Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

NT.Karel - Profil | St 11.4.2012 14:50:19

Cardinal >> Vypadá to moc dobře

    NCardinal - Profil | St 11.4.2012 10:22:02 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Tak, ešte jeden krát nalakujem a do začiatku sezóny som pripravený.

      N: vydrák - Profil | Út 10.4.2012 20:01:21

      Cardinal >> Odvedl si kus poctivý práce,moc hezký!

        NCardinal - Profil | Út 10.4.2012 19:54:29 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        : vydrák - 10.4.2012 18:58:33 : rád by som zodpovedal na otázku, no prút bol bez označenia, žiadne znaky. Dal som ho trochu do pucu - nový kabátik, vyviazal, nejaké to očko. Bývalý majiteľ vraj mal prút od nejakého zahraničného návštevníka. Inak má 285cm, držák navijaku nemá šroubenie, len objímky.

          N: vydrák - Profil | Út 10.4.2012 19:31:29

          Petr26 >> Na podobné opravy se používají kleště tzv.nosovky.

            NPetr26 - Profil | Út 10.4.2012 19:28:49

            vyky >> O.K. udělám to tedy takhle.Kombinačkama se tam nevlezu, ale upravím si starý kleště.Díky

              Nvyky - Profil | Út 10.4.2012 19:12:26

              Petr26 >> Zdar, nedávej tam nějakou náhražku protože ti to nebude makat. Vydře ti to tu drážku. Zkus se tady na diskusi zeptat jestli někdo nemá starý navijáček na díly. Ten šteftík se dá vyšroubovat je tam jemný závit. Povol to normálně kombinačkama.

                N: vydrák - Profil | Út 10.4.2012 18:58:33

                Cardinal >> Parádní sestava kolego,co je to za proutek?

                  NPetr26 - Profil | Út 10.4.2012 15:36:32

                  : vydrák >> vyky - Tak jsem se teď na to koukam a na té hřídeli je ten šteftík asi ulomenej, protože je tak cca 1,5mm dlouhej a to nestačí na to aby zalezl do toho vodiče.Zkusím to vyšroubovat a nahradit ho jiným šroubkem,nebo červíkem do kliky.

                  Tak detajlní foto se mě boužel nepodařilo udělat.

                    NCardinal - Profil | Út 10.4.2012 15:18:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Trochu niečo na oživenie, len škoda, zže nemôžem von.

                      NPetr26 - Profil | Po 9.4.2012 20:37:50

                      Díky moc kluci!Zítra na to kouknu, ale asi to bude ono s tím šteftíkem na hřídelce.Dám pak vědět.

                        N: vydrák - Profil | Po 9.4.2012 18:39:53

                        Petr26 >> Koukni se znovu na převod.
                        Skrz tělo navijáku vede hřídelka.Na jedné straně hřídelky je cívka,na druhé - dole v převodu je takový šteftík (čep).Ze spoda toho ozubeného kolečka je drážka,v které ten šteftík (čep) jezdí a vykonává ten vačkový pohyb.Pokud je šteftík mimo nebo je drážka v ozubeném kolečku poškozená,nebude to fungovat.Je to jednoduché. Ať se práce podaří.

                        edit:tak jsem druhý:-))
                        (hledal jsem fotky rozebranýho reexe,ale už je nemám)

                          Nvyky - Profil | Po 9.4.2012 18:31:57

                          Zdar, Reex mám rozhozený na prvočinitele. Na osičce, která zvedá cívku je na konci v navijáku kolmý količek, ten zapadá do té kruhové prohlubně v ozubeném kolečku, pohybem v té kruhové drážce se zvedá cívka: jedna možnost je, že ti nesedí ten kolíček v té drážce tzn. že máš špatně nasazené ozubené kolečko, nebo tam ten kolíček vůbec není - nemáš moc kvalitní foto, tak se z toho nedá určit chyba. Zkus to lépěji nafotit. Jinak mě už nic nenapadá, je to tak jednoduchý naviják, že se tam nedá nic po....t. Vyky

                            N: vydrák - Profil | Po 9.4.2012 18:28:38

                            Raketýr >> Viděl jsem v přívlači - hezkej kousek v pěkném stavu.
                            Taky jsem nad tím přemýšlel,zda ho nemám načernit.Ale stejně bych ho musel zbavit rzi a načernit ho můžu kdykoliv.
                            Je to nejjednodušší cesta jak vrátit zrezlýmu kusu lesk a slávu:-))

                              NRaketýr - Profil | Po 9.4.2012 18:25:48

                              : vydrák >> Vypadá to dobře, já právě takové kolečko dostal tak ho asi taky vyleštím, i když by mělo být černé.

                                NPetr26 - Profil | Po 9.4.2012 18:10:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Ahoj, prosím vás radu.

                                Našel jsem na chatě tento starý Tokoz naviják a nevyjíždí/zajíždí cívka.
                                Nevypadá že by tam bylo něco utrhlýho nebo špatnýho.
                                Mechanismus je uplně jednoduchej, ale nemůžu na to přijít.Nerad bych ho vyhazoval.
                                Přikládám foto, kdyby někdo věděl v čem je závada tak bych byl vděčný.

                                Díky

                                  N: vydrák - Profil | Po 9.4.2012 18:10:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Raketýr >> Dík Milane.Leštil jsem co šlo :-))

                                    NRaketýr - Profil | Po 9.4.2012 18:06:08

                                    : vydrák >> Pěkný Romane, leštils je i ze zadní strany?

                                      N: vydrák - Profil | Po 9.4.2012 18:01:36

                                      Hardyman >> Přesně tak,to není práce:-))

                                        NHardyman - Profil | Po 9.4.2012 17:45:32

                                        : vydrák >> Je vidět, že pracuješ i o svátcích, ale to není vlastně žádná práce, ale záliba....

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly