Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

NWorm - Profil | Čt 10.6.2010 21:08:07

esoxx >> Jo,tu si pamatuju,ale teď po revírech asi s mámou neběháš :o))Takže tě jen těžko identifikuju :o))

Bobr je Bobr :o)

    Nesoxx - Profil | Čt 10.6.2010 21:02:12

    Worm >> no jak držím mámu za ruku v Pionýrkách a na cestě je psí hovínko. Bobřík dobřík se nikdy nezlobí moc dlouho ...... než se zase na ..... :-))

      NWorm - Profil | Čt 10.6.2010 20:58:05

      esoxx >> :O))Bobr se na mě hněvá,protože si z něj dělám řiť...

      ..se zvonáčema?To už si nepamatuju :o))

        Nesoxx - Profil | Čt 10.6.2010 20:55:59

        Worm >> čau, ale vždyť už jsi mě viděl, ne ? Se zvonáčema ...... :-))
        Bobr ti může klidně potvrdit, že vypadám jako on, jsem z masa a kostí :-)

          NWorm - Profil | Čt 10.6.2010 20:50:01

          esoxx >> Nazdar Jardo...to jako,že odhalíš tvář?

          ..to abych si snad nějakej pravěk pořídil nebo co :o))

            Nesoxx - Profil | Čt 10.6.2010 20:41:36

            VÝZVA
            Zdravím místní rybářky a rybáře. Na základě nápadu o uspořádání RETRO rybolovu vás chci tímto oslovit a zeptat se, kdo by měl zájem jet na takový sraz v termínu září ( víkend ). Pokud má někdo tip na revír, kde by se dala taková akcička uspořádat a kde je možnost stanování či chatek, pište také, radši přímo sem. Podmínky zdárné účasti jsou jednoduché : vytipování vhodné vody, účast více než několik rybářů, lov pouze na dobové náčiní, retro nálada a tekuté zápisné.
            Díky.

              Npouzy - Profil | Čt 10.6.2010 17:06:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Meva-Roudnice,popis.

                Npouzy - Profil | Čt 10.6.2010 17:05:15 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                vyrobeno před revolucí a koupeno už lehce po ní,ale dodnes potřebná věcička a i k rybařině.

                  NKreja - Profil | Čt 10.6.2010 16:55:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  přerovnáváme knihovnu tak jedna klasika z r.1975 za 8Kčs

                    Ntox1c - Profil | St 9.6.2010 21:36:44

                    esoxx >> no on ma 160cm je o 25cm mensi odomna ale snad sa nan bude chytat dobre

                      Nesoxx - Profil | St 9.6.2010 21:33:35

                      tox1c >> díky, tak je to správné foto, je to prut Tokoz řady 70 .... kroužkový držák navijáku z hliníku, jednodílné i dvoudílné pruty s jemnou akcí, do 180 cm.

                        Ntox1c - Profil | St 9.6.2010 21:27:49

                        esoxx >> je na nom 70/3/5 ale niesom si isty ze ci to je to co chces

                          Nesoxx - Profil | St 9.6.2010 21:26:25

                          tox1c >> jasně, proč ne ....... a nezapomeň nafotit i nějaké retro fotky z výpravy ! Můžu se zeptat, jestli má ten proutek nějaké číslo? Dík.

                            Ntox1c - Profil | St 9.6.2010 21:19:24

                            esoxx >> idem si zohant snuru a normalne chytat nanu

                              Nesoxx - Profil | St 9.6.2010 21:16:25

                              tox1c >> vypadá velmi zachovale, gratuluji, s podobným jednodílným Tokozem žluté barvy jsem začínal ..... ale s Rexíkem :-)

                                Ntox1c - Profil | St 9.6.2010 21:09:14 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                fuu dneska som zohnal novu muskarku tokoz x)

                                  Nesoxx - Profil | St 9.6.2010 20:38:33

                                  Kreja >> tak nemají tak velké pošťácké bedýnky vyrábět :-)
                                  Děkuju já tobě, snad se ti něco bude hodit, to čtení bude nyní v těch správných rukách ......

                                    NKreja - Profil | St 9.6.2010 18:32:21

                                    esoxx >> veřejné díky za poklady z Hradce ale pošťačka co ten 8kg balík přivezla měla asi jiný názor ... Jarda

                                      Nesoxx - Profil | Út 8.6.2010 22:30:53

                                      K uchování živého úlovku po delší dobu nemůžeme použít sítěk - vezírků. K tomu potřebujeme zařízení prostornější. Používá se tedy takzvaných haltýřů. Jsou to obvykle bedny, do kterých a ze kterých může malými otvory nebo úzkými štěrbinami proudit voda, do které jsme je ponořili. Každý haltýř má dvířka, kterými do něj vkládáme úlovek. Jsou opatřena zámkem, protože haltýře bývají značnou část dne bez dozoru, a tak by si mohl někdo snadno pomoci bez námahy k úlovku - našemu. Haltýř musí být také dobře přivázán ke břehu, aby nemohl uplavat. Nejenže bychom v takovém případě přišli o úlovek, ale navíc bychom připravili uvězněným rybám nepěknou smrt vysílením. ( 1973 )

                                        Nesoxx - Profil | Út 8.6.2010 22:19:49

                                        A tuhle knihu z dětství mám taky rád, i když jsem ji kvůli velikosti používal i na lisování rostlin na herbář. Jmenuje se "Sladkovodní ryby" z roku 1971, je to atlas a dal mi ji starý rybář, který mě koupil i můj první prut - onen žlutý laminátek Tokoz.
                                        Dostal jsem ji k svátku i s věnováním, věděl, jak se mi líbí .......

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly