- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Hádky s RS
Dobry den,je tady konec sezony a ja jsem se chtel zeptat,jake jste letos meli problemy s RS a jake byly nejcastejsi duvody vasich hadek s RS?
Autor diskuse: FRANCOUZ - Profil , 12.1.2010 všeobecné - RŘ, MO, svazy
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
14x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Nhraji - Profil | Pá 15.1.2010 13:55:23
Turňa >> občas sem nakouknu a směju se. Úplně stačí, když bude RS řešit u vody jen naprosto prokazatelné přestupky a to tak, že důsledně. O zbytek se postará kárná komise svazu a pokuty z kraje.
NBrix - Profil | Pá 15.1.2010 13:54:59
hraji >> Já myslím, že nesmí ani "držet". Na druhou stranu když jsem byl malej (dávno dávno tomu), chytal jsem na tátův prut. Určitě to je "proti předpisům", ale neviděl jsem RS, kterýmu by tohle vadilo - začínali jsme tak skoro všichni.
Nkakr - Profil | Pá 15.1.2010 13:54:13
Denny >>
Velmi správně, ale otázka zněla, jaký přestupek spáchal rybář, který udici k lovu zapůjčil.
Velmi správně, ale otázka zněla, jaký přestupek spáchal rybář, který udici k lovu zapůjčil.
NKnapík - Profil | Pá 15.1.2010 13:51:42
kranex >> to mi taky přijde jako zcela ok, ten, který nevláčí, hlídá předpisově oba pruty a není tomu co vytknout.
NDenny - Profil | Pá 15.1.2010 13:49:26
kakr >> ja myslim,ze pokud dotycny chyta ,tak je to jednoznacne poruseni predpisu,pokud to bude jen drzet,nevidim v tom problem.
Nkranex - Profil | Pá 15.1.2010 13:48:56
Knapík >> my zas vytacame RS do nepricetnosti tym ze s kamosom dojdeme k vode,nahodime kazdy jednu palicu a na striedacku vlacime...
Nkakr - Profil | Pá 15.1.2010 13:47:50
kopr69 >>
Jen se chci zeptat jaký přestupek proti zákonu, potažmo BP spáchal rybář, který "půjčil" udici někomu, kdo nevlastní povolenku a rybářský lístek.
Jen se chci zeptat jaký přestupek proti zákonu, potažmo BP spáchal rybář, který "půjčil" udici někomu, kdo nevlastní povolenku a rybářský lístek.
NTurňa - Profil | Pá 15.1.2010 13:43:33
Jarda Š. >> Járo to už ale právně purituješ. Pozitivní právní úprava v § 13 odst. 1 ti nestačí? Lov... smí.... být prováděn...pouze atd.
Něco jiného samozřejmě je, když neloví ale drží.
Něco jiného samozřejmě je, když neloví ale drží.
NJarda Š. - Profil | Pá 15.1.2010 13:39:29
Turňa >> Ono to není právně zas tak jednoduché. Obecně platí, co není zakázáno, je dovoleno. Používání pomocníka při lovu zákon, vyhláška ani BP nezakazují, tedy je povoleno. Žádný právní předpis nezakazuje, aby s rybářským prutem manipulovala osoba, která není držitelem rybářského lístku (na rozdíl od myslivosti, kde myslivec nesmí nechat se svojí střelnou zbraní manipulovat osobu, která k tomu nemá oprávnění).
NDenny - Profil | Pá 15.1.2010 13:39:13
kopr69 >> Myslim,ze nejvetsi problem je to,ze lidi se snazi obchazet co je dane a nebo umyslne porusovat predpisy.Vymysli se ruzne klicky,jak obejit zakon nebo narizeni.Pak vznikaji ruzne dohady a pritom je vetsina veci napsana velmi srozumitelne.Netvrdim,ze je vse jak ma byt a jiste veci by meli byt napsane jinak,aby se predeslo ruznym prim,ale nekdy je to az zarazejici.
Urcite ne kazda RS je clovek dokonale znaly zakonu a take se ne vsichni chovaji,jak by meli,aspon usuzuji z toho,co na mrku ctu. Presto si ale myslim,ze vetsina z nich jsou solidni chlapi,kteri to nedelaji kvuli nejakym vyhodam,ale proto,ze to delat chteji.Za ty desitky let,co chytam ryby,jsem se opravdu nesetkal s nekym,s kym bych mel problem jak doma tak tady.
Urcite ne kazda RS je clovek dokonale znaly zakonu a take se ne vsichni chovaji,jak by meli,aspon usuzuji z toho,co na mrku ctu. Presto si ale myslim,ze vetsina z nich jsou solidni chlapi,kteri to nedelaji kvuli nejakym vyhodam,ale proto,ze to delat chteji.Za ty desitky let,co chytam ryby,jsem se opravdu nesetkal s nekym,s kym bych mel problem jak doma tak tady.
Nkopr69 - Profil | Pá 15.1.2010 13:07:21
Jarda Š. >> Je to jednodussi nez si myslis.Kdo muze lovit ryby?Ostatni nikoliv.
NKnapík - Profil | Pá 15.1.2010 12:49:59
kdysi jsem četl nějakej případ, že chlapík seděl u vody a chytal, kapři šli, tak si dva vzal a že balí. když v tom šel kolem kamarád bez prutů, ale s papírama a tak mu úspěšný lovek, jenž už měl dochytáno půjčil nádobíčko a jelikož to celé sledovala místí RS, nedokázala si odpustit svoji návštěvu s tím, že takhle by to tedy nešlo ... nan tomto způsobu není podle mě nic, co by se dalo napadnout.
NMike1977 - Profil | Pá 15.1.2010 12:17:22
No je fakt, a to bych rád věděl odpověď, když jsem s mladším bratrem(nemá RL) na rybách, chytám na 1 prut, a mu dám do ruky druhý (bič) na pár minut(je desne nadšený, když nějakou chytí), at si chytí malinkou rybičku(ouklej), je to asi porušení RŘ, že jo ?
NKeporkak - Profil | Pá 15.1.2010 12:03:47
Jarda Š. >> Myslíš ve smyslu že co není zakázáno je povoleno? To by pak kakr za zápis do mojí povolenky mohl mít problémy se "zneužitím pravomoci veřejného činitele" :)
Faktem je, že nikde není napsaný, že na plavanou v ruce prut musím držet já.
Faktem je, že nikde není napsaný, že na plavanou v ruce prut musím držet já.
NJarda Š. - Profil | Pá 15.1.2010 11:11:21
kopr69 >> Podle mého názoru je to trochu složitější. Současné rybářské předpisy se nikde nezmiňují o pomocníkovi rybáře, na druhou stranu ale také nestanoví, že osoba provádějící lov musí všechno při lovu dělat sama a pomocníka mít nesmí. Když při plavané či položené splňuji podmínku, že jsem u prutů přítomen tak, abych s nimi mohl bez prodlení manipulovat, je dle mého jedno, jestli mám prut ve vidličkách nebo v ruce pomocníka. Jiná sirtuace je u přívlače či muškaření, kdy je stanovena povinnost prut při lovu držet v ruce, tam bych se klonil k názoru, že když za sebe nechám nahazovat a vodit nástrahy pomocníka, dopouštím se přestupku.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
14:49NLov pod jezem v letních vedrech? 46
14:16NKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 1
13:27NJezero Štít A , místo R1 3
13:18NBoilies TB baits- chytací řada 50
8:43NATTs hlásiče a ATTx příposlech 554
8:32NPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 15
SoNRybáři a vinařství 930
SoN🔥 Grill a grilování 🔥 592
SoNRybářský kniho - koutek 145
SoN471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
15.8.Rybářské závody Hradčany u...
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme prodejnu
Specialista pro kapraře Chyť a pusť
Plzeň, Rokycanská 1337/64










