stanovat ergo tábořit či rozdělávat oheň nesmí.
          Vyhláška či předpis může zpřísnit zákon to ano, ale tahle definice je minimálně pro mne nečitelná...
          V souhrnu - o tom kde se tábořit nesmí již zde bylo napsáno mnoho také o tom co je třeba udělat na soukromém pozemku popřípadě obecním pozemku, či na pronajatém nebo spravovaném pozemku. Obávám se, že dodatek RŘ v tomto smyslu spíše motá hlavu RS.

            NBrix - Profil | Ne 7.2.2010 22:12:23

            Konečně jsme u tématu. Zákaz táboření atd. je jasnej a platí už opravdu dávno. Jen bych uvítal jasnější vyznění toho co se považuje za táboření, nikde to stanovený není a spousta lidí se na tom bude otáčet - že ten jejich biváček není stan a že trávu nezválí atd.

              NSven - Profil | Ne 7.2.2010 22:12:00

              Vítek >> máš zahrádku ?

                NVítek - Profil | Ne 7.2.2010 22:11:14

                je to státní opruzování, anebo fízlování, když rybářům zakazuje táboření? to je jak otázka, zda si nad tím odplivnout, anebo ne.

                  Nmalamut - Profil | Ne 7.2.2010 22:05:12

                  MOndo >> nemáš zač a ujišťuji tě, že pokud by ten malej stan byl na mé louce aniž by ses předem slušně zeptal, zda ho můžeš postavit, vyexpeduju tě klidně v noci se vším všudy, komunismus skončil, budíček sokole.

                    NSven - Profil | Ne 7.2.2010 22:04:42

                    MOndo >> bude tam vadit i kdyby se tam nepáslo. Pozemek má svého majitele a Tvou povinností je si vyžádat jeho souhlas. To zda to vadí či ne záleží na jeho posouzení a ne na Tvém. V USA by Ti majitel rovnou vystřílel monogram do trika :-)))

                      NMOndo - Profil | Ne 7.2.2010 22:01:42

                      malamut >> diky (:

                        NMOndo - Profil | Ne 7.2.2010 22:00:30

                        Sven >> myslel jsem že právě na tento dodatek je diskuse zaměřená,,jinak díky tou poslední větou,,ale malej stan na louce na které se nebude pást žádnej dobytek snad nikomu vadit nebude

                          Nhraji - Profil | Ne 7.2.2010 22:00:18

                          jurasoft >> Jirka Šachl >> poslouchej ty právníku, posílá ti stát domů Sbírku zákonů, aby ses mohl seznámit se zákony? Neposílá, že? Zkus přemýšlet než něco napíšeš

                            Nmalamut - Profil | Ne 7.2.2010 21:57:44

                            MOndo >> protože rybařina je o rybolovu a v tom ti nikdo nebrání, pokud by jsi mohl volně tábořit při rybařině, pak by totéž chtěli cyklisti, myslivci a každý další. Navíc, a to doufám, má každý kus země svého majitele a ten by kurva měl rozhodovat o tom, co se na jeho pozemku děje. Pokud bivakuješ, ať už na Rozkoši, nebo na NM či jinde na soukromém pozemku se souhlasem majitele, může ti RS, MP i PČR tak akorát drbat záda. Pokud neděláš jiné prasárny.

                              NSven - Profil | Ne 7.2.2010 21:54:29

                              MOndo >> pokud máš na mysli tento zákaz, tak ten platí na celém území republiky už 100let.
                              To, že nějaký pilný činovník, cítil potřebu ho duplicitně reprodukovat v BP pro Sev Moravu a Slezsko ani to, že jej jistá sorta kaprařů či sumcařů nemíní respektovat, na tom nic nemění.
                              Bylo to tu už 150 x. Pokud hodláš užívat cizí pozemek k podobné činnosti jako táboření, tedy stanování a rozdělávání ohňů, musíš si vyžádat souhlas majitele.

                                NMOndo - Profil | Ne 7.2.2010 21:50:54

                                malamut >> nj,, za chvíli ale budou... žádnej řev tu není,,, spíš jen smutek .. že rybářský řád dělají lidé co podle mě skoro vůbec nechodí k vodě,,,já nevím jestli je to jen u nás v moravskoslezském,,ale patřím mezi ty co rádi vyrazí k vodě na pár dnů a počasí si člověk nevybere jede tehdy když má čas určitě se za rok povede jeden dva výjezdy kdy to de zvládnou jen ve spacáku,,nevím proč jsi vlastně reagoval

                                  Nmalamut - Profil | Ne 7.2.2010 21:49:00

                                  MOndo >> to platí pro všechny. V soupisu revírů k celosvazovým nebo celorepublikovým povolenkám máš u každého ÚS jejich dodatky vypsané, pokud je nečteš, následky přičti sám sobě.

                                    Ngrasel - Profil | Ne 7.2.2010 21:46:47

                                    jurasoft >> Jirka Šachl >> Naopak,tohle jsou BP CRS

                                      NMOndo - Profil | Ne 7.2.2010 21:45:17

                                      jurasoft >> Jirka Šachl >> to je chyba ,,protože to musí platit i pro ty co mají celostátní povolenku

                                        Nmalamut - Profil | Ne 7.2.2010 21:43:08

                                        jarda 2004 >> tak čus a dobrou.