Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

N: vydrák - Profil | Po 9.4.2012 17:24:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Dneska jsem po obědě z dlouhé chvíle vyleštil dvě kolečka,která byla docela v hanebném stavu.Tak posílám foto. (větší kolečko je Tokoz,menší Rousek) Retru a Petru zdar

    Nvyky - Profil | Ne 8.4.2012 20:41:48

    Zdar retraři odborníci, mám dotaz, nemáte někdo katalog firmy Sona nebo přehled modelů prutů, které se vyráběly v letech 1975 až 1989? Mám na mysli pruty serie Alfa mušák, beta, gama malý teleskop, delta dlouhý teleskop, éta a tak podobně, uvítám i případné foto nebo další data, ofocené štítky a pod. . Získal jsem nějaké neoznačné pruty a dávám dohromady co to je zač. Mám těch soňáků už několik a chtěl bych dát dokupy celou serii z doby "laminátové". Díky všem.

      N: vydrák - Profil | Pá 6.4.2012 18:25:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Oprášil jsem dnes několik navijáků a udělal jsem pár fotek.Tak třeba tato by mohla být zajímavá :
      REEX aneb jak šel čas..

        NT.Karel - Profil | St 4.4.2012 20:44:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Malý a velký Tokoz

          Nvenca1 - Profil | St 4.4.2012 7:50:08

          esoxx >> Dovezl mi to soused, který makal na Orenburgu. Podobné marmyšky taky vlastním.

            N: vydrák - Profil | Út 3.4.2012 20:44:24

            esoxx >> Moc pěkný.
            Apropo - 16.6 se blíží,tak je to třeba někde povodit:-)))

              Nesoxx - Profil | Út 3.4.2012 20:42:40

              Máchovo jezero, české moře, jak bývá někdy nazýváno pro své rozsáhlé písečné pláže, přitahuje rok od roku stále více návštěvníků. Nejsou to jenom rekreanti, výletníci nebo milovníci koupání, jsou to také rybáři. Rybolov na Máchově jezeru je velmi oblíben. Zblízka i zdáli se rybáři sjíždějí na motocyklech, autem i vlakem. Státní rybářství v Doksech umožnilo rybolov všem zájemcům tím, že vydává jednodenní, týdenní i celosezónní povolenky za poplatek velmi výhodný, který se každému rybáři vyplatí, neboť nikdo z nich neodchází od jezera s prázdnou. Máchovo jezero je dobře zarybněno, a to všemi běžnými rybami.
              Abnormální kusy tu ovšem nejsou, neboť pravidelně za tři roky je konán výlov jezera, které je vlastně rybníkem. Při rybolovu bývají uloveny dvoukiloví až tříkiloví kapři. Jeden rybář měl to štěstí, že v poměrně malé chvíli ulovil tříkilovou štiku a dvoukilového úhoře. Jsou však i těžší úlovky. Nyní nasazuje Státní rybářství v Doksech do Máchova jezera i sumce ze svých líhní, takže rybáři se mají na co těšit. Úseky rybolovu bývají velmi početně obsazeny, zvláště o nedělích. Na podzim, kdy skončí u Máchova jezera rekreace, osiří hladina i pláže. Jen rybáři vysedávají na jeho březích jako nejvěrnější návštěvníci.
              Kdo jednou poznal půvab Máchova jezera rád se k němu vrací. (1960 )

              Petrův ...

                Nesoxx - Profil | Út 3.4.2012 20:31:11

                heras77 >> no jistěěěěě ! Sranda byla hlavně po záseku :-)

                  Nesoxx - Profil | Út 3.4.2012 20:29:51

                  : vydrák >> dík, tenhle typ přezdívám pracovně "Vlaštovka" :-) Docela by mě zajímalo, jak chodí ...

                    Nheras77 - Profil | Út 3.4.2012 20:28:02

                    esoxx >> to byla povinnost je mít na prutě :-)

                      Nesoxx - Profil | Út 3.4.2012 20:26:24

                      heras77 >> ty očko/policajty si moc dobře pamatuju :-)

                        N: vydrák - Profil | Út 3.4.2012 20:22:35

                        esoxx >> Gratuluju k přírůstkům,moc zajímavý kousky!

                          Nheras77 - Profil | Út 3.4.2012 20:21:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          a ještě něco

                            Nheras77 - Profil | Út 3.4.2012 20:19:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Dneska se mi dostalo pár věciček do ruky :-)

                              Nesoxx - Profil | Út 3.4.2012 20:13:32

                              Nový přírustek ve sbírce RYNA:
                              DUNAJ - úspěšný dunajský dřevěný wobbler k lovu všech dravých ryb, velmi pohyblivý a dráždivý. Jednodílný, montovaný s 2 trojháčky, pestře malovaný. Velikost 70 mm, váha 15 g.

                                Nesoxx - Profil | Út 3.4.2012 20:07:44

                                Nový přírustek ve sbírce RYNA:
                                DUNAJ - úspěšný dunajský dřevěný wobbler k lovu všech dravých ryb, velmi pohyblivý a dráždivý. Jednodílný, montovaný s 2 trojháčky, pestře malovaný. Velikost 70 mm, váha 15 g. Je také zajímavý méně častým úchytem trojháčku.

                                  Nesoxx - Profil | Út 3.4.2012 19:52:36

                                  Cardinal >> hlavně je to o šikovnosti a trpělivosti, na čas já se jenom vymlouvám :-)

                                    NCardinal - Profil | Út 3.4.2012 19:44:35

                                    esoxx - 3.4.2012 19:32:04 : ono to príde samo, je to také potešenie. Vyväzovanie nie je až také ťažké, skôr náročné na čas.:-)

                                      Nesoxx - Profil | Út 3.4.2012 19:43:41

                                      V uplynulých dnech uviděli Pražané zajímavé věci. Kde se vzalo, tu se vzalo, přijelo dodávkové autotaxi a v něm dva lidé. Zastavili na předem stanoveném místě a z kulatých oválných soudečků začali hadičkou stáčet do připravených nádob podivný obsah: malé čilé rybičky. A jak to v Praze bývá, zastavovali se kolem auta zvědaví chodci, kteří toto počínání nemohli dost dobře pochopit. Otázky jen pršely: „Co je to? Co to máte? Bude se to prodávat? Mohl bych dostat pár rybiček do akvária?“ apod. Rybáři, kteří se na tuto brigádu přihlásili, když předtím prošli odborným školením, nestačili odpovídat.
                                      Vysvětlení bylo jednoduché. Městská pobočka Čs. Svazu rybářů v Praze zajistila letos pro jarní osazování svého povodí 2.500.000 kusů štičího plůdku z líhní z Tábora a Žichovic. Pracemi při vysazování byli pověřeni všichni hospodáři místních organizací. Pomohli ovšem i další členové. Trvalo to celý týden než vysadili mladé štičky na povodí městské pobočky, a proto byla vítána i vydatná pomoc pražských autotaxi. ( 1960 )

                                        Nesoxx - Profil | Út 3.4.2012 19:43:00

                                        Každý čtvrtek večer se scházejí na Vinohradech rybáři z Prahy 12, aby tu v „rodinném kruhu“ pobesedovali. A tak je možno zde strávit nejen mnohé příjemné hodiny, ale i se náležitě poučit od rybářů, skutečných přeborníků. V sezóně pak pořádají Vinohradští zájezdy do krásných a bohatě zarybněných míst, kam je všude doprovází dobrá nálada.
                                        Není to jistě špatný způsob výměny názorů a zkušeností, který se řídí sezónou a roční dobou. ( 1960 )

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly