Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

Hardyman - Profil | So 27.6.2020 11:29:12

kkkarlos >> Karle koukám že vůbec nezahálíš a jedeš naplno.

    kkkarlos - Profil | So 27.6.2020 11:25:21 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Dnešní tvorba jednoho červa, který už je na svém místě. A jedno pouzdérko pro vymezení vůle na madélku Tlustoše...

      Hardyman - Profil | So 27.6.2020 7:40:20

      Sundark >> Jirko čím víc věcí ve sbírce, tím lépe, neokoukají se.

        Karel K70 - Profil | So 27.6.2020 7:34:45

        Ticmin >> Ten Orlík jsem dal kamarádovi,měl jsem ho pomalu 35let,a u vody byl snad jenom 20x.

          CoDu - Profil | Pá 26.6.2020 23:24:16

          Tasovická vydra >> Je to v principu. Když plníš cívku prostým otáčením kolečka a při nahazování kolečkem netočíš, ale vlasec se smýká ven z o 90 stupňů otočené cívky, tak každý jeden návin způsobí kroucení vlasce, což u malých průměrů nemusíš hned zaznamenat. Je to podobné, (ale naopak), jako když zdoláváš rybu smekacím navijákem a ta přes brzdu vytahuje vlasec z otáčející se cívky. Také dochází ke kroucení vlasce.

            Sundark - Profil | Pá 26.6.2020 22:10:30 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Vzal jsem opět do ruky opalovačku, pilku a aku šroubovák, beden od munice mám ještě dost. Trochu jsem to proutí na základně přerovnal, takhle to zatím vypadá. Stando Tasovickej, i štípaný Tokoz tam mám😉😀

              kkkarlos - Profil | Pá 26.6.2020 14:54:55

              Tasovická vydra >> Taky si myslím Stando že to kroucení je kravina. Chytal jsem letos dost dlouho s otočným Rouskem a nic se mi nekroutilo.

                Tasovická vydra - Profil | Pá 26.6.2020 13:50:28

                CoDu >> Hele, nechci se hádat, třeba máš pravdu, ale fakt mi není jasný jak a taky proč by se měl u centrepinu kroutit vlasec??? Vždyť ti jde z oček rovnou na cívku, co by ho tam kroutilo?

                  CoDu - Profil | Pá 26.6.2020 9:43:35

                  Pepé - Vsetín >> vypadá to jak říkáš, ale na chytání to moc není, kroutí se vlasec.

                    Honza7 - Profil | Čt 25.6.2020 15:23:36

                    Ticmin >> Ahoj Víťo, gratuluji.

                      Ticmin - Profil | Čt 25.6.2020 14:40:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Jen rychlé foto:)

                        Ticmin - Profil | Čt 25.6.2020 14:21:36

                        Honza7 >> Já dnes sehnal konečně pěkné lamináty i s původními nápisy ,, Orlík a Vltava" :)) Doplní je Lipno ze skříně:))) Tak ať se nám daří takhle i nadále!

                          Honza7 - Profil | St 24.6.2020 14:27:22

                          Ticmin >> Ahoj Víťo jsem velice rád za tento kousek - je ve velmi zachovalém stavu.

                            Ticmin - Profil | St 24.6.2020 11:52:05

                            Honza7 >> Tak to gratuluji pane:)

                              Pepé - Vsetín - Profil | Út 23.6.2020 21:12:42

                              Tasovická vydra >> použiju známé
                              "geniálně jednoduché - jednoduše geniální"
                              Fakt chytré!

                                Honza7 - Profil | Út 23.6.2020 20:43:17 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Tak konečně se mi povedlo získat další titul od pana prof. Friče

                                  Tasovická vydra - Profil | So 20.6.2020 14:20:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Sundark >> BINGO!! 👍

                                    Sundark - Profil | So 20.6.2020 14:01:20

                                    Tasovická vydra >>
                                    Vysuneš cívku z navijáku, nasadíš na trn, nahodíš a vrátíš cívku do navijáku, ne? Zápich na konci trnu slouží pro aretaci cívky, která je jednoduše řešená pružinkou, která je vidět u osy cívky. Nic jiného mě nanapadá...

                                      Tasovická vydra - Profil | So 20.6.2020 12:09:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Kontrolní otázka.
                                      "Jakou kadenci má..." ...jejda, to jsem se přepsal... 😁😁
                                      Zdalipak víte, proč je na tom kolečku ta "tyčka"?

                                        venca1 - Profil | So 20.6.2020 10:44:06

                                        kkkarlos >> Mě v takovém stavu přijel vytřídat kolega na elektrokole. Netrefil ani tu čtyřmetrovou bránu a jebnul do zdi vrátnice, a strašně se divil , že ho nepustí do fabriky. Měl jsem pak i noční..-)))

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly