Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

NLSD - Profil | Út 24.4.2012 19:59:41 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Tak si myslím, že celkem třináct mušáků ze štípaného bambusu je nešťastné číslo. Asi s tím něco provedu
:-)))

    Nesoxx - Profil | Čt 19.4.2012 10:30:52

    VYDRA, druh 1049 a 1050 - hlavatková a štiková třpytka podlouhlého stočeného tvaru, s vlnitým chodem a s trojháčkem
    VYDRA, druh 100 - pstruhová a okounová třpytka úzkého tvaru, stočená, montovaná, jednoháčková s umělou muškou nebo trojháčkem ( Katalog RYNA 1960 )

      Nesoxx - Profil | Čt 19.4.2012 10:26:17

      1j1h1g2f23f >> název je VYDRA, prokazatelně původních Re-fly se mi podařilo sehnat zatím 8 kousků ( horní řada ), těch RYNA bude samozřejmě víc. Osobně jsem je nikdy nezkoušel, katalog uvádí, že mají vlnitý chod ...

        N1j1h1g2f23f - Profil | Út 17.4.2012 21:55:23

        esoxx >> To je pěkný kousek.Je zajímavé,že tyhle typy kroucených třpytek se ještě dají nejsnáze sehnat. Zřejmně šli v té době dobře na odbyt a fungovaly.Mohla by to být inspirace pro současné výrobce.A nebo nefungovaly a ležely v krabičkách bez použití. Ostatní asi zůstali ve vodě.Těžko říct.

          Nesoxx - Profil | Ne 15.4.2012 20:51:33

          1j1h1g2f23f >> tak to se máš, já ho viděl jen dvakrát origo, nedávno byl i na Aukru, ale v bídném stavu. Rotační třpytky Re-fly zřejmě značené nebyly, mám jich pár na kartách s logem a nejsou signované. Je alespoň možné podle nich porovnávat další, mají určité markanty, jak říká kolega jarohardy. Tady posílám jeden poslední "úlovek" s pěknou signací ...

          Cudla - ® >> je to kus dřeva, až ho zprovozním, chtěl bych to s ním taky zkusit.

          Tak Petrův ...

            NCudla - Profil | Ne 15.4.2012 20:36:39

            Poslední ještě chytá pod Prahou na Berounce odvážel si ho známej.používá ho na houpačku.

              N1j1h1g2f23f - Profil | Ne 15.4.2012 20:31:54

              esoxx >> Katalog mám original v dobrým stavu, ale zatím ho nechci prodat. Spíš mě láká sehnat věci, které tam jsou. S těma třpytkama re-fly máš pravdu. Značené jsou k sehnání velice poskrovnu.B.

                Nesoxx - Profil | Ne 15.4.2012 20:30:56

                Cudla >> moc dík za info. Mít stroj času, hned bych jich pár koupil :-)

                  NCudla - Profil | Ne 15.4.2012 20:27:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  esoxx >> Tyto pruty jsme kupovali u Vitáska v Praze 1971-2.Stáli kolem 55kčs.Perlička dali se na místě kompletovat,horní díl tvrdší nebo měkčí,spojky byly na všech stejné.Naviják si přidělával sám ,musel jsi si dokoupit šinku nebo ho přidělat izolačkou.

                    Nesoxx - Profil | Ne 15.4.2012 20:19:06

                    HRON, druh 1005.
                    Štiková třpytka lžičkového tvaru, se šupinkami, s trojháčkem.
                    Provedení: niklovaná, černě niklovaná, mosazná, barevně lakovaná.
                    Velikost lžičky: 55 mm.
                    Váha třpytky: 15 g.
                    Re-fly a RYNA

                      Nesoxx - Profil | Ne 15.4.2012 20:11:16

                      1j1h1g2f23f >> zdar, krásná inspirace .... Jen bych třpytky Re-fly radši uložil do depozitu, je jich už málo :-) Tento katalog mi dosud chybí, máš ho origo ?

                        Nesoxx - Profil | Ne 15.4.2012 20:06:45

                        Všem retro muškařům přeji úspěšné zahájení !

                          N: vydrák - Profil | Ne 15.4.2012 9:56:56

                          Petr26 >> Tak ať ryby berou!:-)

                            NPetr26 - Profil | Ne 15.4.2012 9:50:55

                            : vydrák >> Ahoj, tak jsem tu na mrku nakonec sehnal za 120,-Kč funkčního Reexe, takže jsem ho vzal.

                              N1j1h1g2f23f - Profil | Ne 15.4.2012 0:12:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Zdravím. Pro inspiraci s čím k vodě jsem nafotil rybařinu z katalogu Bílá Labuť rok 1950.

                                Nesoxx - Profil | St 11.4.2012 21:43:20

                                jarohardy >> zdar, tady posílám foto třídílného bambusáku RYNA, délka 480 cm, vše origo, jen nemá žádné známky po držáku navijáku, zřejmě se takto prodával. V katalogu je podobný druh 115.

                                  Nesoxx - Profil | St 11.4.2012 21:28:44

                                  : vydrák >> dík za fotku těch kleští, jako bys tušil, že mě berou moudráky ...
                                  :-)

                                    Nesoxx - Profil | St 11.4.2012 21:25:42

                                    Cardinal >> moc pěkná sestava na pstruhy, umím si představit, jak se těšíš :-) Lovci pruhatců si holt musí ještě počkat, chjo ...

                                      NCardinal - Profil | St 11.4.2012 15:25:20

                                      : vydrák - T.Karel: ďakujem....

                                        NCardinal - Profil | St 11.4.2012 15:23:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Tak som ich dnes nalakoval druhý krát, vyvesil, počkám a pôjdem testovať.

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly