Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

NHardyman - Profil | Ne 30.3.2014 13:51:31

: vydrák >> Ahoj Romane, připomněl jsi mi když jsem si lesku jako malý kluk kupoval ve Vodičkově ulici. Prodejna byla hned vedle prodejny Frionor. Sestavu Hardy mám asi rok. Prut Marquis se začal vyráběl počátkem devadesátých let a naviják Hardy Cascapedia byl v roce 1928 novinkou. Naviják na fotce je nový, ale ve starém vzhledu on se vlastně vyrábí celou dobu skoro beze změn.

    N: vydrák - Profil | Ne 30.3.2014 13:49:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    TOKOZ reklama už tu dávno nebyla.

      Nsumec 1950 - Profil | Ne 30.3.2014 13:47:32 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Připraven na retrosezonu.

        N: vydrák - Profil | Ne 30.3.2014 13:37:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Taktéž něco přidám (dělal jsem dneska pár fotek a prohlížel starý čas. Rybářství)
        Něco pro obyčejnýho československýho rybáře bez Tuzexovýho konta:-)

        Honzo,ta sestava Hardy,to je nový přírůstek?
        No je to teda nádhera.

          NHardyman - Profil | Ne 30.3.2014 13:05:10

          Černá barva s leštěným hliníkem naprostá klasika a elegance...

            NHardyman - Profil | Ne 30.3.2014 13:03:29

            kkkarlos >> Lesk jako blesk...naviják, který není lakovaný také špatně nevypadá.

              NVosa - Profil | Ne 30.3.2014 11:58:04

              kkkarlos >> Kájo, nechávám vše na tobě. Bylo mi jasné že to nebude jen tak, určitě na to nespěchám. Zatím moc dík, jdu také něco dělat.

                Nkkkarlos - Profil | Ne 30.3.2014 11:09:31

                Rasto. >> Teď tak na to pořádně koukám, nelítá Ti ta cívka když ji nasadíš a zacvakne, na ose nahoru a dolů ? Pokud ano , tak to vyřeš podložkou , zdá se mi (podle té fotky) že tam máš už dost velké opotřebení na tom ozubení.

                  Nkkkarlos - Profil | Ne 30.3.2014 10:44:35

                  Rasto. >> No jestli to bude tím, tak by mělo být vidět buď to na tom ozubení nebo té troj úhelníkové západce opotřebení. Pokus se nějak vymezit tu vůli ať ta západka tolik na té ose nelítá. Já myslím že by to mělo být tím, pokud né tak napiš.

                    NRasto. - Profil | Ne 30.3.2014 10:11:09

                    kkkarlos >> presne to napadlo al mna..ono to tam volne chodi hore dole..netusim ci tam nepatri nejaka pruzina ktora by to bud tlacila hore alebo dole....kazdopadne to ozubene kolo na cievke je pomerne vysoke...skusim sa s tym pohrat

                      Nkkkarlos - Profil | Ne 30.3.2014 8:26:52

                      Vosa >> Pepo neboj dostane i čudlík :-) . Jen ho zatím nemám, ale stále řeším dilema ohledně překlapěče tady na tomhle. Víš jak tam byly naletovány ty držáčky ? Tak oba maj servaný závit a stále váhám jestli je nalepit nebo udělat fungl nové. Co se toho druhého týče, tak jsem měl obavy, že bude chybět nějaký zoubek na převodu. Ale je to v pohodě, jen jak jej někdo předemnou jako že generálkoval, tak jej špatně poskládal. Na tom musím poniklovat nějaké drobnosti a udělat pružinku překlapěče. Tu jsem vzal do toho chudáčka, páč v něm byla strašná slátanina z tlustého drátu.....

                        NVosa - Profil | So 29.3.2014 23:44:14

                        kkkarlos >> Poznavam,to je ten puvodni chudacek.Budes tam davat i ten chybejici cudlik dorazu preklapece?Myslim ze to bude fungovat i bez nej...Co vlastne bylo s tim druhym co zadrhaval?Jsi fachman,jsem zvedavy az budou oba komplet:-)

                          Nkkkarlos - Profil | So 29.3.2014 22:10:43 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Vosa >> Nehoním se, jen už to chci mít hotový ať se taky konečně kouknu k vodě :-) . Poznáváš......

                            NVosa - Profil | So 29.3.2014 21:06:19

                            kkkarlos >> Karle, hlavně se nehoň, nechci tě mít na svědomí:-)
                            Byl jsem si dnes zamušit a místo pstruhů 2x kapr. Zdolávačky nádherný a dlouhý, patnáctka vlasec a pětkovej proutek. vložil bych fotku, ale nebylo to na retro cajk. Byly to moc pěkné dvě hodinky u vody a pak jsem musel do práce:-(

                              Nkkkarlos - Profil | So 29.3.2014 20:36:18

                              Rasto. >> Ahoj, promiň že až takhle pozdě, ale tvořil jsem něco pro Pepíka v garáži. Koukám na ty fotky a napadá mě jediná věc, a to ta že ten zobáček který je na protější straně brzdy spadne buď to nad nebo pod ozubení na cívce. Pokus se to přeměřit jestli to nemůže být tím, jinak budeme hledat dál ...

                                NTEZAR - Profil | So 29.3.2014 19:00:37

                                Ziggy >> Na Jarove-u jednoho pana.Koupil jsem tam jeden mensi Ambidex.

                                  NRasto. - Profil | So 29.3.2014 16:29:28

                                  kkkarlos >> tak skusim ci to bude lepsie...ak to nebude stacit tak budem musiet zobrat normalny fotak a notebook

                                    NHardyman - Profil | So 29.3.2014 10:13:59

                                    Mates PB >> Není značené výrobce je anonymní. Mám ještě dva modely a ty mají pouze značení země původu. Made in England.

                                      NMates PB - Profil | So 29.3.2014 10:02:23

                                      Hardyman >> Ahoj, to kolečko je Allcock?

                                        NHardyman - Profil | So 29.3.2014 10:01:39

                                        kunnan >> Naviják jsem obdivoval už když jsi ho koupil. Krabička a ještě značení TOKOZ.

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly