Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

NT.Karel - Profil | Po 5.3.2012 12:11:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Tady na ukázku pár dalších veteránů SOL Triplex,Zenith Stará Turá a Karka Praha.Získal jsem je nimulý týden. :-)

    Nesoxx - Profil | Ne 4.3.2012 19:58:22

    A ještě pár turistických a rybářských stoliček zn. Artis z katalogu Pragoexport ze 70. let, kdo neumí azbuku, název přeložím :
    Hana
    Jana
    Eva
    Adam
    Dana.
    Tak nezapomeňte : Kdo má židli, ten bydlí ! Petrův ...

      Nesoxx - Profil | Ne 4.3.2012 19:50:45

      Možná by nějaké info šlo dohledat, na dolním spoji je vyraženo pár čísel, SMC bez pouzdra 16 Kčs a s pouzdrem 24 Kčs, po zdražení 28 Kčs ...

        Nesoxx - Profil | Ne 4.3.2012 19:41:52

        Když tu byly rybářské stoličky přidám ty své, jsou skládací s koženkovým pouzdrem - údajně z 60. let, ale to nevím jistě, neznám ani výrobce. Textil je stejný jako se používal na sáňkách, vypadá pevně, ale to uvidím až v praxi :-)

          Nesoxx - Profil | Ne 4.3.2012 19:36:28

          : vydrák >> Romane, ten TAP je fakt v pěkném stavu, zátka jako nová, jsi holt klikař :-)

            NRaketýr - Profil | Ne 4.3.2012 18:16:39

            Kreja >> Díky za komentář, jsem rád že to někomu připomělo bezstarostná dětská léta. Mně se ta doba taky vrátí kdykoliv ten cajk vezmu do ruky, budu ho muset ještě také provětrat u vody.

              NT.Karel - Profil | Ne 4.3.2012 17:14:08

              Hardyman - 4.3.2012 17:08:33¨Když se koukneš na ten detail tak je tam CZ..Tu cívku si nechám udělat ,to by neměl být takový problém.

                NHardyman - Profil | Ne 4.3.2012 17:08:33

                T.Karel >> Ahoj podle mne to nebude tovární výroba, ale snaha vyrobit fungující naviják někde doma v dílně. Naviják je zajímavý i bez cívky hlavně je neokoukaný.

                  N: vydrák - Profil | Ne 4.3.2012 17:08:29

                  T.Karel >> Bude to voříšek tohle rozlousknout:-))
                  Ten Tap,co jsi mi prodal je v moc hezkým stavu - udělal mi radost.

                    NT.Karel - Profil | Ne 4.3.2012 17:06:06

                    : vydrák >> Ahoj ,já to samé. Má to tvary jako SOL .To jsem koupil s těma navijákama který jsem Ti prodal .

                      N: vydrák - Profil | Ne 4.3.2012 16:48:17

                      T.Karel >> Ahoj Karle.Tak tohle vidím prvně v životě:-))

                        NT.Karel - Profil | Ne 4.3.2012 15:15:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Měl bych dotaz ,sehal jsem pár navijáků do sbírky a mezi nima je kousek který bohužel nemá cívku. To by mně ani tak netrápilo jako spíš to ,že nemůžu přijít na jeho výrobce.Jediné co jsem na něm našel je maličké CZ jinak nic .Proto prosím o radu jestli by jste někdo dovedl poradit o jakou značku se jedná

                          Nmrkef - Profil | So 3.3.2012 20:15:33

                          Raketýr >>
                          bylo to v té době jediné co se dalo použít na techniku ...
                          házení na terče ... samozřejmě pro mě ... coby prcka...
                          nebylo dostupné vybavení ... dnes to budí úsměv ale
                          mě jihne oko ... :o))))))

                            NRaketýr - Profil | So 3.3.2012 19:43:07

                            mrkef >> Proto jsem to sem dal, doufal jsem že to někomu připomene dětství a jsem rád že to vyšlo ;-)
                            Jinak použití tohohle proutku se třemi očky na závodech je docela zajímavý.

                              NRaketýr - Profil | So 3.3.2012 19:38:37

                              : vydrák >> No třeba ten "červenej" Silurus je docela zajímavej.

                                Nmrkef - Profil | So 3.3.2012 18:28:14

                                Raketýr >>
                                týýý brďo ... kanárek a Rexík ... bylo mi 6 když jsem tuto sestavu
                                dostal od našich ... ach jo .. to už je let :o))
                                dokonce jsem s ním i později jezdil na závody ... technika ...
                                ale už s Tapem .. :o))))

                                  N: vydrák - Profil | So 3.3.2012 18:11:01

                                  Raketýr >> Jo,jen tak mě napadlo,co z toho vyleze:-)

                                    NRaketýr - Profil | So 3.3.2012 18:07:43

                                    : vydrák >> Koukám že si hraješ s invertováním barev, vypadá to spíš sci-fi než retro :-)

                                      N: vydrák - Profil | So 3.3.2012 17:56:05

                                      Několik nezvyklých retro fotografií :-))

                                        Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly