- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Retro ...
... aneb Rybaření v Československu.Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil
Dále moderuje: Hardyman Profil
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
327x v oblíbených a 24x v ignorovaných.
Nesoxx - Profil | Ne 11.7.2010 18:27:34
Kreja >> ahoj, moc pěkné retro, na té první fotce vidím i dobovou duralovou vidličku :-)
Další důkaz, že i dnes nejen na výbavě záleží úspěch lovu, já znám pár rybářů z vesnického rybníka u našich, kteří chytají na lamináty s TAPy, a brousí jednoho kapra za druhým ..... příště se je taky pokusím nafotit, snad mě nehoděj do vody :-)
EDIT : už si nepamatuju, co máš za SONU, ale pokud ji opravíš, můžu ti poslat tento futrál, mám dva ...
Další důkaz, že i dnes nejen na výbavě záleží úspěch lovu, já znám pár rybářů z vesnického rybníka u našich, kteří chytají na lamináty s TAPy, a brousí jednoho kapra za druhým ..... příště se je taky pokusím nafotit, snad mě nehoděj do vody :-)
EDIT : už si nepamatuju, co máš za SONU, ale pokud ji opravíš, můžu ti poslat tento futrál, mám dva ...
Nesoxx - Profil | Ne 11.7.2010 18:03:41
Rybářské závody bývají událostí, která zaslouží pozornosti, zvláště když jsou na krásné pstruhové řece Úpě, v památném a rybářské veřejnosti málo známém Babiččině údolí u Ratibořic.
Před závody bylo přivezeno z vlastního rybníka 510 kg konsumního kapra, kusy také až 8 kg těžké. Ryby z dalekého rybníka přivezli velice ochotně traktoristé strojní stanice v České Skalici. Všichni kapři byli večer před závody vypouštěni na různých místech do řeky. To už se sjížděli závodníci do hájovny na Pohodlí. Seznamovací večírek s hudbou přilákal i velké množství obyvatel České Skalice a okolí a oslavovalo se shledání dobrých rybářů závodníků nejen z České Skalice, ale z celé republiky.
Druhý den ráno v 6 hodin hajný z hájovny Pohodlí oznámil výstřelem počátek závodů. Jako na povel pleskaly splávky na hladinu, chytati se mohlo na libovolnou nástrahu na jeden prut.
Pro nejúspěšnější rybáře byly připraveny hodnotné ceny.
1. cena byl štípaný prut a putovní pohár, majitel 2. ceny získal rybářské boty. Závod byl organisačně dobře zvládnut. Úroveň byla velice slušná a spolek v České Skalici pořádáním rybářských závodů učinil veliký a dobrý kus práce. ( 1951 )
Před závody bylo přivezeno z vlastního rybníka 510 kg konsumního kapra, kusy také až 8 kg těžké. Ryby z dalekého rybníka přivezli velice ochotně traktoristé strojní stanice v České Skalici. Všichni kapři byli večer před závody vypouštěni na různých místech do řeky. To už se sjížděli závodníci do hájovny na Pohodlí. Seznamovací večírek s hudbou přilákal i velké množství obyvatel České Skalice a okolí a oslavovalo se shledání dobrých rybářů závodníků nejen z České Skalice, ale z celé republiky.
Druhý den ráno v 6 hodin hajný z hájovny Pohodlí oznámil výstřelem počátek závodů. Jako na povel pleskaly splávky na hladinu, chytati se mohlo na libovolnou nástrahu na jeden prut.
Pro nejúspěšnější rybáře byly připraveny hodnotné ceny.
1. cena byl štípaný prut a putovní pohár, majitel 2. ceny získal rybářské boty. Závod byl organisačně dobře zvládnut. Úroveň byla velice slušná a spolek v České Skalici pořádáním rybářských závodů učinil veliký a dobrý kus práce. ( 1951 )
Nxmac - Profil | Čt 8.7.2010 18:47:01
: vydrák >> :-vydrák - 8.7.2010 15:47:28 >> Nevím, jestli ta multifunkčnost byla i na ploťky, ale dřív na Labi starý rybáři na tohle chytali a buď se to dávalo s káčou do kamplíčku na štiku, nebo se ponechalo brčko a vyvěsilo se to na candáta u břehu. Byla k tomu taková drátěná karabinka a nemuselo se to převazovat..
Nesoxx - Profil | Čt 8.7.2010 17:07:53
Citronidlo >> pěkná sbírka Roenů, ten spodní s neobvyklou kličkou se mi líbí ze všech nejvíc, snad ho taky někdy seženu. V roce 1959 stál 115 Kčs. Zajímavé je, že v Ceníku se píše jako " ROUEN " ......
Vlastně ani nevím, kolik typů navijáků Roen existuje.
Vlastně ani nevím, kolik typů navijáků Roen existuje.
Nesoxx - Profil | Čt 8.7.2010 17:00:16
: vydrák >> :-vydrák - 8.7.2010 12:55:06 >> buď zdráv, je to origo splávek, ty dřívější se tak vyráběly a to použití jak jsi popisoval je klidně možné ....
NRaketýr - Profil | Čt 8.7.2010 16:28:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
: vydrák >> :-vydrák - 8.7.2010 15:47:28 >> Nevím, dřív se to takhle běžně dělalo - korkový plovák a brk, nebo dikobrazí osten.
N:-vydrák - Profil | Čt 8.7.2010 15:47:28
Raketýr >> Krása.A co říkáš tomu spojení brko na plotice i kačena na štiku.Nepřipadá mi to jen tak?
NRaketýr - Profil | Čt 8.7.2010 15:38:16
: vydrák >> :-vydrák - 8.7.2010 15:27:28 >> To je origo, dělalo se více barevných kombinací.
N:-vydrák - Profil | Čt 8.7.2010 12:55:06 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
esoxx - >> Zdravím Tě.Našel jsem včera na Orlíku pěknej splávek-plaval po hladině i s lankem,olovem a trojhákem.Nejspíš to nějakýmu strejdovi urvala štika a pak se toho zbavila.Je zajímavé,že podobná výbava se ještě používá.
Ta kačena mě docela zaujala.Nechá se použít jako káča na štiku a když se vyndá ten husí brk,který je v ní strčený,máš bezva brko na nástražní rybičky.Takže nejdřív nachytat plotice a pak hurá na štiku.
Ten multifunkční splávek se mi docela líbí,proto posílám k zhodnocení.Petrův zdar
Ta kačena mě docela zaujala.Nechá se použít jako káča na štiku a když se vyndá ten husí brk,který je v ní strčený,máš bezva brko na nástražní rybičky.Takže nejdřív nachytat plotice a pak hurá na štiku.
Ten multifunkční splávek se mi docela líbí,proto posílám k zhodnocení.Petrův zdar
NCitronidlo - Profil | St 7.7.2010 21:53:29 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly
Čtenáři této diskuse také sledují
NRybářský retro bazar.16777
NRetrománie a krásy našich sbírek31154
NFóry59883
NUdírny a uzení51150
NRybářsko-houbařské jádro .-)45013
NTokoz - firma co nejde posbírat :-)2367
NChytání na bambusové i laminátové pruty a navijáky od prvopočáku rybaření1710
NSprávný muž má v kapse nůž8081
NBušákovy plky a frky a různé věci od našich vod413635
NČína - objednali ste uz nieco?15760
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
SoNRybáři a vinařství 930
SoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 553
SoNBoilies TB baits- chytací řada 47
SoNKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
SoN🔥 Grill a grilování 🔥 592
SoNLov pod jezem v letních vedrech? 43
SoNRybářský kniho - koutek 145
SoN471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
15.8.Rybářské závody Hradčany u...
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....
























