Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

NT.Karel - Profil | Po 26.3.2012 18:43:15 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Jedno minikolečko, asi od DAMU .Ani nevím kam ho zařadit jestli je nebo to není Nottingham ,má to i zarážku zpětného chodu.Když někdo bude vědět víc ,písněte to sem budu rád a děkuji.

    NRaketýr - Profil | Po 26.3.2012 18:43:09

    : vydrák >> To je právě podle mne ta nejkouzelnější rybařina s takovýmhle náčiním, ještě nějakej zapadlej rybníček, tam si sednout do rákosí a pozorovat ten brk jak se houpe mezi lekníny ... ;-)

      N: vydrák - Profil | Po 26.3.2012 18:32:25

      Raketýr >> Díky Milane.
      Bude ho mít mladej na plavanou,dal jsem mu tam to kolečko co je na fotce a ten husí brk.
      Husí brk to je hudba minulosti,tak jsme začínali.Kde ty časy jsou,viď? :-))

        NRaketýr - Profil | Po 26.3.2012 18:30:15

        : vydrák >> Ten bambus z Vysočiny je móc pěknej Romane.

          N: vydrák - Profil | Po 26.3.2012 18:15:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          esoxx - >> Ještě poslední fotografie.
          Včera jsem lakoval Vysočinu.Docela se mi to povedlo (dělal jsem to prvně) ,tak posílám jednu fotečku tzv.ukázkovou :-)))

            N: vydrák - Profil | Po 26.3.2012 18:13:00 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            esoxx - >> Čóveče,takový zátišíčko s Tokoz navijákem a vlaječkou Tokoz vůbec nevypadá špatně.
            Díky za inspiraci :-))

              N: vydrák - Profil | Po 26.3.2012 18:11:27

              esoxx >> Zdar Jardo.
              Tak vlajka dneska přiletěla.Letěla daleko ale letěla správným směrem:-))
              Díky Jardo,budu se ti v nejbližší době revanšovat.Očekávej poštovního lososa :-)))

                NCardinal - Profil | Po 26.3.2012 16:32:24

                Ja si tiež doma viažem všetko ručne, nepoužívam žiadne motorčeky. Chce to nakopnúť, idem na to. Nikam neponáhľam, naštelujem pracovný postup, pohodu. Prúty čo som vlani vyviazal, poopravoval, tak lakovať idem až teraz po 1.4. a otestujem až niekedy v máji. Opravujem len pre seba. Ponuku od iného vlastníka som zatiaľ nemal a neviem či by som sa na to dal. Radšej poradím, ukážem, vysvetlím a nech vyskúša každý sám.:-)

                  N1j1h1g2f23f - Profil | Po 26.3.2012 15:56:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  LC >> Kličku bych měl ,akorát není scela jasné jestli ten naviják co máte je ze starší serie Stabilů nebo mladší. Já mám oba a kličky se liší. Náhradní kličku mám na novější verzi. Porovnejte svůj naviják s fotkami. Starší Stabil má mosazné šroubky na krytech a jinou cívku.

                    NLC - Profil | Ne 25.3.2012 23:52:30 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Pánové, mám dotaz, neměl by z vás někdo zbytečnou originál kličku k tomuto navijáčku?
                    Rád bych ho měl kompletní než ho vystavím na poličku. Dík za každou nabídku, na ceně se snad domluvíme.

                      Njarohardy - Profil | Ne 25.3.2012 22:49:06

                      Hardyman >> já to taky vážu ručně žádný motůrky je to super práce dřív jsem vázal pro sebe nebo známé ale ted to beru i na kšeft když jsem udělal ty opravy. lidi se na to ptají .jak se ti líbí motto???

                        NHardyman - Profil | Ne 25.3.2012 22:44:54

                        jarohardy >> Jardo, ručně vyvazuji, nemám žádné urychlovadlo je to ruční práce. Pan Troníček také vyvazoval ručně pruty, nikam nespěchám bude opraven za měsíc nebo za rok je to jedno. Pruty si opravuji z 99,9% pro sebe a už mi to tak nebaví jako dřív, nemám čas se s tím tolik zabývat.

                          Njarohardy - Profil | Ne 25.3.2012 22:31:30

                          Hardyman >> ještě dnes jsem něco našel na stránkách PANA vazače a je to přesný.
                          Zpráva pro všechny

                          Všechny pruty, které vyrobím osobně kontroluji a posílám pouze v případě, že odpovídají mým vysokým standardům kvality provedení.

                          Pokud na prutu naleznete vadu, které jsem si nevšiml, zdarma ji odstraním.

                          Rád bych ale upozornil všechny, že i když se jedná o ruční a velmi kvalitně odvedenou práci, nemusí být všechny pruty na vlas stejné.

                          Případné rádoby reklamace typu - tato barva je míň červená než vzorek, který jsem viděl nebo prut je trochu křivý(ano, žádný prut není rovný),

                          případně mám pocit, že tady něco klepe - neuznávám, protože nemají vliv na funkci prutu a nemohu je ovlivnit.



                          Prosím - pokud máte pocit, že patříte k zákazníkům, kteří očekávají nemožné, klidně tyto stránky zavřete křížkem vpravo nahoře.

                          Vy ostatní si zde vyberte pruty dle vašeho přání a budete spokojeni na 120%.

                          to all - pokud budete mít pocit, že vám po nějáké době začíná stárnout a bělat lak a budete ho chtít trochu opravit je dobré ve zprávě použít slůvka jako" prosím, nešlo by, mohl by jste, byl bych vám zavázán,
                          místo - je to hnus, co na to řeknou ostatní lidi, takovou reklamu jako já vám nikdo nedělá apod.

                          Já se pak svobodně rozhodnu zda a za kolik to udělám - ne jen za peníze, dobrý akohol je také platidlo i když piju velmi zřídka nebo třeba vepřová krkovice bez kosti, ještě dětské plínky haggies momentálně pro děti do 18kg. bude platit až do konce roku 2012

                          Nebo vás v případě vašeho nevhodného chování pošlu do p....e. ať vám to spraví nějáký "odborník"
                          a pak si klidně pište negativní hodnocení mojí práce



                            Njarohardy - Profil | Ne 25.3.2012 22:28:35

                            Hardyman >> Honzo až bude hotovo pšlu nějakou fotku.Jak vážeš? Ve stolici nebo ručně?

                              NHardyman - Profil | Ne 25.3.2012 22:25:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              jarohardy >> Jardo, moc pěkné jako pobočka firmy TOKOZ v té době existovala různá družstva. Za Tvojí práci se vůbec nemusíš stydět, aspoň co je vidět na fotkách rád se někdy podívám na prut, který jsi opravil. Jardo jen tak dál...

                                Njarohardy - Profil | Ne 25.3.2012 22:03:24

                                esoxx >> to není problém,tyhle pruty se prodávaly bez šínek jenom nazděřované nebo s očkama vyvázané jak to píšou v katalogu.Šínku by jsme tam přivázaly třeba elektrikářskou černou izolačkou aby to bylo retro čechy.

                                  Nesoxx - Profil | Ne 25.3.2012 21:59:54

                                  jarohardy >> když jsme u toho, potřeboval bych poradit s jedním bambusákem RYNA, poslal mi ho Shakespearman. Je to značený origo třídíl, asi 480 cm dlouhý, nejspíš katalog. číslo 115, ale nemá žádný držák navijáku, ani kroužkový a ani stopy, že by na něm byl jiný ( žádné otvory po vrutech ). Chtěl bych ho dát do chytatelného stavu, pošlu ti výhledově foto a potřeboval bych radu, jaký držák by tam pasoval. Dnes už mizím, dík předem :-)

                                    Njarohardy - Profil | Ne 25.3.2012 21:42:29

                                    esoxx >> tak až někdy přijedeš na inspekci sbírky tak uděláme kurz vázání a uvidíš že to nic není jen trpělivost a zručnost .Honza Hardyman by ti to potvrdil.Zatím se tu nikdo jiný s vázáním neukázal.Ty štípáky dělám pro jednoho kolegu odtud z mrku už by to bylo hotový kdybych nemusel udělat reorganisaci celý dílny,abych tam mohl něco dělat.

                                      Nesoxx - Profil | Ne 25.3.2012 21:31:38

                                      jarohardy >> koukal jsem, jak ses do toho pustil, já tohle obdivuju ...

                                        Njarohardy - Profil | Ne 25.3.2012 21:28:34

                                        esoxx >> zdary. to je jenom cvik,pár už jsem jich udělal ,ale až ted jsem si udělal stolici na vyvazování,abych byl in.

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly