Hádky s RS

Dobry den,je tady konec sezony a ja jsem se chtel zeptat,jake jste letos meli problemy s RS a jake byly nejcastejsi duvody vasich hadek s RS?
Autor diskuse: FRANCOUZ - Profil , 12.1.2010 všeobecné - RŘ, MO, svazy

NTurňa - Profil | Pá 15.1.2010 14:38:17

Jarda Š. >> HEZKÝ!!!

    NMrknato - Profil | Pá 15.1.2010 14:36:30

    kopr69 >> myslím, že jsi v kopru. Ale znepříjemnit život by jsi mohl, o tom žádná, ale pak by se situace mohla obrátit, co ty na to jako úřední osoba?

      NBrix - Profil | Pá 15.1.2010 14:36:10

      Téda.... použití živého nástroje.... to vyvolává nechtěné asociace ... na co fšecko dneska nemusí bejt papír...

        NKnapík - Profil | Pá 15.1.2010 14:34:47

        Mrknato >> jo, tu znám ... ale nějak mi tam chybí to postupné rozdělení činnosti ...

          NMrknato - Profil | Pá 15.1.2010 14:32:21

          Knapík >> Tady je citace ze zákona. Pokud vypustíš první část, která se týká rybníkářství, je zcela jasné, co zákon považuje za lov. Samozřejmě by to mohly upravovat BP, ale takové žádné neznám.

          Citace :
          j) lovem činnost směřující k ulovení ryby nebo vodního organizmu v rybníkářství anebo ulovení a
          přisvojení si ryby nebo vodního organizmu při výkonu rybářského práva za podmínek stanovených
          tímto zákonem,

            NJarda Š. - Profil | Pá 15.1.2010 14:27:30

            Turňa >> Tomu se v právu říká "použití živého nástroje". To není v zákoně, vyhlášce ani BP nijak upraveno. Podle mého názoru to zakázáno není a není možné za to postihovat ani "lovící osobu", ani "živý nástroj", pokud lov jinak není prováděn v rozporu s předpisy (za případné porušení předpisů "živým nástrojem" odpovídá "lovící osoba", tedy ten, kdo je držitelem povolenky a RL.)

              NKnapík - Profil | Pá 15.1.2010 14:26:46

              Mrknato >> viděl bych to podobně, lov = činnost směřující k dosažení úlovku, ulovení = pozitivní výsledek lovu dotažený do úspěšného konce a pak teprve nastává ta chvíle, kdy se lovící rozhoduje, zda na základě platných předpisů a svojí vůle si rybu ponechá či pustí ...

                Ngrasel - Profil | Pá 15.1.2010 14:25:47

                hraji >> Samozrejme,ale myslel jsem to tak,ze jsou v tom zakone nektery veci postaveny na hlavu

                  NMrknato - Profil | Pá 15.1.2010 14:22:34

                  Denny >> hraji je předseda a velitel ...... on rozhoduje, což je u něho velmi často na štíru se zákonností, kterou si velmi rád bere za svědka při rozhodování.... Na vojně platilo, že musíš vykonat rozkaz a teprv pak si můžeš jít stěžovat. Někteří to mají stále zažito....

                    Nhraji - Profil | Pá 15.1.2010 14:20:28

                    Grasel >> grasel >> rybář je povinen zapsat každou ponechanou rybu, tedy její druh, velikost, počet, hmotnost. Pokud nemá stanovenou míru, pak pouze druh, počet a hmotnost. To ukládá zákon, to že to RS nevyžaduje je v tomto případě irelevantní.

                      NMrknato - Profil | Pá 15.1.2010 14:19:32

                      Stačí se podívat do zákona, co obnáší pojem lov při výkonu RP (ne v rybníkářství)..... Držení prutu a ani zdolávání ryby nenaplňuje zákonnou podstatu lovu.....
                      Jarda Š : překvapil jsi, je jisté, že právě kvůli této definici není postižitelný rybář, který při rybaření chytí hájenou rybu, ale on ji neulovil. To by naplnil, až jejím ponecháním......

                        Ngrasel - Profil | Pá 15.1.2010 14:18:26

                        francouz >> FRANCOUZ >> Ne,to myslim zcela vazne,my tam stali a cumeli,u nas porybni vubec takovy veci nevyzadujou,protoze u 5cm rybky se to dost spatne urcuje,holt sme meli smulu(a zapis k tomu).

                          NDenny - Profil | Pá 15.1.2010 14:10:21

                          hraji >> takove tvrzeni by asi neobstalo :-)

                            Nhraji - Profil | Pá 15.1.2010 14:06:51

                            Denny >> o tom není sporu, je to problém toho, co loví. Bohužel RS v tom nemá jasno.
                            Kuriozuní situace ovšem nastává, když se dotyčný brání, že on nechtěl, že mu to kamarád rybář nutil.

                              NDenny - Profil | Pá 15.1.2010 14:02:01

                              hraji >> s posledni vetou nemuzu nesouhlasit,ale tezko za to muze nekdo postihovat rybare,ktery to pujcil.

                                Nhraji - Profil | Pá 15.1.2010 13:58:49

                                Brix >> to že dítě lovilo na jeden prut dospělého rybáře bylo jednu dobu zcela legální (pokud to tedy za legální budeme považovat protože to bylo napsáno v RŘ a bylo to všeobecně přijímáno jako klad). S tím držením, to je právě to, jak RS pozná manipulaci od lovu. Někdo tu tvrdí, že osoba bez papírů jen manipulovala s prutem, že nelovila. Já mám na věc jiný názor, ale hádat se zde nehodlám. Jestliže někdo má nahozenu udici opatřenou nástrahou ve vodě a prut drží v ruce, opakovaně se snaží zaseknout rybu a znova nahazuje, nemanipuluje, loví ryby a basta.

                                  Nkakr - Profil | Pá 15.1.2010 13:57:10

                                  Turňa >>
                                  Před chvilkou jsem přišel domů, od rána jsem vydával povolenky (100ks) a tak chvilku relaxuji na MRKu. Čeká mně halda sumářů , tak se rozcvičuji...

                                    NBrix - Profil | Pá 15.1.2010 13:56:48

                                    kakr >> vůbec žádnej, není RS, aby kamaráda kontroloval jestli má povolenku...

                                      NDenny - Profil | Pá 15.1.2010 13:56:25

                                      kakr >> myslim,ze zadny,pujcit muzu v podstate cokoliv z vybavy.Co stim ten dotycny dal dela,uz neni muj problem.Tedy pokud mu to nepujcim s tim aby si sel zachytat :-))))

                                        NTurňa - Profil | Pá 15.1.2010 13:56:19

                                        hraji >> Jen aby to nebyla křeč!