Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

NHardyman - Profil | St 1.7.2020 23:30:05

Sundark >> Ha ha ten tvůj peloton nikdy nedoženu ani ho dohnat nechci. Šílená představa, ale nádherná sběratelská vášeň.

    NSundark - Profil | St 1.7.2020 23:27:46

    Hardyman >>
    Ještě pár kousků a dostaneš se do čela pelotonu sběratelů ing. Šidla:-)

      NSundark - Profil | St 1.7.2020 23:26:19

      Hardyman >> Když řemeslo, tak řemeslo...

        NHardyman - Profil | St 1.7.2020 22:53:58

        Sundark >> Nějaký ten naviják si také občas koupím, abych nezakrněl.

          NHardyman - Profil | St 1.7.2020 22:41:34

          Sundark >> Já jedu několik let jiný žánr....ale rybařině se nevyhýbám a nic nepřeháním. Pokud to bude někomu vadit dám ji pryč.

            NHardyman - Profil | St 1.7.2020 22:13:41

            Sundark >> Jirko vyzkoušíš Alpinu 360g a Corsaira 500g ty navijáky musí být nezkutečné mašiny. Perfektní kolekce multiků. Jsi borec ve sbírání krásných věcí.

              Nsintrix - Profil | St 1.7.2020 15:47:52 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Tak jsem opět neodolal. Na Aukru byl laminátový muškařský prut a automat. Oba kousky od DAM. Laminát od DAM-a ještě nevlastním a tak si přihodil na základ. O to větší překvapení bylo, když jsem vyhrál. Jinak ten automat je technická lahůdka vyrobená v USA. Jde o typ DAM Automatic 65. lze velmi jednoduše rozebrat pomocí špičky nože. Prut DAM International 2366/240 , aftma 6/7.

                NTasovická vydra - Profil | St 1.7.2020 11:46:58

                boticar >> Ahoj, jen ty pacindy, ale drží to dobře.

                  Nboticar - Profil | St 1.7.2020 6:19:54

                  Tasovická vydra >> Krásný centrepin! Ta výměnná cívka tamdrží jenom na těch pacičkách, nebo to má nějaké západky?

                    NSundark - Profil | Út 30.6.2020 21:35:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Americká krása - Svět podle Buroka.
                    Možná jste někdo četl skvělou knihu od Johna Irvinga, jmenuje se ,,Svět podle Garpa". Při listování katalogem Burok z roku 1937 mě zaujala nabídka US navijáků - viz 2. foto, jelikož jsem jeden (nebo 2?) z nich získal při objíždění rajonu. Nedávno jsem si na tuto knihu vzpomněl, a řekl jsem si, že bych si mohl udělat ,,Svět podle Buroka". Ze zvědavosti jsem začal hledat na netu a zvědavost byla tak silná, že už mi navijáky z katalogu obtěžkávají poličky v pracovně.
                    Společné mají naprosto precizní zpracování, parádní chod ....a mají pro mě takový ten sběratelský sex appeal. No a ty kostěné madla, ty jsou úplně nej:-)
                    Lovu zdar!

                      NTasovická vydra - Profil | Út 30.6.2020 19:13:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      A tady jedna raritka z Anglie od "šejka". SHAKESPEARE SIGMA 2860 Centrepin.
                      Ten není na prodej. 😉

                        NTasovická vydra - Profil | Út 30.6.2020 19:10:20

                        Ahoj kluci, tady kdybyste někdo sháněli stylovej mušáček na retrochytačku k bambusáku. Je to malovýroba Anglie z 50. let firmy Grice & Young, model AGILA SIZE 1. Má to 3", celokov a je to tak na 5-6 šňůru. Vyčištěný, odmaštěný, namazaný. Cena 1200,-

                          NKnapík - Profil | Út 30.6.2020 11:46:26

                          kkkarlos >> to by mohl být ...

                            NNeutron - Profil | Út 30.6.2020 11:43:40

                            Můj tip je hřib kovář žlutý, což je jiná forma hřiba kováře.

                            https://cs.wikipedia.org/wiki/H%C5%99ib_%C5%BElut%C​3%BD

                              Nkkkarlos - Profil | Út 30.6.2020 11:22:28

                              Knapík >> já bych v tom viděl spíše tohle - Hřib modračka Cyanoboletus pulverulentus
                              Ale to je jedno, to je taky jedlý...

                                Ninža - Profil | Út 30.6.2020 10:26:35

                                sumec 1950 >> taky jsem je včera měl, byl z nich výborný guláš.

                                  NKnapík - Profil | Út 30.6.2020 8:02:03

                                  sumec 1950 >> to slyším rád, ale oproti našim kovářům byli zbarvení dost netradičně.

                                    Nsumec 1950 - Profil | Po 29.6.2020 22:13:32

                                    Knapík >> Byli to kováři,už nejsou,a je mi po nich dobře.

                                      Nbar12 - Profil | Po 29.6.2020 14:26:29

                                      sumec 1950 >> fuuu nádherná zbierka!!!!!

                                        NKnapík - Profil | Po 29.6.2020 10:11:19

                                        Sundark >> ta noha moc kovářovitě nevypadá, zkus to dát do houbařskýho jádra, tam to někdo určí ...

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly