Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

NT.Karel - Profil | So 31.3.2012 22:33:31 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Muškařský naviják nesignovaný asi Rousek průměr100mm

    Nvenca1 - Profil | Pá 30.3.2012 22:44:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    esoxx >> Tady je máš v reálu.

      Nesoxx - Profil | Čt 29.3.2012 20:28:28

      Při návštěvě SSSR obhlíží každý rybář velké obchody se sportovními potřebami. Ale i v každém Univermagu najdete v letní době snadno kolekci rybářských prutů, navijáků, vlasců, třpytek a mušek, a to jak na Ukrajině, tak vysoko na severu SSSR, kde je výběr vod takový, že si jej náš rybář nedovede ani představit. Jen samotným Leningradem teče sedm řek a kanálů. A to je ještě na všech stranách mnoho jezer s širokými modrými hladinami. I v zachmuřeném Finském zálivu může rybář ukojit své tužby, neboť četné toky, jež se sem sbíhají, slibují běžný úlovek mnoha druhů „našich“ ryb. V stepně polařských, středně jižních částech SSSR je využita k rybářské rekreaci každá hlubší bažina, hlavně poblíž průmyslových středisek.
      Veletoky, kterých se využívá jako energetických zdrojů, současně slouží k zvelebování rybářství. Jaké v nich musí být možnosti úctyhodných úlovků velkých ryb posuďte z výroby mohutných třpytek, jejichž kolekci předvádí snímek. Vlevo je „blesna“, jak nazývají třpytku vlnkovaného druhu, jejíž zlatočervené lžicovité tělo je 7,5 cm dlouhé, jeden trojháček má i vpředu. Uprostřed je mohutná, široká, silná a dolíčkovaná, rovněž červenozlatá třpytka s označením Jenisej s lžící dlouhou 7 cm a 3,5 cm širokou s mohutným trojhákem, vhodná pro tlamu velké štiky nebo jiného dravce. Na kraji pak je „plíšek“, pojmenovaný výstižně blesna cikcak, který má tělíčko 8,5 cm dlouhé. A dole je ještě ukázka kovové rybičky odpovídající zhruba našim devonům s červenými proužky a hřbetem. Cena těchto velkých třpytek se pohybuje kolem tří rublů. ( 1960 )

        Nesoxx - Profil | Čt 29.3.2012 20:24:36

        Devon BLESK - od roku 1960 vyráběný pod značkou RYNA®

          Nesoxx - Profil | Čt 29.3.2012 20:06:06

          : vydrák >> ahoj, ještě jednou dík. Na tyhle lososí mouchy mám totiž vzpomínku z dětství, kdysi jsem jich pár vyhrál v rybářském kroužku už nevím za co, jen byly balené v celofánu s poloviční kartou. Pamatuju si i jak jsem je časem rozbalil a vychytal, tak teď jsem za každou moc rád ! A ty barvy jsou taky super, to musí každý muškař uznat sám !!!! :-)

            N: vydrák - Profil | St 28.3.2012 21:53:47

            esoxx >> Ahoj Jardo.
            Tak to jsem moc rád, že se ti hodí do sbírky.Dostal jsem je od jednoho staršího rybáře zde z MRKu a myslím,že u tebe jsou v nejlepších rukou.
            Toho lososa si pochopil perfektně! :-))) Měj se a ať se daří.

              Nesoxx - Profil | St 28.3.2012 19:44:23

              Detail s kamarády ...

                Nesoxx - Profil | St 28.3.2012 19:38:22

                Nový přírůstek do sbírky devonů - devon BLESK, měděný, pestrobarevný, ručně malovaný, montovaný na strunovém ocelovém drátu, výrobce DIK Hradec Králové

                  Nesoxx - Profil | St 28.3.2012 19:18:01

                  : vydrák >> Romane, v práci jsem se zbytečně nezdržoval a pádil na poštu, po rozbalení jsem pochopil toho lososa :-)
                  DÍK moc, tyhle origo zabalené lososí mouchy se budou co nejdříve fotit, mám z nich velkou radost !!!

                    N: vydrák - Profil | Út 27.3.2012 20:06:21

                    esoxx >> Herdek,tohle vědět v patnácti,to je teda něco :-))))

                    Jardo měj se a nemáš určo zač.Já děkuju

                      Nesoxx - Profil | Út 27.3.2012 20:04:10

                      : vydrák >> prý chce mít tři děti, tak uvidíme :-) Dnes už musím zmizet, až to přijde, dám ti vědět, díky předem !

                        N: vydrák - Profil | Út 27.3.2012 20:00:15

                        esoxx >> :-))) Tak to je hotovka.

                          Nesoxx - Profil | Út 27.3.2012 19:59:28

                          V loňském roce se chytilo na udici v revírech MO Týn nad Vltavou celkem 8605 kusů ryb o váze 9603,70 kg. Z toho bylo 98 sumců ve váze 991 kg. Jsou to čísla, která svědčí o dobrém zarybnění. A jen proto se mohli Týnští zavázat, že v letošním roce dají na stůl pracujícím 200 kg tržních ryb. Dále odbahní rybník „Paleček“, což jim přinese větší hektarový výnos, obnoví další rybník o výměře 1 ha, na rybníku Račina upraví nové brlení a vykácí porosty, které cloní. Pořídí si též nové sítě, aby mohli zkušebně lovit na řece.
                          To vše jsou závazky k 15. výročí osvobození naší vlasti. ( 1960 )

                            Nesoxx - Profil | Út 27.3.2012 19:58:46

                            : vydrák >> to je klidně možný, anebo si to vynahradím u vnoučat :-)

                              N: vydrák - Profil | Út 27.3.2012 19:57:01

                              esoxx >> Třeba se k tomu vrátí,až přejdou ty telecí léta.

                                Nesoxx - Profil | Út 27.3.2012 19:55:06

                                : vydrák >> máš recht, tak před měsícem si poprvé oškrábal těch pár chlupů pod nosem :-) No s rybama to je těžký, dřív ho to bavilo, odháčkovával mi úlovky, psal si zápisky z lovu, chodil s dědou na rybník, ale teď už nemá trpělivost. Nebudu to lámat přes koleno, samozřejmě že bych byl radši, kdyby jsem chodili společně, ale jsou důležitější věci ...

                                  N: vydrák - Profil | Út 27.3.2012 19:48:25

                                  esoxx >> Tak to už je skoro chlap:-)) Chodí taky s tebou na ryby?

                                    Nesoxx - Profil | Út 27.3.2012 19:47:00

                                    : vydrák >> tenhle slovník moc dobře znám, mému synátorovi táhne na 15 :-)

                                      N: vydrák - Profil | Út 27.3.2012 19:41:23

                                      esoxx >> Díky Jardo. Jsem rád,že to mladýho baví a že když mu dám do ruky starej cajk,že neříká :
                                      - jééé,to je vopruzzz :-)))

                                        Nesoxx - Profil | Út 27.3.2012 19:38:21

                                        : vydrák >> supr fotka, to jsi celý ty - před xx lety :-)
                                        EDIT : udělám pro to maximum :-))

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly