Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

Nesoxx - Profil | Čt 3.6.2010 21:52:43

kožich007 - 3.6.2010 21:46:02 >> jasně, příští týden sem dáme VÝZVU - jestli máš nějakou lepší formulaci, sem s ní, ty chatky by byly možná lepší, než stany, přece jen už nejsem nejmladší .....
Jo a až se Prdubice spojí s Hradcem, tak se stěhuju !!! Bez smajla !

    Nesoxx - Profil | Čt 3.6.2010 21:40:39

    kožich007 - 3.6.2010 21:22:33 >> no já s takovou akcí nemám žádný zkušenosti, je to něco jiného, než když se domluví třebas pardubičáci na akci, jsme dost rozházený ....... ale všechno se dá.
    Nejdřív musíme zjistit, kdo by jel, a podle toho bychom domluvili kam. Ještě to jsou 3 měsíce, já bych byl spíš pro svazovku, kde to někdo zná, klidně jsem ochoten dojet kamkoliv, pro mě není problém.

      Npouzy - Profil | Čt 3.6.2010 21:26:55

      esoxx >> Jo i s Raketýrem,ted už jsem mluvil i za něho.

        Nesoxx - Profil | Čt 3.6.2010 21:18:59

        pouzy >> hurá, přece jen objednám ten bus :-)

          Npouzy - Profil | Čt 3.6.2010 21:15:08

          esoxx >> už máte tři.

            Nesoxx - Profil | Čt 3.6.2010 21:10:51

            kožich007 - 3.6.2010 21:04:14 >> fajn, organizaci nechávám na tobě :-)
            Viděl bych to na začátek září, u vody už nebude tolik koupáčů, příští týden sem dáme výzvu, kdo by předběžně měl zájem, ok ?
            Už máme dva :-)

              Nesoxx - Profil | Čt 3.6.2010 20:53:55

              kožich007 - 3.6.2010 20:46:27 >> jj, máš talent pro správné formulace : strana RYNA, Retro sjezd, plánovat :-))
              OK, oslovíme tady Retraře, kdo by do toho šel, já tedy určitě !

                Nesoxx - Profil | Čt 3.6.2010 20:38:14

                kožich007 - 3.6.2010 20:25:47 >> hned mě napadla Roudnice, tam jsem chytal jako kluk, šlo by to zařídit přes Bobrmana, ale tam maj tak velký kapry, že by nám udělali z laminátů třísky .....
                Spíš bych byl pro svazovku, tady je plno krásných revírů, s tím stanováním by se to taky nějak dalo vymyslet .....
                Termín netuším, mě sezona začíná až 16.tého a chci si to letos pořádně užít, spíš bych to viděl na konec léta nebo začátek podzimu, aby ještě nebyla kosa :-)

                  Nesoxx - Profil | Čt 3.6.2010 20:25:25

                  Mnozí z nás se zabývají různými zlepšeními na svém náčiní, jiní kuchyňskou úpravou ryb, další sbírají rybářské odznaky. I v rámci rybařiny je možné uplatňovat další poddruhy svého oblíbeného koníčka.
                  Ve Střední rybářské technické škole již přes 40 let uchovávají ozdoby z broušených šupin kapra, které vznikly v Lomnici nad Lužnicí. Dnes tyto věci vystavuje muzeum ve Vodňanech. Jsou nejen dokladem, že i ze šupiny je možné leccos vytvořit, ale i důkazem mimořádné rybářské trpělivosti. ( 1973 )

                    Nesoxx - Profil | Čt 3.6.2010 20:17:23

                    kožich007 - 3.6.2010 20:10:47 >> jeden borec v naší vísce udělal po sametce z takového autobusu hospodu, vydržel podnikat asi půl roku - okna rozbitý, kola vypuštěný, latrína nikde, zkrachoval a odstěhoval se ..... :-)
                    Jako ten sraz Retro by fakt byl super, věřím, že by byla dobrá zábava :-))

                      Nesoxx - Profil | Čt 3.6.2010 20:07:11

                      kožich007 - 3.6.2010 19:53:08 >> víkend by šel ..... zájemce by jsme mohli svézt tímhle autobusem !
                      A večer u partičky domluvíme i detaily té naší strany RYNA :-)

                        Nesoxx - Profil | Čt 3.6.2010 19:45:44

                        kožich007 - 2.6.2010 21:04:10 >> zdar, s tím srazem by to nebylo vůbec marný, samozřejmě v retrostylu .....
                        Kdyby se sešlo všech 55 zdejších příznivců, tak by to byla fakt pecka, lamináty, Roeny, Tapy, Reexíci :-))
                        Už sháním dobové kšiltovky ......

                          Nesoxx - Profil | St 2.6.2010 20:26:51

                          Lověna Praha - 1973

                            Nesoxx - Profil | St 2.6.2010 20:26:13

                            Lověna Praha - 1973

                              Nesoxx - Profil | St 2.6.2010 20:19:06

                              Kreja >> ahoj, musel jsem se tady pochlubit a ještě jednou DĚKUJU, s tou radostí jsi to vystihnul - Jarda taky jsem :-)
                              Ty věcičky jsou perfektně zachovalé, do vody ale nepůjdou a jednou se stanou součástí vysněné fotodokumentace .....
                              Jinak jsem se díval, že budujete novou stranu "RYbáři NÁroda, s tou kultůrou nevím nevím, já jsem spíš kulturní barbar, naposled jsem byl v divadle DRAK tady v HK jako dítě ...... spíš svedu boj o koryto s Vydrákem, já hnojárnu vystudoval !
                              Co se týče kolegy kožich007 - ® - tak to je trefa do černého, má doma hafo militárií a jeho arzenál by mu mohl závidět lecjaký muničák :-))

                                N:-)vydrák - Profil | St 2.6.2010 17:43:51

                                Kreja >> Zdravím.Teda opravdu jsi mě pobavil.A víš že jsi se trefil!Jsem opravdu v zemědělství zběhlý,vždyť jsem tam taky 7 let dělal.Máš perfektní odhad na lidi,takže to beru.Ahoj

                                  NKreja - Profil | St 2.6.2010 11:27:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  esoxx-tady máš naskenovaný obrázek poloavtomatičeskoj mašíny

                                    NKreja - Profil | St 2.6.2010 11:25:11

                                    kožich007 - 2.6.2010 10:20:59 >> perfektní reakce,perfektní ministr ...

                                      NKreja - Profil | Út 1.6.2010 23:08:33

                                      esoxx to s tou chválou přehání ale těší mě že má radost jak malej Jarda No a vydrák je na řadě příští rok v září A já si můžu zapálit fajfku a houpat se v křesle.... a zas tak mě nechvalte Ty věci jsem koupil asi jako deváťák Ty co jsem používal tak měli místo na polystyrénu a zbytek po krabičkách A pak stačilo jen čekat pár desítek let až příjde jejich čas Inspirovalo mě jako kluka když jsem viděl pracovní knížku z okupace Tak jsem si řekl že taky něco schovám ale že to bude mít takovej úspěch to jsem nečekal Esoxx to krásně nafotil
                                      Co se týče zachování ekonomiky to by nebyl problém-máma mi říká ten náš klausík a je spokojená že nemusí držet kasu Teď už jen vymyslíme nějakou stranu a za čtyři roky je to naše Obsazení ministerstev-esoxx kultura,vydrák zemědělství(rybářství),kožichOO7 obrana nebo vnitro A je to Jarda

                                        N:-)vydrák - Profil | Út 1.6.2010 21:24:02

                                        kožich007 - 1.6.2010 21:19:15 >> Zeptáme se ho na to!

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly