Hádky s RS

Dobry den,je tady konec sezony a ja jsem se chtel zeptat,jake jste letos meli problemy s RS a jake byly nejcastejsi duvody vasich hadek s RS?
Autor diskuse: FRANCOUZ - Profil , 12.1.2010 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Nhraji - Profil | Pá 15.1.2010 13:55:23

Turňa >> občas sem nakouknu a směju se. Úplně stačí, když bude RS řešit u vody jen naprosto prokazatelné přestupky a to tak, že důsledně. O zbytek se postará kárná komise svazu a pokuty z kraje.

    NBrix - Profil | Pá 15.1.2010 13:54:59

    hraji >> Já myslím, že nesmí ani "držet". Na druhou stranu když jsem byl malej (dávno dávno tomu), chytal jsem na tátův prut. Určitě to je "proti předpisům", ale neviděl jsem RS, kterýmu by tohle vadilo - začínali jsme tak skoro všichni.

      Nkakr - Profil | Pá 15.1.2010 13:54:13

      Denny >>
      Velmi správně, ale otázka zněla, jaký přestupek spáchal rybář, který udici k lovu zapůjčil.

        NTurňa - Profil | Pá 15.1.2010 13:52:58

        kakr >> Koukám Karle, že s Jirkou pěkně monitorujete viď?

          NKnapík - Profil | Pá 15.1.2010 13:51:42

          kranex >> to mi taky přijde jako zcela ok, ten, který nevláčí, hlídá předpisově oba pruty a není tomu co vytknout.

            Nhraji - Profil | Pá 15.1.2010 13:49:30

            Jarda Š. >> jak RS odliší manipulaci a lov?

              NDenny - Profil | Pá 15.1.2010 13:49:26

              kakr >> ja myslim,ze pokud dotycny chyta ,tak je to jednoznacne poruseni predpisu,pokud to bude jen drzet,nevidim v tom problem.

                Nkranex - Profil | Pá 15.1.2010 13:48:56

                Knapík >> my zas vytacame RS do nepricetnosti tym ze s kamosom dojdeme k vode,nahodime kazdy jednu palicu a na striedacku vlacime...

                  Nkakr - Profil | Pá 15.1.2010 13:47:50

                  kopr69 >>
                  Jen se chci zeptat jaký přestupek proti zákonu, potažmo BP spáchal rybář, který "půjčil" udici někomu, kdo nevlastní povolenku a rybářský lístek.

                    NTurňa - Profil | Pá 15.1.2010 13:43:33

                    Jarda Š. >> Járo to už ale právně purituješ. Pozitivní právní úprava v § 13 odst. 1 ti nestačí? Lov... smí.... být prováděn...pouze atd.
                    Něco jiného samozřejmě je, když neloví ale drží.

                      NJarda Š. - Profil | Pá 15.1.2010 13:39:29

                      Turňa >> Ono to není právně zas tak jednoduché. Obecně platí, co není zakázáno, je dovoleno. Používání pomocníka při lovu zákon, vyhláška ani BP nezakazují, tedy je povoleno. Žádný právní předpis nezakazuje, aby s rybářským prutem manipulovala osoba, která není držitelem rybářského lístku (na rozdíl od myslivosti, kde myslivec nesmí nechat se svojí střelnou zbraní manipulovat osobu, která k tomu nemá oprávnění).

                        NDenny - Profil | Pá 15.1.2010 13:39:13

                        kopr69 >> Myslim,ze nejvetsi problem je to,ze lidi se snazi obchazet co je dane a nebo umyslne porusovat predpisy.Vymysli se ruzne klicky,jak obejit zakon nebo narizeni.Pak vznikaji ruzne dohady a pritom je vetsina veci napsana velmi srozumitelne.Netvrdim,ze je vse jak ma byt a jiste veci by meli byt napsane jinak,aby se predeslo ruznym prim,ale nekdy je to az zarazejici.
                        Urcite ne kazda RS je clovek dokonale znaly zakonu a take se ne vsichni chovaji,jak by meli,aspon usuzuji z toho,co na mrku ctu. Presto si ale myslim,ze vetsina z nich jsou solidni chlapi,kteri to nedelaji kvuli nejakym vyhodam,ale proto,ze to delat chteji.Za ty desitky let,co chytam ryby,jsem se opravdu nesetkal s nekym,s kym bych mel problem jak doma tak tady.

                          NTurňa - Profil | Pá 15.1.2010 13:10:56

                          kopr69 >> HOWG!

                            Nkopr69 - Profil | Pá 15.1.2010 13:07:21

                            Jarda Š. >> Je to jednodussi nez si myslis.Kdo muze lovit ryby?Ostatni nikoliv.

                              NKnapík - Profil | Pá 15.1.2010 12:49:59

                              kdysi jsem četl nějakej případ, že chlapík seděl u vody a chytal, kapři šli, tak si dva vzal a že balí. když v tom šel kolem kamarád bez prutů, ale s papírama a tak mu úspěšný lovek, jenž už měl dochytáno půjčil nádobíčko a jelikož to celé sledovala místí RS, nedokázala si odpustit svoji návštěvu s tím, že takhle by to tedy nešlo ... nan tomto způsobu není podle mě nic, co by se dalo napadnout.

                                NMike1977 - Profil | Pá 15.1.2010 12:17:22

                                No je fakt, a to bych rád věděl odpověď, když jsem s mladším bratrem(nemá RL) na rybách, chytám na 1 prut, a mu dám do ruky druhý (bič) na pár minut(je desne nadšený, když nějakou chytí), at si chytí malinkou rybičku(ouklej), je to asi porušení RŘ, že jo ?

                                  NKeporkak - Profil | Pá 15.1.2010 12:03:47

                                  Jarda Š. >> Myslíš ve smyslu že co není zakázáno je povoleno? To by pak kakr za zápis do mojí povolenky mohl mít problémy se "zneužitím pravomoci veřejného činitele" :)
                                  Faktem je, že nikde není napsaný, že na plavanou v ruce prut musím držet já.

                                    NJarda Š. - Profil | Pá 15.1.2010 11:11:21

                                    kopr69 >> Podle mého názoru je to trochu složitější. Současné rybářské předpisy se nikde nezmiňují o pomocníkovi rybáře, na druhou stranu ale také nestanoví, že osoba provádějící lov musí všechno při lovu dělat sama a pomocníka mít nesmí. Když při plavané či položené splňuji podmínku, že jsem u prutů přítomen tak, abych s nimi mohl bez prodlení manipulovat, je dle mého jedno, jestli mám prut ve vidličkách nebo v ruce pomocníka. Jiná sirtuace je u přívlače či muškaření, kdy je stanovena povinnost prut při lovu držet v ruce, tam bych se klonil k názoru, že když za sebe nechám nahazovat a vodit nástrahy pomocníka, dopouštím se přestupku.

                                      NTichej - Profil | Pá 15.1.2010 10:10:07

                                      Grasel >> grasel >> si děláš prdel ,že jo

                                        Ngrasel - Profil | Pá 15.1.2010 10:03:06

                                        francouz >> FRANCOUZ >> Problemy zadny,akorat v zari na vranove nas buzeroval nejakej stoupa od profi RS za to, ze nemame zapsany nastrazni rybky v ulovkovym liste,strasnej magor!!!