Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

Nesoxx - Profil | Út 8.6.2010 22:04:19

dany1 >> zdar, moje to byla úplně první knížka o rybaření, šla do detailu, i když z pohledu dnešních fines bude mít možná někdo jiný názor .....

A pokud v ní čtenář objevil nějakou technickou závadu, mohl ji s tímto kuponem vyměnit za jinou kdekoli v republice ! :-)

    Nesoxx - Profil | Út 8.6.2010 21:54:04

    1978

      Ndany1 - Profil | Út 8.6.2010 21:52:40

      esoxx - Ahoj.To byla jedna z prvních knih..co jsem si koupil.Musim nějaké najít a pošlu je sem..něco tam mám...

        Nesoxx - Profil | Út 8.6.2010 21:52:20

        Kapesní knížky z edice OKO :
        Naše ryby
        Náš les
        Náš hmyz

          Nesoxx - Profil | Út 8.6.2010 21:50:08

          Moje bible ..... salátové, leč první vydání z roku 1976.

            Nesoxx - Profil | Po 7.6.2010 19:42:48

            Nezatoužili jste už někdy opustit svůj dobře známý byt, kde i potmě najdete bezpečně vypínač, když jste se předtím bez potíží vyhnuli fikusu po babičce ?
            Nezatoužili jste někdy po tom, aby vás místo budíku vzbouzelo tiché bublání potůčku ? Jistě ano a mnozí z vás tomuto volání divočiny podlehli, sbalili stan, rybářské nádobíčko a rodinu a vyjeli za rybami na břehy Nežárky, Ohře či Svitavy.
            Ráno vás vzbouzely děti, které byly svěží již od pěti hodin, v poledne vás lákala polévka, vonící jehličím a rozšířena o zcela nezvyklou přísadu písku a večer vás na každém kroku provázeli pískající komáři.
            Jak jste potom ocenili takovou vymoženost civilizace, kterou je telefon, jímž jste mohli svému příteli sdělit velikost úlovku, když ještě lapal po vzduchu ! ( Přítel i úlovek, samozřejmě ! )
            Ale byla to romantika, která vám ještě dlouho prozařovala všední dny a která na vás znovu zavolá - letos, stejně jako napřesrok ! ( 1973 )

              Nesoxx - Profil | Po 7.6.2010 19:29:12

              Zase jedny prázdniny skončily a roztěkaná drobotina usedla do školních lavic. Začíná nový školní rok a začínají znovu pracovat i rybářské kroužky. Jejich vedoucí připravují náplň jednotlivých schůzek. Je potřeba sladit zájmy těch, kteří se teprve přihlásili mezi sportovní rybáře.
              Znovu se sejdou členové rybářského kroužku v Plané u Mariánských Lázní. Někteří z nich si jistě vzpomenou na rybářské závody, které pro ně jejich MO uspořádala. Zúčastnilo se jich 16 soutěžících, z toho byla tři děvčata. Vítězné družstvo ulovilo sedm kaprů a získalo 213 bodů. Odměna byla tentokrát opravdu sladká a dostalo se na všechny.
              I když prázdniny skončily, mají se mladí rybáři zase na co těšit. Ti, co zvítězili, se budou chtít zúčastnit znovu, a ti, co prohráli, budou chtít určitě zvítězit. ( 1973 )

                Nesoxx - Profil | Po 7.6.2010 19:24:21

                jarohardy >> tak to zírám, jen jsem si tak zagůglil a máš naprostou pravdu !!!
                Autobus Škoda 706 RTO č. 52 na konečné stanici na náměstí Otto Synka (dnes Milady Horákové). Vůz na fotografii (rok výroby 1961) má za oknem ceduli meziměstské linky 51, která od roku 1949 spojuje Starý Plzenec s Plzní.
                http://www.spvd.cz/?p=cz/plzen/vyvoj/busy1.html&m=c​z/plzen/vyvoj/menu_vyvoj.html

                  Nesoxx - Profil | Po 7.6.2010 19:21:49

                  Kreja >> s tím autem jsem to myslel nadneseně, neboj, to uneseš :-)
                  Ten srázek by byl fajn, jde jen o to, kdo se ujme hlavní koordinace, já jsem nominoval přítele Jamese Bonda kolegu Kožicha :-)
                  EDIT : a četl jsem mejla, díky moc !

                    Njarohardy - Profil | Ne 6.6.2010 20:49:56

                    esoxx >> zdary. Tak tenhle autobus by šel,ale jede jenom z Plzně Slovan do Starého Plzence. Kde jsi našel tu fotku???Byl jsem se tam podívat protože jsem si nebyl jist. Až půjdu příště tak to tam vyfotim a dám sem.konečná už je jinde, jarda

                      NKreja - Profil | Ne 6.6.2010 19:10:37

                      esoxx >> ty mě děsíš-ať nás potom máma nevyhodí oba dva Jinak se jí strašně líbil ten nápad s retro rybařením Jarda

                        Nesoxx - Profil | Ne 6.6.2010 18:32:14

                        Kreja >> ahoj, zítra ti posílám menší poděkování směr Havířov.
                        No ..... jak bych to řekl ...... až si pro něj půjdeš, jeď radši autem :-))

                          NKreja - Profil | Pá 4.6.2010 10:18:34

                          No já se nestačím divit jak se ta RYNA rozjela Napíšu srandičku a ve finále to vypadá na prima rybo-mejdan Tento týden nemám moc času na psaní mám odpo a zítra navíc 12tku Ale pečlivě to sleduji tak zatím bojujte ministři děláte mi radost Jarda

                            Nesoxx - Profil | Čt 3.6.2010 22:19:25

                            V Jablonci máme nyní možnost vidět několik celokovových broží s rybářskými motivy. Typem materiálu je staré francouzské stříbro, ve kterém se lovecká bižuterie speciálně vyrábí. Na trhu jsou však zatím k dostání pouze myslivecké motivy, a i když je rybářská bižutérie vyvzorkována a byla již několikrát vystavena na prodejních tuzemských výstavách, obchodní organizace ji dosud neobjednaly.
                            Nezdá se však, že by byl důvodem nezájem spotřebitelů. Jisté je, že by rybáři brože uvítali jako hezký doplněk svých klobouků a manžetové knoflíky by byly vhodným dárkem. Ostatně, posuďte sami ....... ( 1973 )

                            Dobrou noc .......

                              NRaketýr - Profil | Čt 3.6.2010 22:18:28

                              esoxx >> Ono už mi to jednou zlobilo, ale dal jsem to tenkrát jakž takž dohromady a myslel, že to stačí... Nestačilo, chce to raději pořád zálohovat.

                                Nesoxx - Profil | Čt 3.6.2010 22:18:23

                                "Jablonecká bižutérie zdobí ženy celého světa", říká jedna z reklam, které můžeme často číst v nejrůznějších novinách nebo časopisech. Zdálo by se tedy, že jedinými zákazníky n.p. Bižutérie v Jablonci nad Nisou jsou ženy. V rozhovoru s jabloneckými návrháři však vyšlo najevo, že i silnému pohlaví byla vložena do vínku trocha marnivosti. Vzpomeňme jen na nejrůznější manžetové knoflíky a jehlice do kravat.
                                Bižutérie, která většinu mužů zajímá, má však obvykle vztah k jejich zálibám. Automobilisté se shánějí po manžetových knoflících s jednotlivými typy aut, myslivci mají kamzičí štětky či sojčí pírka připíchnuty na klobouku broží s mysliveckou tématikou. I rybáři rádi zdůrazňují svou příslušnost k cechu svatého Petra.

                                  Nesoxx - Profil | Čt 3.6.2010 22:06:38

                                  Raketýr >> aspoň tak, mně kdyby kleknul, tak začínám od nuly, všechna číslování by byla pryč, budu s tím muset rychle něco udělat .....

                                    NRaketýr - Profil | Čt 3.6.2010 22:03:34

                                    esoxx >> Ahoj, asi tak 90% jsem toho zachránil...

                                      Nesoxx - Profil | Čt 3.6.2010 21:55:43

                                      Raketýr >> zdar, doufám, že máš zálohované fotky historického cajku ?

                                        NRaketýr - Profil | Čt 3.6.2010 21:53:37

                                        pouzy >> Klidně mluv i za mně, já jsem pro každou špatnost ;-)
                                        Já to tady dneska moc nestíhám, protože se snažím dostat do počítadla vše o co jsem přišel..

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly