Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

NMagič - Profil | Ne 30.3.2014 17:49:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

sumec 1950 >> Díky Tondo za ochotu,ale našel jsem taky provizorní a pracujou (zatím teda jedna) v pohodě.

    N: vydrák - Profil | Ne 30.3.2014 17:01:31 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Magič >> Našel si to? S mosazí to vypadá takhle - viz.foto.
    Není to vono ale je to lepší než nic.

      Nsumec 1950 - Profil | Ne 30.3.2014 16:34:46

      Magič >> Mrkni Vydrákovi na kartu,nedávno to tady ukazoval.

        NMagič - Profil | Ne 30.3.2014 16:25:18

        sumec 1950 >> Ok.Poslal by si mi prosím foto do SZ.Díky

          Nsumec 1950 - Profil | Ne 30.3.2014 16:17:30

          Magič >> Už nemám na víc ani jedno.Pro Romana jsem ho schovával snad od podzimu,až tam budu mít cestu kolem něj.Ve čtvrtek na to došlo.Mám od něj ale ty mosazný,tak kdyby jsi chtěl?

            NMagič - Profil | Ne 30.3.2014 15:50:33 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            sumec 1950 >> A nemáš tam madýlko i pro mě :-))

              Nsumec 1950 - Profil | Ne 30.3.2014 15:36:01

              : vydrák >> Jo,to dám,akorát nevím kdy.

                N: vydrák - Profil | Ne 30.3.2014 15:20:03

                sumec 1950 >> Tondo,na tom nic není.
                Jsi šikovnej a tohle dáš levou zadní:-)

                Tak,a teď jdu natírat loď.
                Ačkoliv ctím tradici nedělního nic nedělání,tak jak nám přikazuje desatero,dnes udělám vyjímku.

                  Nsumec 1950 - Profil | Ne 30.3.2014 15:14:05

                  : vydrák >> Paráda.Nechceš mi dát dohromady taky dva HUDSONY.Mám tady rozebraný tři nebo čtyři?

                    N: vydrák - Profil | Ne 30.3.2014 15:07:42 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    sumec 1950 >> Tondo,tak sem konečně dneska dal na Hudsona original madýlka.
                    Díky tobě:-)

                      Nsumec 1950 - Profil | Ne 30.3.2014 14:10:28

                      : vydrák >> Rozumíš tomu dobře.Ten stojan je určený pro jiné pruty.Použil jsem ho jen aby bylo vidět,jak je ten bambusák rovný.

                        Nsumec 1950 - Profil | Ne 30.3.2014 14:05:35

                        Hardyman >> Honzo,to není guma,ale plastová koncovka.To bodlo se dá kvůli přepravě vyšroubovat.

                          N: vydrák - Profil | Ne 30.3.2014 14:05:17

                          sumec 1950 >> Máš to vyrobený na zapíchnutí dál od břehu,jestli tomu dobře rozumím.

                            Nsumec 1950 - Profil | Ne 30.3.2014 14:03:43

                            : vydrák >> Ten držák je moje výroba,mám dva.

                              NHardyman - Profil | Ne 30.3.2014 14:02:50

                              sumec 1950 >> Držák navijáku jsi měl posunout dopředu je moc vzadu až budeš tahat větší rybu upadne ti ruka. Je to šílená páka takhle dozadu to mohl namontovat nerybář jinak to není možné...

                                N: vydrák - Profil | Ne 30.3.2014 14:01:36

                                Hardyman >> Není špatná,taky jsem jí používal.
                                A docela dlouho,12 koleček se jen tak nevypleská:-)

                                  NHardyman - Profil | Ne 30.3.2014 13:59:53

                                  : vydrák >> Kupoval jsem Lesku okolo roku 1980 tak asi. Jenom vím, že jsem náš silon dal pryč a šla na řadu Leska.

                                    N: vydrák - Profil | Ne 30.3.2014 13:59:52

                                    sumec 1950 >> Ten držák prutu je epesní,ten se mi líbí:-))
                                    To budou Tondo Vltavský štiky vejrat na drát!

                                      N: vydrák - Profil | Ne 30.3.2014 13:56:16

                                      Hardyman >> Já tu Lesku koupil až po roce 1990 v obchodě ve městě.
                                      Jednalo se o výprodej starých zásob,neboť s otevřením západního trhu nikdo neměl už o východoněmeckej vlasec zájem.
                                      Koupil jsem tenkrát myslím 3 balení za cenu kolem 20Kč/balení.Už si to přesně nepamatuju.

                                      Zázrakem 1 kompletní balení přežilo do dnešní doby a musím říct,že jsem ještě nikde neviděl že by ho někdo kromě mě vlastnil:-)

                                        NHardyman - Profil | Ne 30.3.2014 13:53:33

                                        sumec 1950 >> Tondo bodec vražený přes gumovou koncovku vidím prvně to bude asi tvůj zlepšovák.

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly