Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

Nesoxx - Profil | Út 3.4.2012 19:32:04

Cardinal >> moc pěkná práce ! Mám taky jeden proutek, který bych chtěl zrenovovat, ale když vidím to vyvazování, nějak si netroufám :-)

    Nesoxx - Profil | Út 3.4.2012 19:29:43

    venca1 >> pěkná kolekce třpytek, v kterém univermagu jsi je sehnal ? Přidám kolekci marmyšek z téže země ...

      Nmumo1 - Profil | Út 3.4.2012 19:15:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      jarohardy >>

        Njarohardy - Profil | Út 3.4.2012 19:02:51

        mumo1 >> třeba detaily překlapěčů,vnitřek pod cívkou a jiné detaily.

          Nmumo1 - Profil | Út 3.4.2012 19:01:02

          jarohardy >> No ráno jste se mne vy už ptal a já odepsal jaké foto?

            Njarohardy - Profil | Út 3.4.2012 18:50:59

            mumo1 >> já bych se optal prodejce přímo na aukro.Chtělo by to víc fotek ,hlavně detailů. podle těch třech se to poznat dá velmi těžko.

              Nmumo1 - Profil | Út 3.4.2012 18:10:22

              Poradí,pozná někdo co je to za naviják?
              http://im.aukro.cz/stary-navijak-neoznacen-i2246090​077.html

                Njarohardy - Profil | Út 3.4.2012 16:23:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                moje dílna ,více info na www.rybarskybazar.freepage.cz

                  NRasto. - Profil | Út 3.4.2012 16:08:38

                  Cardinal ahoj,kde si zohnal prosim ta niete na opravu toho Tokozu?Presne take potebujem..Dik

                    NCardinal - Profil | Út 3.4.2012 15:15:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Tak som dnes začal lakovať. Prívlačák a mušák 1 krát nalakovaný, vyvesený, po uschnutí nalakujem ešte raz a pôjdem testnúť. Základ je, nechať dobre preschnúť.

                      NLC - Profil | Po 2.4.2012 18:56:05

                      1j1h1g2f23f >> Jeste ho chci promazat, cisteni uz probehlo.
                      Jeste jednou diky.

                        N1j1h1g2f23f - Profil | Po 2.4.2012 18:24:39

                        LC >> Tak teď je to origo jak má být.Pěkný kousek.

                          NLC - Profil | Po 2.4.2012 13:34:16 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          1j1h1g2f23f Diky za klicku, uz je to komplet.

                            NT.Karel - Profil | Ne 1.4.2012 17:33:34

                            jarohardy >> Moc děkuji za info ,hned si to uložím do evidence :-)

                              Njarohardy - Profil | Ne 1.4.2012 17:06:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              T.Karel >> Zdravím pane kolego. Pomůžu Vám s určením navijáků co jste sem dal na fotkách.Některé jsou zajímavé kousky.
                              První pr. 100 mm je DAM 5000 -4 inch. cca rok 1938 nesignovaný.
                              Druhý je už Tokoz po znárodnění SOL ,SOL tyto navijáky signoval dole na patce zevnitř. Tuším že je Tokoz smontoval ze zabavených dílů v SOL,ale nesměla tam být značka a další výrobu již nerealizoval,protože nikde v katalogu není pro tento naviják žádné číselné označení.
                              Třetí je DAM Truta 5200 1/2 ,cca rok 1937
                              Čtvrtý je Tokoz po znárodnění Rouska.Rousek je signovaný na matici . Tokoz je prodával pod označením 107B.

                                N: vydrák - Profil | Ne 1.4.2012 13:18:53

                                kožich007 - 31.3.2012 20:41:12 >> No paráda,hezky jsi je tam seřadil:-)) Budu muset něco podobnýho taky vymyslet.

                                  NT.Karel - Profil | So 31.3.2012 22:57:09 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Muškařský naviják asi Rousek nesignovaný ,průměr 80mm

                                    NKUBA - Profil | So 31.3.2012 22:55:08

                                    T.Karel >> máte zajímavý kousky, to se musí nechat

                                      NT.Karel - Profil | So 31.3.2012 22:50:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Muškařský naviják ,nevím kam ho zařadit nápis TRUTTA 5200 průměr 80mm

                                        NT.Karel - Profil | So 31.3.2012 22:41:43 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Muškařské navijáky podle mne SOL ,ale nejsou signované průměr 80mm

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly