Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

N: vydrák - Profil | So 22.3.2014 16:13:44

sumec 1950 >> 80-tý leta.
Ta Ryna je celkem zachovalá,koukám.

edit: musím jít něco dělat.

    Nsumec 1950 - Profil | So 22.3.2014 16:12:45

    : vydrák >> Dobrá informace,já se přispůsobím.Nevíš jak je starý ten URAN ?

      Nsumec 1950 - Profil | So 22.3.2014 16:07:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      RYNA a URAN

        N: vydrák - Profil | So 22.3.2014 16:07:20

        sumec 1950 >> Díky moc Tondo.
        Nadcházející tejden mám odpolední,takže budu k dosažení pouze dopoledne.

          Nsumec 1950 - Profil | So 22.3.2014 16:03:28

          : vydrák >> Romane,madýlko mám pro tebe přichystaný.Nadcházející týden to vemu přes Milevsko.Zavolám dopředu,který den to bude.

            Nsumec 1950 - Profil | So 22.3.2014 15:58:53

            Dneska jsem začal rozebírat hromady prutů.Upoutal mě krásný malý bambusáček značený RYNA,a SONA-URAN 325 cm 100-200 gr.

              N: vydrák - Profil | So 22.3.2014 15:33:56 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Navijáček jsem scháněl k dotvoření sestavy k prutu který mám od podzimu.
              Druhý madýlko navijáku nemám,proto jsem zvolil prozatím madla mosazná. Hudson šlape jak hodinky!
              Retru a Petru zdar.

                N: vydrák - Profil | So 22.3.2014 15:25:58 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Hudson Stibůrek.
                Koupil jsem naviják v retro bazaru za velmi solidní peníze.Naviják prošel lehkou repasí,tak posílám pár fotografií k porovnání.

                  N: vydrák - Profil | So 22.3.2014 15:19:09 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Druhé dílo je Bardounovo - Chytání ryb přívlačnou udicí.
                  Stav knihy velmi pěkný.

                    N: vydrák - Profil | So 22.3.2014 15:15:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    V knize jsou svázané dvě díla. První je Velíkovo - Chytání ryb na udici.

                      N: vydrák - Profil | So 22.3.2014 15:14:05 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Nejnovější přírůstky ve sbírce.

                        Ntokoz11 - Profil | So 22.3.2014 15:00:03

                        kkkarlos >>Díky já mám právě kolikrát korky tak okousaný od myší že tak třeba půlka chybí ale snažím se toho ceo nejvíc zachtánit jinak to dělám stejně a brousím to na soustruhu je to o dost mín práce :D

                          Nkkkarlos - Profil | So 22.3.2014 14:57:43

                          tokoz11 >> Martine, tak to ti neporadím :-( . Tenhle na tom prutu je ten původní. Snažil jsem se ho posundávat, abych ho moc neponičil. Ale stejně pár kousků zůstalo podélně rozpůleno. Když si s tím při skládání pohraješ, tak to potom není poznat. Samozdřejmě po nalepení zatmelit a přebrousit, nejlépe na soustruhu.

                            Nkkkarlos - Profil | So 22.3.2014 14:50:08

                            Karhu >> Jo chtěl :-) , páč jsem se zařekl , že jen štípáky. Holt už jsem to porušil , tímhle a ještě dvouma laminátovýma SOLama .

                              Ntokoz11 - Profil | So 22.3.2014 14:33:17

                              kkkarlos >> krásná práce jinak měl bych otázku kde se dá ten korek sehnat ?

                                NKarhu - Profil | So 22.3.2014 13:48:10

                                kkkarlos >> Karle pěkná práce,no a to jsi ho chtěl píchnout k angreštu :-)

                                  Nkkkarlos - Profil | So 22.3.2014 12:24:24 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Tak očista dokončena, největší pakárna byla sundat spojky. Respektive povytahovat zajišťovací hřebíčky a poshazovat starý korek z rukojeti. Zde je výsledek s přelepeným korkem a nově nalepenýma spojkama.

                                    NMagič - Profil | So 22.3.2014 11:08:54

                                    Ziggy >> Díky Petře.

                                      NMagič - Profil | So 22.3.2014 11:08:35

                                      sumec 1950 >> Jo večer (22h.) pošlu,ted' mažu na rybky.

                                        Nsumec 1950 - Profil | So 22.3.2014 0:06:18

                                        Ziggy >> Dobrá.

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly