Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

NT.Karel - Profil | Út 6.3.2012 19:32:56 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Hardyman >> tak tady posílám ty fotky toho mušáku

    NHardyman - Profil | Út 6.3.2012 18:58:50

    T.Karel >> Mohu Tě požádat o fotku nad rukojetí kde je vyvázání to by mohlo rozluštit výrobce. Pokud bude víc detailních fotek tím lépe.

      NHardyman - Profil | Út 6.3.2012 18:04:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      T.Karel >> Za tu dobu mohla být koncovka vyměněna za jinou, ale na Stibůrka bych sázel. Podstatné je, že je prut v krásném stavu a kdo ho vyrobil je celkem jedno. Prut s navijákem LADAR krásně ladí moc vkusná sestava.

        NT.Karel - Profil | Út 6.3.2012 17:28:22

        Hardyman >> Já si ještě pana Stibůrka pamatuji ,měl krámek a opravnu na Pankráci naproti bývalému Centrotexu .Chodíval jsem k němu,pro Mustady háčky ,woblery Shakespeare Big S a opravoval mi starý Tapíky .Bylo to 79 roce kdy jsem se vrátil z vojny naposledy jsem u něj byl někdy zkraje 82 roku pak jsem se z Prahy odstěhoval.

          NT.Karel - Profil | Út 6.3.2012 17:22:19

          Hardyman >> Teď na to koukám ,není tam nic tmavě zelená až skoro černá gumová koncovka přichycenaná mosazným vrutem .Ten prut je úplně netknutý ten pán po kterám je dbal na to aby měl věci v pořádku mám ho i z pouzdrem ale na tom taky nic není .

            NHardyman - Profil | Út 6.3.2012 16:39:56

            KUBA >> Korek zbrousit, ale pozor opatrně jemným smirkovým papírem zrnitost 400 nebo 600. Hrubý smirek by mohl starý korek vydrolit!!!! Nebo umýt acetonem jde to rychle a nechá to na korku pěknou lehkou patinu.

              NHardyman - Profil | Út 6.3.2012 16:35:34

              T.Karel >> Ahoj, pěkný prut a vypadá, že je v originálním stavu. Podle stylu vyvázání a barvy laku řekl bych, že to bude Stibůrek. Na gumové koncovce značení není???

                NKUBA - Profil | Út 6.3.2012 15:42:33

                T.Karel >> já taky ne, ale ono by to mohlo jít brousnout... jinak vypadá prut pěkně

                  NT.Karel - Profil | Út 6.3.2012 15:38:03

                  KUBA >> Mně to taky potěšilo ,ten prut má dole nad rukovětí napsanou malinkou trojku ,ale to bude znamenat ,že je to třídíl jinak tam není nic .A ta rukovět je přelakovaná já to nemám rád .

                    NKUBA - Profil | Út 6.3.2012 15:31:29

                    T.Karel >> pěknej zachovalej kousek, ten Ladar, mám jich 10-12 tak můžu porovnávat :-) Co je to za prut, je nějak značený? Přijde mi, že má přelakovanej korek nebo se mi to zdá?

                      NT.Karel - Profil | Út 6.3.2012 15:12:51

                      Raketýr >> Mám z toho obrovskou radost .Hned ho vyzkouším v praxi ,jen co budu moc pořádně jít k vodě . Já jsem na Ladary ujetej ,trvalo mu roky než jsem ho sehnal .Vždycky mi utekl pod rukama a teď dva během třech měsíců každý jiný a jako dárek :-)).

                        NRaketýr - Profil | Út 6.3.2012 14:54:12

                        T.Karel >> Nó tak to je luxusní kousek - jak naviják, tak i proutek.

                          NT.Karel - Profil | Út 6.3.2012 13:17:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Tady je ten slíbený mušák s tím Ladarem

                            NT.Karel - Profil | Út 6.3.2012 12:42:38

                            Raketýr >> Je parádní :-).Před chvílí mi kamarád přínesl nádherný štípák mušák i s navijákem ,který je můj zamilovaný Ladarem.Jak to nafotím tak to sem dám .

                              NRaketýr - Profil | Út 6.3.2012 12:21:03

                              T.Karel >> Tenhle "fialkovej" je moc pěknej.

                                Nvenca1 - Profil | Út 6.3.2012 11:20:03

                                T.Karel >> Moc pěkný Reexík.

                                  NT.Karel - Profil | Út 6.3.2012 11:00:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Tady jeden nový přírustek do rodiny REXXových :-)

                                    NMikulas - Profil | Út 6.3.2012 9:26:54

                                    Kreja >> há, já mám doma lžičku ROH :)

                                    sakra musím se dokopat udělat nějaký ty fotky.

                                      NT.Karel - Profil | Po 5.3.2012 21:39:55

                                      : vydrák >> Jo díky ,je to ze stejného zdroje jako ty navijáky co jsem Ti prodal a ještě tam bylo dalších deset navijáků.

                                        NCardinal - Profil | Po 5.3.2012 19:57:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        .. tak, pamätníci, tá ale vydržala.:-))

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly