Slezská Harta a kouzlo jejího okolí

Zdravím všechny přiznivce rybařského cechu. Zde se můžete podělit o aktuální stav a o své zkušenosti na přehradě Slezská Harta. Můžete sem dávat fotografie ne jenom samotné přehrady, ale i vašich ulovků bez ohledu na druh a jejich velikost. Za všechny užitečné příspěvky, pěkné fotografie nebo veselé či smutné příběhy Vám všem předem moc děkuji.
Autor diskuse: pajinek - Profil , 12.12.2009 všeobecné - ostatní

Nmanchester87 - Profil | Po 22.8.2016 22:25:12

koki128 >> Nevím jestli i letos ale 2 roky po sobě 5.7-6.7 jak jsou ty svátky, přijeli,nastartovali kosu, vysekali 20x20 metrů, postavili ten velký hospodský slunečník, narazili suda a už to jelo.. Místo říkat nebudu;-)

    Nkoki128 - Profil | Po 22.8.2016 21:56:31

    manchester87 - Hele a kdy a kde to bylo ta banda stím agregátem a bečkama?

      NDaveX - Profil | Ne 21.8.2016 10:08:31 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Já to tu mezi těmi hádkami, jak se kdo chováme u vody, trochu odlehčím

      Letos, jak je známo, kapříci moc nejdou. Nicméně pár kousků se podařilo, tak doufám, že nebude vadit, když sem přidám fotky.

      Manželčin páteční kapřík, 66 cm, 6,5 kg téměř si dorovnala její maximum. A můj kapřích chycený před dvěma týdny, 83 cm a 12,5 kg. Krásný zdravý, trochu smutný, lyseček, který mě docela potrápil. Nebude jich tam moc, ale jsou tam :) Doufám, že se s nimi ještě někdy shledáme :)

        Nnofish - Profil | Ne 21.8.2016 9:30:14

        foxik >> povileni potrebujes na cestu do Karlovce (pod vodu...) tam jsou obcas hodne aktivni protoze ta cesta patri obci a vybiraji za to. Nejlevneni vychazelo rocni cca 500-600

          Nfoxik - Profil | So 20.8.2016 13:42:32

          Kontroluje vůbec někdo to povolení v Mezině? Včera jsem byl chytat naproti u mostu na pláži a nikdo zákazu vjezdu si ani nevšímal. Nebo mají vyřízenou výjimku od LČR -))

            Nnofish - Profil | So 20.8.2016 2:38:48

            Pedro1 >> Tady je to taky, neboj. Jen se od takových míst držím dál. I centrálu jsme zažil. I megabivak - vojenský stan....
            Geniální to bylo loni. Zákaz rozdělávání ohňů kvůli suchu všude cedule, ale rybářům a lidem co tam stanovali to vůbec nevadilo.

              Nnofish - Profil | So 20.8.2016 2:36:32

              hroch jarda >> Některým lidem to nevysvětlíš. Jedou tam párkrát do roka a tak je jim to jedno. Bude problém? Budou jezdit jinam. Ostatní jsou jim ukradení.
              Všichni ví, že zákazy jsou všude. Taky ale nevím o tom, že by někdo naháněl řidiče, za auta rozumně zaparkovaná někde u cesty (kromě Meziny, kde jde obci o prachy a teď i Leskovec).
              Já třeba jezdil na Leskoveckou pláž. Vyhodit věci a zaparkovat na parkoviště. Jiní tam musí mít auto, aby provokovalo. Někteří lidé tohle nepochopí.
              PS: Co tak vím tak Benešov už má fakt na mále, pokud jde o ta auta všude kde se dá. A není to výmysl svazu, vadí to majiteli, toho omezují zase nějaké předpisy a nechce mít problémy.

                Nmanchester87 - Profil | Pá 19.8.2016 23:01:05

                PYTLAKS >> :D mě nikdo, jenom podle některých by to tak mělo být.. Už sem byl i na Hartě svědkem že přijela banda s vozíkem a agregatem a 3 sudama a 4 dny tam robili rachot, ale proč bych nemoh ja slušný být na místě ikdyž se nechytá? Navíc když tě RS při kontrole pochvali že: Vy tu jste už 2 dny? A máte tu koš, jo? A neskončí nekde v příkopu po cestě ale normálně v kontejneru, tak jak to dělá normálně vychovaný běloch?? Když je někdo hovado tak je hovado, bohužel:(

                  NPYTLAKS - Profil | Pá 19.8.2016 22:38:03

                  manchester87 >> kdo tě nutí tak chytat?

                    Nmanchester87 - Profil | Pá 19.8.2016 22:31:46

                    Pedro1 >> jasně sem pro, když budu chtít na ryby na vikend zavolám si na příslušný úřad, objednám si 1-2m2 kde bych chtěl chytat, spustim se tam dronem abych cestou neposlapal trávu a po skončení lovu, to znovu zopakuji druhy den..asi jezdis 1-2x do roka s kaprarskou výbavou a baví tě to balit,rozbalit, ale zkus si to udělat každý druhý týden..

                      NPedro1 - Profil | Pá 19.8.2016 21:35:35

                      nofish >> Upřímně tam máte ještě pořád svatej klid.Kolem Prahy se jezdí tak daleko,kolik auto dovolí.Tady nezajímá nikoho nic.Zákaz vjezdu není nic co by vadilo,u vody se postaví stany,nakopne centrála,narazí sud,v křoví se udělá záchod,pustí se televize a nakonec se nahodi pruty.
                      Já taky jednou/dvakrát do roka jedu na víkend,zaparkuju tam kde mužů,spím v autě,....,ale jsem pro zákaz vjezdu kamkoliv k vodě,bivaky,karavany,stany,ohne,....prostě dokud bude k vodě jezdit pakáž,jsem pro co nejpřísnější pravidla.
                      Naštěstí už se tady ledy hybaji a na spoustě revíru je v popisu jasný zákaz spaní na břehu když se nesmí chytat,bivaky,táboření,....

                      Lidi si myslí ze demokracie znamená ze si každej může dělat co chce.A přitom platí jenom dlouhej bič a kratkej dvorek.

                        NPedro1 - Profil | Pá 19.8.2016 21:25:56

                        eskymak Mrakomor >> petrikveprik - 19.8.2016 15:11:51 >> Hele já se snažím neporusovat žádný předpisy.Ale když jedu někam na návštěvu (třeba Harta,nebo kamkoliv jinam kde nejsem "domácí"),radši zaparkuju 200 metrů před cedulí.A nejde mi o tu pokutu 1000 Kč,vyházel jsem z okna mnohem víc peněz,ale musel bych se hanbou propadnout.Všechno je to o přístupu a výchově.

                          Nromanek26 - Profil | Pá 19.8.2016 18:59:33

                          eskymak Mrakomor >> petrikveprik - 19.8.2016 15:11:51 >> koukni na ten parking,už jsem slyšel že si to tam koupil,jenže borec stojí v zatopovce,taky jsem viděl typky co si u vody ty auta umyvaly.nofis má pravdu,kvůli takovým wocasum o tu vodu prijdem.

                            Nhroch jarda - Profil | Pá 19.8.2016 17:21:17

                            nofish >> Mimo jiné, Harty si vážím stejně jako ty a proto jsem spouštěl v Leskovci a parkoval na parkovišti. Klíče od této brány jsou buď u záchranářů, nebo v půjčovně loděk.Přehradu jsem projel takřka celou a auta u vody samozřejmě stála jako vždy. Je to marný boj a jak jsi psal níže, Hlučín, Benešov a Harta můžou být první vody o které z těchto důvodů přijdeme, na Benešově konkrétně z důvodů aut a karavanů.

                              Nhroch jarda - Profil | Pá 19.8.2016 17:13:10

                              GTdpcfix >> Tak to máš pravdu, protože když jsem sbalil loď a okolo 19.30 jsem odjížděl domů, potkal jsem jednoho borca s manželkou s batohem na zádech, ze kterého lezl ocas candáta odhadem 65-70

                                NPolčis - Profil | Pá 19.8.2016 15:49:37

                                nofish >> U včelína je sranda, lidi si tam zvykli dělat dost prasáren, protože jak si říkal jedna značka nebyla a jedna znehodnocena.
                                Sem ti říkal jak dojel ten borec s karavanem,vytáhl sekačku,vysekal sto metrů čtverečných a zaparkoval karavan až u vody ne?
                                To byl prespolní rybář: -)))
                                No nic, jdu se obléct a jedem, mám to taky 90km:-))

                                  Nnofish - Profil | Pá 19.8.2016 15:26:55

                                  Pedro1 >> Pana kolegu žvásty místních nezajímají, ale tobě něco ukážu - díky tomu, jak se moderní rybáři chovají, jsou v nájemních smlouvách na revíry a následně jejich popisech takovéto fráze: "Pronajímatel stanovil velmi přísné podmínky pro výkon rybářského práva, navíc s doložkou, že za závažné porušení pravidel bude nájemní smlouva bez náhrady zrušena. "

                                    Nnofish - Profil | Pá 19.8.2016 15:19:44

                                    eskymak Mrakomor >> petrikveprik - 19.8.2016 15:11:51 >> Pokud se nepletu, nemluvil jsme tu o ježdění do zákazu, který je okolo celé přehrady, ale o parkování u vody a tom co se tu děje. Na zbytek došlo až následně. Oslovil jsi ty mne, ne já tebe, takže by ses asi měl spíš trošku zklidnit, nadechnout, a pročíst to znovu.

                                      Nnofish - Profil | Pá 19.8.2016 15:18:06

                                      Pedro1 >> Ale já závidím přespolním.... Ne, jenom říkám, že já v mých letech pošlapu půl hoďky pěšky, mě to nezabije. Ale všichni ti místní mají díky takovýmto blbcům po prdeli a chudáci dědci, co si v klidu dojeli po asfaltce a místo kde potřebovali, na kraji zaparkovali ať nepřekáží a slezli k vodě- ti budou v pr...
                                      Kolik bodů je za vjezd do zákazu, pokud to policajt bude řešit, asi ještě nikomu nedošlo...
                                      A Pak ti tam přijedou frajeři s loděmi, auta s vleky nechají u vody, že ti i člověk od RS říká, že už si povoďáci stěžovali, další si tam rovnou dotáhnou karavan, jiný má auto za 3/4 mega, tak ho nenechá u cesty ve křoví a zaparkuje si ho provokativně u vody... A ty závidíš a jsi blb, když řekneš, ať si s tím cajkem sjedou k vodě, ale pak ty auta odstaví jinam - před léty jsem tu byl za blba, co závidí loď, závidí auto, závidí karavan.... a teď už i RS volá policajty, jak bylo dusno. Na jiném revíru, za to samé chování, klidně můžou vypovědět nájemní smlouvu - Lidi jsou nepoučitelní.

                                        Červené karty: Martin..., Martas.bait