Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

NSundark - Profil | Po 29.6.2020 10:08:37

Knapík >>
S Tondou jsme tipovali hřib kovář... Smaženici jedl Tonda, nic nehlásil...:-)

    NKnapík - Profil | Po 29.6.2020 6:53:18

    Sundark >> zdar, ty dva srostlé hřiby jsou co zač ? Není to hřib medotrpký - nejedlý ?

      Nicokarp - Profil | Ne 28.6.2020 11:26:33

      sumec 1950 >> Krásna zbierka klobuk dole,bol som odchovaný na takýchto vecičkách,s tými Sigmami som v minulosti pretekáril LRU CIPS a zodpovedne môžem povedať,že som patril medzi prvých,čo ich vlastnili,bol to za komančov tiež podpultový tovar,ale mal som tam kámošku,ktorá mi všetko,čo prišlo od šejka schovala,krásna doba to bola,čo by som dal za to,keby sa to vrátilo.

        Nvenca1 - Profil | Ne 28.6.2020 11:15:15

        sumec 1950 >> Vím že je máš.

          Nsumec 1950 - Profil | Ne 28.6.2020 11:06:18 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          venca1 >> Asi by tě nemělo překvapit,že těmito navijáky též disponuju.

            Nvenca1 - Profil | Ne 28.6.2020 9:54:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            sumec 1950 >> Pěkná výbavička. Já používám tohle.

              Ninža - Profil | Ne 28.6.2020 9:25:16

              Sundark >> pěkný příspěvek. S candátama bych si hlavu moc nedělal, chytal jsem je jak na štípáky, tak i na bambusy a bez problémů.

                Nsumec 1950 - Profil | Ne 28.6.2020 8:07:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Tasovická vydra >> Na sumce či štiky,candáty atd. by tohle mělo bohatě stačit.

                  NSundark - Profil | So 27.6.2020 21:44:15

                  Tasovická vydra >>
                  Je to tak... Tak já budu chytat candáty a Tonda Sumec sumce! Ale pruty budeme sdílet🙂😀
                  Stando, udělám ti radost, já budu chytat na komplet Tokoz😉

                    Nsumec 1950 - Profil | So 27.6.2020 21:16:14

                    Tasovická vydra >> U mě by se tyhle věci vč.prutů našli.Tak to problém nebude.Prostě toho sebou vezmu víc,a dám Jirkovi vybrat.

                      NTasovická vydra - Profil | So 27.6.2020 21:08:01

                      Sundark >> Ahoj Jirko, nádherný fotky!
                      Jinak, co se týká candátů, tak to nebude těžký. Asi nějaký "červový" nebo lehký kaprový prut a naviják cokoliv. Jestli si ale pod pojmem "sumec" představuješ to, co já, tak máš asi u bambusu problém a u navijáků v podstatě taky. Nenapadá mě kromě SILURUSe nic jiného z čs. výroby a to ještě bude muset být zánovní a ve skvělé kondici, abys na něj mohl dát alespoň 0,50mm a opřít se do toho. U prutů už by se něco našlo z laminátů.
                      Tonda to bude mít jednodušší. 2240, 2250, 2260, 2450, 2940, 2441, 2741... 😆

                        NSundark - Profil | So 27.6.2020 20:18:11

                        Hardyman >>
                        Honzo, je něco víc, než tahle rybařina? V nádherném prostředí, s bezva parťákem, s funkčním retro cajkem? ....Nóóó, když mi bylo tak o 30 míň, byly činnosti, kterým se člověk taky docela dost a rád věnoval, rybí odér tam byl také občas cítit.... Ježišmarjá, jestli sem potají chodí paní Sundarková, naše záhonky rajčat se asi hodně rozrostou a v kovošrotu budou mít Vánoce... 😭😉

                          NHardyman - Profil | So 27.6.2020 18:53:35

                          Sundark >> Jirko, Tondo extra příspěvek, který nemá chybu prostě dokonalé po všech směrech.

                            Nsumec 1950 - Profil | So 27.6.2020 18:35:59

                            Sundark >> Jirko díky za krásnou rybařinu na tvém překrásném a velikém rybníku zasazeném do nádherné jihočeské krajiny s výhledem na Šumavské kopce.Retrocajk fungoval na jedničku,kapři skvěle spolupracovali,a houby byli navíc jako třešnička na dortu. Už se zase budu těšit na příští návštěvu.

                              NSundark - Profil | So 27.6.2020 18:07:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              S Tondou na rybách.
                              Konečně měl Tonda volnou sobotu, tak jsme dali rychlou dohodu a mazali jsme na retro lov.
                              Toník - jak jinak- jel šejky, já jsem šel tentokrát do Solu. Trojdíl s béčkem je zatím nejlepší sestava, kterou jsem vyzkoušel. Prut má parádní akci, naviják chodí jako hodinky, jemná brzda, unavovací páčka ovládaná malíčkem je úplná lahůdka.
                              Áčko se přesně hodilo k dvojdílu, opět nezklamalo jemné ovládání brzdy, oproti béčku má ale hlučnější chod.
                              Jinak parádní rybačka, i smaženice bude:-)
                              Příště vyzkoušíme dravce. Teď ještě vymyslet sestavu na sumce a candáta... Klidně něco navrhněte:-)

                                NNeutron - Profil | So 27.6.2020 14:14:17

                                kkkarlos >> V pohodě, není spěch, ale budu se těšit. Jeden malý červík, ale bez něho to prostě nefachčí :-)

                                  Nkkkarlos - Profil | So 27.6.2020 13:57:51

                                  Neutron >> Tome, chytěl bych po neděli holuba vyslat zpátky....

                                    Nkkkarlos - Profil | So 27.6.2020 13:57:20

                                    kkkarlos >> chybí mi tam jedno "d"

                                      NNeutron - Profil | So 27.6.2020 13:11:19

                                      kkkarlos >> Krásný příspěvek, díky moc :-)

                                        Nkkkarlos - Profil | So 27.6.2020 13:02:52

                                        Hardyman >> Honzo, tohle jsou takové malé odechovky.

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly