Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

Njarohardy - Profil | Čt 8.3.2012 17:53:15 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

jedna od ROUSKA - Celos

    NKreja - Profil | Čt 8.3.2012 17:46:53

    esoxx >> taky mám ještě ve sklepě pár elektronek do rádia J.

      Nesoxx - Profil | Čt 8.3.2012 17:43:49

      Kreja >> dík za info :-)

        NKreja - Profil | Čt 8.3.2012 17:43:18

        esoxx >> řekl bych že jsou to dva potenciometry a ta žárovka uprostřed se používá dodnes-u nás je to jako telefonní kontrolka J.

          Nesoxx - Profil | Čt 8.3.2012 17:43:10

          Do těchto předjarních dnů je moudře v kalendáři vepsán svátek žen. Tedy i žen - rybářek. Ale nejen rybářek, také těch, které věrně provázejí své muže - rybáře na dlouhých výšlapech, i při dlouhých posezeních ve stínu starých milých vrb. Je to svátek všech žen, které dlouhá léta vstávají bez reptání ( nebo jen s malým, aby se neřeklo ) někdy brzy i po půlnoci, aby těm svým "bláznům" připravily uzlíček a dohlédly na pořádné oblečení. Prostě je to svátek, kdy tisíce rybářských mužských duší jaksi jihne a třeba jen snítkou kočiček vyznávají svou spokojenost, že právě oni mají tu pravou. A jiní dávají pár prvních vzácných kvítků ženám, které také propadly kouzlu rybářství, a doufají, že si nakloní jejich přízeň. Jednoduše řečeno, rybáři si žen považují, a těm, které ovládají složitosti a taje lovů na udici, těm zvláště přejí, aby se jim u vody dařilo, aby jim řeky přinášely co nejvíce potěšení ...

          Petrův zdar

            NSkorica - Profil | Čt 8.3.2012 17:34:24

            esoxx >> počítám s tím

              Nesoxx - Profil | Čt 8.3.2012 17:32:49

              T.Karel >> pěkné historické kousky, koukám další sběratel :-)

                Nesoxx - Profil | Čt 8.3.2012 17:29:36

                Skorica >> v pohodě, až budeš sestrojovat raketoplán, máš to u mě schovaný ...

                  Nesoxx - Profil | Čt 8.3.2012 17:27:12

                  Kreja >> Jardo, pěkná Hana :-)
                  Hodila by se i Jana, tyto stoličky se vyráběly u nás, azbukou je to napsané, protože to šlo na vývoz do zemí RVHP. Je to značka Artis, byla to především výroba sportovních potřeb, tady je nějaké info : http://www.artis.cz/o-znacce-artis/ Možná že se vyráběly v Praze na Žižkově :-)

                    NSkorica - Profil | Čt 8.3.2012 17:24:43

                    esoxx >> No to teda nevím, potřebuju digitrony jako byly kdysi v těch obřích kalkulátorech, prostě aby to zobrazovalo čísla. Díky za reakci.

                      Nesoxx - Profil | Čt 8.3.2012 17:19:37

                      Skorica >> náhodou jsem ve sklepě nějaké retro vyhrábnul, ale jestli ti to pomůže, netuším ...

                        NT.Karel - Profil | Čt 8.3.2012 13:43:25

                        Raketýr >> Máš pravdu ,točí parádně :-)

                          NRaketýr - Profil | Čt 8.3.2012 12:34:21

                          T.Karel >> Tak ten je parádní, taky jeden Hudson Special vlastním a má nejhladší chod ze všech starých navijáků co mám.

                            NT.Karel - Profil | Čt 8.3.2012 12:18:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            naviják Hudson Stibůrek speciál ,chodí perfektně

                              NT.Karel - Profil | St 7.3.2012 20:00:25

                              kožich007 - 7.3.2012 19:28:40 >> Díky ,šroubek seženu ,ale ten překlápěč už bude problém

                                NKUBA - Profil | St 7.3.2012 12:08:27

                                T.Karel >> tenhle schánim a ne a ne se povést... :-) pěk nej

                                  NT.Karel - Profil | St 7.3.2012 12:04:09 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Otočný naviják Stabil Rousek

                                    NT.Karel - Profil | St 7.3.2012 12:01:14 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Jak šel čas s otočným navijákem HUDSON 1 Stibůrek , HUDSON 2 Stibůrek , HUDSON 2 CS

                                      NT.Karel - Profil | Út 6.3.2012 21:20:04

                                      Hardyman >> Díky za info ,moc si toho vážím .Mám kamaráda muškaře tak sním půjdu na ryby a prut vyzkoušíme :-).I když mám strach ,abvch mu neublížil :-)

                                        NHardyman - Profil | Út 6.3.2012 20:38:40

                                        T.Karel >> A jsem v háji to černé vyvázání snad i Troníček, ale prut je doopravdy nádherný. Určitě bude v originál stavu i když nejsem příznivec lakovaných rukojetí, ale v Tvém případě bych to snad i nechal. Rukojeť je lakem ošetřena když byl prut postavem určitě se nejedná o úpravu majitelem. Nádherný kus.....

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly